Université de Nantes

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Université de Nantes hiçbir zaman ilerlemekten vazgeçmedi. Bugünün zorluklarıyla yüz yüze kaldığımız için kendimizi sürekli yeniden keşfediyoruz.

Son 50 yılda, Université de Nantes eğitim ve araştırmayı en üst seviyeye çıkardı ve 2015'te Times Yüksek Eğitim Dünya Üniversitesi Sıralamasında bir yer aldı. Université de Nantes en iyi 25 Fransız üniversitesi arasında yer almaktadır. Bu 50 yılda, önemli ölçüde ilerleme kaydettik.

Yeni bir üniversite modeline doğru

Université de Nantes coşku, cesaret, cömertlik ve cesaret besler. Normalde gençlerle ilgili olan bu ilkeler, ticari markamızdır. Bu felsefe daha yüksek standartlara ulaşmamızı sağlıyor. Bizi hızla değişen bir dünyada, üniversitenin yeni bir modelini icat etmeye zorluyor. Bu model, çevreye açık olmak ve toplumsal değişimlere odaklanmak istiyor. Araştırma, eğitim, yenilikçilik, bilimsel kültürün tanıtımı, sosyo-ekonomik yapıdaki öğrencilerin entegrasyonu ve uluslararası prestij açısından toplumlarımızın zorluklarla yüzleşmeye hazırdır.

Bu model, öğrenciyi dikkatinin ve her zamankinden daha fazla insanının dinamikleri ve tutkularının merkezine yerleştirir. Bir üniversitenin gücü, araştırmacıların, profesörlerin, öğretim görevlilerinin, öğretmenlerin ve kütüphane personelinin, mühendislerin, idari personelin, teknisyenlerin, servis departmanının ve sağlığın yatırımında ve kalitesinde yatmaktadır.

Bu farkı beslemek ve yetenekleri bağlamak bize bağlı.

shallow focus photography of person in white and black striped top writing on white paperYalnız Gezegen / Unsplash

Yaratıcı ve cüretkar üniversite

Université de Nantes işbirliğini kolaylaştırır ve disiplinlerarası çalışmayı bir inovasyon ve başarı faktörü haline getirir.

Université de Nantes , canlılığı, kültürü, ekonomik gelişimi ve yaşam kalitesi ile ünlü bir şehir olan Nantes'in kalbinde yer alan güzel bir doğal ortamda bulunmaktadır. 2 Saint-Nazaire ve La-Roche-sur-Yon kampüsü sayesinde, Université de Nantes , bölge içinde güçlü bir varlığa sahiptir.

Kampüslerinde farklı disiplinler birbirlerini zenginleştirmek için buluşuyor. Université de Nantes , disiplinlerarasılığı destekleyen nadir Fransız üniversitelerinden biridir. Buradaki 20 fakülte ve okulda 38.000 öğrenci karışmaktadır. 295 uzmanlık temsil edilmektedir, 44 laboratuvar tüm bilgi alanlarında çalışmaktadır.

En iyi disiplinlerarası Fransız üniversitelerinden biri olmak.

Bu ortam, yeni deneyimler, teşvik ettiğimiz zengin etkileşimler yaratılmasına izin veriyor. Université de Nantes , önümüzdeki 10 yıl içinde en iyi disiplinlerarası Fransız üniversitelerinden biri olma hedefini belirledi. Bölünmemiş uygulamalara örnekler, araştırmada ve eğitimde çoktur. Önümüzdeki karmaşık toplumsal değişimlere cevap vermeleri için onları iyileştirmeyi hedefliyoruz.

Bu erime potası, bu çeşitlilik Université de Nantes hem misafirperver hem de yaratıcı bir yer haline getiriyor. Hareketin görünür ve teşvik edici bir gerçeklik olduğu bir üniversitedir.

Açık ve vatandaş görüşlü üniversite

Université de Nantes , bilgi, zenginlik ve potansiyelini artırarak bölgenin kalkınmasına aktif olarak katılır, böylece gelecek burada gerçekleşir!

Université de Nantes , toplumun gelişiminde lider bir oyuncu olmak istiyor: üst düzey eğitim, bilginin yayılması, araştırma yoluyla değerlerin yaratılması ve teknoloji transferi.

three people sitting in front of table laughing togetherBrooke Cagle / Unsplash

İnovasyonun itici gücü

Sosyal ve ekonomik değişim bağlamında, yenilik yapma kapasitesi her zamankinden daha fazla rekabet edebilirliğin temel taşıdır. Université de Nantes , sosyoekonomik makyajın inovasyonuna araştırmacıları, laboratuvarları, donanımları ve son teknoloji ürünü teknolojik platformları, muazzam beceri ve yetenek havuzunu oluşturan mezunlarıyla aktif olarak katkıda bulunmaktadır.

Toplulukta kilit bir oyuncu

Gerçek bir kültürel, spor ve toplum katılımcısı olan üniversitemiz aynı zamanda kamu tartışmalarını zenginleştirerek ve yaratıcılığı teşvik ederek bölgesinin yeniden canlandırılmasını teşvik eder: konferanslar, güncel medya donanımları, ikamet eden sanatçılar programları, üst düzey sporlar, öğrenci taahhüdü 150 öğrenci organizasyonu.

Université de Nantes , yerel meselelere dahil olmanın yanı sıra uluslararası bir etkiye sahip olarak, yeni bölge ölçekleriyle oynama kapasitesini göstermektedir. Bu herhangi bir gelişme için esastır.

Konumlar

Nantes

Address
Rue Christian Pauc
44035 Nantes, Loire de öder, Fransa

Saint-Nazaire

Address
Boulevard de l'Université
44600 Saint-Nazaire, Loire de öder, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin