Université de Lorraine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Université de Lorraine Hoşgeldiniz!

Lorraine bölgesi, 1572'de üniversitesini kurduğunda, Fransa'nın kuzeydoğusundaki bağımsız bir Dükaydı. Tarih boyunca, bölge yeniden bir araya getirilmeden ve kesinlikle yer almadan önce, birkaç kez "Fransız" ve "Alman" olarak ayrıldı. Fransa, 20. yüzyılın başında. Bu karmaşık ve zengin tarih yüzünden, iki büyük şehir gelişti: Kuzeyde Metz ve Güneyde Nancy.

Nancy'de, 20. yüzyılda, birkaç mühendislik okulunu birleştiren Ulusal Politeknik Enstitüsü'nün kurulduğu üç üniversite kuruldu. Metz'de, ilk üniversite 1970 yılında ortaya çıktı.

1 Ocak 2012'de, birkaç yıllık hazırlık döneminden sonra, bu dört üniversite birleşti ve Université de Lorraine kurdu. Üniversitenin 50.000'den fazla öğrencisi, 6 800'e yakın çalışanı vardır; bunların arasında 3 700 öğretmen ve araştırmacı ve tüm bölgede dağılmış birçok bina ve kampüs vardır.

Paris'e TGV tarafından 30 dakika uzaklıkta ve Büyük Bölge'nin (Belçika, Lüksemburg, Almanya) kalbinde, Lorraine bölgesi çok zengin bir kültürel yaşamla birlikte hoş bir ortam sunmaktadır.

2013 yılında Fransız gazetesi Le Figaro-étudiant’a göre, Nancy öğrenciler tarafından çalışılacak en iyi şehir olarak derecelendirildi !

Université de Lorraine , Fransız devlet üniversitesidir.

Neredeyse 52.000 öğrencisine, her alanda ve Bologna modeline (lisans / yüksek lisans / doktora) uygun bir dizi çalışma sunmaktadır.

Ayrıca, çeşitli alanlarda (mesleki lisans derecesi almak için genellikle ek bir yıl izleyen 2 yıllık bir mesleki diploma) veya mühendislik ve endüstri alanında yüksek lisans derecesi olan çeşitli alanlarda DUT gibi belirli Fransız diplomalarını önermektedir. yönetimi.

Çalışmalar, farklı alanlarda üst düzey araştırmalarla bağlantılıdır ve gerektiğinde üst düzey uzmanlık becerilerinden ve yüksek teknoloji tesislerinden ve altyapılarından yararlanır. Lütfen, Fransız Eğitim Sisteminin organizasyonunu ve çalışmasını daha ayrıntılı olarak araştırmaktan çekinmeyin.

Uluslararası öğrenciler, Université de Lorraine bir veya daha fazla dönem boyunca bir dizi değişim programı aracılığıyla geçirme imkanına sahiptir. Ayrıca, kursların tamamının veya bir kısmının İngilizce öğretildiği uluslararası müfredatlarımızdan birine başvurmaya davet edilirler. Ve tabii ki, Fransızca öğrenmek için bizimle birlikte kalma fırsatını kullanmak çok iyi bir fikirdir; Bunun için, Fransızca dilinde tam bir dil eğitimi teklifimiz var.

114641_pexels-photo-1462630.jpegAnastasiya Gepp / Pexels

Bilgi Diyaloğu

Université de Lorraine , bilgi diyalogu yoluyla, bilimsel alanların çeşitliliğinden ve gücünden yararlanarak ve yenilik ve ekonomik büyümenin yanı sıra temel bilimin ilerlemesini sulamak için bilgi transferinin teşvik edilmesini amaçlayarak yenilikçiliği teşvik eder.

Bütün bir bölgenin Üniversitesi olan Université de Lorraine , kültürel ve nesiller arası bağlantılar kurarak, bölgesel bir araştırma politikasını koordine eden ve mümkün olduğunca çok sayıda kişiye yüksek öğretime erişim sağlayan ekonomik ve sosyal gelişiminin önemli bir oyuncusu.

Université de Lorraine , bilim, sağlık, teknoloji, mühendislik bilimleri, beşeri ve sosyal bilimler, hukuk, ekonomi, yönetim, sanat, edebiyat ve dil: tüm alanlardaki müfredatları sunmaktadır. Öğrencilerin kendi Pathway geliştirmelerine yardımcı olmak için alanlar ve beceriler arasındaki geçitlere özel bir odaklanma yapılır.

Université de Lorraine , geniş bir yelpazede uluslararası faaliyetler önermektedir

 • Gelen ve giden öğrenci değişimi (yaklaşık 1.500 öğrencimiz, yurtdışında en az bir sömestr öğrenim görmekte, öğrencilerimizin% 15'i çalışmalarına yaklaşık 100 yabancı ülkeden birinde başlamıştır).
 • Diğer üniversitelerle ortak diplomalar: 7 Erasmus Mundus master programı dahil olmak üzere yaklaşık 60 ortak diploma.
 • Araştırma işbirlikleri:
  • Çok sayıda ortak doktora: Doktoralarımızın% 11'i yabancı bir üniversite ile paylaşılıyor;
  • Yabancı üniversiteler ile ortak gruplar veya laboratuvarlar;
  • Yayınlarımızın yaklaşık% 30'u diğer ülkelerden gelen bilim insanlarıyla birlikte imzalanmaktadır.
 • Doktora öğrencilerinin hareketliliği uluslararası entegrasyonumuzu pekiştirmek için, öğretim üyeleri ve idari personelin öğrencileri ve doktora sonrası öğrencileri. Üniversite, giden hareketliliği teşvik etmek ve gelen kişilerin karşılanmasını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için aktif bir politikaya sahiptir.

Bu genel açıklığın ötesinde, uluslararası stratejimiz 3 kademeli düzeyde geliştirilmektedir.

 • Diğer 3 ülke ile sınır komşusu olması durumunda, Lorraine'in Büyük Bölge (Belçika'nın Lüksemburg, Fransızca ve Almanca konuşulan bölümleri, Lorraine, Rheinland-Pfalz ve Saarland'ın Alman Länder'i) içinde sınır ötesi ilişkilerin kurulmasında rol alması oldukça doğaldır. ). Université de Lorraine , bu yapılardaki üniversitelerle yapılan çok sayıda ikili işbirliği sayesinde, ancak aynı zamanda Saarland, Trier, Kaiserslautern Üniversiteleri ile ilişkili olduğu Büyük Bölge Üniversitesi'nin geliştirilmesindeki aktif rolüyle bu inşaatta önemli bir oyuncu. , Lüksemburg ve Liège.
 • Université de Lorraine , temel yönelimlerini paylaşan bir Avrupa üniversiteleri ağıyla sürekli olarak bağ kurma niyetindedir: disiplinlerarası ve geniş bir bilimsel yelpazeyi kapsayan üniversiteler içinde, ancak mühendislik bağlamında geniş bir anlamda yapılanma yönelimi ile bilgi alanlarının disiplinlerarasılığı ve diyalogu .
 • Dünya çapında sayısız uluslararası ortaklığımız olmasına rağmen, bazı siteler araştırma ve öğretme konularında geniş bir disiplin kümesinde çeşitli işbirliklerine odaklanma potansiyeline sahiptir. Université de Lorraine , işbirliklerini tanınmış ve güçlü bir şekilde desteklenen kuruluşlar içinde yapılandırarak, bu sitelerle ortaklığını vurgulamak istiyor. Bu, her şeyden önce, Université de Lorraine için belirli bir Fransız-Alman Merkezi kurduğu Fransız-Alman işbirliği için geçerlidir (CFALOR). Bu tür bir ortaklık Fas'ta , Kazakistan'da ve Çin'de (özellikle Wuhan'da) kurulmuştur ve amaç dünyadaki yaklaşık 10 bölgeye veya bölgeye odaklanmaktır.

Konumlar

Nancy

Address
Cours Léopold,34
54000 Nancy, Grand Est, Fransa

Metz

Address
Metz, Grand Est, Fransa

Marsilya

Address
Jardin du Pharo, 58 Boulevard Charles Livon, 13007 Marseille, France
13007 Marsilya, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa

Prag 6

Address
Zikova,1903/4
166 36 Prag 6, Hlavní město Praha, Çek Cumhuriyeti

Saclay

Address
Centre CEA Saclay D36, Institut national des sciences et techniques nucléaires, 91190 Saclay, France
91190 Saclay, Île-de-France, Fransa

Leganés

Address
Avenida de la Universidad,30
28911 Leganés, Madrid bölgesi, İspanya

Madrid bölgesi

Address
Plaza Ciencias,1
28040 Madrid bölgesi, İspanya

Stuttgart

Address
Pfaffenwaldring,61
70569 Stuttgart, Baden-Württemberg, Almanya

Ghent

Address
Faculty of Sciences: Krijgslaan 281 - S2, 9000 Ghent, Belgium
9000 Ghent, Flanders, Belçika