Resmi açıklamayı okuyun

Université de Lorraine Hoşgeldiniz!

Lorraine bölgesi, 1572'de üniversitesini kurduğunda, Fransa'nın kuzeydoğusundaki bağımsız bir Dükaydı. Tarih boyunca, bölge yeniden bir araya getirilmeden ve kesinlikle yer almadan önce, birkaç kez "Fransız" ve "Alman" olarak ayrıldı. Fransa, 20. yüzyılın başında. Bu karmaşık ve zengin tarih yüzünden, iki büyük şehir gelişti: Kuzeyde Metz ve Güneyde Nancy.

Nancy'de, 20. yüzyılda, birkaç mühendislik okulunu birleştiren Ulusal Politeknik Enstitüsü'nün kurulduğu üç üniversite kuruldu. Metz'de, ilk üniversite 1970 yılında ortaya çıktı.

1 Ocak 2012'de, birkaç yıllık hazırlık döneminden sonra, bu dört üniversite birleşti ve Université de Lorraine kurdu. Üniversitenin 50.000'den fazla öğrencisi, 6 800'e yakın çalışanı vardır; bunların arasında 3 700 öğretmen ve araştırmacı ve tüm bölgede dağılmış birçok bina ve kampüs vardır.

Paris'e TGV tarafından 30 dakika uzaklıkta ve Büyük Bölge'nin (Belçika, Lüksemburg, Almanya) kalbinde, Lorraine bölgesi çok zengin bir kültürel yaşamla birlikte hoş bir ortam sunmaktadır.

2013 yılında Fransız gazetesi Le Figaro-étudiant’a göre, Nancy öğrenciler tarafından çalışılacak en iyi şehir olarak derecelendirildi !

Université de Lorraine , Fransız devlet üniversitesidir.

Neredeyse 52.000 öğrencisine, her alanda ve Bologna modeline (lisans / yüksek lisans / doktora) uygun bir dizi çalışma sunmaktadır.

Ayrıca, çeşitli alanlarda (mesleki lisans derecesi almak için genellikle ek bir yıl izleyen 2 yıllık bir mesleki diploma) veya mühendislik ve endüstri alanında yüksek lisans derecesi olan çeşitli alanlarda DUT gibi belirli Fransız diplomalarını önermektedir. yönetimi.

Çalışmalar, farklı alanlarda üst düzey araştırmalarla bağlantılıdır ve gerektiğinde üst düzey uzmanlık becerilerinden ve yüksek teknoloji tesislerinden ve altyapılarından yararlanır. Lütfen, Fransız Eğitim Sisteminin organizasyonunu ve çalışmasını daha ayrıntılı olarak araştırmaktan çekinmeyin.

Uluslararası öğrenciler, Université de Lorraine bir veya daha fazla dönem boyunca bir dizi değişim programı aracılığıyla geçirme imkanına sahiptir. Ayrıca, kursların tamamının veya bir kısmının İngilizce öğretildiği uluslararası müfredatlarımızdan birine başvurmaya davet edilirler. Ve tabii ki, Fransızca öğrenmek için bizimle birlikte kalma fırsatını kullanmak çok iyi bir fikirdir; Bunun için, Fransızca dilinde tam bir dil eğitimi teklifimiz var.

114641_pexels-photo-1462630.jpegAnastasiya Gepp / Pexels

Bilgi Diyaloğu

Université de Lorraine , bilgi diyalogu yoluyla, bilimsel alanların çeşitliliğinden ve gücünden yararlanarak ve yenilik ve ekonomik büyümenin yanı sıra temel bilimin ilerlemesini sulamak için bilgi transferinin teşvik edilmesini amaçlayarak yenilikçiliği teşvik eder.

Bütün bir bölgenin Üniversitesi olan Université de Lorraine , kültürel ve nesiller arası bağlantılar kurarak, bölgesel bir araştırma politikasını koordine eden ve mümkün olduğunca çok sayıda kişiye yüksek öğretime erişim sağlayan ekonomik ve sosyal gelişiminin önemli bir oyuncusu.

Université de Lorraine , bilim, sağlık, teknoloji, mühendislik bilimleri, beşeri ve sosyal bilimler, hukuk, ekonomi, yönetim, sanat, edebiyat ve dil: tüm alanlardaki müfredatları sunmaktadır. Öğrencilerin kendi Pathway geliştirmelerine yardımcı olmak için alanlar ve beceriler arasındaki geçitlere özel bir odaklanma yapılır.

Université de Lorraine , geniş bir yelpazede uluslararası faaliyetler önermektedir

 • Gelen ve giden öğrenci değişimi (yaklaşık 1.500 öğrencimiz, yurtdışında en az bir sömestr öğrenim görmekte, öğrencilerimizin% 15'i çalışmalarına yaklaşık 100 yabancı ülkeden birinde başlamıştır).
 • Diğer üniversitelerle ortak diplomalar: 7 Erasmus Mundus master programı dahil olmak üzere yaklaşık 60 ortak diploma.
 • Araştırma işbirlikleri:
  • Çok sayıda ortak doktora: Doktoralarımızın% 11'i yabancı bir üniversite ile paylaşılıyor;
  • Yabancı üniversiteler ile ortak gruplar veya laboratuvarlar;
  • Yayınlarımızın yaklaşık% 30'u diğer ülkelerden gelen bilim insanlarıyla birlikte imzalanmaktadır.
 • Doktora öğrencilerinin hareketliliği uluslararası entegrasyonumuzu pekiştirmek için, öğretim üyeleri ve idari personelin öğrencileri ve doktora sonrası öğrencileri. Üniversite, giden hareketliliği teşvik etmek ve gelen kişilerin karşılanmasını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için aktif bir politikaya sahiptir.

Bu genel açıklığın ötesinde, uluslararası stratejimiz 3 kademeli düzeyde geliştirilmektedir.

 • Diğer 3 ülke ile sınır komşusu olması durumunda, Lorraine'in Büyük Bölge (Belçika'nın Lüksemburg, Fransızca ve Almanca konuşulan bölümleri, Lorraine, Rheinland-Pfalz ve Saarland'ın Alman Länder'i) içinde sınır ötesi ilişkilerin kurulmasında rol alması oldukça doğaldır. ). Université de Lorraine , bu yapılardaki üniversitelerle yapılan çok sayıda ikili işbirliği sayesinde, ancak aynı zamanda Saarland, Trier, Kaiserslautern Üniversiteleri ile ilişkili olduğu Büyük Bölge Üniversitesi'nin geliştirilmesindeki aktif rolüyle bu inşaatta önemli bir oyuncu. , Lüksemburg ve Liège.
 • Université de Lorraine , temel yönelimlerini paylaşan bir Avrupa üniversiteleri ağıyla sürekli olarak bağ kurma niyetindedir: disiplinlerarası ve geniş bir bilimsel yelpazeyi kapsayan üniversiteler içinde, ancak mühendislik bağlamında geniş bir anlamda yapılanma yönelimi ile bilgi alanlarının disiplinlerarasılığı ve diyalogu .
 • Dünya çapında sayısız uluslararası ortaklığımız olmasına rağmen, bazı siteler araştırma ve öğretme konularında geniş bir disiplin kümesinde çeşitli işbirliklerine odaklanma potansiyeline sahiptir. Université de Lorraine , işbirliklerini tanınmış ve güçlü bir şekilde desteklenen kuruluşlar içinde yapılandırarak, bu sitelerle ortaklığını vurgulamak istiyor. Bu, her şeyden önce, Université de Lorraine için belirli bir Fransız-Alman Merkezi kurduğu Fransız-Alman işbirliği için geçerlidir (CFALOR). Bu tür bir ortaklık Fas'ta , Kazakistan'da ve Çin'de (özellikle Wuhan'da) kurulmuştur ve amaç dünyadaki yaklaşık 10 bölgeye veya bölgeye odaklanmaktır.
Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Université de Lorraine

Bu ders metalürji ve malzeme mekaniği alanlarını kapsayan uzmanları, metalik alaşımların (otomotiv endüstrisi, havacılık, enerji, ekipman, kamu işleri) üretimi ve işlenme ... [+]

Malzeme bilimlerinin iki ana teması üzerine inşa edilmiş bir Uluslararası Ana Araştırma; Lorraine Üniversitesi'nde malzeme ve mikro yapı mekaniği sunulmaktadır. Öğretim İngilizce olarak verilmektedir ve program, Master M1 veya eşdeğeri olan tüm milletlerden öğrencilere açıktır, yani bir yıl boyunca yüksek lisans düzeyinde öğrenim görmüş ve 2. uluslararası atmosfer Bu yeni ana araştırmanın amacı metalurji ve malzeme mekaniği konusunda üst düzey yöneticileri yetiştirmektir. Bu dersin sonunda öğrenciler, kariyerlerini akademisyenler veya endüstriyel araştırmalara devam ettirmek için gerekli tüm bilgilere sahip olacaklardır.

Bu ders metalürji ve malzeme mekaniği alanlarını kapsayan uzmanları, metalik alaşımların (otomotiv endüstrisi, havacılık, enerji, ekipman, kamu işleri) üretimi ve işlenmesinde çok çeşitli profesyonel sektörlerin beklentilerini karşılayan mühendislik ve Master seviyelerinde eğitmeyi amaçlamaktadır. , Fransa ve Avrupa'da yeni teknolojiler vs.... [-]

Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Bu dersin genel amacı, öğrenciler için, kas-iskelet sisteminin biyomekaniği ve daha spesifik olarak hastaya özel tıbbi cihazların geliştirilmesi hakkında bilgi edinmektir ... [+]

Genel açıklama

Kas-iskelet sisteminin biyomekanik davranışının ve tıbbi cihazların tasarımının anlaşılması, tıp bilimleri (anatomi, hücre ve doku biyolojisi, tıbbi görüntüleme…), malzeme mekaniği, sonlu elemanlar simülasyonu, hareket analizi gibi çeşitli alanlarda çeşitli bilgiler gerektirir. insan vücudu. Bu yüksek lisans derecesi, öğrencilere klinik bir sorunu anlamalarını ve gerçekçi ve güvenilir terapötik çözümler önermelerini sağlamak için bu alanların gerekli tüm temellerini sağlayacaktır. Bu yaklaşımlar, doğadan nasıl yeni teknik uygulamalar tasarlayacağına nasıl ilham alacağını göstermek için biyomimetriye girişle tamamlanacaktır.... [-]

Fransa Metz
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Erasmus Mundus Avrupa Dil ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı (LCT), hızla büyüyen bir alanda sanayi ve araştırma taleplerini karşılamak üzere tasarlanmıştır ... [+]

Erasmus Mundus Avrupa Dil ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı (LCT), hızla büyüyen bir alanda sanayi ve araştırma taleplerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Gelecek nesillere araştırma ve yenilik konularında eğitim ve öğretim olanakları sunar. Öğrencilere, dil ve iletişim teknolojilerinin yöntemlerine katkıda bulunan çeşitli disiplinler hakkında derinlemesine bilgi ve içgörü sağlar ve bilimsel yöntemlere göre çalışma yeteneklerini güçlendirir. Ayrıca, öğrenciler Dil Teknolojisi, Hesaplamalı ve Teorik Dilbilim ve Bilgisayar Bilimi alanlarında uygun modül kombinasyonlarını seçerek uygulamaya yönelik bilgi edinirler.

LCT programı, her biri konsorsiyumun iki farklı Avrupa üniversitesinde bir yıl çalışmayı içerir. Tüm çalışma şartlarını tamamladıktan sonra, öğrenci ilgili ülkelerde onaylanmış iki yüksek lisans / Sanat derecesi derecesi alacaktır.... [-]

Fransa Nancy
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

NLP'nin (Doğal Dil İşleme) amacı, programlama veya matematik gibi yapay dillerin aksine İngilizce, Fransızca veya Rusça gibi “doğal” dilleri konuşma ve anlama yeteneğimiz ... [+]

Bir bakıştaDiploma: Yüksek Lisans DerecesiTür: Sanayi ve Araştırma odaklı dereceECTS kredisi sayısı: 120Başlangıç: Eylül 2020Süre: 1-2 yılDil: İngilizceÖğrenim ücretleri: AB vatandaşı için 334,00 Euro, aksi takdirde 3 770 Euro. Yer: Nancy, Fransa (Paris'ten 1 saat 30 dakika tren yolculuğu) Doğal Dil İşleme (NLP): Bilgisayarların sohbet etmesini sağlayın

NLP: Endüstri, araştırma ve eğitim gibi birçok sektörde birçok kariyer fırsatı sunan, patlayan ve büyüleyici bir bilim alanı.

NLP'nin amacı, programlama veya matematik gibi yapay dillerin aksine İngilizce, Fransızca, Rusça, Çince vb. Gibi “doğal” dilleri konuşma ve anlama yeteneğimizi simüle eden bilgisayar modelleri üretmektir.... [-]

Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yaygın Bilgi İşlem ve İletişim (PERCCOM) 'deki Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans Derecesi daha yeşil, daha fazla kaynak ve enerji verimli si ... [+]

Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yaygın Bilgi İşlem ve İletişim (PERCCOM) 'deki Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans Derecesi daha yeşil, daha fazla kaynak ve enerji verimli siber-fiziksel sistemler.

bağlam

Gelecekteki dünyadaki zorluklar arasında teknolojik gelişme ve yeni ortaya çıkan teknolojilerin çevre üzerindeki etkileri bulunmaktadır ve hava, su, yiyecek ve enerji zorluklarının etkin bir şekilde ele alınması için muazzam bir çaba gerekmektedir.

Uluslararası iklim grubu tarafından yazılan Smart 2020 raporu, hem çevre ve insan faaliyetlerinin (sanayi, inşaat, ulaşım, vb.) İzlenmesini geliştirmek ve hem de azaltılması için dağıtılmış akıllı BİT sistemleri için Bilgi ve İletişim Teknolojilerini (BİT) yoğun bir şekilde dağıtmayı önerir. kirlilik, atık, gıda kalitesi ve arzı, enerji kısıtlamaları vb.... [-]

Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

EMerald Master programı, kaynak verimli bir Avrupa yaratmak için Avrupa Birliği tarafından ifade edilen acil ihtiyaca cevap vermek için oluşturulmuştur. ... [+]

Önemli

Jeometalurji ve Dairesel Ekonomide Yenilikçi Eğitim (2 yıllık yüksek lisans kursu = 120 AKTS)

Zümrüt ana hem Erasmus hem de EIT tarafından etiketlenmiştir.

Katılan Üniversiteler

Liège Belçika Üniversitesi (ana koordinatör)Lorraine Üniversitesi, ENSG Nancy FransaLuleå İsveç Teknoloji EnstitüsüTU Bergakademie Freiberg Almanya

Diploma

Konsorsiyum, üçlü bir diploma (öğrencinin derslere katıldığı her üniversiteden bir tane) ve koordinasyon yapan üniversiteden bir Diploma Eki sunacaktır:

Ingénieur Civil des Mines et Géologue, Liège Üniversitesi (ULiège) tarafından teslim edildiLorraine Üniversitesi (UL) tarafından verilen Yüksek Lisans Bilimleri ve Çevre Planlaması ÇevresiYüksek Lisans - Ana: Luleå Teknoloji Üniversitesi (LTU) tarafından verilen YerbilimleriTechnische Universität Bergakademie Freiberg (TUBAF) - EIT Etiket Sertifikası tarafından verilen Makine ve Proses Mühendisliği Yüksek Lisans Programı... [-]
Fransa Nancy Belçika Liège İsveç Luleå Almanya Freiberg  + 4 Daha fazla
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

AMASE Master'da, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında yalnızca değerli bilgiler elde etmekle kalmaz, aynı zamanda en yaygın dört Avrupa dilinden ikisini de öğrenirsini ... [+]

AMASE Master'da, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında yalnızca değerli bilgiler elde etmekle kalmaz, aynı zamanda en yaygın dört Avrupa dilinden ikisini de öğrenirsiniz.

Yerel öğrencilerle ders çalışıyor ve ev sahibi ülkelerinizin kültürünü tanıyarak daha sonraki iş fırsatlarınızı arttırıyorsunuz.

2005 yılında, EEIGM, kurumsal ortakları ile birlikte, İleri Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında iki yıllık çokuluslu bir Master yarattı.

Öğrenciler ilk iki yarıyıl seçtikleri bir ortak üniversitede gerçekleştirirler; üncü yarıyıl konsorsiyumun diğer üniversitelerinden birinde harcanır. Dördüncü dönem, öğrencinin okuduğu iki üniversiteden birinin laboratuvarındaki bir araştırma projesinden oluşur. Öğrenciler, ilgili iki üniversiteden çift yüksek lisans derecesi alırlar.... [-]

Fransa Nancy
Ağustos 2020
Fransızca
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

“Güvenilir Yazılım Sistemleri” (DESEM) üzerine Master (Master) programı, İngilizce olarak görüntülenen ve uluslararası öğrencilere açılan, Yazılım Mühendisliği ve Resmi M ... [+]

“Güvenilir Yazılım Sistemleri” (DESEM) üzerine Master (Master) programı, İngilizce olarak görüntülenen ve uluslararası öğrencilere açılan, Yazılım Mühendisliği ve Resmi Metodları üzerine Université de Lorraine Bilgisayar Bilimi Yüksek Lisansı derslerinden oluşan bir Erasmus Mundus Master programıdır.

Programın hedefleri

Master programının temel amacı, ilgi alanlarına ve uzmanlık alanlarına göre bazı ihtisaslaşmış derslerle birlikte “Güvenilir Yazılım Sistemleri” (DESEM), vakıflar ve temel kavramlar ile yöntemler, yöntemler, teknikler ve uygulamalar konusundaki kursları karıştırmak konusunda ileri düzeyde bir program sunmaktır . öğrencilerin profesyonel proje. Disiplin sürekli evrim gelecek mezunlarının gerekli uyum sağlamak için, programın amacı bu tür algoritmalarıyla ve programlama, gelişmiş yazılım mühendisliği, modelleme sistemleri, biçimsel yöntemlere, mantık gibi yazılım mühendisliği disiplinin temel ve temel kavramları, mastering olduğunu ispatlar, anlambilim, model kontrol ve doğrulama, bilgi sistemlerinin güvenliği, protokol ve sistem doğrulama teknikleri, resmi yöntemler ve uygulamaları üzerinde durulur .... [-]

Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

İşletme Yönetimi Yüksek Lisans: IAE Nancy Genel Yönetim Uzmanlık, yüksek düzeyde teorik ve uygulamalı bir yönetimdir. Sürekli öğrenmede veya Lisans derecesi veya Birinci ... [+]

İşletme Yönetimi Yüksek Lisans: IAE Nancy Genel Yönetim Uzmanlık , yüksek düzeyde teorik ve uygulamalı bir yönetimdir. Sürekli öğrenmede veya Lisans derecesi veya Birinci yıl Master Programından sonra (yani, 4 yıllık üniversite eğitiminden sonra) erişilebilir. Hem işletme dışı hem de işletme öğrencileri veya profesyonelleri hedeflemektedir. Öğrencilerin veya yöneticilerin, işletme dışı alanlardaki uzmanlıklarını kapsamlı bir müfredatla tamamlamalarına olanak tanır. Ayrıca, belirli alanlarda uzmanlaşmış öğrencilere veya yöneticilere, küreselleşmiş bir dünyada işle ilgili zorluklarla yüzleşmek için enine yetkinliklerin pekiştirilmesi yoluyla bakış açılarını ve çok değerlilikleri arttırmalarını sağlar.... [-]

Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

İşletme Yönetimi Yüksek Lisans: IAE Nancy Uluslararası Yönetim Uzmanlık, yüksek düzeyde teorik ve uygulamalı bir yönetimdir. Sürekli öğrenmede veya Lisans derecesi veya B ... [+]

İşletme Yönetimi Yüksek Lisans: IAE Nancy Uluslararası Yönetim Uzmanlık, yüksek düzeyde teorik ve uygulamalı bir yönetimdir. Sürekli öğrenmede veya Lisans derecesi veya Birinci yıl Master Programından sonra (yani, 4 yıllık üniversite eğitiminden sonra) erişilebilir. Hem işletme dışı hem de işletme öğrencileri veya profesyonelleri hedeflemektedir. Öğrencilerin veya yöneticilerin, işletme dışı alanlardaki uzmanlıklarını kapsamlı bir müfredatla tamamlamalarına olanak tanır. Ayrıca, belirli alanlarda uzmanlaşmış öğrencilere veya yöneticilere, küreselleşmiş bir dünyada işle ilgili zorluklarla yüzleşmek için enine yetkinliklerin pekiştirilmesi yoluyla bakış açılarını ve çok değerlilikleri arttırmalarını sağlar.... [-]

Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Bu yüksek lisans programında, “Moleküler Kimya ve Fizikokimya” (MCP) uzmanlığı İngilizce olarak görüntülenen ve uluslararası öğrencilere açılan derslerden oluşmaktadır. K ... [+]

Bu yüksek lisans programında, “Moleküler Kimya ve Fizikokimya” (MCP) uzmanlığı İngilizce olarak görüntülenen ve uluslararası öğrencilere açılan derslerden oluşmaktadır.

Programın hedefleri

Kimyadaki yüksek lisansın temel amacı, istihdam kaynağı olarak kabul edilen çeşitli faaliyet alanlarını kapsayan bir uzmanlık programı sunan bir program sunarak şirketlerin beklentilerini karşılamaktır: kimyasal analiz, yüzey işlemleri, biyomalzemeler, çevre koruma, modelleme, sentez .

Kimya Yüksek Lisansı ayrıca, Doktora Okulu, C2MP (Kimya, Mekanik, Malzeme, Fizik), SIMPPE (Molekül Ürünleri ve Enerji Bilimi ve Mühendisliği) ve diğer ortak laboratuvarların laboratuarları için yüksek nitelikli gelecek uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilere sağlam bir dilsel temel ve hareketlilik tadı vermeyi sağlayarak uluslararası açılış.... [-]

Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Yüksek lisans programının amacı, füzyonla ilgili mühendislik fiziğinde, ortakların araştırma faaliyetleriyle yakın ilişki içinde ve iyi bir şekilde bütünleşmiş bir dil ve ... [+]

Yüksek lisans programının amacı, füzyonla ilgili mühendislik fiziğinde, ortakların araştırma faaliyetleriyle yakın ilişki içinde ve iyi bir şekilde bütünleşmiş bir dil ve kültürel deneyim ile yüksek düzeyde çok uluslu araştırma odaklı bir eğitim sağlamaktır. Dahil olan 7 kurumun birleşik ve uyumlaştırılmış öğretimi ve araştırması, füzyon bilimi ve mühendislik fiziği alanında çok çeşitli yetkinlikler sunar.

Avrupa ortak yüksek lisans programı, dünyadaki enerji arzı konusunda daha acil ve hayati bir sorunun çözümüne katkıda bulunmak için çok önemli olan bir alanda yüksek lisans düzeyinde çalışmalar için gerçek bir Avrupa fırsatı sunmaktadır. Ortaklar, nükleer füzyon konusundaki koordineli EURATOM araştırma programı çerçevesinde uzun bir ilişki içerisindedir.... [-]

Fransa Nancy Marsilya Çek Cumhuriyeti Prag 6 Saclay İspanya Leganés Madrid bölgesi Almanya Stuttgart Belçika Ghent  + 9 Daha fazla
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Yüksek Lisans programı, orman ekosistemlerinin ve topluluklarının (ağaç fizyolojisi, biyogeokimya, ekoloji, genetik dahil) organizasyonu, işleyişi ve dinamikleri hakkında ... [+]

Bu usta, Université de Lorraine ve AgroParisTech tarafından müştereken akredite edilmiştir.

Bu Yüksek Lisans programında, ana “Ormanlar ve çevresi (FEN)” İngilizce olarak görüntülenen ve uluslararası öğrencilere açılan derslerin bir döneminden oluşur.

Programın hedefleriProje yönetimi ve araştırma faaliyetleri (iletişim, deney, araştırma, veri analizi, vb.) İçin yüksek disiplinli eğitim ve güncel teknolojiler edinin.Çok yıllık bitkilerin, agrosistemlerin ve orman ekosistemlerinin, moleküllerden manzaraya, endüstriyel ürünlerin kaynaklarını ve ekolojik hizmetlerin işleyişini anlayın.Doğal ortamların ve tarım / orman üretim sistemlerinin sürdürülebilir yönetimi için ekoloji mühendisliği bilimi ve teknolojilerinde uzmanlaşın.Başlıca çevre sorunlarını (küresel değişimler, biyolojik çeşitlilik, odun biyomalzemeleri, yenilenebilir kaynaklar, enerji, kirlilik, sürdürülebilir kalkınma, vb.) Anlayın.disiplinler... [-]
Fransa Nancy
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Lexicography'de Avrupa Yüksek Lisansı (EMLex), 2009'dan beri sunulan uluslararası bir yüksek lisans programıdır (120 AKTS). 2016'dan beri EMLex Erasmus Mundus Ortak Yükse ... [+]

Uluslararası olarak tanınan bir master programın parçası olmak ve sözlükbilimin akademik alanında eğitim almak ister misiniz?

Öyleyse, çok değerli ve dünya çapında benzersiz bir eğitim sunan Erasmus Mundus Ortak Master Derecesi olan Lexicography'deki Avrupa Master (EMLex) seçkin çalışma programının öğrencisi olmaya ne dersiniz? Farklı Avrupa üniversitelerinde ders çalışabilir, uluslararası akademik bağlantılar kurabilir ve mesleki fırsatlarınızı büyük ölçüde artırabilirsiniz.

EMLex mezunları araştırma, eğitim, kültür, dil bilimi ve bilgi yönetimi konularında yüksek nitelikli uluslararası uzmanlardır.

Lexicography'de Avrupa Yüksek Lisansı (EMLex), 2009'dan beri sunulan uluslararası bir yüksek lisans programıdır (120 AKTS). 2016'dan beri EMLex Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans Derecesi ile tamamlanabilir. Aşağıdaki üniversiteler ve kurumlarla işbirliği içinde tüm öğrenciler için yurtdışında ortak bir yaz dönemi içerir:... [-]

Fransa Nancy
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

Bu Yaşam Bilimleri Yüksek Lisans programında, “RNA Enzim Bilimleri” Uzmanlığı (RNAES) İngilizce olarak görüntülenen ve uluslararası öğrencilere açılan kurslardan oluşur. ... [+]

Sunum

Yaşam Bilimleri Yüksek Lisans programı - RNA ve Enzimler Bilimleri (RNAES), RNA ve Enzimoloji'nin moleküler ve hücresel biyolojisi alanında tanınmış ve özel bir uzmanlıkla karakterize edilen bir eğitim kursu.

RNAES, ARN-RNP ve UMR IMoPA UL-CNRS 7365'in uluslararası alanda tanınan Moleküler ve Yapısal Enzimoloji ekiplerinin üyelerinden oluşan öğretim ekibine ve aynı zamanda Fransız üniversitelerinden veya yabancılardan gelen dış konuşmacılara dayanır. İkinci yıl Master dersleri sadece İngilizce olarak verilmektedir.

Hedefler ve beklenen yeterlilikler

Mezunlar, bu makro moleküllerin aktivitesini, yapısını, hücresel fonksiyonlarını incelemeye yönelik projeler yürütmek için RNA molekülleri veya enzimleri üretmek ve karakterize etmek için deneysel planlar ve stratejiler geliştirebileceklerdir. Bu bilgi ve know-how, mezunların Bac 5'teki işgücüne girmelerini veya doktora yapmasını sağlayacaktır. Öğrenciler iki seçenek arasında seçim yapmak zorunda kalacaklar:... [-]

Fransa Nancy
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Lorraine

MSc EF, sürdürülebilir kaynak yönetimi, biyoekonomi ve doğa yönetimi alanlarında akademik eğitim vermektedir. Programın amacı, Avrupa iş kültürünün yanı sıra sürdürülebil ... [+]

MSc Avrupa Ormancılığı (MSc EF) orman bilimleri alanında 2 yıllık bir programdır. Program 2004-2014 yılları ve 2016-2019 yılları arasında Erasmus Mundus etiketini aldı.

MSc EF, sürdürülebilir kaynak yönetimi, biyoekonomi ve doğa yönetimi alanlarında akademik eğitim vermektedir. Programın amacı, Avrupa iş kültürünün yanı sıra sürdürülebilir orman biyoekonomisi hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olan profesyonelleri yetiştirmektir.

Pixabay / Pekseller

MSc EF Konsorsiyumu altı Avrupa üst sınıf ormancılık üniversitesinden oluşur :

Doğu Finlandiya Üniversitesi (koordinatör)AgroParisTech, FransaFreiburg Üniversitesi, Alma... [-]
Fransa Nancy
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Cours Léopold,34
54000 Nancy, Grand Est, Fransa
Address
Metz, Grand Est, Fransa
Address
Jardin du Pharo, 58 Boulevard Charles Livon, 13007 Marseille, France
13007 Marsilya, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa
Address
Zikova,1903/4
166 36 Prag 6, Hlavní město Praha, Çek Cumhuriyeti
Address
Centre CEA Saclay D36, Institut national des sciences et techniques nucléaires, 91190 Saclay, France
91190 Saclay, Île-de-France, Fransa
Address
Avenida de la Universidad,30
28911 Leganés, Madrid bölgesi, İspanya
Address
Plaza Ciencias,1
28040 Madrid bölgesi, İspanya
Address
Pfaffenwaldring,61
70569 Stuttgart, Baden-Württemberg, Almanya
Address
Faculty of Sciences: Krijgslaan 281 - S2, 9000 Ghent, Belgium
9000 Ghent, Flanders, Belçika