IPSA

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Benzersiz bir Mühendislik Okulu olan IPSA hoş geldiniz!

Uçak Mühendisliği Yüksek Lisansı

IPSA tarafından verilen 'Mühendislik Derecesi', CTI * tarafından akredite edilmiş bir Fransız yüksek lisans derecesidir. Tutucuyı hava ve uzay ile ilgili herhangi bir sorunu ele alabilecek şekilde konumlandırır. Mezunlar, havacılık ve uzay alanlarında geniş uzmanlık bilgisi ve geniş genel mühendislik bilgisi geliştirmiş olacaklar. IPSA eğitim, aynı zamanda, mezunların, otomotiv ve deniz taşımacılığı gibi, havacılık sektörüne yakın teknik ve teknolojilerin kullanıldığı, havacılık sektörüne benzeyen diğer teknik olarak gelişmiş alanlarda çalışmasına da izin vermektedir.

Eğitim

Eğitimin amacı, yüksek düzeyde uzmanlık için gerekli olan bilginin edinilmesini sağlamak ve bir kariyerde ortaya çıktıkça çeşitli sorumlulukları yerine getirmek için gerekli olan bilgiyi doğrulamaktır. Öğretim ve proje çalışması (tipik endüstriyel konularla ilgili) arasındaki dengeye dayanarak, IPSA müfredatı eğitimin başlangıcından yıllar boyunca gelişen güçlü bir uzaysal boyut içerir. Öğrenci, mühendislik döngüsünde belirli “teknolojik ana” leri seçerek, seçtiği bir alanda kursları kişiselleştirip uzmanlık kazanmasını sağlayarak eğitimi şekillendirir.

Kurumsal konferanslar ve uluslararası farkındalık, eleştirel düşünmeyi ve öğrencinin karar vermesini sağlayan ek beceriler kazandırmak için vardır.

* 'CTI' (Commission des Titres d'Ingénieur), mühendislik alanlarında yüksek öğretim kurumlarının değerlendirme ve akreditasyonundan sorumlu Fransız bağımsız bir kuruluştur.

130000_slide-actu-1.jpg

Bir kolej, üç kampüs

Ivry-sur- IPSA kampüsü

Enstitü öğrencilere ayrıcalıklı bir ortam sunmaktadır. İngilizce olarak öğretilen programlar sadece Paris kampüsünde sunulmaktadır.

Paris yakınlarındaki çok kolej teknoloji kampüsü:

Paris -South kampüs kolejleri 4000 m2'den fazla derslik, bilgisayar odası, idari ofisler…

Bu tesislerden oluşur:

  • Sınıflar
  • Mekanik, elektronik ve fizik üzerine pratik çalışmalar için laboratuvarlar ve atölyeler.
  • 1 araştırma laboratuvarı
  • 300 ağ bağlantılı iş istasyonu
  • 1 donanımlı kafeterya
  • Yaklaşık yirmi öğrenci derneğine adanmış birkaç oda.

Paris-Güney kampüsünde öğrenci hayatı.

Kampüs, IPSA ve ESME Sudria öğrencilerinin öğrenci derneği etkinliklerini paylaşmalarına izin veriyor. Kampüs, fast food restoran ve kafelerin yanı sıra sayısız üniversite salonunun yakınında yer almaktadır.

Toulouse'deki IPSA kampüsü

Toulouse'daki IPSA sitesi (sadece Fransızca'da lisans mühendisliği eğitiminin verildiği yer) bu büyük havacılık sermayesinin eşsiz ortamına sahiptir.

Çok kolejli bir kampüs

Toulouse kampüsü, öğrencilere hoş yaşam koşulları, ortak çalışma alanları ve yeni başlayanlar için özel bir inkübatör sağlar ve öğrencilerin ve genç lisansüstü projelerin korumalı bir ortamda gelişmesini sağlar.

Toulouse, uzay sermayesi

Toulouse şüphesiz havacılık konusunda tutkulu olanlar için ideal bir şehir:

  • Vb Airbus, Alcatel, Astrium, Thales ve Latecoere ile endüstriyel anlamda
  • Fransa'nın önde gelen havacılık ve uzay okulları ve Fransa'nın en büyük üniversite merkezlerinden biri olan yüksek öğrenim açısından
  • CNES, ONERA ve çok sayıda CNRS laboratuvarı ile yapılan araştırmalarda .
Lyon'daki IPSA kampüsleri

Lyon'da lisans eğitiminin sadece ilk 2 yılı verilmektedir ve tüm dersler Fransızca verilmektedir.

Endüstriye yakın bir Mühendislik Yüksek Lisans Okulu

IPSA , 50 yılı aşkın süredir, havacılık sektöründe büyük oyuncularla ilişkiler kurdu ve uzun süreli ortaklıklar kurdu. Bu ortaklar, gönüllü olarak öğrencilerle tanışır ve mühendislik mesleğinin çeşitli yönlerini (bilimsel, teknik, kültürel ve ekonomik) tartışırlar. Endüstriye olan bu yakınlık, IPSA , Kalkınma Konseyi aracılığıyla, endüstrinin ihtiyaçları ile eğitime uyum sağlamasına olanak tanır. Mezunlar, sektördeki büyük firmalarda çalışarak IPSA geleceğin mühendisleri ile deneyimlerini paylaşmak için okullarına dönüyorlar.

Tutku temel motivasyon

Tutkunun olduğu bir okul varsa, bu IPSA . Derneklerin projeleri, karmaşıklıkları nedeniyle, Ipsaliens'in tutkulu yanını ortaya koyuyor. IPSA , öğrencilerinin fransa havacılık aktörleri konferansı, uçuş simülatörleri, çeşitli hava şovlarında ve toplantılarda bulunması gibi tutkularını yaşamalarını sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

Konumlar

Paris

Address
63 boulevard de Brandebourg

94200 IVRY-SUR-SEINE

FRANCE

94200 Paris, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin