Toulouse School of Management TSM

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

TSM hakkında

Küresel bir bakış açısıyla sosyal açıdan sorumlu girişimci yöneticileri eğitmek

TSM, öğrencilerin mezun olduktan sonra hızlı bir şekilde iş bulmalarını sağlayan en kaliteli akademik ve profesyonel eğitim sunar.

TSM, hem lisans hem de lisansüstü düzeyde ana yönetim disiplinlerinde tam zamanlı eğitim programları sunmaktadır. Konu alanlarımız muhasebe ve finansal kontrol, finans, insan kaynakları yönetimi, pazarlama ve stratejidir.

Öğrencileri öğretim, üst düzey profesyoneller tarafından yapılan konuşmalar, denetlenen projeler ve uzun süreli stajlar yoluyla iş dünyasına hazırlıyoruz.

TSM, öğrenciler için somut uluslararası fırsatlar sunar. Dünya çapında geniş bir uluslararası ortaklar ağına sahibiz ve derecelerimizin birçoğu İngilizce olarak verilmektedir.

  • 3000 seçilmiş öğrenci
  • 30 Master uzmanlığı
  • Uluslararası hareketlilik programlarındaki öğrencilerin% 20'si
  • Mezun ağındaki 21000 üye
  • Mezunların% 91'i mezun olduktan sonraki bir yıl içinde sektörde iş buluyor

141620_pexels-photo-1181533.jpeg

Toulouse School of Management: Yönetim için Mükemmeliyet Merkezi

Toulouse School of Management, Toulouse Capitole Üniversitesi'nde bir Yönetim mükemmeliyet merkezini temsil etmektedir. Tek bir marka altında toplanır:

  • Kendini adamış ve sorumlu yöneticiler yetiştiren bir okul olan TSM;
  • Akademik yayınlarının kalitesi ve araştırmacılarının başarıları ile tanınan bir CNRS araştırma birimi olan TSM Research;
  • TSM Doktora Programı, uluslararası bir doktora okulu.

IAE Toulouse, Toulouse School of Management oldu

Bu kurumsal yeniden markalaşma, prestijli Toulouse Üniversitesi'nin bir parçası olarak okulun geleceğine yönelik yoğun bir iç yansımanın sonucudur. Hem bölgesel hem de ulusal olarak tanınan TSM, Avrupa ve uluslararası arenada iz bırakmaya isteklidir.

Geçtiğimiz beş yıl içinde TSM, uluslararası alanda tanınmış araştırmacıları ve profesörleri işe alarak, tamamen İngilizce öğretilen yüksek lisans programları oluşturarak ve dünya çapındaki üniversitelerle çok sayıda ortaklık kurarak sıkı bir yeni uluslararası strateji uygulamaya koydu. “IAE Toulouse, Toulouse School of Management oldu. Bir sonraki adımı atarak , açık bir hırs ifade ediyoruz: küresel bir iş ortamında fırsatları yakalayabilen yöneticiler yetiştirmek ve küresel ölçekte rekabet eden şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak. Toulouse School of Management, girişimci ve sosyal sorumluluk sahibi öğrencilerden oluşan bir topluluğun yeteneklerini geliştirmek için yeni bir Pathway sunuyor ”diye açıklıyor TSM Direktörü Hervé Penan.

141621_pexels-photo-3183150.jpeg

Herkes İçin Bir Değişim

“Öğrenciler, ebeveynleri, ortaklarımız ve TSM mezunları doğal olarak okulun imajına çok bağlılar ve olmaya devam ediyorlar. Bu projede onların desteğini almak, bu yeni kimliğin oluşmasında hayati önem taşıyordu. Fakülte, idari personel, öğrenciler ve mezunlardan ekonomik ve kurumsal ortaklarımıza kadar tüm topluluk şimdi projenin arkasında. Proje sosyal bir amaca hizmet edecek ve küresel bir varlık oluşturmamıza yardımcı olacaktır. Toulouse School of Management, tanınmış bir üniversitede en iyi okullardan biridir ve bu yeniden markalama, hem öğrenciler hem de okul ortakları için büyük bir küresel varlık haline gelmek için somut bir fırsat sunar. Önümüzdeki yola doğru ilerlettiğimiz şey, tarihimize ve yerleşik değerlere olan hırs, coşku ve saygının yanı sıra bu görüşün içindedir: TSM. Hervé Penan, TSM Direktörü

Yeni Bir Slogan

Yeni sloganımız "Önümüzdeki yol" , TSM öğrencilerini bekleyen geleceği ve sosyal açıdan sorumlu ve girişimci yöneticiler olma yolunda önlerinde uzanan yolu simgeliyor. TSM, öğrenciler olarak potansiyellerini en üst düzeye çıkaran ve TSM'de geçirdikleri süre sonunda sayısız seçenekle onlardan ayrılan kişiler olarak titiz bir ortam sağlayarak bu hedefe ulaşmada öğrencilerine eşlik eder.

TSM Bugün ve Yarın

3.000 tam zamanlı, iş-çalışma ve yönetici eğitimi öğrencisi, 35 Yüksek Lisans programı, yeni mezunların mükemmel bir istihdam oranı, ulusal olarak tanınan bir araştırma laboratuvarı, mükemmel akademik tesisler, ünlü bir doktora okulu ve uluslararası üne sahip öğretim kadrosu ile TSM, ve en iyi yönetim okulu olmaya devam edecek . Okul, kendisini uluslararası bir akreditasyon sürecine adamıştır, bu nedenle küresel ölçekte rekabet eden şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için uluslararası standartlarda kalabilir. Saygın bir üniversitenin yanı sıra seçkin bir kurum olan TSM, öğrencileri için önemli bir büyüme ve ortakları için geçerli bir fırsattır.

Öğrenci referansları

LİSANS 3 ULUSLARARASI YÖNETİM (TAM ZAMANLI PROGRAM)

Bu yıl, güçlü bir uluslararası boyutu, etkileşimli öğretim yöntemlerini ve son derece kararlı bir ekibi birleştirdi. Tüm yıl, her birimizi ufkumuzu genişletmeye iten çok kültürlü bir boyuta sahip grup vaka çalışmaları ile kutlandı. Bu Lisans yılının kesişen yaklaşımı bize profesyonel ve akademik geleceğimiz için sağlam bir temel sağlar.

Romain POUGET
TSM şirketinde Student

MUHASEBE, DENETİM VE YÖNETİM KONTROLÜ (ARAŞTIRMA) BİLİMLERİ MASTER 2 MASTER

Muhasebe Bilim Ustası'ndaki araştırma sınıfları, doktora programınız için araştırma yapmak için ihtiyaç duyduğunuz teori ve metodolojileri öğrenmenin en iyi yoludur. Yüksek Lisans tezini, teziniz için bir ısınma alıştırması olarak düşünmeyi seviyorum: Bir fikirle başlıyorsunuz, sonra onu tez önerinize indirgiyorsunuz.

Emmanuelle Nègre
TSM şirketinde Associate professor

Konumlar

Toulouse

Address
Toulouse School of Management
Toulouse 1 Capitole University
2, rue du doyen Gabriel Marty
31042 Toulouse Cedex 9

Toulouse, Occitanie, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin