Université de Lorraine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Université de Lorraine Hoşgeldiniz!

Université de Lorraine , Fransız devlet üniversitesidir.

Neredeyse 52.000 öğrencisine, her alanda ve Bologna modeline (lisans / yüksek lisans / doktora) uygun bir dizi çalışma sunmaktadır.

Ayrıca, çeşitli alanlarda (mesleki lisans derecesi almak için genellikle ek bir yıl izleyen 2 yıllık bir mesleki diploma) veya mühendislik ve endüstri alanında yüksek lisans derecesi olan çeşitli alanlarda DUT gibi belirli Fransız diplomalarını önermektedir. yönetimi.

Çalışmalar, farklı alanlarda üst düzey araştırmalarla bağlantılıdır ve gerektiğinde üst düzey uzmanlık becerilerinden, yüksek teknoloji tesislerinden ve altyapılarından yararlanır. Lütfen Fransız Eğitim Sisteminin organizasyonunu ve çalışmasını daha ayrıntılı olarak keşfetmekten çekinmeyin.

Uluslararası öğrenciler, Université de Lorraine bir veya daha fazla dönem boyunca bir dizi değişim programı aracılığıyla geçirme imkanına sahiptir. Ayrıca, kursların tamamının veya bir kısmının İngilizce öğretildiği uluslararası müfredatlarımızdan birine başvurmaya davet edilirler. Ve tabii ki, Fransızca öğrenmek için bizimle birlikte kalma fırsatını kullanmak çok iyi bir fikirdir; Bunun için, Fransızca dilinde tam bir dil eğitimi teklifimiz var.

114641_pexels-photo-1462630.jpegAnastasiya Gepp / Pexels

Bilgi Diyaloğu

Université de Lorraine , bilgi diyalogu yoluyla, bilimsel alanların çeşitliliğinden ve gücünden yararlanarak ve yenilik ve ekonomik büyümenin yanı sıra temel bilimin ilerlemesini sulamak için bilgi transferinin teşvik edilmesini amaçlayarak yenilikçiliği teşvik eder.

Tüm bir bölgenin Üniversitesi olan Université de Lorraine , ekonomik ve sosyal gelişiminde, kültürlerarası ve nesiller arası bağlantılara dayanan, bölgesel bir araştırma politikasını koordine eden ve mümkün olduğunca çok kişiye yüksek eğitime erişim sağlayan önemli bir faktördür.

Université de Lorraine , bilim, sağlık, teknoloji, mühendislik bilimleri, beşeri ve sosyal bilimler, hukuk, ekonomi, yönetim, sanat, edebiyat ve dil: tüm alanlardaki müfredatları sunmaktadır. Öğrencilerin kendi Pathway geliştirmelerine yardımcı olmak için alanlar ve beceriler arasındaki geçitlere özel bir odaklanma yapılır.

Université de Lorraine , geniş bir yelpazede uluslararası faaliyetler önermektedir

 • Gelen ve giden öğrenci değişimleri (öğrencilerimizin yaklaşık 1.500'ü öğrenim süresince en az bir dönem yurtdışında geçirmektedir, öğrencilerimizin% 15'i çalışmalarına yaklaşık 100 yabancı ülkeden birinde başlamıştır).
 • Diğer üniversitelerle paylaşılan diplomalar: 7 Erasmus Mundus yüksek lisans programı dahil yaklaşık 60 ortak diploma.
 • Araştırma işbirlikleri:
  • Çok sayıda ortak doktora: Doktoralarımızın% 11'i yabancı bir üniversite ile paylaşılıyor;
  • Yabancı üniversiteler ile ortak gruplar veya laboratuvarlar;
  • Yayınlarımızın yaklaşık% 30'u diğer ülkelerden gelen bilim insanlarıyla birlikte imzalanmaktadır.
 • Doktora öğrencilerinin hareketliliği uluslararası entegrasyonumuzu pekiştirmek için, öğretim üyeleri ve idari personelin öğrencileri ve doktora sonrası öğrencileri. Üniversite, giden hareketliliği teşvik etmek ve gelen kişilerin karşılanmasını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için aktif bir politikaya sahiptir.

Bu genel açıklığın ötesinde, uluslararası stratejimiz 3 kademeli düzeyde geliştirilmektedir.

 • Diğer 3 ülke ile sınır komşusu olması durumunda, Lorraine'in Büyük Bölge (Belçika'nın Lüksemburg, Fransızca ve Almanca konuşulan bölümleri, Lorraine, Rheinland-Pfalz ve Saarland'ın Alman Länder'i) içinde sınır ötesi ilişkilerin kurulmasında rol alması oldukça doğaldır. ). Université de Lorraine , bu yapılardaki üniversitelerle yapılan çok sayıda ikili işbirliği sayesinde, ancak aynı zamanda Saarland, Trier, Kaiserslautern Üniversiteleri ile ilişkili olduğu Büyük Bölge Üniversitesi'nin geliştirilmesindeki aktif rolüyle bu inşaatta önemli bir oyuncu. , Lüksemburg ve Liège.
 • Université de Lorraine , temel yönelimlerini paylaşan bir Avrupa üniversiteleri ağıyla sürekli olarak bağ kurma niyetindedir: disiplinlerarası ve geniş bir bilimsel yelpazeyi kapsayan üniversiteler içinde, ancak mühendislik bağlamında geniş bir anlamda yapılanma yönelimi ile bilgi alanlarının disiplinlerarasılığı ve diyalogu .
 • Dünya çapında sayısız uluslararası ortaklığımız olmasına rağmen, bazı siteler araştırma ve öğretme konularında geniş bir disiplin kümesinde çeşitli işbirliklerine odaklanma potansiyeline sahiptir. Université de Lorraine , işbirliklerini tanınmış ve güçlü bir şekilde desteklenen kuruluşlar içinde yapılandırarak, bu sitelerle ortaklığını vurgulamak istiyor. Bu, her şeyden önce, Université de Lorraine için belirli bir Fransız-Alman Merkezi kurduğu Fransız-Alman işbirliği için geçerlidir (CFALOR). Bu tür bir ortaklık Fas'ta , Kazakistan'da ve Çin'de (özellikle Wuhan'da) kurulmuştur ve amaç dünyadaki yaklaşık 10 bölgeye veya bölgeye odaklanmaktır.

Stratejik Ortaklıklar

Yurtdışından bize katılan bir araştırmacıysanız veya zaten Fransa'daysanız ve araştırmanız bağlamında uluslararası kalkınma / değişim arayışındaysanız Université de Lorraine , araştırmanızın uluslararasılaştırılmasında size eşlik eder.

Avrupa ortaklıkları

Büyükşehir'in sınır ötesi bölgesinde, Üniversite Büyük Bölge Charta ve Büyük Bölge Üniversitesi akademik ortakları ile çok sayıda işbirliği geliştirmektedir.

Fransız-Alman işbirliği, Fransa'da Ile-de-France'dan (Paris bölgesi) sonra Fransız-Alman Üniversitesi tarafından desteklenen dereceler bakımından Fransa'nın 2. bölgesi olan Lorraine'de güçlüdür. Bu dinamiği canlandırmak için Université de Lorraine , Université de Lorraine Fransız-Alman merkezi olan bir koordinasyon yapısı yarattı.

Université de Lorraine , çalışmalarda öğrenci değişiminin kazandığı Avrupa deneyimini güçlendirmeyi amaçlayan Campus Europae ağının bir üyesidir.

Uluslararası ortaklıklar

Université de Lorraine laboratuvarları, bölümleri, fakülteleri ve okulları dünya çapında yüzlerce uluslararası ortaklığa sahiptir. Bununla birlikte, bazı siteler eğitim ve araştırmada birçok işbirliğinin çok çeşitli disiplinlere odaklanması için özel bir potansiyele sahiptir. Université de Lorraine , işbirliğini güçlü bir şekilde desteklenen ve tanınan kuruluşlar içinde yapılandırarak bu sitelerle ortaklığını güçlendirmek istiyor.

Bu konsolidasyon sonunda dünyadaki bir düzine alanı veya öncelikli bölgeyi kapsamalıdır. Özellikle şöyle diyebiliriz:

 • Kazakistan'daki birkaç üniversite ile önemli bir ortaklık
 • Wuhan Teknoloji Üniversitesi ve Wuhan Üniversitesi (Çin) ile köklü bir stratejik ortaklık

birçok Fas kurumuyla, özellikle Université Internationale de Rabat, Universiapolis Agadir ve Kazablanka'daki Université Hassan II Mohammedia, Fès'teki Université Sidi Mohammed Ben Abdallah, Marakeş'teki Université Cadi Ayyad gibi birkaç üst düzey devlet üniversitesi ile büyük bir stratejik ortaklık

EURAXESS ortaklıkları

Université de Lorraine , Avrupa Komisyonu başkanlığındaki bir girişim olan Avrupa ağı EURAXESS'in bir üyesi ve Fransız Üniversite Başkanları Konferansı (CPU) tarafından koordine edilen Euraxess-France ağının aktif bir üyesidir.

Euraxess girişimi, Avrupa araştırma alanının (ERA) çekiciliğini 3 şekilde güçlendirmeyi amaçlamaktadır:

 • Euraxess Jobs: Avrupa'da bilim temelli iş teklifleri ve finansman fırsatları
 • Euraxess Services: ziyaret eden veya gelen araştırmacılar ve aileleri için ücretsiz ve özelleştirilmiş yardım ( Université de Lorraine 2 karşılama ofisi)
 • Euraxess Rights: uluslararası araştırmacıların işe alımıyla ilgili haklar ve görevler hakkında bilgi

Sosyo-ekonomik çevre ile ortaklıklar

Université de Lorraine , Lorraine bölgesinde mevcut rekabet gücü kümelerinin yaşamına aktif olarak katılıyor:

 • Malzemeler ve süreçler üzerine malzemeler,
 • Elyaf bazlı malzemeler üzerindeki lifler (örneğin ahşap ve tekstil),
 • Suyun kalitesi ve yönetimi ile ilgili hidreolar.

Université de Lorraine , bölgeye implante edilen 3 Carnot enstitüsünün desteğiyle şirketler ile girişler de oluşturuyor: Lorraine'deki Carut Énergie ve Çevre Enstitüsü (Lorraine'de temsil edilen araştırmacı sayısı, yani 1400'den fazla) 1. Carnot enstitüsü, Institut Carnot ARTS ve Institut Carnot INRIA.

Carnot etiketi Université de Lorraine laboratuvarlara ve araştırma altyapılarına fayda sağlayan bir bilimsel mükemmeliyet etiketidir; aynı zamanda kısa ve orta vadede endüstriyel ihtiyaçlara cevap olarak bilimsel ve teknolojik araştırma sağlama becerilerini de yansıtmaktadır. UL, CNRS ve Lorraine Bölgesi tarafından araştırma faaliyetlerinin finansmanını tamamlamak için Carnot finansmanı, bölgesel ve ulusötesi olarak endüstriyel yeniliğe dönüşen çok disiplinli projelerin geliştirilmesini mümkün kılmaktadır.

Konumlar

Nancy

Address
Cours Léopold,34
54000 Nancy, Grand Est, Fransa

Metz

Address
Metz, Grand Est, Fransa

Marsilya

Address
Jardin du Pharo, 58 Boulevard Charles Livon, 13007 Marseille, France
13007 Marsilya, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa

Prag 6

Address
Zikova,1903/4
166 36 Prag 6, Hlavní město Praha, Çek Cumhuriyeti

Saclay

Address
Centre CEA Saclay D36, Institut national des sciences et techniques nucléaires, 91190 Saclay, France
91190 Saclay, Île-de-France, Fransa

Leganés

Address
Avenida de la Universidad,30
28911 Leganés, Madrid bölgesi, İspanya

Stuttgart

Address
Pfaffenwaldring,61
70569 Stuttgart, Baden-Württemberg, Almanya

Ghent

Address
Faculty of Sciences: Krijgslaan 281 - S2, 9000 Ghent, Belgium
9000 Ghent, Flanders, Belçika

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin