ESLSCA Business School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1949'da kurulan, Paris'te bulunan ESLSCA Business School , şu anda hem Fransa'da hem de yurtdışında sorumluluk alan 15.000'den fazla mezun yetiştirmiştir. ESLSCA'ya birçok varlıktan yararlanmışlar:

  • Amacı gerçek "girişimci yöneticileri eğitmek olan titiz ve yenilikçi bir çalışma programına dayanan yüksek lisans düzeyinde genel eğitim (HEC hazırlık sınıflarından sonra veya BAC 2 veya BAC 3'ten sonra nitelikler) ".

Şirketler tarafından aranan gerçek bir yeterlilik ve profesyonelleşmeye ESLSCA Business School eden ESLSCA Business School Paris ana ESLSCA Business School çok güçlü bir üne sahiptir (ESLSCA en fazla sayıda uzman mezununa sahiptir) muhasebeciler ve finans, bankacılık ve borsalarda birçok mezun sayılır). Uluslararası: 1979'da oluşturulan MBA çift lisans programı ESC'lerin en eskisidir. Öğrenim yurtdışında zorunlu bir konaklama (staj veya eğitim dönemi) ve İngilizce olarak birçok ders içerir. Halen AACSB, EFMD, CREPUQ ve EDUNIVERSAL üyesi olan ESLSCA Business School Paris öğrencileri arasında 50'den fazla milletten temsil edilmektedir. ESLSCA Grubunun diğer programlarıyla var olan sinerjiler : İngilizce Lisans ve MBA programlarını ve çoğu da nişlerinde önde gelen 19 üçüncü dönem programlarını (Uluslararası Ticaret ve Ticaret, Finans Mühendisliği, Lüks ve Moda Endüstrilerinin Yönetimi, İstihbarat) Ekonomik). ESLSCA Business School Paris eğitim projesini destekleyen şirketlerin tanınması öğretmenleri delege eder, çok sayıda staj sağlar ve mezunları en iyi koşullarda ağırlar. EXPANSION dergisinin genç mezunlarına yönelik maaş anketinin sonuçları (Nisan 2010) , bir kez daha , sınıflandırılmış 40 okuldan 28'inci sırada yer alan ESLSCA Business School Paris için bir kez daha olumlu .

Önemli araştırma faaliyetleri: Paris'teki ESLSCA Business School Paris, yönetim eğitimini teşvik etmek için Avrupa düzeyinde yürütülen araştırma çabalarına aktif olarak katılmaktadır. Araştırma yürütmekle yetkilendirilmiş araştırma profesörleri, doktora öğrencileri, doktoralar ve yönetim profesörleri (HDR) araştırma makalelerinin yayınlanmasına katkıda bulunur, kolloquiye katılır, ilgili disiplinlerde, özellikle Ekonomik İstihbarat ve Bilgi Teknolojileri'nde makale ve kitaplar yayınlarlar. Finans.

ESLSCA Business School Paris tarafından yaptırılan IPSOS anketinin sonuçları, eğitim projelerinin şirketlerin beklentileri ile yeterliliğini ortaya koyuyor: staj ve iş etüdü programlarının önemi, müfredatın profesyonelliği, İngilizce'de akıcılık ( iki dillilik) ve bilgisayar yazılımı.

Uzmanlaşmış MBA

Bu kurslar yüksek öğrenim ve işletme mezunlarına yöneliktir. Amaç, katılımcıları staj ile güçlendirilmiş sağlam bilgi ve yönetim becerileri ile donatmaktır.

Uluslararası Programlar

1982'den beri, ESLSCA Business School Paris, yabancı öğrencilere ESLSCA-MBA derecesine götüren iki veya üç yıl süren çalışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Birkaç öğrenci ABD'de üçüncü ESLSCA Business School , ardından MBA derecesi ve ESLSCA Business School Paris diploması ESLSCA Business School .

1996'dan beri, ESLSCA Business School Paris, yabancı öğrenciler için bir yıllık MBA programı (İngilizce kursları) yürütmektedir.

Lisans

İki ESLSCA Business School , BBA: İşletme İdaresi Lisansı (1998 yılında oluşturulmuş) ve Lisans Yönetimi programına (üçüncü yılda finans, pazarlama veya lojistik konularında uzmanlık da dahil olmak üzere) ulaşılabilir. bekar.

Grande Ecole

Bu ders, tüm yönetim ve yönetim tekniklerini özümsemek, kişisel niteliklerini profesyonel bir boyutta geliştirmek, uluslararası bir boyutta gerçek bir profesyonel uzmanlık oluşturmak isteyen adaylar içindir.

Yönetici Eğitimi

ESLSCA Business School Paris'teki yönetici kursları, tüm işlevlerdeki yöneticilere yöneliktir (pazarlama ve satış, finans veya yasal, R

Seviye I diploma kursu, 3. yarı zamanlı profesyonel yöneticiler için.

EGE

Ecole de Guerre Economique 1997'den beri faaliyet göstermektedir ve Avrupa düzeyinde öncüdür. EMT, IHEDN (Yüksek Milli Savunma Araştırmaları Enstitüsü) toplantılarına katılır ve 1998'de UNESCO Ekonomik İstihbarat Sempozyumu'nu düzenledi. ESLSCA Business School Paris , Paris Üniversiteleri ile anlaşmalar yaptı. Ekonomik Zeka ile ilgili Strasbourg, Montpellier, Poitiers ve Laval (Quebec). EGE, Ekonomik İstihbarat ile ilgili çeşitli araştırma makaleleri yayınlar.

IFAM

Programımıza katılmak, uluslararası meselelerin gelecekteki taleplerini karşılamaktır. Cevaplamanız gereken farklı durumlara hakim olma güvencesidir. Mükemmellik arayışı.

Erişim lisans derecesi, eşdeğeri diploma veya 3. aşamaya girmek isteyen adaylara açıktır.

img-branding

hakkında

ESLSCA Business School Paris hakkında: 70 yıllık tecrübe ve Kurumsal, Piyasa ve Denetim Finansmanı konusunda sağlam bir üne sahip olan ESLSCA Business School Paris, aşağıdaki gibi birçok avantaja sahiptir: uluslararası katılım (yurtdışında merkezlerin kurulması dahil), eğitim yeniliği, fakültesinin araştırma kalitesi, uluslararası mezunlar ağı ...

Grande Ecole programında, ESLSCA Business School Paris tarafından ESLSCA Business School bu yana üçüncü çevrimi "Ecole de Guerre Economique" ile geliştirilen ESLSCA Business School meyvesi olan Ekonomik İstihbarat Dairesi’nin oluşturulmasıyla Eylül 2003’e yeni bir kart eklenmiştir. Fransa düzeyinde lider olarak tanındı ve MP CARAYON tarafından EI Başbakanına verdiği raporda (Haziran 2003) dikkat çekti.

Çok popüler bir genel eğitim

Bir ESLSCA / IPSOS araştırması bunu doğruladı. Şirketler daha profesyonel ve operasyonel genç insanlar istiyor. Öğrenci birkaç staj yapmış olmalı, bilgisayar aracında ustalaşmalı ve en azından iki dilli olmalıdır. Eğitim bu nedenle bu talebe uyarlandı. Kursların% 30'u İngilizce'dir. Öğrenciler ayrıca yurtdışında, üniversitede veya işletmede zorunlu bir dönem izlemelidir.

ESLSCA Business School Paris'in , dünya genelinde İngilizce konuşan öğretmenlerin okula gelmesiyle eğitim borsası da aldığı birçok ortak üniversitesi vardır. Son olarak, 110 ülkede çok güçlü bir 15.000 mezun ağı ve ortak firmalarla çok iyi ilişkiler kurması sayesinde Fransa’da veya yurtdışında 3000’in arasında bir stajyerlik bulmak oldukça kolaydır. okul bir yıl alır.

Okula geldikten sonra, öğrenci bilgisayar yönetimi tanıtım seminerine paralel olarak kuruluşlar (IAO) için bir tanıtım semineri izler. IAO sırasında, ekonomik faaliyetin tüm sektörlerini temsil eden ESLSCA Business School Paris’in birçok mezunu, mesleki işlevlerini ve deneyimlerini paylaşır. Son olarak, her öğrenci bir şirkette staj yapar. 2 aydan 1 yıla kadar, 2 ayın sonunda 3 ay, ve genellikle 3 yıl boyunca yarı yarıya, bir final stajı öncesi, nisan-aralık ayları arasında devam edebilir ve savunma bir tez. Bu stajlar çoğu zaman bir işe yol ESLSCA Business School da, Paris Paris ESLSCA Business School ayrıca yıllık bir Öğrenci İşletme Forumu düzenler.

Son olarak, ESLSCA Business School Paris lisansüstü programlar sunmaktadır: Ticaret, Finansal Mühendislik, Pazarlama, E.Business, Lüks Yönetim, Ekonomik Zeka ve MBA. İkinci sınıf öğrencileri de bu 3. dönem kurslarından ve araştırmalarından yararlanır.

Çeşitlendirilmiş bir müfredat

Sözde "Ortak Çekirdek" programı üç yıllık çalışma boyunca yayılmıştır. Bu programa ek olarak ve geçen yıl, isteğe bağlı dersler de var. Bu nedenle, çalışmanın ilk iki yılı, genel çalışmaların ilk döngüsünü oluşturur. Üçüncü yıl, aşağıdaki 6 ana dal arasındaki uzmanlık dönemine karşılık gelen ikinci bir çalışma döngüsü oluşturur:

  1. Pazarlama Ana, Uluslararası Yönetim
  2. Başlıca Uzmanlık Kontrolü
  3. Başlıca Piyasa Finansmanı
  4. Başlıca Kurumsal Finansman
  5. Başlıca Ekonomik Zeka
  6. Başlıca Organizasyon, Yönetim, Danışmanlık

Girişim aynı zamanda öğretimin bir parçasıdır
Ekipler tarafından ve ilk yıldan itibaren, öğrenciler bir işletme başlatmak veya okuldaki mevcut bir derneği devralmak için bir proje sunmalıdır. ESLSCA Business School aslında çok aktif. Bir öğretmen eğitmeninin yetkisi altında, öğrenciler bir iş planı hazırlamalı, hedefleri belirtmeli ve bu projeyi 2. yılda gerçekleştirmelidir. Bu daimi koçluk öğrencisi, insan ölçeğinde tuttuğumuz okulun yapısı ile mümkündür.

Etkili araçlar
ESLSCA Business School Paris fakültesi, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde öğretim ve araştırma kalitesini yansıtmaktadır. Bu üstün pedagojiye ek olarak, ESLSCA Business School Paris, öğrencilerine internet ve eğitim kaynakları sayesinde araştırmalarını en iyi şekilde yapma imkanı sunar.

Paris'te olmak, ek bir varlık
En büyük şirketler PARIS’te ve başkent ayrıca genel kültürünü mükemmelleştirmek için her türlü yolu sunuyor. Paris'te ESLSCA Business School öğrencileri arasında 50'den fazla farklı milletten ESLSCA Business School , Paris muhtemelen bir şey için de geçerlidir.

img-branding_

Konumlar

Paris

Address
ESLSCA Paris Business School
11 Rue de Cambrai

75019 Paris, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin