EPITA School of Engineering and Computer Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

EPITA Hakkında

1984 yılında kurulan EPITA, Paris'te bulunan iki dilli ünlü bir Bilgisayar Mühendisliği Enstitüsü'dür. Yaklaşık 20 okul ve eğitim kurumuyla önde gelen özel yüksek öğrenim grubu IONIS Eğitim Grubu'nun bir üyesidir. Eşsiz pedagojik yaklaşımı sayesinde EPITA, öğrencilerini dijital sektördeki en güçlü bilimsel bilgi ve en ileri becerilere sahip olağanüstü mühendisler olmaları için eğitiyor. EPITA'da eğitilmiş bir bilgisayar mühendisi tam bir profesyonel profile sahiptir: bilgisayar teknolojisi bir şirketin tüm alanlarında her yerde mevcut olduğundan, dijital bir mühendis insan kaynakları, pazarlama, iletişim ve hatta finans alanında çalışabilir. EPITA, Fransa'daki en iyi beş bilgisayar mühendisliği okulu arasında yer almaktadır ve çok çeşitli şirketlerle ortaklıklar geliştirmiştir.

Bir Bakışta

1984 doğumlu EPITA (Fransız Ecole pour l'Informatique et les Techniques Avancées: Bilgisayar Bilimi ve İleri Teknik Okulu), öğrencilerimizi çalışmalarının bitiminden önce sıklıkla işe alan çok uluslu şirketler arasında mükemmellik ününü kazanmaktadır. . EPITA'da, bilgi işlem ve bilgi teknolojileri temel konular olarak kabul edilir ve her zaman öğrencilerin gelecekteki yönetimsel rolleri bağlamında ve sorumluluk pozisyonları perspektifinde yer alır. Bilimsel çalışmalar, gelecekteki mühendisler için hayati öneme sahip bilimsel kültürü genişletmek ve tamamlamak için bu eğitimi tamamlar.

Mükemmellik için çabalamak

Öğrencilerin optimal koşullarda çalışmalarına izin vermek EPITA'nın ilk endişesidir. Fakülte, idari personel, teknik kaynaklar ve araştırma tesisleri, uzmanlık alanlarında en tanınmış profesyoneller olacak EPITA öğrencilerinin başarısına yöneliktir. EPITA, sadece bireysel akademik mükemmelliği değil, aynı zamanda disiplinlerarası bir araştırma ekibinin bir parçası olarak bilgi yaratabilen ve uygulayabilen, entelektüel olarak çeşitli bir fakülte ile en son araştırmalara yakından katılma fırsatları sunar.

Yenilik Ruhu

Fransa'nın önde gelen bilim ve mühendislik okullarından biri olan EPITA, tüm öğrencilerin gelecekte kişisel gelişim ve profesyonel başarı için anlamlı fırsatlara sahip olmasını sağlamayı taahhüt eder. Yeni teknolojilerin genişlemesi ile doğan EPITA, gelişimlerine ayak uydurmuştur. Kurslar, başlangıçta çok teknik olsa da, teknik karmaşıklık arttıkça bile çok şey açmıştır. EPITA, diğer mühendislik okullarının çoğu tarafından benimsenen yaklaşımın tersi yaklaşımı benimsedi: İkincisi, bilgisayar biliminin bir yer vermeye çalışmasına izin verirken, EPITA diğer bilimleri bilgi teknolojisine katılmak için getirdi, ancak ana yetkinliklerini kaybetmeden gücünü ve kimliğini oluşturur. İş dünyasıyla sürekli temas halinde olan EPITA ayrıca değerlerini paylaşıyor: pragmatizm, sorumlu risk alma ve yenilikçi ruh. Çalışmaların temel değerleri eylem, sorumluluk ve verimliliktir. EPITA'ya katılmak size ilerlemenin bir “zorunluluk” ve başarının bir “gereksinim” olduğu bir eğitim deneyimi verecektir.

İş dünyasına aşamalı daldırma

İş dünyasının gerçek ihtiyaçları üzerine inşa edilen EPITA müfredatı, beklentilerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Üst düzey yöneticilerin ve üst düzey yöneticilerin okul programlarını ve araştırma odağını (IBM, Microsoft, Fransa Télécom, Cisco, Syntec ...) geliştirmek için girdilerini sağladıkları Geliştirme Komitesinden ve Bilim Komitesinden sık sık öğretilen sınıflara sektörde çalışan tanınmış profesyoneller tarafından iş okulun her düzeyinde mevcuttur. Öğretim içeriği ve sürecine bu kadar dahil olan şirketler, mezun olduktan sonra ve yıllar geçtikçe en yüksek maaşlar arasında mantıklı bir şekilde, okulu en iyiler arasında sıraladılar (Ana Fransız iş ve BT dergileri tarafından yayınlanan sıralamalar: Entreprendre, 01 Informatique, 01 DSI, Réseaux ve Telecoms ...). Son olarak, şirketler her yıl okulun uygulamalı araştırma laboratuvarına bir milyon avrodan fazla özel proje ve Junior Enterprise programına bir milyon avro bağışta bulunuyor.

Tüm Bilgisayar Mühendisliği Kariyerlerinin Anahtarı

İşletmeler, EPITA hakkında en çok takdir ettiklerinin, her zaman gerçeğe yakınlığı ile işaretlenen okulun ruhu olduğunu belirtmektedir: çok sayıda proje, üst düzey staj ve iş dünyasında yakın katılım. EPITA mezunları yazılım ve donanım çözümleri tasarımı, danışmanlık, araştırma ve geliştirme, ağ yönetimi gibi çeşitli alanlarda mesleki uzmanlıklarını uygulamak. Kısacası, becerileri bilgisayar mühendisliğinin her alanında parlıyor. Diğer tatmin edici işler arasında yer alırlar: araştırma mühendisleri, proje veya çalışma yöneticileri, teknik direktörler, danışmanlar, işletme yöneticileri, operasyon yöneticileri veya ağ mimarları. EPITA'da en iyi öğrencileri, sunduğumuz zorlukları karşılamaya adanmış öğrencileri, somut başarıya tadı olan öğrencileri, inisiyatif ruhunu ve çok çeşitli ilgi merkezlerini ararız. Otuz beş öğrenci kulübü bunu kanıtlayabilir. Bazıları yıllardır var iken, diğerleri sadece bir dönem sürebilir. Bu bir duygu ve esneklik meselesidir. EPITA da sizin yaptığınız şeydir.

Konumlar

Paris

EPITA

Address
14-16 rue Voltaire
Kremlin Bicêtre Cedex

94276 Paris, Île-de-France, Fransa