IRIS Sup'

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

IRIS Sup 'in seçilmesi, devlet tarafından tanınan, uluslararası bir bağlamda profesyonel olarak egzersiz yapmak veya evrimleşmek isteyenler için tasarlanan, çalışma dünyasının gereksinimlerine uyarlanmış bir eğitim garantisidir.

IRIS Sup 'okul IRIS

2002 yılında IRIS tarafından düzenlendi, IRIS Sup 'uluslararası bağlamda çeşitli esnaf öğrencileri ve profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir Paris Rectorat kayıtlı özel teknik yüksek öğretim kurumudur.

Devlet tarafından tanınan, Ulusal Mesleki Sertifikalar Dizini'ne (RNCP) kayıtlı seviye 7 yayınlar.

Jeopolitik ve mesleki uygulama

IRIS Sup eğitim 'teklif öğrencileri:

  • Gerekli bilginin uluslararası konuları anlamak ve kuruluşlarda karar yardımcı olmak için analiz ve teklif kapasitelerini geliştirmek;

  • simülasyon yoluyla öğrenme ve 1 yıla, çalışma durumu devreye verilen büyük bir paya sahip profesyonel araçlar;

  • olgun ve adanmış atölye içinde kendi kariyer planlarını geliştirmek.

mezuniyet seç

IRIS Sup ', Devlet tarafından tanınan iki seviye 7 başlığa ulaşan uygulamalı jeopolitik konusunda eğitim sunmaktadır: Uluslararası Strateji Analisti (ASI) ve Uluslararası Program Yöneticisi - İnsani ve Kalkınma (MPI-HD ). Bir bac + 3 ile erişilebilir, kurslar iki yıl sürer. Bir bac + 4 sahipleri doğrudan 2. yılda başvurabilir.

> IRIS Sup'in 1. yılı (bac + 4)

Uluslararası İlişkiler (RI 1) temel çalışmalarının özel diploması, IRIS Sup '1. yılını işaret etmektedir. Mesleki deneyime sahip olmayan bac + 3 için zorunlu geçiş, bu yıl daha yüksek bilimsel dereceye sahip öğrencilerin 2. yılda uzmanlaşmadan önce politik, ekonomik ve diplomatik konularda sağlam temeller kazanmalarına izin verebilir.

> 2. yıl dersleri (bac + 5)

Uluslararası Strateji Analisti (ASI)
Analitik, eylem ve karar verme becerilerini uluslararası ortamlarda geliştirmeyi amaçlayan 3 kurs:
- Jeopolitik ve potansiyel
- Jeoekonomi ve risk yönetimi
- Savunma, güvenlik ve kriz yönetimi
.

Uluslararası Program Yöneticisi - İnsani ve Kalkınma (MPI-HD)
Alandaki müdahale bağlamını analiz etme, proje döngüsü yönetimine (PCM) ve programlamaya hakim olma ve üç yolla (stratejik, operasyonel, savunuculuk) kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan çekirdek bir müfredat.
Beceriler, uluslararası dayanışma aktörleri (STK'lar, dernekler, sosyal girişimciler) ile ortak projeler üzerinde çalışılarak edinilir.

Dersler uzaktan da sunulmaktadır.

Zengin promosyonlar çeşitlilik

IRIS Sup' değil, klonlar anda. Fransız veya yabancı öğrenci veya profesyonel, her biri bir yolculuk, deneyim, hedefleri ile gelir ve öğrencilerin ve paydaşların kökenli çeşitliliğinin öğretileri olarak, yıl boyunca zenginleştirilmiş edilecektir.

IRIS Sup 'otuz milletten öğrencilerin% 20 yaklaşık her yıl.

Akıcı İngilizce herhangi bir uluslararası etkinliğe gereklidir, bazı dersler İngilizce olarak öğretilir.

56141_14608745_1108732885849348_3579966449716116051_o.jpg

İzleme ve eğitim desteği

Sınıfta 260'tan fazla öğrenciyle, IRIS Sup ', anonimliğin yeri olmayan bir yapı olarak kalmaktadır. Yılın başında, her öğrenci öğretmenleriyle ve pedagojik ekibiyle ilişkilerini yönetecek bir iç düzenleme imzalar. Devam eden mevcudiyet zorunludur ve çalışma sabit süreler içinde yapılmalıdır. İdare ile diyalog sabittir: ister idari ister pedagojik bir soru olsun, her öğrenci her zaman bir muhatap bulur.

IRIS Sup 'öğrencileri Fransız ve uluslararası basının manşetlerinin hazır olduğu bir çalışma odasına ve CAIRN portalında 200 çevrimiçi dergiye sahiptir. Ofis paketi, Internet ve Wifi bulunan birkaç bilgisayar istasyonu açık erişimdir.

profesyonel dünyaya aç eğitim kursları

- Değişen çalışmalara / uygulamalara elverişli bir organizasyon: Ekim-Mayıs ayları arasındaki derslere paralel olarak, Haziran-Aralık ayları arasında tam zamanlı olarak staj yapma veya haftada 3 gün iş bulma imkanı.


- Profesyonellerle iletişim: tüm paydaşlar şirketler, dernekler, uluslararası kuruluşlar veya kıdemli kamu hizmetlerinde çalışır. Kursları böylece uluslararası bir ortamda teorik katkıları, pratik uygulamaları ve günlük fonksiyon deneyimlerini birleştirir. Projeler ortak kuruluşlarla ve ortak kuruluşlar için yürütülmektedir.


- IRIS faaliyetleri ile ilişkilendirme: IRIS Sup 'öğrencileri derslerine ek olarak konferanslara katılabilir ve IRIS faaliyetleri üzerinde işbirliği yapabilirler (bkz. S.46).
Mezunlar ağı: 2008 yılında kurulan IRIS Mezunlar Derneği, bugün 2.000'den fazla mezunu olan bir ağı bir araya getirmeyi amaçlıyor!


- Mesleki ve uluslararası deneyimler: koçların öncülüğünde, profesyonel projelerini yansıtacak atölye çalışmaları ve staj / iş bulma yöntemleri tüm programlara dahildir. Staj ve iş etüdü sözleşmeleri yöneticileri, öğrencilere kişiselleştirilmiş tavsiye almak için duydukları duyuruları da yayınlarlar. IRIS Sup'in öğrencileri şimdi birkaç yüz özel şirket ve kamu kuruluşunda takdir edilmektedir. Uluslararası ilişkiler müdürü yurtdışında teklifler, uluslararası hareketlilik geliştirir ve yabancı öğrencileri izler.

56145_IMG_4787.JPG

Her yıl güncellenen eğitim

IRIS Sup 'de her aktörün görüşü önemlidir: öğrenciler, öğretmenler (tüm profesyoneller), staj eğitmenleri ve profesyonelleştirme sözleşmeleri, ortaklar, şu anda görevde olan mezunlar ... Değerlendirme anketleri, dış profesyonellerle gelişim, eğitim toplantıları, resmi ve gayri resmi toplantılar ve tartışmalar tüm yıl boyunca bakış açılarını karıştırma ve sürekli olarak eğitimin içeriğini geliştirme fırsatı sunar. Eğitimi işveren kuruluşlarının beklentilerine uyarlamak kalıcı bir endişe kaynağıdır.

Tüm eğitim ortaklıklar

Alanlarında tanınan profesyonel konuşmacıların seçimi (dosyada uygunluk, mülakatta kabul), çalışmaların hızı, jeopolitik karışım ve mesleki uygulamalar ortak özelliklerdir.
Her kursa uyarlanmış eğitimin geçerlilik yöntemleri yakındır: sürekli kontrol (devam, dersler, okuma notları, alıştırmalar, simülasyonlar, vb.), Sınavlar (Ocak ve Mayıs sonu); tez ve sözlü savunma (Eylül-Ekim); staj raporu (Eylül).

56144_IMG_4730.JPG

Konumlar

Paris

IRIS SUP'

Address
2 bis rue Mercoeur
75011 Paris, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin