University of Rijeka Department of Mathematics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Rijeka'daki Matematik Bölümü, 1960 yılında, 1973 yılında Rijeka Üniversitesi'nin kurucu dört fakültesinden biri olan 1973'te Eğitim Bilimleri Fakültesi (1998 Felsefe Fakültesi) bölümünde kurulmuştur.

Rijeka Üniversitesi Senatosu tarafından 17 Aralık 2007 tarihinde kabul edilen Üniversite Bölümlerinin kuruluş kararına dayanarak, 1 Nisan 2008 tarihinde ayrı bir kurum ve modern bir üniversite bölümü olarak Matematik Bölümü kurulmuştur. Matematik Bölümü İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi'nin eski çalışanları ile birlikte, Rijeka Üniversitesi'nden diğer matematikçiler Üniversite Kurucularını bir araya getirme eğilimi vardır. Böylelikle matematikte ilk aşamada çalışma programı ve matematikte ve bilgisayar bilimlerinde ikinci aşamada çalışma programı, Matematik Bölümü tarafından düzenlenen ve yürütülen Rijeka Üniversitesi'nin çalışmaları haline gelir.

Üniversite Kampüsü'ndeki yeni bir binada, bir bilgisayar ve diğer donanıma sahip, çok sayıda ofis, sınıf ve laboratuvar alanı bulunan yeni bir binada bulunmaktadır. Üç araştırma grubu oluşturan 29 araştırmacı, profesör ve yardımcı var: cebir ve sayı teorisi grubu, ayrık matematik grubu ve matematiksel analiz grubu.128667_photo-of-woman-using-laptop-3194518.jpg

Matematik Bölümü'nün misyonu ve vizyonu

Matematik Anabilim Dalı'nın misyonu, Rijeka Üniversitesi'ndeki matematik alanındaki bilimsel ve profesyonel çalışmaların geliştirilmesi ve matematikteki insan kaynakları konusundaki endişelerin geliştirilmesidir. Matematik Bölümü, matematikle ilgili çalışmaları düzenler ve yürütür, üniversitenin diğer bileşenlerinde çalışma programlarının düzenlenmesine ve yürütülmesine katılır. Matematik Bölümü, araştırma ve öğretim faaliyetlerinde ulusal ve uluslararası kabul görmüş mükemmellik yolunda çabalarken, Üniversite ve toplumun gelişimine katkıda bulunur.

Matematik Bölümü'nün vizyonu, uluslararası kabul görmüş bir kalite ve yetenekli profesyonellerin yanı sıra uluslararası kabul görmüş profesyonelleri eğiten uluslararası ve tanınmış bir bilimsel ve eğitim kurumu ve Hırvat ve Avrupa yüksek öğrenim ve araştırma alanının aktif bileşeni olarak stratejik konumlandırmadır. Araştırma.

Konumlar

Rijeka

Address
Ulica Radmile Matejčić 2, Rijeka
Rijeka, Primorje-Gorski Kotar Bölgesi, Hırvatistan

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin