University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Fakülte Hakkında

Rijeka'daki Ekonomi ve İşletme Fakültesi 1961'in ortalarında kuruldu. 1 Kasım 1961'den itibaren ilk dersleri veren Fakülte, özellikle Hırvat Littoral ve Istrian bölgesinin ekonomik kalkınmasını geliştirmek için ekonomik uzmanlar yetiştirmektedir. 2001 yılında, Fakülte I. Filipovića 4, Rijeka'nın yeni adresine taşındı.

2005/2006 öğretim yılından bu yana, Rijeka Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi (EFRI), Ekonomi ve İşletme Ekonomisi çalışma programları için Bologna Bildirgesi doğrultusunda üniversite eğitim programları yürütmektedir. Fakülte, çalışma programlarının geliştirilmesini geliştirirken, üç yıllık bir üniversite lisans eğitim programı tamamlandıktan sonra (işletme) iktisat alanında lisans derecesini elde edecek olan, uluslararası tanınabilir bir model olan 3 2 3'ü benimsemiştir. iki yıllık bir lisansüstü eğitim programı ve mezun olduktan sonra, bir yüksek lisans derecesi verilir. Daha sonra, üç yıllık bir lisansüstü doktora çalışmasının tamamlanması, doktora unvanını almaya başlar.

Fakülte'nin farklı alanlarda işbirliğine ilişkin anlaşma imzaladığı yabancı üniversitelerin sayısı, öğretim sürecine katılan öğretim elemanlarının sayısı ve yabancı üniversitelerde kalan Fakülte öğretmenlerinin sayısı ile artan sayıdaki gelen ve gidenlerin sayısı Hareketlilik programlarındaki öğrenciler, İktisat ve İşletme Fakültesi'nin uluslararası yükseköğretim ve araştırma alanına katılımının mevcut hacmini göstermektedir.

AKREDİTASYONLARIMIZ

En yüksek kalite standartlarına kadar yaşıyoruz ve programlarımız çeşitli programlar tarafından akredite ediliyor ve Kurumumuz farklı üyeliklere katılıyor.
Kısa bir süre sonra, alan ekonomisinde çok güzel şeyler yapacak gençlere yeni içerikler ve bilgi aktarımı yaratmaya kararlıyız. Bu nedenle, her iki düzeyde (lisans ve lisansüstü) bir İngilizce eğitim programı programının tüm öğrenciler için çok daha uygun olması gerektiğine inanıyoruz. Dolayısıyla, harç ücretimizi buna göre ayarladık. Bu anlamda, öğrencilerimizin farklı projelerde mükemmel sonuçlar verdiği gerçeğini göz önünde bulundurarak doğru yolu izlediğimize inanıyoruz. Dahası, eski öğrencilerimiz (ALUMNI üyelerimiz) birçok şirket ve kurumda lider konumdadırlar.

MİSYON

Uluslararası iş ve bilimsel çevrede ve toplumla işbirliği içinde, girişimci odaklı ve sosyal olarak sorumlu liderleri, yöneticileri ve araştırmacıları eğiterek ve geliştirerek, toplum ve bilimin gelişimine katkıda bulunuyoruz.

VİZYON

Ekonominin gelişimi için büyük destekle birlikte Avrupa yüksek öğretim alanı ve Avrupa araştırma alanıyla bütünleşme. Entegrasyon, çalışma programlarının, öğrenci değişiminin, akademik ve idari personelin, uluslararası ortak çalışma ve araştırma projelerinin rekabet gücü ile görülebilir. Ekonomiye kredi desteği, ekonomi, ortak, karşılıklı avantajlı, araştırma projeleri ve öğrenci kapasitesinin yaygın olarak dahil edilmesi için faydalı eğitim programları oluşturularak sağlanmaktadır. Fakülte, çok aranan ve güvenilir bir yüksek öğretim enstitüsü, ekonomiye ve diğer ulusal ve uluslararası bilimsel ve eğitim enstitüleri ve öğrencilerine ortak olarak kabul edilecektir. Fakülte, çalışma programlarını, araştırmalarını ve personelini sürekli olarak geliştirecek ve geliştirecek bir kurum olacaktır.

Konumlar

Rijeka

Address
Ivana Filipovića 4
51000 Rijeka Croatia

Rijeka, Primorje-Gorski Kotar Bölgesi, Hırvatistan

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin