Resmi açıklamayı okuyun

ASC AĞI

2005 yılından bu yana 5 Avrupa üniversitesi, ASC ortakları, Kimyadaki İleri Spektroskopi'de ortak bir master kursu tasarlamak ve uygulamak için birlikte çalışmaktadır:

 • Bologna Üniversitesi Alma Mater, İtalya
 • Helsinki Üniversitesi, Finlandiya
 • Jagiellonian Üniversitesi, Krakow, Polonya
 • Leipzig Üniversitesi, Almanya
 • University Lille1, Fransa (Koordinatör kurum)eurpn-en

Bu Avrupa yüksek lisans dersi, 2008-2014 dönemleri için iki kez ve şu anda 2015-2020 yılları için Avrupa Komisyonu tarafından finanse edildi ve Erasmus Mundus etiketi ile ödüllendirildi ve şu anda oldukça tanınmaktadır. Program, ASC konsorsiyumu içerisinde zorunlu bir hareketlilik içerir ve tüm üniversitelerde İngilizce olarak öğretilir.

ASC konsorsiyumu, yıllar geçtikçe, 14 ortaklı ortaklıkla bağlantıları geliştirdi: spektrometre üreten küresel endüstriyel ortaklar ( Bruker, Magnetech ) ve ayrıca bölgesel rekabet edebilirlik kümeleri ( Lipez'de MATIKEM, Leipzig'de NEU ). Ayrıcalıklı bir ortaklık, Fransa'daki Sønchroton SOLEIL ve İtalya'daki ELETTRA gibi büyük araştırma tesisleriyle de kurulmuştur..

Bu geniş akademik ve endüstriyel ağ, uluslararası öğrencilere, geniş bir anlamda, kimyaya spektroskopik tekniklerin uygulanmasını kapsayan yüksek kaliteli bir eğitim programı sunmak için en son teknoloji ekipman ve uzmanlığını bir araya getirerek kimyasal analiz ve malzeme yapısının karakterizasyonu konularında kariyer yapmaktadır. moleküler sentez, biyoloji, nanoteknoloji, modelleme, eczacılık, yeşil kimya, malzemeler ve sürdürülebilir enerjiler alanlarında.

59280_ScreenShot2017-10-27at11.35.01AM.png

YÖNETİMİ

ASC Konsorsiyumu, University Lille1 tarafından koordine edilir1.

 • Yasal temsilci: Başkan Jean-Christophe Camart
 • Ağ Koordinatörü: Prof Sylvain Cristol
 • İdari müdür: Francine Chanier
 • Akademik iş sekreteri: Aude Zeglin

PROGRAM KURULU

Program Kurulu, program geliştirme ve dağıtımını yönlendirir ve Ortak Kurumlar aracılığıyla ASC Programının uygulanması için istişare ve işbirliği forumu görevi görür. Çalışma Yönetmelikleri uyarınca ve her ortağın öngördüğü şekilde kurulların karar alma yetkilerine saygı göstererek Program Kurulu başlıca sorumluluk alanını oluşturmaktadır:

 • Başvuranların Programa (öğrenciler ve davet edilen bilim insanları) kabul kriterleri üzerinde anlaşma sağlanması,
 • Öğrencilerin seçilmesi ve davet edilen akademisyenler,
 • Denetim Kalite güvencesi de dahil olmak üzere program geliştirme ve teslimat,
 • Öğrenci geri bildirimi de dahil olmak üzere öğrencinin başarısını, ilerlemesini ve değerlendirilmesini izlemek,
 • İşbirliği projeleri için verilen hibeler hakkında Avrupa Komisyonuna ve diğer bağışta bulunan kişilere rapora katkıda bulunmak ve onlara onay vermek.

Program kurulu üyeleri: Ağ koordinatörü, 5 yerel koordinatör ve her ortak üniversiteden idari üyelerin danışma kapasitesine katılım ve 2 öğrenci.

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yönetici Kursları

University of Lille

Güçlü bir uluslararası mezunlar topluluğu ile 5 üniversite, 12 araştırma ve endüstri ortaklarından oluşan bir ağa katılın! ASC ağı, öğrencilerin uzman olmalarını ve profe ... [+]

ASC Master Kursu, aşağıdaki üniversiteler (ASC konsorsiyumu) ​​tarafından ortaklaşa yürütülmektedir:

Bologna, İtalya Üniversitesi Alma Mater;Helsinki Üniversitesi, Finlandiya;Krakow Jagiellonian Üniversitesi;Leipzig Üniversitesi, Almanya;University Lille1, Fransa (Koordinatör kurum)AMAÇ

ASC ağı, öğrencilerin uzman olmalarını ve profesyonel endüstriyel kariyerlere karşı konu ve / veya doktora çalışmalarının spektroskopik karakterizasyonunda uluslararası becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

ASC programı, her bir ortak kurumda uygulanabilir tek bir Master program şeması ile yüksek bir uyum düzeyine ulaşmış ve böylece Avrupa planına daha iyi bir entegrasyon sağlanmıştır.... [-]

Fransa Lille Almanya Kitzscher Finlandiya Helsinki Polonya Krąków İtalya Bologna  + 6 Daha fazla
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku