EPITA School of Engineering and Computer Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

EPITA Hakkında

1984 yılında kurulan EPITA Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Okulu (Ecole pour l'Informatique et Les Techniques Avancées), Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin (ICT) geleceğini tasarlayan, geliştiren ve geliştiren uzmanları eğiten bir Mühendislik Okuludur. Okulun pedagojisi, öğrencilere hem Mühendislik temellerini hem de Bilgisayar Bilimi ve BİT alanında uzmanlık kazandırmaya odaklanır.

İki dilli bir kurum olan EPITA, hem Fransızca hem de İngilizce olarak öğretilen Lisans ve Yüksek Lisans programları sunmaktadır. Okul 40 ülkede 80'den fazla prestijli kurumla stratejik ortaklıklar geliştirdi ve bir dizi çift diploma anlaşması yaptı.

EPITA'nın kurumsal ortaklıkların kapsamlı bir listesi vardır (Google, Microsoft, Orange, Facebook, IBM, HP, vb.) Ve düzenli olarak kariyer etkinlikleri düzenler. EPITA'nın mezunları Fransız ve çok uluslu şirketler tarafından aranmaktadır. Öğrencilerin% 96'sından fazlası mezun olmadan önce kalıcı bir iş için işe alınır. Şu anda, + 40 ülkede yaklaşık 2.000 şirkette 7.700'den fazla mezun çalışmaktadır.

EPITA, Fransız Yüksek Öğretim ve Araştırma Bakanlığı ve CTI (Commission des Titres d'Ingénieur) tarafından akredite edilmiştir. CGE (Conférence des grandes écoles) üyesidir.

Bir Bakışta

  • Bilgisayar bilimlerine adanmış mühendislik okulları arasında ilk sırada
  • % 15'i 40 uyruklu uluslararası öğrenci olan 2.700 öğrenci
  • % 50 Uluslararası fakülte
  • 40 ülkede 2.000 şirkette çalışan 7.700 mezun
  • 40 ülkeden 80 ortak üniversite
  • 40 öğrenci dernekleri

Konumlar

Paris

EPITA

Address
14-16 rue Voltaire
Kremlin Bicêtre Cedex

94276 Paris, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin