ILERI

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

İki tür okul vardır: kariyer yapmaya hazır olanlar ve kaderler belirleyenler. Uluslararası İlişkiler Araştırmaları Enstitüsü gençlerin hayatlarının rotasını inflect yerde üstündedir, sadece istisnai kariyerlerini çekemez bir yerdir ILERI , seçtikleri dünya vatandaşı olmak.

ILERI , 1948'den bu yana hümanizmin değerlerinin geliştiği bir yer ve bu nedenle Enstitü mezunlarını en değerli viaticum ile donatıyor: başkalarına saygı takıntısı ve onlara katılma isteği onlarla bir araya gelmek, onların kültürünü anlamak, onlarla birlikte inşa etmek, dünyayı organize etmek, zenginlik yaratmak, nefret, savaş ve savaşları yenmek için. Ve sonra, elbette, ILERI , ayrılacak ve yer alacak kişilerin uluslararası kurumlarda, şirketlerde, sivil toplum kuruluşlarında en güvenilir şekilde yer almasını sağlamak için en iyi akademik seviyeye sahip olmalıdır. , dünyanın seyri boyunca. Prestijli fakültesi, okulun öğretiminin kalitesinin yadsınamaz bir garantisidir.

Günün sonunda, ILERI öğrencileri hızlıca bu evin bir özelliğini kontrol ederler: asla terketmeyiz. Bir kadın ve bir erkek olarak yaşamı boyunca kendi kendine giyilir.115128_45956501_2135753859788656_7642633697501380608_n.jpg

Mükemmellik için 18 puan

ILERI öğrenci olmak, uluslararası çevrelerde gelişmek için gerekli becerileri edinmektir.

1948'den beri ILERI öğrencileri uluslararası kuruluşların, STK'ların, uluslararası şirketlerin, Avrupa kurumlarının, Fransız kamu hizmeti, diplomasi, yerel otoriteler, düşünce kuruluşları, gazetecilik, lobi şirketleri, ülke risk danışmanlığı firmaları ve uluslararası işe alım firmaları.

Bu kapsamlı, dengeli müfredat öğrencilere sağlam ve sürdürülebilir bir eğitim verir.

Benzersiz bir okul

Girişte Seçimi: ILERI , yılda bir referans öğretmeni tarafından denetlenen parlak, meraklı, tutkulu ve kararlı öğrencilerden oluşan insan ölçekli bir okuldur.

Zorlu ve Kapsamlı Program: Uluslararası Hukuk, Siyaset Bilimi, Jeopolitik, Uluslararası İktisat, Üç Yabancı Dil. Fransızca ve İngilizce dillerinde kurslar.

Fakülte: ILERI adanmış ve bağlı akademisyenler ve tanınmış profesyonellerden oluşur.

Uygulama ve genel kültürün enine projeleri: eleştirel ruhun geliştirilmesi, tartışmaların araştırılması ve kültürünün vurgulanması, gruplar halinde projeler.

Savunma, insani yardım, iklim, tartışma, BM simülasyonu, UNICEF, Trust Africa, BDE, Asya vs.

Genel kültür: İsteğe bağlı tematik seminerler, harita atölyesi, kültürel ziyaretler.

Konferanslar: Haftada, IR uzmanları ve web yayını ile halka açık.

Master 2’deki alternatif: çıraklık sözleşmesi, meslek sözleşmesi veya alternatif staj.

Devlet tarafından tanınan Kuruluş: Crous burs ve liyakat burs ILERI .

Fransa ve yurtdışındaki stajlar: okul boyunca istihdam için hazırlık ve ardından bir danışman ve staj servisinin desteği.

Erasmus Beyanı: Uluslararası İlişkiler alanında seçilen yaklaşık 30 prestijli uluslararası değişim.

Eski 9000 Ağı: düzenli referanslar, özel platform erişimi, rehber, stajlar, işler.

Kaynak Merkezi: 1600'den fazla kitap, özel dergi, yüksek lisans derecesinde CAIRN belgesel veritabanına erişim ve özel belgeselcilerin desteği

Bir tarih ve değerler: ILERI öğrencileri tarafından nesiller boyu hak iddia edildi ve aktarıldı.

Üç zorunlu yabancı dil: öğretilen ve e-öğrenme platformlarından 11 dil arasından seçim.

Prestijli ortaklıklar: MAE, DRM, DGSI, CESA, CESM, vb.

Yüksek lisans diplomaları: uluslararası güvenlik ve savunma, ekonomik zeka veya RNCP başlık seviyesi 1: yurtdışından uluslararası işbirliği.

Profesyonel entegrasyon: 6 ayda bir% 50, bir yılda% 80, ilk yıllık ortalama 30K € maaş.

Konumlar

Puteaux

Address
Jardins Boieldieu,20bis
92071 Puteaux, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin