Ecole Camondo

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Müdürün Önsözü

Ecole Camondo , 70 yılı aşkın bir süredir iç ve dış ortamları şekillendiren ve düşünen tasarımcıları eğitmekte ve eğitmektedir; kimsenin özel ve kolektif alanlardan beklediği kullanımları ve işlevleri araştırmak. Okulumuz, iç mimarlık ve nesne tasarımındaki müfredatlar arası derslerin yüksek kalitesi sayesinde, hem yurtiçinde hem de yurtdışında yükseköğretim alanında öne çıkıyor. Öğrencilerimize dinamik ve yetenekli profesyonel bir uygulamanın - her zaman devam etmekte olan - ve bilgi ve becerilerini paylaşmaya adadığı anahtarları veririz. Bu asil ve heyecan verici sorumluluk, gelecek yıllarda onlarca mesleğin yönlendirilmesinde toplu olarak öğrencilerimize sunuyoruz. İç mimarlık bir rulo üzerinde, her zamankinden daha fazla!

René-Jacques Mayer, Ecole Camondo Başkanı116305_camondo_school.jpg

Tarihimiz

Avrupa'da eşsiz bir durum olan 1944 yılında kurulan Camondo okulu, Les Arts Décoratifs kültür kurumunun dalıdır .

Bir müze tarafından desteklenen bir okul

Anahtar disiplinin doğuşu

Merkez 'Sanat Dekorları Birliği' (2004'te Les Arts Dekorları olacak) 1882'de, eğitime katılmak isteyen koleksiyonerler, inşaatçılar ve sanayicilerin girişimi ile kuruldu. 1944'ten itibaren Camondo okulunun atası Sanat ve Teknik Merkezi, öğrencileri stil konusunda tarihlendirmeye başladı; iki yıl sonra mezun olacaklar, bir dekoratör diploması almışlardı. Altmışlar iç mimarlık mesleğinin tanınmasını müjdeledi. CADU, çağdaş yaratıma olan desteğini geliştirmeye devam etti ve 1969'da Endüstriyel Yaratılış Merkezi'nin (CCİ) kurulmasına yol açacak bir hareket başlattı.

Bu verimli bağlamda, entelektüel, sosyolojik ve teknolojik akımlara elverişli olan Okul, çağdaş bir dilin inşasına yönelik çabalarını yoğunlaştırdı ve müfredatını 5 yıla çıkardı. Okul, iç mimar - tasarımcı mesleğinin tarihi ve DNA'sındaki paha biçilmez izini bıraktı. Bugün, verdiği diploma Ministère de l'Enseignement Supérieur et de la Recherche tarafından onaylanmıştır ve RNCP tarafından 1. seviye olarak kabul edilmektedir.

1988'den beri, okul Paris'teki 266 Bulvar Raspail'de, mevcut Cunier Vakfı'nın karşısındaki mimar Cuno Brullmann'ın bir binasında bulunmaktadır.

Eylül 2019’da Ecole Camondo , Toulon’da ikinci bir site açar (Mimar Devillers tarafından)

Konumlar

Toulon

Address
1 Parvis des écoles
83000 Toulon, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa

Paris

Address
266 Boulevard Raspail
75014 Paris, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin