IAE Grenoble

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Grenoble Alpes Üniversitesi'nde (UGA) Yönetim Enstitüsü olarak Grenoble IAE'nin misyonu hem uzman yöneticileri hem de çift yetkinlik yöneticilerini eğitmek ve geliştirmektir. Misyonunu yerine getirmek için IAE, uygulamalı uzmanlık ve dünya standartlarında yönetim araştırmacılarından yararlanmaktadır.

Grenoble IAE yetenek geliştirir:

 • Lisans (3. yıl) ve lisansüstü (M1 ve M2) seviyelerinde;
 • Tam zamanlı çalışma programlarında, iş çalışma programlarında ve yönetici eğitim programlarında;
 • Pazarlama, Yönetim, Finans, Bilgi Sistemi Yönetimi, İnovasyon Yönetimi ve Teknoloji alanlarında.

IAE'nin vizyonunun merkezinde yönetim uygulamalarında yenilik ve ilerleme

Grenoble IAE'nin yaklaşımı, iş dünyası ile amansız bir ağ kurma arzusu ile birlikte sürekli uygulamalı araştırmaya dayanmaktadır. Yönetim bilimlerindeki araştırmacılarının bol enerjisi, mühendislik okullarıyla sürdürdüğü güçlü ortaklıklar, girişimciliği desteklemek için desteklediği pratik girişimler ve her yıl ürettiği yüksek nitelikli mezunlar (unutmayalım) - tüm bu faktörler katkıda bulunur. ekosistemdeki tüm oyuncular için geliştirilmiş yeniliği. Finansal açıdan veya ekonomi, toplumsal refah ve yenilik açısından, Grenoble IAE uluslararası tanınırlığı yayarak ekosistemi üzerinde zaten önemli bir etkiye sahip olmuştur. Dünyaca ünlü bir ekosistemin kalbinde yer alan IAE'nin vizyonu, inovasyonda lider ve yönetim uygulamalarında ilerleme standardı taşıyıcısı olmaktır.

60 yıllık başarı

Bilimsel araştırmanın iş yeniliğiyle kesiştiği yerde bulunan Grenoble IAE, Fransa'daki işletme okulları ağı içinde benzersiz bir konuma sahiptir. Bu ayrıcalıklı konumdan, okul itibarını Stratejik Satın Alma Yönetimi Master (DESMA), Nicel Pazarlama Master (le Quanti) ve Finans, Muhasebe ve Denetim Master (CCA) dahil olmak üzere derece programlarına kurmuştur. ).

Neden Grenoble IAE'yi seçmelisiniz?

Grenoble IAE'de eğitim almayı seçin ve konforlu tesisler, kişiselleştirilmiş destek ve profesyonel ağ dahil olmak üzere kaliteli bir yönetim okulunun tüm özelliklerinden yararlanacaksınız. Aynı zamanda, istisnai bir kampüste büyük bir devlet üniversitesinin birçok hizmetine erişebileceksiniz. Her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz!

İşletmeler doğrultusunda pratik pedagojik yaklaşım

Grenoble IAE, uygulamalı öğrenmeye özel önem vererek programlarını işletmelerin ihtiyaçları ile uyumlu hale getirir. İş bağlantıları, geniş bağlı profesör havuzu ve mezunlar ağı sayesinde IAE, araştırma grupları, iyileştirme komiteleri, üniversite-işyeri başkanları, endüstri atölyeleri (örneğin, müzakere, girişimcilik veya satın alma) aracılığıyla önde gelen işletmelerle sürekli ilişkiler sürdürmektedir ), staj forumları ve konferanslar: Grenoble IAE'de tüm yıl boyunca teşvik edici faaliyetler var!

Çalışmaya kişiselleştirilmiş bir yaklaşım

Grenoble IAE, misyonunun merkezinde istihdam edilebilirlikle kişiselleştirilmiş profesyonel destek sunar. Öğrencilerin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için öğrencilere tavsiyelerde bulunmak ve onları yönlendirmek, okulun pedagojik ekibinin en önemli meşguliyetlerinden biridir. Grenoble IAE, multi-disipliner yaklaşımı ve profesyonel dünyayla bağlantısı sayesinde girişimciliği ve yeniliği teşvik eden bir dizi yetkinliği birleştiriyor.

Güçlü bir uluslararası odak

Grenoble IAE, dünya çapındaki işletme okullarıyla uzun süredir devam eden bir işbirliği geleneğine sahiptir; özellikle Brezilya, Çin, Endonezya ve Rusya'da. Grenoble IAE'ye her yıl 70 farklı ülkeden 500'den fazla öğrenci kaydolmaktadır. Buna ek olarak, Grenoble IAE öğrencileri, bir sömestr veya bir yıl boyunca Fransa dışında bir staj okumak veya staj yapmak için birçok uluslararası değişim programından birinden yararlanabilir. Veya tamamen İngilizce olarak sunulan beş M2 programından birine kaydolarak tam burada Grenoble'da daha uluslararası odaklı olmayı seçin.

Sıcak bir ortam ve muhteşem olanaklar

Grenoble IAE, sizi hem Grenoble'da hem de Valence'de modern ve tam donanımlı binalarıyla karşılar. Korunmuş bir doğal ortamda olağanüstü kampüs içi öğrenci yaşamı, öğrencilerin çeşitli sporları - ve hatta bazı durumlarda, dünya standartlarında bile - pratik yapmalarını sağlar. IAE'de günlük öğrenci hayatını canlandırmak ve zenginleştirmek için çok sayıda öğrenci kulübü bulunmaktadır. Bunlar arasında AIESEC, Junior Enterprise ve insani yardım projelerini destekleyen kulüpler bulunmaktadır.

IAE markası - Önemli bir ağ!

Grenoble IAE, IAE FRANCE, University Schools of Management ağına aittir. 35 okuldan oluşan bu ağ, 30'dan fazla lisans, yüksek lisans ve doktora içerir. Yönetim programları ve 49.500 öğrenciyi bir araya getiriyor. IAE Fransa önemli bir profesyoneller ağı ve bir kalite işaretidir.

Önemli noktalar

 • 60 uyruk
 • Öğretim elemanlarına katkıda bulunan 350 profesyonel
 • 110 uluslararası ortak
 • Yılda 800 mezun; 1956'dan beri 23.000'den fazla
 • 2000 öğrenci
 • Yılda 250 staj ve sandviç kursu
 • 1700 şirket iletişim bilgileri
 • Mezuniyetten sonraki 8 ay içinde% 92 istihdam oranı

Konumlar

Saint-Martin-d'Hères

Address
Avenue Centrale,525
38040 Saint-Martin-d'Hères, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

değerlik

Address
51 rue Barthélémy de Laffemas
26901 değerlik, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin