Université Savoie Mont Blanc

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

45510_Photo_2016_-USMB_red1

Savoie Mont Blanc Üniversitesi'ne hoşgeldiniz!

Savoie Mont Blanc Üniversitesi, 14 000 öğrenci, çok disiplinli eğitim ve uluslararası bir üne sahip 19 araştırma laboratuvarıyla, kendi alanlarıyla yakınlığı birleştiren, COMUE Université Grenoble Alpes ile bir araya getiren ve geniş Avrupa ve dünya perspektifi. Hem birinci hem de sürekli eğitimde kısa dersler (üniversitede teknoloji, üniversite derecesi) ve uzun süreli dersler (genel, uzman veya mesleki lisans, yüksek lisans, mühendislik derecesi ve doktora) sunmaktadır. Annecy'deki üç üniversite kampüsünde, Le Bourget-du-Lac ve Jacob-Bellecombette, göller ve dağlar arasındaki istisnai bir ortamın merkezinde cazip bir yaşam ve çalışma koşulları sunmaktadır. Araştırma ve eğitimi destekleyen uluslararası unsur, kurumumuzun kimliğine, cazibesine, dinamizmine ve genel gelişimine katkıda bulunur. Savoie Mont Blanc Üniversitesi'nin odağı bir yandan uluslararası projeler, ortak ödül niteliği ve İngilizce olarak sunulan programlar geliştirmek ve mümkün olduğu yerlerde öğrenciler, öğretim görevlileri ve araştırmacılar için hareketliliği teşvik etmektir idari personel için de olduğu gibi. 5 kıtada 240 ikili anlaşma ile İsviçre ve İtalya sınırları üzerindeki seçkin konumundan bu iki ülkenin yüksek öğrenim kurumlarıyla güçlü ve özel ilişkiler geliştirmeyi başardı.

Öğrencilerimiz, Savoie Mont Blanc Üniversitesi'nde güçlü bir dinamik, gözetiminde kişisel kaliteyi, kişisel planlarının seçiminde ve geliştirilmesinde ve çalışma yaşamında yer alabilmek için gerekli olanakları bulmada eminiz. Université Savoie Mont Blanc'ı seçmek kişisel başarı ve yerine getirme için mümkün olan her seçeneğin birikimi anlamına gelir.

Beşeri kampüsler

Savoie Mont Blanc Üniversitesi, Grenoble ve Lyon arasında İsviçre ve İtalya sınırlarına yakın konumda olup, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan, devlet tarafından finanse edilen, çok disiplinli bir yüksek öğrenim kurumudur. Annecy-le-Vieux ve Le Bourget-du-Lac'ın bulunduğu Jacob Bellecom kampüslerinde toplam 14000 öğrenci, 200 adet önerilen dersi okuyor.

Tanınmış kalite araştırması

19 laboratuvarı, ulusal araştırma enstitüleriyle (CNRS, INRA, CERN, CEA, IRSTEA) yakın bağlantıları sürdürür. Disiplinlerarası tematik eksenlere, özellikle dağlık çalışmalar, güneş enerjisi, fizik ve mekatronik olarak örgüt tarafından kendilerini ayırırlar. Bu bilimsel çevrenin kalitesi, Cenevre'deki CERN'in dünyadaki en büyük parçacık hızlandırıcısı ve Grenoble'daki nano teknolojiler araştırma kümesine yakın olmasıyla daha da geliştirildi.

Uluslararası bir boyut

Savoie Mont Blanc Üniversitesi, uluslararası ilişkileri açısından en iyi Fransız üniversiteleri arasında yer alarak, büyük çaplı döviz şebekelerinde yerini alıyor.

Konumlar

Annecy

Address
Université Savoie Mont Blanc/Polytech Annecy-Chambéry
5 Chemin de Bellevue
Annecy-le-Vieux

74940 Annecy, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

Argonay

Address
Université Savoie Mont Blanc
Annecy Campus
5 chemin de Bellevue

74940 Argonay, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

Le Bourget-du-Lac

Address
Domaine Universitaire
"Chartreuse" Building
Le Bourget-du-Lac

73376 Le Bourget-du-Lac, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin