ESAIP Graduate School of Engineering

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Esaip, Bac seviyesinden başlayarak Bac 2 seviyesinde veya 5 yıllık bir kursta başlayan, genel, geniş tabanlı 3 yıllık bir kurs öneren bir Mühendislik Yüksekokulu. Esaip, Angers ve Aix-en-Provence'ta iki Diploma sunuyor:

  • Bilgisayar bilimi ve ağları
  • Güvenlik, çevre ve endüstriyel risk yönetimi.

Mühendislik yüksek lisansı, “Conférence des Grandes Ecoles” üyesi EUR-ACE etiketi olan “Commission des Titres d'Ingénieurs” tarafından yetkilendirilmiştir.

Şimdi 25 yıldan fazla, e Saip için, Angers Mühendislikten Enstitüsü, Bilgisayar bilimleri alanlarında 2000'den fazla genci eğitti

Esaip, en yüksek Fransız makamları tarafından talep edilen tüm kalite şartlarını karşılamaktadır: Devlet tanıma, Komisyon des Titres d'Ingénieurs tarafından yetkilendirme ve Conférence des Grandes Ecoles üyesi.

Uluslararası ilişkiler, e- maipin gelişiminin kalbinde yer almaktadır. Bu taahhüt, EUR-ACE etiketi tarafından tanınır.

E- saip grubu 2 "mühendislik" Kampüsü ve 6 "lisans-master" Kampüsü ile ulusal bir ağdır. Aynı zamanda dünya çapında 80'den fazla ortak üniversiteden oluşan bir ağdır.

esaip 4

Angers, Fransa'da eğitim

Fransa'da okumak size eşsiz bir yaşam ve yemek sanatı keşfetme fırsatı sunuyor

270 000 nüfusu ile 18. en büyük Fransız öğrenci şehri, bu bir üniversite şehridir: 33000 öğrenci, 4000'den fazla yabancılar (Tıp Fakültesi, birçok üniversite kampüsü, 6 Mühendislik ve İşletme Yüksek Lisans Okulu "Grandes Écoles").

LaSalle Okulu

Esaip bir La Salle okuludur ve bu nedenle, programlarını her bireye saygı göstererek hayatın her kesiminden öğrencilere sunmayı amaçlamaktadır. İşbirlikçi ve proje öğrenimi projemizin kalbinde yer almaktadır.

E- saip'te öğrenim görürken, her bir öğrenci profesyonel kariyerleri için koçluk yapmaktadır ve çift diplomalarla (Yönetim veya Uzmanlık) bireysel bir Pathway inşa etmeye karar verebilir. Kişisel gelişim aynı zamanda öğrenci kulüpleri veya özel ilgi alanları - sanat, müzik, spor, insani vb.

esaip 3

Kısa ve rakamlı Angers

Angers'ın eteklerinde, Loire Vadisi'nin kalbindeki bir kasaba

  • 155.000 nüfuslu (aglomerasyonla birlikte 283.000) - 18. büyük Fransız kasabası
  • Sakinlerin% 48'i 30 yaşın altındadır.
  • Denizaşırı 2000'den 33.000 öğrenci
  • Paris'e 90 dakika
  • Atlantik sahiline ve Nantes havaalanına 90 dakika

Konumlar

Angers

ESAIP

Address
GROUPE ESAIP
18, rue du 8 mai 1945
St Barthélemy d'Anjou

49124 Angers, Loire de öder, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin