IAE Grenoble

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Grenoble Alpes Üniversitesi'nde (UGA) Yönetim Enstitüsü olarak Grenoble IAE'nin misyonu hem uzman yöneticileri hem de çift yetkinlik yöneticilerini eğitmek ve geliştirmektir. Misyonunu yerine getirmek için IAE, uygulamalı uzmanlık ve dünya standartlarında yönetim araştırmacılarından yararlanmaktadır.

Grenoble IAE yetenek geliştirir:

 • Lisans (3. sınıf) ve lisansüstü (M1)
 • Tam zamanlı çalışma programlarında, iş çalışma programlarında ve yönetici eğitim programlarında;
 • Pazarlama, Yönetim, Finans, Bilgi Sistemi Yönetimi, İnovasyon Yönetimi ve Teknoloji alanlarında.

IAE'nin vizyonunun merkezinde yönetim uygulamalarında yenilik ve ilerleme

Grenoble IAE'nin yaklaşımı, iş dünyası ile ağ kurma konusunda acımasız bir arzu ile birleştiğinde sürekli uygulamalı araştırmaya dayanmaktadır. Yönetim bilimlerinde araştırmacılarının bol enerjisi, mühendislik okullarıyla sürdürdüğü güçlü ortaklıklar, girişimciliği desteklemek için desteklediği pratik girişimler ve her yıl ürettiği yüksek nitelikli mezunlar (tüm bu faktörlerin katkıda bulunduğu) ekosistemdeki tüm oyuncular için daha fazla yenilik . İster finansal açıdan, ister ekonomi, toplumsal refah ve yenilik açısından bakıldığında, Grenoble IAE uluslararası tanınırlığı yaygınlaştırarak ekosistemi üzerinde önemli bir etkiye sahip olmuştur. Dünyaca ünlü bir ekosistemin kalbinde, IAE'nin vizyonu inovasyonda bir lider ve yönetim uygulamalarında standart bir ilerleme taşıyıcısı olmaktır.

60 Yıllık Başarı

Bilimsel araştırmanın iş yeniliğiyle kesiştiği yerde bulunan Grenoble IAE, Fransa'daki işletme okulları ağı içinde benzersiz bir konuma sahiptir. Bu ayrıcalıklı konumdan, okul itibarını Stratejik Satın Alma Yönetimi Master (DESMA), Nicel Pazarlama Master (le Quanti) ve Finans, Muhasebe ve Denetim Master (CCA) dahil olmak üzere derece programlarına kurmuştur. ).128370_caisse_savon_alternantsdeGrenobleIAECPIERREJAYET151.jpg

Neden Grenoble IAE'yi seçmelisiniz?

Grenoble IAE'de eğitim almayı seçin ve konforlu tesisler, kişiselleştirilmiş destek ve profesyonel ağ oluşturma gibi bir kalite yönetimi okulunun tüm özelliklerinden yararlanacaksınız. Aynı zamanda, olağanüstü bir kampüste büyük bir devlet üniversitesinin birçok hizmetine erişebileceksiniz. Her iki dünyanın en iyisini elde edersiniz!

İşletmeler doğrultusunda pratik pedagojik yaklaşım

Grenoble IAE, programlarını işletmelerin ihtiyaçlarına göre ayarlayarak uygulamalı öğrenmeye özel önem vermektedir. İş bağlantıları, geniş bağlı profesörler havuzu ve mezunlar ağı sayesinde IAE, araştırma grupları, iyileştirme komiteleri, üniversite iş sandalyeleri, endüstri atölyeleri (örneğin, müzakere, girişimcilik veya satın alma konularında) ile önde gelen işletmelerle sürekli ilişkiler sürdürmektedir. ), staj forumları ve konferanslar: Grenoble IAE'de tüm yıl boyunca teşvik edici faaliyetler var!

Çalışmaya kişiselleştirilmiş bir yaklaşım

Misyonunun özünde istihdam edilebilirlik ile Grenoble IAE kişiselleştirilmiş profesyonel destek sunar. Öğrencileri bir öğrencinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya yönlendirmek ve yönlendirmek, okulun pedagojik ekibinin en önemli kaygılarından biridir. Çok disiplinli yaklaşımı ve profesyonel dünya ile olan bağlantısı sayesinde Grenoble IAE, bir dizi yetkinliği birleştirerek girişimciliği ve yeniliği teşvik ediyor.

Güçlü bir uluslararası odak

Grenoble IAE, dünya genelindeki işletme okullarıyla uzun süredir işbirliği yapmaktadır; özellikle Brezilya, Çin, Endonezya ve Rusya'da . Her yıl, 70 farklı ülkeden 500'den fazla öğrenci Grenoble IAE'ye kayıtlıdır. Buna ek olarak, Grenoble IAE öğrencileri Fransa dışında bir staj okumak veya tamamlamak için bir dönem veya bir yıl geçirmek için birçok uluslararası değişim programından birini kullanabilirler. Veya tamamen İngilizce olarak sunulan dört M2 programından birine kaydolarak Grenoble'da daha uluslararası odaklı olmayı tercih edin.

Sıcak bir ortam ve muhteşem olanaklar

Grenoble IAE sizi hem Grenoble hem de Valence'deki modern ve tam donanımlı binalarla karşılıyor. Korunmuş doğal bir ortamda , kampüste olağanüstü öğrenci yaşamı, öğrencilerin çeşitli sporları ve hatta bazı durumlarda, dünya standartlarında bile pratik yapmalarını sağlar. IAE'de günlük öğrenci hayatını canlandırmak ve zenginleştirmek için bir dizi öğrenci kulübü bulunmaktadır. Bunlar AIESEC, Junior Enterprise ve insani projeleri teşvik eden kulüpleri içerir .

IAE markası - Önemli bir ağ!

Grenoble IAE, Üniversite Yönetim Okulları IAE FRANCE ağına aittir. 35 okuldan oluşan bu ağ 30'dan fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programı içermektedir. Yönetim programlarında 49.500 öğrenciyi birleştirmektedir. IAE Fransa önemli bir profesyonel ağ ve kalite işaretidir.

Önemli noktalar

 • 60 uyruk
 • Öğretim elemanlarına katkıda bulunan 350 profesyonel
 • 110 uluslararası ortak
 • Yılda 800 mezun; 1956'dan beri 23.000'den fazla
 • 2000 öğrenci
 • Yılda 250 staj ve sandviç kursu
 • 1700 şirket iletişim bilgileri
 • Mezun olduktan sonraki 8 ay içinde% 93 istihdam oranı

Konumlar

Saint-Martin-d'Hères

Address
Avenue Centrale,525
38040 Saint-Martin-d'Hères, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

değerlik

Address
51 rue Barthélémy de Laffemas
26901 değerlik, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: