Akrofi-Christaller Institute Of Theology, Mission And Culture

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

İlahiyat, Misyon ve Kültür Akrofi-Christaller'in Enstitüsü, Gana Presbiteryen Kilisesi tarafından kurulan bir bilimsel kurum Gana ve Afrika'da daha geniş Hıristiyan topluma hizmet etmek. Enstitü kendi derece ödül Başkanlık Şartı ile, bir lisansüstü araştırma kurumu olarak Milli Eğitim Bakanlığı (Gana) Ulusal Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir.

A İlahiyat, Misyon ve Kültür Akrofi-Christaller'in Enstitüsü Tamamen kendi derece ödül Başkanlık Charter ile üçüncü derece bir kurum olarak Milli Eğitim Bakanlığı Milli Akreditasyon Kurulu tarafından akredite bir lisansüstü araştırma ve Enstitüsü eğitim olduğunu. Bu onların Afrikalı ayara ve dünya Hıristiyanlıkla ilişkili olarak Afrika yenilik ve mükemmelliği ve bir bütün olarak Gana'da çalışma ve Hıristiyan tarih, düşünce ve yaşam belgelerine ve Afrika'da adanmış, teşvik eden bir araştırma üniversitesidir. ACI Hıristiyan burs yoluyla çağdaş Afrika ve dünya bağlamında Hıristiyan tanık güçlendirmek istiyor.

ACI

Gana'da Kilisesi'nin kültürel şahit Twi dili ve öncü isimlerinden iki geçmişteki büyük alimlerin Adını Clement Anderson Akrofi ve Johannes Gottlieb Christaller'in, İlahiyat, Misyonu ve Kültür (ACI) (Misyon Araştırma ve Uygulamalı İlahiyat eski adıyla Akrofi-Christaller'in Memorial Center, ACMC) ait Akrofi-Christaller'in Enstitüsü kilise misyonunun ileri teknolojide olacak ve Gana toplum ve kültür ile karşılaşmak istiyor , Afrika ve daha geniş dünya.

Enstitü Gana ve Afrika'da gospel tanık ilerletmek dindarlığını, yaratıcılık ve akademik mükemmellik birleştiren bir gelenek duruyor.

Bu (Akropong-Akuapem Basel evinde) tarihi olan binalar Akropong Seminerinin verilen eğitim, 1840'larda ve 1860'larda inşa ancak 1992 yılında yenilenmiş ve 1996-1998 yıllarında genişletilmiş damgasını oldu, Enstitü şimdi kaplar.

Enstitü önemli ve modern ve bakımlı konut ve ikram tesisleri vardır yukarı güncel bir tarihi bir ortamda uzman kütüphane ve konferans ve çalışma imkanları İncil'i ve kültür konularında bir gün-gün endişe nerede.

40 personelin akademik ve pastoral faaliyetleri eşliğinde günlük ibadete toplantı Hıristiyan topluluğunu model ararlar.

Enstitü resmen bağımsız bir organ, bir hayır kurumu olarak şirketler Kanunu uyarınca garanti sınırlamalı ve tescil bir şirket olarak 1987 yılında kurulmuştur.

Enstitünün yasal ve idari yapılar kendi kendilerini finanse ve ayrıca daha geniş Hıristiyan ve akademik toplulukların ihtiyaçlarına hizmet için yeterince açık, sürdürülebilir olacağını bir kurumu oluşturmaya amacıyla tasarlanmıştır.

Vizyon

Afrika Bağlamında etkili görev için Hıristiyan işçi ve lider yetiştirilmesi bir tempo belirleyici akademik ve pastoral kurum olmak.

Misyon

Enstitü amaçlamaktadır: 1. Afrika Hıristiyanlık içine ciddi ve yaratıcı araştırma ve dünya Hıristiyanlığa Afrika katkılarından dolayı yeterli araçları sağlamak akademik programlar geliştirin, hem de anlamlı ve ilgili teolojik araştırma ve yayın için yeni fırsatlar sunmak için.

  1. Daha geniş Hıristiyan Gana, Afrika toplumu ve dünyayı çapında Serve, Krallığa daha etkili görevini ve tanık daha iyi Afrika'daki Hıristiyan toplumuna yardım anlamak için, Afrika bağlamında Hıristiyan misyon konulardaki araştırma ve eğitim odaklanarak Afrika'da ve daha geniş Tanrı'nın yeryüzündeki.
ACI Gana

Hedeflerimiz

ben. yerel tarih, Bağlamsallaştırma ve ilgi ve misyon, müjdecilik ve sosyo-politik ve kültürel dönüşüm durumlarda yürütenleri diğer ilgili konularda kayıt, misyon araştırma yöntemleri eğitim sağlamak.

ii. Yapılandırma çalışmalarında çalışma, araştırma ve dokümantasyon, eğitim ve eylem için önemli Missiological sorunların belirlenmesine ile ilgili Gana içinde ve dışında diğer akademik, kilise ve misyon kurumları, kuruluşlar ve bölümler, işbirliği.

iii. içinde ve Gana dışından hem misyon bağlantılı konularda bakanlar ve diğer kilise personeli, öğrenciler ve araştırmacılar için çalışma ve sürekli eğitim kolaylaştırmak için.

iv. İlgili literatür, dokümantasyon ve kilise yaşamı ve göreve teolojik yansıması bilgileri birleştirmek için, kütüphane, Microform ve bilgisayar olanakları geliştirmek görsel-işitsel, yayın ve bir dergi aracılığıyla fikir ve bilgi yaymak.

v. Hıristiyan misyon ve hizmet için Hıristiyan ibadet ve bağlılık ile işaretlenmiş bir topluluk yaşamını korumak.

vi. Karşılıklı aracılığıyla, kilise misyon yansıma ve eylem yapan misyon ve içinde ve Gana dışında hem diğer kurumlar, ajanslar, merkezleri ve komiteler, ortaklık mümkün yaşayan bir laboratuvarda, kadar olmak

Konumlar

Akropong

Address
P.O. Box 76
Akropong-Akuapem

Akropong, Doğu Bölgesi, Gana

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: