Toulouse School Of Economics TSE

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Ekonomi Toulouse Okul: Araştırma ve yüksek öğrenim için bir dünya lideri merkezi, Nobel ödüllü Jean Tirole başkanlığında

TSE Toulouse Capitole Üniversitesi iktisat bölümüdür. Bu ünlü araştırmacılar tarafından teslim dünya standartlarında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. TSE'nin ana odak ekonomi ama bizim ders disiplinli ve veri ve nicel teknikler firmalar, kurum veya devletler karar verme oynadığı rolü odaklanalım.

Araştırma odaklı kurslar TSE'nin araştırma odaklı dersler gelecekteki işverenler tarafından karşılandı gerçek dünya sorunları çözmek için son teorileri veya teknikleri kullanmak ve adapte öğrenciler yetiştirmek. master düzeyinde, kendi kariyer bağlı öğrenciler istatistik, ekonometri, kamu geliştirme, endüstriyel organizasyon, çevre, biyolojik çeşitlilik, ya da finans önemli seçebilirsiniz planlıyor.

Uluslararası Master programına Master programına TSE programında önemli bir rol oynar. tüm öğrenciler için ortak bir 1 yıl sonra, derece çeşitli seçenekler sunar:

  • tamamen İngilizce olarak öğretilir uluslararası parça Yüksek Lisans
  • kısmen Fransızca öğretilen standart parça Yüksek Lisans
  • Araştırma seçeneği - doktora programına giden, Masters 2 yıldan itibaren sıkı hazırlık kursları ile.

Doktora okul Doktora okul üst Amerikan üniversiteleri örnek alınarak hazırlanmıştır. Masters 'derecesi adanmış hazırlık 2 yıl sonra, doktora adayları TSE öğretim üyeleri yanında tam zamanlı araştırma 3 yıl gerçekleştirmeden önce gelişmiş, özel kurslar 2 yıl takip edin.

Her program boyunca, okul etkileşimli öğrenme, öğretmen oturumları, probleme dayalı grup çalışmaları, deneysel iktisat, vb yoluyla, yüksek kaliteli, tüm öğrenciler için kişiselleştirilmiş rehberlik sağlamayı amaçlamaktadır

Üst düzey kariyer fırsatları bankacılık, sigorta, danışmanlık, uluslararası kurumlar ve analistler, istatistiksel araştırma yöneticileri, danışmanlar ve daha fazlası gibi çalışmak piyasa düzenleyicileri yönetici pozisyonlarında: kariyer seçenekleri geniş bir yelpazede TSE mezunlarına açıktır. Çoğu tam kariyer hizmet ve ortakların TSE uluslararası ağa kolayca profesyonel dünyada sayesinde girin. Ayrıca birçoğu araştırma kariyerlerine devam.

Okul ayrıca sanayi ile yakın bağlantıları, kamu ve özel ekonomik aktörleri ile son 30 yılda TSE araştırmacılar tarafından geliştirilen güçlü ilişkiler sayesinde yoluyla öğrencinin eğitimini yuvarlayın amaçlamaktadır. Bu ortaklıklar iş deneyimini kolaylaştırmak ve onların kariyer en iyi başlangıç ​​yapmak öğrencileri ve mezunları yardımcı okulun mesleki ağına katkıda bulunur.

Kampüs hayatı okul öğrencileri aittir ve onlar aracılığıyla kendi eğitiminde aktif bir rol oynamaya örneğin, geribildirim staj deneyimleri veya dernek katılımı başkalarına verebilir: festival veya spor etkinlikleri organizasyonu, firma veya dergi danışmanlık Öğrenci. Benzer şekilde, TSE mezunlar ağı okulun dünü, bugünü ve gelecekteki öğrenciler için güçlü ağlar oluşturmak için çaba göstermektedir.

Bazı rakamlar ...

Her akademik yıl, 700 yabancı öğrenci olmak üzere 2.000'in üzerinde öğrenciyi kabul etmekteyiz.

  • 90 farklı ulustan
  • 160 profesör
  • 100 doktora öğrencileri
  • 1.500 'den fazla mezun

Toulouse 1 Capitole'e üniversite hakkında

Toulouse 1 Capitole Üniversitesi 1229 yılında oluşturulan fıkıh fakültesi kaynaklanmaktadır. Hukuk ve Siyasal Bilgiler alanlarında yaygın olarak kabul uzun bir geleneğe sahip, bu ileriye ekonomi ve yönetim üst düzey takımları geliştirerek 1960'lardan araştırma ve öğretim çeşitlendirilmiş. UT1 araştırma ve eğitim için Avrupa'nın önde gelen merkezlerinden bazıları ev sahipliği yapıyor. Toulouse 1 Capitole'ye Üniversitesi UT1 kendi öğrencileri ile Toulouse birçok faydalar paylaşmalarına olanak sağlayan bir kaynak ağı sağlayan Toulouse Üniversitesi PRES (Araştırma ve Yükseköğretim Cluster), altı kurucu üyesinden biridir.

Konumlar

Toulouse

Toulouse School of Economics (TSE)

Address
Manufacture des Tabacs
21, Allée de Brienne
31015 Toulouse Cedex 6
FRANCE

31015 Toulouse, Occitanie, Fransa
Telefon
+33 5 61 63 36 90

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin