ISBA - Institut Supérieur des Beaux Arts de Besançon

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ISBA - Institut Supérieur des Beaux-Arts de Besançon / Franche Comté, Franche-Comté'deki tek yüksek sanat okuludur. 18. yüzyılda şehir merkezinde bulunan bir Kraliyet Akademisi ile başlayan uzun bir tarihin varisi olan okulun ömrü, tesislerde Bouloie'de (Franche-Comté Üniversitesi Fen Fakültesi'nin koltuğu) kurulmasına kadar devam etti. MAEGHT vakfının binalarını da borçlu olduğumuz Katalan mimar Josep Lluis Sert tarafından tasarlandı. Bunlar, yirminci yüzyılın mimari mirasının bir parçasıdır. Halen aynı sitede bulunan enstitü, Fransız sanatsal yüksek öğretim kurumları ağı içinde gelişimini sürdürüyor.

İşletmemiz, özellikle sanat okulu olarak tasarlanmış tesislerde bulunma avantajına sahiptir. Yaklaşık 7.000 m2'lik bu tesislerin yüzey alanı, teknik atölyeler, kişisel işler için atölyeler, bakım atölyeleri, derslikler, kütüphane, konferans salonu, galeriler, sergi odaları, sanatçı rezidansları ve idari binalar arasında bölünmüştür.

Kursun her yılı, dersler veya kişisel çalışmalar için bir oda veya atölyeye sahiptir. Aşağıdaki ortak teknik atölyeler öğrenciler için mevcuttur: çizim, boyama, gravür, serigrafi, tipografi, hacim, fotoğraf laboratuarı, video, ses, bilgisayar grafikleri, ahşap, metal, boya kabini. Öğrencilere kurs süresince, projelerinin gerçekleştirilmesinde, uygulanan tatbikatlar sırasında, değerlendirme ve diplomaların hazırlanmasında eşlik eden asistan ve kalifiye teknisyenlerin sorumluluğundadırlar.

Konumlar

Besançon

Address
Rue Denis Papin,12
25000 Besançon, Bourgogne-Franche-Comté, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: