IESEG School of Management Lille - Paris

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Tarihçe

Kökenlerimiz tarihi kampüsün kurulduğu Lille'deki 1964 yılına dayanıyor. 2008'de Paris'te La Défense'deki Grande Arche'de ikinci bir kampüs açtık. O zamandan beri, dünyanın en saygın ve akademik açıdan titiz bir yüksek öğrenim programlarından biri olan Grande École olma prestijinin yanı sıra en iyi 10 Fransız İşletme Okulu sıralamasını da kazandık. IÉSEG kültürü, ilerleme ve yetenek tutkusundan doğar, yani tüm enerjimizi her öğrenciden gerçek potansiyeli belirlemeye odakladık. İş eğitimine yönelik ortodoks olmayan yaklaşımımız ve başından beri okulumuzun merkezinde yer alan başarının, sorumluluğun, dürüstlüğün, dayanışmanın, katılımın - kabiliyetlerin anahtar değerlerini aşılaması ile gurur duyuyoruz.

Eğitim

IÉSEG'te, öğrenciler 5 yıllık Grande École Programına erişebilir: Öğrencilerin yönetim bilgilerini derinleştirdiği ve bir uzmanlık seçtiği 2 yıllık bir Yönetim Lisansı programı ve ardından yönetimin temellerini içeren 2 yıllık bir Lisans Programı. Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan diploma ayrıca Master derecesine de layık görülmüştür.
Buna ek olarak, IÉSEG Uluslararası İşletme alanında 3 yıllık lisans, 10 yıllık yüksek lisans derecesi ve tamamen İngilizce olarak verilen uluslararası bir MBA sunmaktadır.

Araştırma

IÉSEG Araştırma Merkezi'nde profesörlerimiz ödüllü araştırmalar yürütmekte ve en iyi uluslararası bilimsel dergilerde yayınlamaktadır. Birincil alanlar Ekonomi, Finans, Pazarlama, Müzakere, Bilgi Sistemleri Yönetimi, Strateji, Operasyon Yönetimi ve Disiplinlerarası Sağlık Yönetimi alanıdır. IÉSEG ayrıca, Avrupa'nın en büyük araştırma kuruluşu olan CNRS ile modern iş sorunlarına disiplinlerarası yaklaşımımızı pekiştiren eşsiz bir ilişkiye sahiptir.

Kariyer olasılıkları

Kariyer Hizmetlerimiz, IÉSEG öğrencilerinin profesyonel projelerinin inşası için IÉSEG tarafından sunulan bir destek sistemidir. Program çeşitli şekillerde gelir ve gelişir.

Kariyer Hizmetleri, profesyonel dünyaya etkili bir şekilde girmek için gerekli araçlara sahip olmalarını sağlamak için öğrencinin kişisel ve profesyonel yansıması üzerine inşa etmeye devam eder. Atölyeler, Sertifikalı Kariyer Koçları, İK ve işe alım uzmanları tarafından yönetilmektedir.

Akreditasyon

IÉSEG ve programları Fransa'da Fransız Yüksek Eğitim, Araştırma ve Yenilik Bakanlığı ve Conférence des Grandes Ecoles tarafından tanınmaktadır. Bu tanıma, okulun mükemmelliği için bir kefil niteliğindedir.

IÉSEG, uluslararası akreditasyonların “Üçlü Taç” ına sahiptir: EQUIS, AACSB ve AMBA ve dünya çapındaki en iyi işletme okullarının sınırlı bir bölümünün bir parçasıdır (% 1'den az). Bu akreditasyonlar, IÉSEG'in mükemmelliği çok katı uluslararası standartlara göre onaylamaktadır.

  • EQUIS (Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi)
  • AACSB (İşletme Fakültelerini Yükseltmek Derneği)
  • AMBA (MBA Derneği)
  • Conférence des Grandes Écoles

Konumlar

Lille

Address
IESEG School of Management
Lille Campus
3 rue de la Digue

59000 Lille, Hauts-de-France, Fransa

Paris

Address
IESEG School of Management
Paris Campus
socle de la Grande-Arche,
1, parvis de la Défense

92044 Paris, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar