emlyon business school

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1872 yılında düzenlendi ve çok sayıda uluslararası kampüsleri ile, Lyon, Fransa merkezli, em lyon iş okul girişimci ve uluslararası yönetim için hayat boyu öğrenme adamış bir üst Avrupa iş okuludur. Kurum Times Higher Education tarafından Küresel İstihdam (Fransa içerisinde 2. Business School, dünyanın # 64) için dünyanın en iyi 100 sıralanır ve birkaç iş okulları arasında öne çıkmaktadır dünya çapında üç uluslararası akreditasyon (AMBA, EQUIS layık ve AACSB).

çok onların girişimci ruhu ve deney geliştirmeye teşvik edilmektedir öğrenciler tarafından "erken yapıcı" kavramına dayalı bir yan çizgi ile, emlyon işletme okulu bunları gerçeğe dönüştürmek için fikirlerinizi beslemek bir yerdir. Bugün, bir yapıcı olma, kaderini kontrol varlığının aktör ve girişimci olmak ve hareket demektir Do-It-Yourself Do-It-birlikte için işbirliği ruhu içinde. Bir birey, onlar giderken, deneyler, çalışır hatalar yapar, tekrar başlar ve öğrenir: Bu kavram girişimci emlyon iş okulun vizyonunu yansıtıyor. emlyon iş okuldan girişimci bir yapıcı ve erken bir taşıyıcı olduğunu. O erken yapımcısı.

Eğitim Onun know-how teorisi ve gün-gün şirket yönetimi hem dayanmaktadır.

Kendine özgü kaliteli eğitim yenilik ve yönetim eğitime bir girişimci bir yaklaşım üzerine kurulmuştur.

5 Kampüsler

  • em lyon işletme okulu sadece 15 dakika Lyon merkezine hoş kırsal bir ortamda yer almaktadır. Büyük 18 dönümlük parkta yer alan modern binalar bir WIFI ağı ile donatılmış ofis ve öğretim alanı 30,000 m²lik sağlamaktadır.
  • Şanghay kampüsü - Çin'de ekonomik patlama, Dünyanın en büyük 3 ekonomik gücü ve küreselleşme sürecinde Asya ekonomik ve kültürel modellerin kademeli entegrasyonu büyük ölçüde geleneksel batı algısını değiştirmiştir.
  • Bir ultra-bağlı ve yenilikçi site Paris kampüs "Gare de Lyon" tren istasyonu yanında, Paris'in kalbinde yer almaktadır em lyon iş okulun küreselleşme approach.The 5.500 m² Haussmann tarzı kampüs parçasıdır.
  • em lyon işletme okulu Saint Etienne, Fransa ve Kazablanka, Fas bulunan bir kampüse sahiptir.

Çin tamamen farklı değerler ve yaklaşımlar ile karşı karşıya üstelik Avrupa'da ve İngilizce konuşan dünyanın kültürel referanslar. Akılda bu gözlemleri tutulması, bu kampüs özellikle ve genel olarak Doğu Asya kültürüne Çin kültürünün öğrencilerin maruz amaçlamaktadır.

Fakülte Bileşimi ve Organizasyon

Fakülte 113 tam zamanlı profesör oluşan ve 4 bölümlerinde düzenlenmiştir:

  • Piyasalar ve Yenilik
  • Strateji ve Organizasyon
  • Ekonomi, Finans, Kontrol
  • Yönetimi, Hukuk ve İnsan Kaynakları

Okul sıralaması:

Küresel İstihdam Üniversitesi 2015 sıralamasında dünyada Fransa # 64 Times Higher Education 2. Business School

Konumlar

Lyon

Address
emlyon business school
Lyon-Ecully Campus
23, av. Guy de Collongue

69134 Lyon, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

Şanghay

Address
emlyon business school Asian Campus
2F, Global Education Center, East China Normal University
N°3663 Zhong Shan North Road

200062 Şanghay, Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti

Paris

Address
emlyon business school
Paris Campus
15 Boulevard Diderot

75012 Paris, Île-de-France, Fransa

Akreditasyonlar