Université Côte d’Azur (UCA)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Université Côte d'Azur, Fransız Rivierası'nda, bölgedeki yüksek öğretim ve araştırma alanındaki büyük oyuncuları bir araya getiren yüksek öğrenim kurumları kümesidir. Université Côte d'Azur, Fransız üniversiteleri için 21. yüzyılın yeni bir modelini, disiplinler arasındaki yeni etkileşimlere, araştırma, öğretim ve yenilikler arasında yeni bir koordinasyon ve özel sektör ve yerel yetkililerle güçlü ortaklıklar temelinde geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ocak 2016'da Université Côte d'Azur, Fransız hükümetinin UCAJEDI projesi için prestijli bir “IDEX” ödülünü kazandı ve Fransa'daki en iyi 10 dünya klasmanında, kapsamlı üniversitelerin arasına yerleştirdi.


Bir bakışta

Araştırma

 • A veya A dereceli laboratuarlarda araştırma yapan 4218 kişi
 • 493 aktif araştırma ve eğitim ortaklığı
 • 53 ANR tarafından finanse edilen projeler
 • Araştırma sözleşmelerinden elde edilen 35 milyon avro
 • 76 ulusal ve 48 uluslararası ödül ve ödül

Eğitim

 • 1,700 Ph.D. öğrencilerin
 • 8.000 yüksek lisans öğrencisi
 • 16.000 lisans öğrencisi
 • 22 uzaktan e-Öğrenme kursları ve daha fazlası
 • 59 patent ve 37 lisans
 • SophiaTech'in yeni bir öğrenme merkezi, inovasyon ve bilgi paylaşımına odaklandı

Uluslararası

 • Birkaç on km²'lik bir alanda, dünya standartlarındaki markaların (Nice, Sophia Antipolis, Cannes, Grasse, Monaco, İtalya) taşıyıcısı olan olağanüstü bir sınır ötesi bölgesi.
 • % 20 yabancı öğrenciler
 • Yurt dışında 6 kampüs
 • Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) hibeleri de dahil olmak üzere 100 Avrupa destekli proje
 • Yurtdışında 100'den fazla uluslararası takım

UCA

21. Yüzyıl Üniversitesi

Université Côte d'Azur, ONE UNIVERSITY olarak birlikte çalisan 13 seçkin kurumdan olusmaktadir. Kendimize her şekilde meydan okuyoruz. Hemen hemen her alanda engelleri kırarız. Sınırların ötesine geçiyoruz. Dünyamızı daha iyi hale getirmek için hepimizin en iyisini, en iyilerini arıyoruz.

Alt = "UCA" nın kapsamı, Côte d'Azur'da bulunan, uluslararası alanda iyi bilinen ve görünür olan, yüksek öğrenim ve araştırmanın tüm kamu ve özel varlıklarını bir araya getiriyor. Farklı işbirlikçi uygulamalarının yenilikçi karakteri. Mükemmeliyet için kendini organize eden koşullar yaratacak, geleceğin biliminin, eğitiminin ve inovasyonun ortaya çıkmasını sağlayacak.

 • Tüm uluslararası sıralamalarda bulunan, araştırma yoğunluğu olan Université Nice Sophia Antipolis (UNS);
 • İki Ulusal Araştırma kuruluşu: CNRS ve Inria, sırasıyla dijital bilimlerde multidisipliner ve sembolik;
 • Altına katılan bir başka yıldız = "UCA'nın kümelenmesi, Côte d'Azur Gözlemevi (OCA) 'dır. Dört bölgedeki 450 personel ile (Nice'te Mont Gros ve Valrose, Sophia Antipolis ve Plateau de Calern Gözlemevi)." Charles Garnier tarafından OCA, dikkate değer bir mimari ve bilimsel mirasa sahiptir, Ama geçmişe bakmadan, hassas mekanikleri, yüksek performanslı bilgi işlem merkezleri ve sanal gözlemevleri ile Dünya Bilimleri ve Astronomi konsorsiyumunda uluslararası kabul görmüş bir merkez olmaya devam etmektedir.
 • Tıp araştırmacıları ve mühendisleri ile temel bilim insanlarını yerleştiren hematoloji, biyolojik kaynaklar ve terapilerde simülasyon ve inovasyon için önde gelen ulusal merkez olan Nice Merkezi Hospitalier Universitaire (CHU);
 • EDHEC ve SKEMA, tüm uluslararası sıralamalarda bulunan iki seçkin İşletme Okulu; Dünya sıralamasında bulunan iki İş Okulunun varlığı, araştırma ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra kalite güvence kültürüne ek olarak projeyi de getiriyor.
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren, dünya çapında kuruluşlardan oluşan altı Sanat Okulunun bir konsorsiyumu, vizyonumuzun özgünlüğünün bir garantisidir ve yaklaşımımızın yaratıcılığını artıracaktır. Sonuçta, her oyuncu yüksek katma değer ve yeni bir boyut ile benzersiz bir katkı getiriyor.
 • Centre National de Création Musicale, Fransız müzikal yaratımının altı ulusal merkezinden biridir. Misyonu, çalışmalarını ağırlıklı olarak dört eksende (üretim, yayın, eğitim ve araştırma) kurarak çağdaş müzik repertuarını yaymak ve yaygınlaştırmaktır.
 • Ecole Nationale Supérieure d'Art Villa Arson, çağdaş sanata adanmış eşsiz bir ulusal kurum. Tek bir mekanda bir sanat okulu, sanat merkezi, sanatçıların evi ve özel bir kütüphane ile buluşur. Bina Patrimoine du XXe sieccle olarak listelenmiştir.
 • Sürdürülebilir Tasarım Okulu (SDS), geleceği şekillendirerek, sektörle ortaklaşa yeni ve yaratıcı öğrenme yöntemleri ile sürdürülebilir kalkınmanın 4 sütununa karşı sorumlu bir odaklanma ile.
 • Ecole Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower, 1961 yılında kurulduğu günden beri Ecole Superieure de Danse de Cannes Rosella Hightower, klasik bale, çağdaş dans ve caz eğitimi açısından dünyanın önde gelen profesyonel dans okullarından biri haline gelmiştir. ESDC'nin Les Ballets de Monte-Carlo'yu da içeren profesyonel dans şirketleriyle ya da Le Prix de Lausanne gibi uluslararası yarışmalarla ortaklıkları.
 • Konservatuar Ulusal a Rayonnement Régional de Nice (CNRR). Konservatuvar, 1957'den bu yana 50'den fazla farklı ülkeden 50.000'den fazla öğrenciyi ağırladı ve dünya çapında öğrenciler ya da öğretmenler olarak bir dizi büyük müzisyeni ağırladı.


alt = "UCA'nın emelleri

Araştırma, Yaratma, İnovasyon

Université Côte d'Azur, Fransız Rivierası'nda yüksek öğrenim ve araştırma alanındaki büyük oyuncuların kolektif hırsını yaşamak için 2015 yılında kuruldu. Büyük bir araştırma üniversitesi, çok sayıda üst düzey araştırma kurumu ve laboratuvarı, seçkin işletme okulları ve bir grup uluslararası tanınmış sanat ve tasarım okulunu içeren yüksek öğrenim kümesi olarak, alt = "UCA, disiplinler arası ve yaratıcı çözümler sunmak için iyi bir konumdadır. Hızla değişen bir dünyanın yarattığı karmaşık zorluklar.

Fransız Rivierası'nın zengin tarihini, sanatsal ve teknolojik yeniliklerin bir merkezi olarak ve Avrupa'nın en büyük teknoloji parkının (Sophia Antipolis) merkezi olarak inşa ederek, vizyonumuz bilimsel ve eğitsel mükemmeliyete, güçlü uluslararası odaklanmaya, yerelyle derin bağlantılara dayanmaktadır. endüstri ve hükümet ortakları ve kararlı bir şekilde disiplinler arası bir bakış açısı. Araştırmalarımız ve eğitim programlarımız, disiplinler arasındaki ayrıştırılmış etkileşimlerin meyvesi, projelere insan, sanatsal ve yönetim boyutlarının dahil edilmesi ve sayısal, sayısal ve veriye dayalı yaklaşımlara dayanan titiz bir temeldir.

İddialı gündemimizin ve bilimsel mükemmeliyetimizin tanınması olarak, Ocak 2016'da alt = "UCA, Fransız hükümeti tarafından prestijli bir" IDEX "(Mükemmellik Girişimi) ödülü aldı ve alt =" UCA, yüksek profilli küçük bir grup arasında yer aldı " Dünyaca ünlü Fransız üniversiteleri ve üniversitemizi ve bölgemizi dönüştürme hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak bir bağış sağlıyoruz. Ayrıca son zamanlarda, sürekli eğitim, lisans ve lisansüstü eğitim ve girişimcilik alanlarında faaliyetlerimizi desteklemek için bir dizi büyük ulusal ödül kazandık.

Fakültelerimizin ve yurtdışından gelen öğrencilerin% 20'sinden fazlası ile alt = "UCA, dış dünyaya güçlü bir şekilde yönelmiştir. Bu, seçkin uluslararası ortaklıkların oluşturulması ve yeni uluslararası eğitim programlarının geliştirilmesi ile sürekli olarak güçlendirilmektedir. Tamamen İngilizce olarak öğretilen yeni hizmetler, uluslararası araştırmacıların ve öğrencilerin ilgisini çekmek ve bölgeye yerleşmelerini sağlamak ve üniversite öğretim üyelerinin araştırmalarını en iyi uluslararası dergilerde yayınlamalarına yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

alt = "UCA, araştırmacıları ve öğrencileri arasında girişimcilik ve iş becerilerini geliştirmek için çalışıyor. Bir dizi yeni program, öğrencilerin her seviyedeki girişimcilik ruhuna ilham vermeyi ve onlara hayallerini gerçekleştirmek için gerekli araçları vermeyi amaçlıyor. fikirler, üniversite araştırmalarına dayanan veya üniversitenin bir üyesi tarafından kurulmuş olsun, bölgedeki birçok şirketin kalbinde yer almaktadır.

Son olarak, alt = "UCA, Côte d'Azur bölgesini dönüştürecek bir katalizör olmaya çalışıyor, danışmanlık faaliyetleriyle, sürekli eğitimi ve yeni ve mevcut şirketlere keşifleri lisanslayarak iş sorunlarına çözüm sunarak büyümesine katkıda bulunuyor. Üniversite ile bölge arasında sürekli olarak fikir alışverişi, büyümesi ve başarısı için önemli bir katkıdır: “UCA'nın önde gelen araştırmaları, hem topluma hem de ekonomiye fayda sağlayacak çözümler, ürünler ve şirketlere dönüştürülebilir.

Konumlar

Güzel

Address
Campus Valrose, Batiment M
28 avenue Valrose
Nice cedex 2

06108 Güzel, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa