IPSA

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Benzersiz bir Mühendislik Okulu olan IPSA hoş geldiniz!

IPSA , havacılık ve uzay sistemleri konusunda uzmanlaşmış 5 yıllık bir lisans programı sunmaktadır. Öğrenciler çeşitli bilimsel alanlarda geniş bilgi ve mühendisliğe pratik bir yaklaşım kazanırlar.

IPSA 'Mühendislik Derecesi'

IPSA tarafından verilen 'Mühendislik Derecesi', CTI * tarafından akredite edilmiş bir Fransız yüksek lisans derecesidir. Tutucuyı hava ve uzay ile ilgili herhangi bir sorunu ele alabilecek şekilde konumlandırır. Mezunlar, havacılık ve uzay alanlarında geniş uzmanlık bilgisi ve geniş genel mühendislik bilgisi geliştirmiş olacaklar. IPSA eğitim, aynı zamanda, mezunların, otomotiv ve deniz taşımacılığı gibi, havacılık sektörüne yakın teknik ve teknolojilerin kullanıldığı, havacılık sektörüne benzeyen diğer teknik olarak gelişmiş alanlarda çalışmasına da izin vermektedir.

Eğitim

Eğitimin amacı, yüksek düzeyde uzmanlık için gerekli olan bilginin edinilmesini sağlamak ve bir kariyerde ortaya çıktıkça çeşitli sorumlulukları yerine getirmek için gerekli olan bilgiyi doğrulamaktır. Öğretim ve proje çalışması (tipik endüstriyel konularla ilgili) arasındaki dengeye dayanarak, IPSA müfredatı eğitimin başlangıcından yıllar boyunca gelişen güçlü bir uzaysal boyut içerir. Öğrenci, mühendislik döngüsünde belirli “teknolojik ana” leri seçerek, seçtiği bir alanda kursları kişiselleştirip uzmanlık kazanmasını sağlayarak eğitimi şekillendirir.

Kurumsal konferanslar ve uluslararası farkındalık, eleştirel düşünmeyi ve öğrencinin karar vermesini sağlayan ek beceriler kazandırmak için vardır.

* 'CTI' (Commission des Titres d'Ingénieur), mühendislik alanlarında yüksek öğretim kurumlarının değerlendirme ve akreditasyonundan sorumlu Fransız bağımsız bir kuruluştur.130000_slide-actu-1.jpg

Bir kolej, dört kampüs

Ivry-sur- IPSA kampüsü

Enstitü, öğrenciler için ayrıcalıklı bir ortam sağlar. IPSA Paris Esme Sudria, ETNA ve oluşan IONIS grubun teknoloji kampüsünde yer alır IPSA .

Paris yakınlarındaki çok kolej teknoloji kampüsü:

Paris -South kampüs kolejleri 4000 m2'den fazla derslik, bilgisayar odası, idari ofisler…

Bu tesislerden oluşur:

  • Sınıflar
  • Mekanik, elektronik ve fizik üzerine pratik çalışmalar için laboratuvarlar ve atölyeler.
  • 1 araştırma laboratuvarı
  • 300 ağ bağlantılı iş istasyonu
  • 1 donanımlı kafeterya
  • Yaklaşık yirmi öğrenci derneğine adanmış birkaç oda.

Paris-Güney kampüsünde öğrenci hayatı.

Kampüs, IPSA ve ESME Sudria öğrencilerinin öğrenci derneği etkinliklerini paylaşmalarına izin veriyor. Kampüs, fast food restoran ve kafelerin yanı sıra sayısız üniversite salonunun yakınında yer almaktadır.

Toulouse'deki IPSA kampüsü

Toulouse'deki IPSA bölgesi (sadece havacılık mühendisliği eğitiminin sadece ilk 3 yılında) bu büyük havacılık başkentinin eşsiz ortamına sahiptir.

Çok kolejli bir kampüs

IPSA , Epitech ve ISEG Group tarafından paylaşılan Toulouse kampüsü, öğrencilere keyifli yaşam koşulları, işbirlikçi çalışma alanları ve öğrencilerin ve genç lisansüstü projelerin korunan bir ortamda gelişmesini sağlayan yeni başlayanlar için özel bir inkübatör sunar.

Toulouse, uzay sermayesi

Toulouse şüphesiz havacılık konusunda tutkulu olanlar için ideal bir şehir:

  • Vb Airbus, Alcatel, Astrium, Thales ve Latecoere ile endüstriyel anlamda
  • Fransa'nın önde gelen havacılık ve uzay okulları ve Fransa'nın en büyük üniversite merkezlerinden biri olan yüksek öğrenim açısından
  • CNES, ONERA ve çok sayıda CNRS laboratuvarı ile yapılan araştırmalarda .

Lyon ve Marsilya'daki IPSA kampüsleri

Lyon ve Marsilya'da sadece ilk 2 yıl verilmektedir ve tüm dersler Fransızca verilmektedir.

Endüstriye yakın bir Mühendislik Yüksek Lisans Okulu

IPSA , 50 yılı aşkın süredir, havacılık sektöründe büyük oyuncularla ilişkiler kurdu ve uzun süreli ortaklıklar kurdu. Bu ortaklar, gönüllü olarak öğrencilerle tanışır ve mühendislik mesleğinin çeşitli yönlerini (bilimsel, teknik, kültürel ve ekonomik) tartışırlar. Endüstriye olan bu yakınlık, IPSA , Kalkınma Konseyi aracılığıyla, endüstrinin ihtiyaçları ile eğitime uyum sağlamasına olanak tanır. Mezunlar, sektördeki büyük firmalarda çalışarak IPSA geleceğin mühendisleri ile deneyimlerini paylaşmak için okullarına dönüyorlar.

Uluslararası

Son derece uluslararasılaşmış bir sanayi sektörüne IPSA IPSA'nın, İngilizce öğrenmenin başlangıcından ve uluslararası deneyim kazanma ihtiyacından kaynaklandığı oldukça doğaldır. Gerçekten de, 4. ve 5. yıllardaki öğretim sadece İngilizce'dir.

Dahası, üniversite gerçek dünyaya ve öğrencilerinin isteklerine karşılık gelen iddialı bir yabancı eğitim programı yaratmıştır.

Bu nedenle IPSA , dünya çapında 40 ortak üniversiteye sahiptir ve öğrencileri bir dönem veya bir akademik yıl boyunca ağırlamaktadır.

IPSA ayrıca birkaç üniversite ile çift diploma anlaşmaları geliştirmektedir.

Tutku temel motivasyon

Tutkunun bulunduğu bir okul varsa, IPSA . Derneklerin projeleri, karmaşıklıkları nedeniyle Ipsaliens'in tutkulu tarafını gözler önüne serer. IPSA , öğrencilerinin tutkulu bir hafta gibi çeşitli tutkuları yaşamaları, çeşitli hava gösterilerinde yer almaları ve 'La Ferté Alais' adlı ünlü buluşma da dahil olmak üzere toplantılara IPSA çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

Konumlar

Paris

Address
15 Rue Maurice Grandcoing, 94200 Ivry-sur-Seine, France
Paris, Île-de-France, Fransa