Unviersité Paris-Saclay

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Unviersité Paris-Saclay , araştırmasının olağanüstü kalitesi ile tanınmaktadır. Şangay sıralamasında en iyi Fransız üniversiteleri arasında derecelendirilmiştir ve fizikte 2 Nobel Ödülü ve 4 Field Madalyası gibi sayısız prestijli ödül ve ödül kazanmıştır. Çok disiplinli bir kurum olarak UPSay beş fakülte, üç teknoloji enstitüsü ve bir mühendislik okulundan oluşmaktadır. Ayrıca bileşen kurumları (CentraleSupélec, AgroParisTech, Ecole normale supérieure Paris-Saclay ve Institut d'optique lisansüstü okulu) ve üye ilişkili üniversitelerimiz (UVSQ ve UEVE) eğitim, araştırma ve yenilik yelpazesini daha da genişletmektedir.

UPSay'da yaklaşık 10.000 uluslararası öğrenci olmak üzere 65.000 öğrenci eğitim görüyor.

Paris-Saclay, master SERP'nin koordinasyon kurumudur.

Master SERP İngilizcedir Avrupa Komisyonu Erasmus programı tarafından finanse edilen iki yıllık bir program öğretti

4 önde gelen Avrupa araştırma üniversitesini toplar:

  • Paris-Saclay Üniversitesi, Fransa (koordinatör kurum)
  • Adam Mickiewicz Üniversitesi, Polonya
  • Cenova Üniversitesi, İtalya
  • Porto Üniversitesi, Portekiz


Università degli Studi di Genova Cenova Üniversitesi (UNIGE) 5 Okulda (Matematik-Fizik ve Tabiat Bilimleri, Tıp Bilimleri ve Eczacılık, Sosyal Bilimler, Humanistik Bilimler ve Politeknik), 22 Bölüm ve 14 disiplinlerarası Merkezde düzenlenmiştir. UNIGE, yaklaşık 40.000 öğrencinin katıldığı 178 Üniversite Kursunu sunmaktadır. 14 Doktora Okuluna ev sahipliği yapıyor. Tüm dünyada birçok ortaklığa sahip olan Üniversite, şu anda 3000'den fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Poznan'daki (AMU) Adam Mickiewicz Üniversitesi, Poznan'daki ana akademik kurum ve Polonya'nın üçüncü büyük üniversitesidir. Öğrenci nüfusu yaklaşık 49 000 öğrencidir. Üniversite, araştırma ve öğretimin karşılıklı olarak sürdürdüğü bir akademik mükemmeliyet merkezidir. Üniversite, disiplinler arası ve uluslararası doğaya özel vurgu yaparak, araştırma programlarını ve çalışma müfredatının içeriğini sürekli olarak genişletir ve günceller. AMU bir üyesidir: EUA - Avrupa Üniversite Derneği, EUCEN - Avrupa Üniversitesi Sürekli Eğitim Ağı, Compostela Üniversiteler Grubu, Santander Grubu - Avrupa Üniversite Ağı, Avrupa Kimya Tematik Ağı ve diğer Avrupa Araştırma Ağları.

Universidade Do Porto Porto Üniversitesi (UPORTO), Portekiz'de 32.500 öğrenci, 2.300 akademisyen ve araştırmacı ile en büyük yüksek öğrenim ve araştırma kurumlarından biridir. Ulusal ve uluslararası sıralamalarda en iyi konumlanmış en iyi Portekiz üniversitelerinden biridir: Times Higher Education 2019 (401-500); ARWU 2018 (301-400); QS 2019 (328). 14 Fakülte, 1 İşletme Okulu ve 60 Araştırma Birimi vardır. UPORTO ayrıca Portekiz'de bilimin önde gelen bilim üreticisidir ve ülkede üretilen bilimsel makalelerin% 24'ünden sorumludur.

Konumlar

Orsay

Address
building 440
91400 Orsay, Île-de-France, Fransa

Cenova

Address
Dipartimento di Fisica
Via Dodecaneso 33

16146 Cenova, Liguria, İtalya

Poznan

Address
Ul. Umultowska 89b
61-614 Poznan, Büyük Polonya Voyvodalığı, Polonya

Porto

Address
Rua Campo Alegre 687
4169-007 Porto, Porto Bölgesi, Portekiz

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin