European School of Political and Social Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ESPOL, çok dilli ve çok kültürlü bir okul

Siyaset bilimi, güçlü uluslararası bakış açısıyla cazip kariyer olanakları sunan mükemmellikten kaynaklanan bir disiplindir. Bu tutkuyla yaşamak için, European School of Political and Social Sciences ESPOL, politik kariyerlere ve Avrupa'ya yönelik disiplinlerarası bir eğitim sunmaktadır. 1894'te Lille Katolik Üniversitesi'nde yaratılan Sosyal ve Siyasal Bilimler Okulu'nun halefi olan ESPOL, insani değerlere ve sorumlulukların etiğine - bugünün dünyasında yol almak için vazgeçilmez niteliklere - önem veriyor.

İki dilli Fransızca-İngilizce kursları, siyaset bilimi öğretimi için özgün ve yenilikçi bir platform sunmaktadır.

Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri ESPOL'e giderek daha rekabetçi bir iş piyasasında başarılı olmanın anahtarlarını verir: teorik bilgi ve yaratıcılık, profesyonellik ve entelektüel merak, yeterlilikler ve inisiyatif duygusu.

Avrupa, çok dilli ve zamanının yanı sıra, ESPOL size Avrupa ve ötesinde iş piyasasına başarılı bir şekilde girmek için gereken gerekli becerileri sunuyor!

ESPOL üç temel prensip üzerine kurulmuştur:

 • öğretim
 • Araştırma
 • Toplum hizmeti

Lille Katolik Üniversitesi

Lille Katolik Üniversitesi'nin tarihi, 1875'te başladığı beş kurucu fakülte ile başladı; o zamandan beri, birçok kuşaktan öğrencilere bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeylerde sosyal, politik ve ekonomik değişiklikler yoluyla rehberlik etme talimatı verdi.

Lille Katolik Üniversitesi, ESPOL (siyaset bilimi), ISEA (muhasebe), Etik ve Felsefe Bölümü ve IU2S (sağlık yönetimi) dahil olmak üzere ek okul ve kurumlardan oluşmaktadır. Lille Katolik Üniversitesi Fakülteleri tarafından benimsenen misyon, öğrencilerimizi aktif ve sorumlu vatandaşların yanı sıra, çok yetenekli, yaratıcı ve esnek profesyoneller olmaları için eğitmektir. Bu amaç doğrultusunda, topluma öğretme, araştırma ve hizmet verme konusundaki temel faaliyetleri sayesinde Fakülteler, çevrelerindeki dünyaya her zaman özenli ve adapte olmaya hazırdır. Öncelikli hırsları, hümanist değerleri ve mükemmellik için çabalayan, öğrencilerin eğitimlerinin ana aktörleri olmaları ve sorumlu vatandaşlar olmaları için ideal ortamı yaratmaktır. Bunlar iş piyasasına başarılı bir şekilde girmek için paha biçilemez niteliklerdir.

Fakültelerin sunduğu avantajlar:

 • Tüm kurslar mevcut iş piyasası trendlerine göre uyarlanmıştır.
 • Kariyer projesinin yapımında yardım
 • Yüksek çalışmalarda kişiselleştirilmiş denetim
 • Öğrencilerin iş piyasasına girmesine yardımcı olmak için kariyer merkezi ve staj
 • Tüm öğrenciler için diğer kültürler ve öğrenme yöntemleri hakkında bilgi edinmek için yurtdışındaki fırsatları inceleyin (Erasmus, Uluslararası İlişkiler bölümü.)
 • Fransa'daki en iyi üniversitelerden birinde birkaç kuşaktır aktif olan birçok dernekle (kültür, spor, sadaka vb.) Zengin bir öğrenci hayatı
 • Günlük yaşamı kolaylaştıran hizmetler (barınma hizmetleri, kafeteryalar, spor, kulüpler vb.)
 • Destek hizmetleri (sosyal hizmetler, hibeler
 • Öğrencinin ihtiyaçlarına dikkat edilmesi ve hümanist değerlerin paylaşılması
 • Mezunlar topluluk ağları
 • Yaratma, geliştirme ve geliştirme bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik temel ve uygulamalı araştırma.

Gelen öğrenciler

Her yıl, ESPOL yabancı öğrencilerin yaklaşık% 30'unu bir değişim programı aracılığıyla veya Avrupa Politikaları Programında alır. Her öğrencinin ESPOL'de ve ayrıca bu yeni ortamda burada harcanan zamanı ayırdığı ve ondan hoşlandığı bizim için önemlidir. Bu amaca ulaşmak için, Uluslararası İlişkiler Ofisi, öğrenci dernekleri ve rehberler gibi uluslararası öğrencilerimiz tarafından çeşitli hizmetler ve cihazlar kullanılabilir.

Bu bağlantıyı izleyerek, burada yeni hayatınızda size yardımcı olabilecek bir Uluslararası Öğrenci Rehberi bulacaksınız.

Uluslararası Öğrenci Rehberi

Öğrenci hayatı

“ESPOL, öğrencilere fikirlerini geliştirme ve projelerini tasarlama konusunda destek vererek, yenilikçi ve mesleki odaklı öğrenci inisiyatiflerini (bir okul gazetesi oluşturma, son siyasi etkinliklerle ilgili yuvarlak masa toplantıları düzenlenmesi, kamuya açık konuşma eğitimi, güncel konulardaki toplantılar ve tartışmalar) şiddetle teşvik ediyor .”

OLIWIA BARAN

İletişim ve öğrenci yaşamı müdürü

Toplum hayatı

BDE

“BDE” (Bureau des Étudiants için Fransızca) olarak bilinen Öğrenci Birliği, okul yönetimi ile ilgili öğrencileri temsil eder. BDE'nin rolü ayrıca çeşitli girişimler ve faaliyetlerle (partiler, konferanslar, seyahat ve eğlence, insancıl eylemler vb.) Okulun yaşamına katılmaktır.

ESPOMUN-MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER

MUN heyeti, okulu Avrupa çapında düzenlenen çeşitli MUN oturumlarında temsil etmek amacıyla ESPOL öğrencileri tarafından kurulan bir topluluktur. Heyet elbette bu projeyle ilgilenen tüm ESPOL öğrencilerine açık!

Cosmopol

2015 yılında oluşturulan bu toplumun amacı, ESPOL'a gelen yabancı öğrencileri bir araya getirmektir. Nasıl? Bir “arkadaşlar sistemi” düzenleyerek, öğrencileri bölgeye ve Fransız kültürüne tanıtmak ve Fransa'ya geldiklerinde idari işlemlerde onlara yardımcı olmak.

İletişim: cosmopol.asso@gmail.com

ESPOL'ART (Sanat ofisi)

ESPOL'art, sanatsal etkinliklerden sorumlu okuldur. Tiyatro, resim veya sinema gibi etkinliklerle okuldaki kültürel yaşamı teşvik eder.

VOX JUVENIS

“Vox Juvenis” toplumu, öğrenciler arasında tartışmalar ve siyasi tartışmalar düzenliyor, aynı zamanda siyasi yaşama aktif insanların katılımıyla, deneyimleri ve bugün siyasetin nasıl işlediğini tartışıyor. Hepsi ideolojisiz bir atmosferde.

REVOLTE-TOI ESPOL

“Révolte-toi Espol”, “Fransız Tartışma Federasyonu” ile bağlantılı olarak Oratory Sanatını destekleyen bir öğrenci topluluğudur. Fransız Kupasını ve Dünya Kupasını hazırlamak için her hafta 30 aktif “Révolte-toi Espol” üyesi egzersiz ve antrenman düzenliyor.

Herkese açık, “Révolte-toi Espol” “FFD” sloganını onayladı: “konuşmacılar doğdu, doğmadı”.

BDS (Spor Ofisi)

ESPOL Spor Ofisi spor ve fiziksel aktivitelerden sorumludur. Koşu, futbol ve buz pateni dahil olmak üzere düzenli olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. BDS ESPOL ayrıca, her bir kurum içinde sporun tanıtımı için diğer spor ofisleriyle ve Üniversite ile koordineli olarak çalışmaktadır. BDS ESPOL'un sloganı “korpore sano'da Mens Sana” dır.

UNICEF ESPOL KAMPÜS MERKEZİ

Bu toplum, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başında resmen başlatılan, çocuk hakları savunuculuğu bir gruptur. Birincil amacı, savunuculuk ve kaynak sağlama yoluyla mümkün olan en geniş kitleye ulaşmaktır. İnisiyatifleri duruma göre farklı biçimler alıyor: konferanslar, sergiler, defileler vb. Herkes gelip bir fikir önermekte özgürdür. Bize katılmak veya zaman zaman yardım etmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim: Hélène Odier hel.odier@hotmail.fr

AVRUPA MERKEZİ

Avrupa Merkezi, öğrenci yaşamını iyileştirmek ve Avrupa meselesi hakkında öğrenci tartışmalarını teşvik etmek için kuruldu. Avrupa Birliği, AB kalkınmasının önündeki zorluklara büyük ilgi duyan hevesli bir ekip tarafından yönetilen bir farkındalık, tartışma ve paylaşım yeri olmayı hedeflemektedir. Dersler, poster ve makale yarışmaları, öğrenci tartışmaları, Avrupa Birliği hayatının oyuncuları ile toplantılar ve ortaokullardaki etkinlikler. Herkes için bir şeyler var!

ALÜMNİ ESPOL

Haziran 2015'te ESPOL ilk mezuniyet yılını kutladı. Mayıs 2015'te, bu “gelecekteki mezunlar”, akademik galalar sonunda açtıkları bir Mezunlar Derneği “Mezunlar ESPOL” oluşturulması girişimini başlattı. Mezunlar ESPOL, eski ESPOL öğrencilerine ağ kurmayı ve özellikle okul ile bağlantılarını sürdürmeyi amaçlar. Bu ilk ESPOL mezunları okullarına sıkı sıkıya bağlı kalıyor ve geleceğini önemsiyorlar.

İletişim: alumniespol@univ-catholille.fr

Lille, tanım gereği öğrenci şehri

Lille ve 87 belediyesi bir milyondan fazla nüfusu olan sınır ötesi, kozmopolit ve eklektik bir Avrupa şehri oluşturmaktadır. Avrupa kavşağında, Lille, Paris'ten 1 saat, Brüksel'den 40 dakika ve Londra'dan trenle 90 dakika uzaklıktadır.

Lille, genç ve dinamik bir şehir

Lille, 100.000'den fazla öğrencisi ile Fransa'nın en genç şehirlerinden biridir: nüfusunun% 36'sı 25 yaşın altındadır. Ayrıca, Lille Katolik Üniversitesi, Quartier Vauban çevresindeki alanlardan ikisinde yaşayan 25 kişidir.

Kültürel bir metropol olan Lille, sanatsal etkinliklerle doludur: Lille Opera, Lille Ulusal Orkestrası, tiyatrolar, Ballet du Nord ve birçok müze.

Her akşam, şehir 100'den fazla farklı etkinlik önermektedir. Ayrıca, Lille'de 20'den fazla tiyatro var!

Avrupa'nın kalbinde bir metropol

Lille, Paris'ten TGV'ye sadece 1 saat, Brüksel'den 30 dakika ve Londra'dan 90 dakika uzaklıktadır. Şehrin çarpıcı uluslararası görünümü, Dünya Forumu, lille3000, UEFA Avrupa Ligi ve Eylül ayında her yıl yaklaşık 3 milyon insanı getiren, gerçekten ünlü Braderie de Lille gibi uluslararası bir kapsamda sayısız etkinliklerin organizasyonunda yansıtılıyor. dünya ve bu 12. yüzyılda kaynağını alır!

Mimari miras

Sanat ve Tarih kenti olarak listelenen Lille, Orta Çağ'dan 19. yüzyıl endüstriyel gelişimine kadar geniş bir yelpazedeki sanatsal etkilere tanıklık eden pek çok binasını korudu. Gotikten klasiklere, Flaman Rönesansı ve Art Nouveau'ya kadar tipik olmayan mimarisi gözler için bir zevktir!

Konumlar

Lille

European School of Political and Social Sciences

Address
60 boulevard Vauban
59016 Lille, Hauts-de-France, Fransa