EURECOM

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

EURECOM - Dijital Bilim alanında önde gelen bir Enstitü ve Araştırma merkezi

EURECOM , telekomünikasyon faaliyetleri için Avrupa'nın önemli bir yer olan Sophia Antipolis teknoloji parkında (Fransız Rivierası) bulunan bir Enstitü ve Dijital Bilim Araştırma Merkezi'dir. 1991'de EURECOM tanınmış akademik ve endüstriyel ortakların geniş bir ağını kurmasına izin EURECOM bir konsorsiyum formunda kuruldu. EURECOM araştırma ekipleri, çalışmalarını düzenli olarak yerine getiren ve uluslararası alanda tanınan uluslararası uzmanlardan oluşmaktadır.

3 temel görev:

1 / Araştırma

Öncelik üç alana ayrılmıştır: Dijital Güvenlik, Veri Bilim ve İletişim Sistemleri.

2 / Üst düzey eğitim

EURECOM , Dijital Bilim dalında yüksek lisans ve doktora dersleri verir ve Fransız Devleti tarafından tanınan ve yabancı öğrencilere adanmış dört Master Bilimi sunar. EURECOM , 2012 yılında patlama yaşayan sektörlerde iki Post Master derecesi açtı: Bilgisayar Sistemleri Güvenliği ve Akıllı Ulaşım Sistemleri için İletişim ve İletişim . Bu dereceler İngilizce'de% 100 öğretilmektedir.

YÜKSEK LİSANS - MSC

EURECOM ve IMT (Institut Mines Télécom), başta uluslararası öğrencilere yönelik olmak üzere 4 uzmanlık alanında Devlet tarafından tanınan Yüksek Lisans derecesi sunmaktadır:

  • Dijital Güvenlik Yüksek Lisansı
  • Veri Bilimi ve Mühendisliği Yüksek Lisansı
  • Mobil Bilişim Sistemlerinde Usta
  • Şeylerin İnternetinde Usta (IoT)

Bu derece adaylara açıktır ve ilgili alanda 3/4 yıllık lisans derecesine eşdeğerdir. Yüksek Lisans dereceleri, Fransız Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından, Bilim ve Teknoloji Ulusal Yüksek Lisans derecesi olarak akredite edilmiş ve daha fazla doktora programına erişim imkânı sağlanmıştır. çalışmalarında veya sektördeki en üst sıralarda yer alıyor.

YÜKSEK LİSANSIN DERECELERİ

BT pozisyonları gittikçe daha karmaşıklaşırken, daha yüksek beceri seviyelerine ihtiyaç duyulmaktadır. EURECOM Yüksek Lisans Dereceleri, Dijital Güvenlik ve Bağlantılı Araçlar / Akıllı Ulaşım Sistemleri gibi patlayan alanlarda rekabet üstünlüğü arayan tamamlanmış bir Yüksek Lisans derecesi ile Öğrenciler ve Mühendisler için tasarlanmıştır .

Yüksek Lisans Derecesi (Fransızca: " titre d'Ingénieur de spécialisation "), şirketler arasında devlet tanıma ve yüksek görünürlüğünü garanti eden CTI Fransız Müfredat Ajansı müfredat programı tarafından akreditasyona tabi tutulmuştur . Her iki dereceye de Avrupa Kalite Etiketi "EUR-ACE" verildi.

İki ihtisaslaşma:

  • Bilgisayar Sistemleri ve İletişim Güvenliği
  • Akıllı Ulaşım Sistemleri (Bağlı Araçlar) için İletişim

3 / Fransız Rivera'yı tecrübe edin

Fransız Rivera'daki konumu ile EURECOM , öğrencilere dalış, yelken, plaj partileri, hafta sonları kayak, Verdon EURECOM rafting yapma ve yılda 300 gün güneşin olduğu bir yerde yaşamanın basit keyfini sunar, sadece iki saatlik bir süredir Avrupa'nın en büyük başkentlerinden uzak uçuş.

2020 MÜKEMMELLİK BURS KARNOT TSN

Bir sonraki 2020 sonbahar EURECOM (Eylül 2020), EURECOM , Institut EURECOM , bizimle birlikte bir Yüksek Lisans yapmak isteyen ve kiminle ilgilenen seçkin ve yüksek motivasyonlu öğrencilere açık EURECOM / Carnot TSN Excellence burs programını başlattı. araştırma için kanıtlanmış bir iştah gösterebilir. Aday seçimi mükemmellik ve motivasyona dayanmaktadır.

Burada bilgi: href = "https://www.eurecom.fr/en/les-formations/diplome-national-de-master/excellence-scholarships

Çalışma alanı:

EURECOM sunulan Uygun Yüksek Lisans Programları

Ödül Sayısı:

Ø1 (Bir) SÜPER MÜKEMMELLİK bursu 10.000 Euro

Ø 5.000 Euro'ya kadar 10 (on) MÜKEMMELLİK bursu

EURECOM , Quacquarelli Symonds (QS) tarafından dünya çapında bir üniversiteyi yapan şeyin temel direklerine karşı değerlendirildi.
EURECOM , QS Stars University derecelendirme 2018'de beş yıldızlı genel mükemmellik derecesi (beş yıldızdan) aldı.
Bir çalışma yeri olarak, EURECOM endüstri, güçlü etki araştırmaları ve öğretiminin Ekselansları ile güçlü bağlantıları için dünya çapında tanınır.
EURECOM , Öğretim, İstihdam ve Tesislerde beş QS EURECOM elde etti.

EURECOM NEDEN EURECOM ?

“ EURECOM bir yılını herkese kesinlikle tavsiye ederim!”

  • Eino (FİNCE) - AALTO Öğrenci de EURECOM

" EURECOM kesinlikle tavsiye EURECOM !

Üniversite binası küçük ve tüm öğrenciler değişim öğrencisi, bu yüzden atmosfer çok olumlu ve sosyal.

Profesörler birçok farklı ülkedendir ve ders vermeye ve araştırmaya motive olurlar.

Kursların ve araştırmaların konuları zamanında ve bu da çalışma motivasyonunu artırıyor.

Cote d'Azur bir mekan olarak harika, çünkü burada "Fin baharı" nın sadece bir kaç ayına ve yaz ayının geri kalanında sadece birkaç ayımız var.

Fransa'nın rezil bürokrasisinden korkmamak gerekir, çünkü üniversite personelinin tüm pratiklerine memnuniyetle yardımcı olan pek çok üyesi vardır.

Fransızca dilini öğrenmek için birçok fırsat var, ancak dilin bilinmesi zorunlu değil, çünkü her şey İngilizce olarak yapılabiliyor. "

  • Janita, Jomar, Eirik, Hristiyan, Fredrik, Amund, Marius (NORVEÇ) - EURECOM NTNU öğrencileri

"Biz (Janita, Jomar, Eirik, Hristiyan, Fredrik, Amund, Marius ve EURECOM ) dördüncü yılımız için biraz farklı bir şey yapmak için EURECOM gittik ve harika bir seçim olduğu ortaya çıktı.

İşte anlıyoruz:

- 5 veya 3 kredilik daha küçük dersler, oldukça geniş bir spektrum elde edebileceğiniz anlamına gelir.

- Eve götürdüğümüz parkur ile mükemmel bir uyum - kurs seçimlerinin onaylanması çok zor değil. (Elsys, komtek ve verilerden geliyoruz).

- Çok uluslararası bir arkadaş grubu

- Erasmus, lånekassen ve CAF'dan iyi finansal destek.

- Süper güzel hava!

EURECOM yurtdışında bir veya iki sömestr için mi düşünüyorsunuz? Kjør på! "

  • Ivan (RUSSIAN) - EURECOM Prag'da CTU Prag öğrencisi

" EURECOM geçirilen bir yıl kesinlikle EURECOM !

Buradaki eğitim düzeyi yüksek, bu yüzden çok çalışmanız gerekeceğinden şaşırmayın. Öte yandan, burada edindiğiniz bilgi, endüstrinin ihtiyaç duyduğu şeylerle ve hatta ötesinde daha sıktır ( EURECOM sadece bir üniversite olmadığı için, aynı zamanda bir araştırma merkezidir).

Üniversite yönetimi, öğretmenler ve asistanlar çok cana yakın ve bir şeyle karşılaşmanız durumunda size yardımcı olmaya meyillidirler. Neredeyse küçük bir aile gibi :)

Endüstrideki modern trendlerle temasa geçmenin yanı sıra, Cote d'Azur'un muhteşem bir yerini keşfetme fırsatınız olacak. Fransız Rivierası'nı tanıtmaya gerek yok, sadece haritaya bakın ve tüm ünlü yerler arasındaki mesafeyi görün. Gerçekten ziyaret edilecek çok şey var !.

Ayrıca, (dünyanın her yerinden) çok az öğrenci olduğundan, “hatıra arkadaşınız” veya “ürperen arkadaşınız” ile kolayca birlikte olacağınız (elbette) harika anılar ve büyüleyici gezileriniz olacak. deniz kıyısı.

Şahsen benim için harika bir deneyim oldu ve bu fırsatı bulduğum için gerçekten minnettarım.

Burada biraz zaman geçirdikten sonra hayat aynı olmazdı. Yeni fırsatlar, yeni arkadaşlar ve sıcak anılar edineceksiniz.

Uzun lafın kısası, yaşamda bazı değişiklikler, iyi bir macera ya da iyi bir zaman arıyorsanız, burası doğru yer! "

  • Aida (KAZAKİSTAN) - EURECOM Prag'da CTU Prag öğrencisi

" EURECOM eğitim alma fırsatı,

benim eğitim hayatım Üniversiteye Prag'dan Çift Derece programı için gelmek, oldukça zevkli ve çok faydalı bir deneyim oldu.

EURECOM , farklı milletlerden insanların çok iyi bir şekilde entegre olduğu çok kültürlü bir topluma sahiptir. Tüm profesörler ve idare yüksek nitelikli, ulaşılabilir ve çok faydalıdır. Akademisyenler açısından, sunulan çeşitli kurslardan gerçekten zevk aldım ve en çok ilgimi çeken konularda uzmanlaşabiliyorum. Kurslar dersler, laboratuar çalışmaları ve zorluklarla iyi dengelenmiştir. Sınıf içinde ve dışında inanılmaz derecede çok şey öğrendim ve harika insanlarla tanıştım. Herkesi bu programa katılmaya teşvik ediyorum.

Böyle eşsiz ve şaşırtıcı bir fırsatı kaçırmayın! "

Konumlar

Biot

Address
EURECOM
450 Route des Chappes
06410 Biot
France

Biot, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa