Resmi açıklamayı okuyun

Üniversite Paris-Sud (UPSud) araştırmasının olağanüstü kalitesi için kabul edilmektedir. Şanghay sıralamasında en iyi Fransız üniversiteleri arasında yer aldı ve 2 Nobel Fizik Ödülü ve 4 Fields Madalyası gibi sayısız ödül ve ödüle layık görüldü. Çok disiplinli bir kurum olarak UPSud, beş fakülte, üç teknoloji enstitüsü ve bir mühendislik okulundan oluşur. 4800 uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere 30.000 öğrenci UPSud'da eğitim görüyor. Paris-Saclay Üniversitesinin (UPSay) kurucu üyesi olan UPSud, Paris'in güneyinde bulunan 19 büyük yüksek öğrenim kurumu ile işbirliği yaparak araştırma ve eğitim faaliyetlerini artırıyor.

Paris-Sud, ana SERP'nin koordinasyon kurumu.

Master SERP İngilizcedir Avrupa Komisyonu Erasmus programı tarafından finanse edilen iki yıllık bir program öğretti

4 önde gelen Avrupa araştırma üniversitesini toplar:

  • Paris-Sud University , Fransa (koordinasyon kurumu)
  • Adam Mickiewicz Üniversitesi, Polonya
  • Cenova Üniversitesi, İtalya
  • Porto Üniversitesi, Portekiz


Università degli Studi di Genova Cenova Üniversitesi (UNIGE) 5 Okulda (Matematik-Fizik ve Tabiat Bilimleri, Tıp Bilimleri ve Eczacılık, Sosyal Bilimler, Humanistik Bilimler ve Politeknik), 22 Bölüm ve 14 disiplinlerarası Merkezde düzenlenmiştir. UNIGE, yaklaşık 40.000 öğrencinin katıldığı 178 Üniversite Kursunu sunmaktadır. 14 Doktora Okuluna ev sahipliği yapıyor. Tüm dünyada birçok ortaklığa sahip olan Üniversite, şu anda 3000'den fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Poznan'daki (AMU) Adam Mickiewicz Üniversitesi, Poznan'daki ana akademik kurum ve Polonya'nın üçüncü büyük üniversitesidir. Öğrenci nüfusu yaklaşık 49 000 öğrencidir. Üniversite, araştırma ve öğretimin karşılıklı olarak sürdürdüğü bir akademik mükemmeliyet merkezidir. Üniversite, disiplinler arası ve uluslararası doğaya özel vurgu yaparak, araştırma programlarını ve çalışma müfredatının içeriğini sürekli olarak genişletir ve günceller. AMU bir üyesidir: EUA - Avrupa Üniversite Derneği, EUCEN - Avrupa Üniversitesi Sürekli Eğitim Ağı, Compostela Üniversiteler Grubu, Santander Grubu - Avrupa Üniversite Ağı, Avrupa Kimya Tematik Ağı ve diğer Avrupa Araştırma Ağları.

Universidade Do Porto Porto Üniversitesi (UPORTO), Portekiz'de 32.500 öğrenci, 2.300 akademisyen ve araştırmacı ile en büyük yüksek öğrenim ve araştırma kurumlarından biridir. Ulusal ve uluslararası sıralamalarda en iyi konumlanmış en iyi Portekiz üniversitelerinden biridir: Times Higher Education 2019 (401-500); ARWU 2018 (301-400); QS 2019 (328). 14 Fakülte, 1 İşletme Okulu ve 60 Araştırma Birimi vardır. UPORTO ayrıca Portekiz'de bilimin önde gelen bilim üreticisidir ve ülkede üretilen bilimsel makalelerin% 24'ünden sorumludur.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yönetici Kursları

Paris-Sud University

Erasmus Mundus kimya, Fizik-Kimya ve Malzeme Bilimi master, Paris-Sud University . Master SERP İngilizcedir Avrupa Komisyonu Erasmus programı tarafından finanse edilen ik ... [+]

Master SERP, Avrupa Komisyonu Erasmus programı tarafından finanse edilen iki yıllık bir programdır.

4 önde gelen Avrupa araştırma üniversitesini toplar:

Paris-Sud University , Fransa (koordinasyon kurumu)Adam Mickiewicz Üniversitesi, PolonyaCenova Üniversitesi, İtalyaPorto Üniversitesi, Portekiz

Hedefimiz

Kimya, fizikokimya ve malzeme bilimi alanlarında geliştirdiği en ileri deneysel ve teorik araçların uzmanlarını yetiştirmeyi, böylece enerji, sağlık ve çevre alanlarında sürdürülebilir gelişmelere ilişkin yenilikçi fikirler ve girişimler geliştirmeye hazır hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca Yönetim, İş, İnovasyon ve Değer Verme, İletişim ve Patent yasası unsurlarını içerir.... [-]

Fransa Orsay İtalya Cenova Polonya Poznan Portekiz Porto  + 4 Daha fazla
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

SERP-CHEM Master

Location address
building 440
Orsay, Île-de-France, 91400 FR
Social Media
Location address
Dipartimento di Fisica
Via Dodecaneso 33

Genoa, Liguria, 16146 IT
Location address
Ul. Umultowska 89b
Poznań, Büyük Polonya Voyvodalığı, 61-614 PL
Location address
Rua Campo Alegre 687
Porto, Porto Bölgesi, 4169-007 PT