CEPT University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

cept01

CEPT Üniversitesi anlayış, tasarım, planlama, inşa ve insan habitatları yönetmeye odaklanmaktadır. Onun öğretim programları düşünceli uzmanları oluşturmak ve araştırma programları insan yerleşimlerinin anlayışı derinleştirmek. CEPT Üniversitesi de habitatları daha yaşanabilir hale hedefine ilerletmek için danışmanlık projeleri yürütmektedir.

Üniversite beş fakülte oluşmaktadır. Mimarlık Fakültesi 1962 yılında 'Mimarlık Okulu' olarak kurulmuştur. Bu özel alanda tasarım üzerinde duruluyor. kamusal alanda planlama odaklı Planlama Fakültesi, 'Planlama Okulu' olarak 1972 yılında kurulmuştur. mühendislik ve inşaat üzerinde yoğunlaşmaktadır Teknoloji Fakültesi, 'Yapı Bilim ve Teknoloji Okulu' olarak 1982 yılında kurulmuştur. Tasarım Fakültesi 'İç Tasarım Okulu' olarak 1992 yılında kurulmuştur. Bu yaşam ile ilgili iç, el sanatları, sistemler ve ürünler ile ilgilenir. Yönetim Bilimleri Fakültesi 2013 yılında kurulmuş ve Habitat ve Proje Yönetimi odaklanır.

CEPT Üniversitesi 'Çevre Planlama ve Teknoloji Merkezi' (CEPT) adını alır. CEPT ve Gujarat Hükümeti desteği ve Hindistan Hükümeti ile Ahmedabad Eğitim Derneği tarafından kurulan oluşan çeşitli okullar. Gujarat Hükümeti 2005 yılında bir üniversite olarak CEPT dahil. Üniversite Ödenekler Komisyonu, 2007 yılında, 1956 UGC Yasası bölümünde CEPT Üniversitesi 2 (f) tanıdı. Hindistan Hükümeti Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Bölümü (DSIR) Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Organizasyonu (SIRO) olarak Üniversitesi'ni tanır.

cept02

Kuruluş

Ahmedabad Eğitim Derneği (AES) hibe-in-yardım Hükümeti Gujarat aracılığıyla Mimarlık (SA) Okulunun faaliyete geçmesiyle 1962 yılında Çevre Planlama ve Teknoloji (CEPT) için Merkezi kurdu. Planlama Okulu (SP) Hindistan Hükümeti (MHRD), Gujarat Hükümeti ve Ford Vakfı mali desteği ile 1972 yılında kurulmuştur. diğer okulları; Bina Bilim ve Teknoloji (SBST) ve İç Mimarlık Okulu (SID) okul hibe-in-yardım Gujarat Hükümeti ile sırasıyla 1982 ve 1991 yılında kuruldu.

Başlangıçta CEPT kurulmuş ve Ahmedabad Eğitim Derneği (AES) tarafından çalıştırıldı. 1994 yılında, ayrı bir güven ve bir toplum CEPT Cemiyeti kuruldu. CEPT Toplum ve Kamu Charitable Trust bir olarak tescil edilmiştir. CEPT Yrd Dernekleri Kayıtlı Derneği / Şirket / Diğerleri Kayıt Yasası olsun 1860 altında tescil edilmiştir. Toplumların Sicil, Ahmedabad Bölgesi, Ahmedabad, vide Kayıt No Guj / 4185 / Ahmedabad 1994 24 Oca tarihli.

başlangıç ​​CEPT akademik programlar geliştirmek için ücretsiz özerk bir akademik kurum olarak işletilen ve Gujarat Eyaleti ve teknik dersler için yasal düzenleyici kurum tarafından tanınan çalışmanın çeşitli programlar sonunda kendi diploma ödül beri - Teknik Eğitim Tüm Hindistan Konseyi (AICTE). 2002 - 2005, CEPT Patan de Hemachandracharya Kuzey Gujarat Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Sonuç olarak, CEPT çeşitli programları tamamlayan öğrenciler, lisans ve yüksek lisans dereceleri verildi. CEPT 12 Nisan 2005 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2005 Gujarat Eyaleti Yasama Yasası ile bir üniversite oldu. CEPT Üniversitesi Şubat 2007'de UGC Yasası, 1956 Bölüm 2 (f) kapsamında Üniversite Ödenekler Komisyonu tarafından kabul edilmiştir. Üniversite Bilimsel ve Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma (DSIR) Bölümü tarafından Endüstriyel Araştırma Organizasyonu (SIRO) olarak kabul edilmektedir.

cept03

Pedagoji

CEPT Üniversitesi'nde öğretim programları, profesyonel kapasite inşası ve bu yüzden 'stüdyoları' veya 'laboratuarları' merkezli olan odaklanmak. Burada öğrenciler iyi tasarlanmış yaşam gibi sorunları ile meşgul. Kurs, seminer ve araştırma öğrencilerin kavramsal ve analitik yeteneklerini geliştirmeye yönelik ödevler, ve beceri artırıcı atölye stüdyoları ve laboratuarlarda öğrenmeye yardımcı olur. Öğrenciler ayrıca pozlama genişletmek için seyahat ve dokümantasyon programları ve meslek ofislerinde staj için kayıt var.

CEPT Üniversitesi bireysel ilgi ve öğrencilerin yeteneklerini cherishes. Çalışmanın eşsiz bir ders çizelgesine ve onun ya da onu kendi bireysel potansiyelini, programlar görevini öğrencilerin tamamlaması gereken toplam kredilerin sadece dörtte üçü gerçekleştirmek için her öğrenci sağlamak için. Öğrenciler üniversitenin beş fakülte herhangi sunulan seçmeli dersler geniş seçerek kalan kredilerini tamamlamak. Fakülteler de bile programın zorunlu kısmı içinde, öğrencilerin uygulama yönünü uygun kurslar seçebilirsiniz emin olmak için tüm girişimleri yapmak.

profesyonelleri yetiştirmek uzmanları ve akademisyenler yakından birlikte çalışmak için pratik gerektirir inanç sıkıca CEPT Üniversitesi pedagojik felsefesi destekler. Bu nedenle, CEPT Üniversitesi akademisyen ve uygulayıcıların bir işbirlikçi olarak çalışmaktadır. karar verme derslik ve akademisyenler kendi deneyimi getirmek usta uygulayıcıları bir daha düşünceli ve eleştirel bir yaklaşım kazandırmak. CEPT Üniversitesi'nde Öğretmenler, antrenörler olarak görürler. Onların rolü, keşifler ve bunların kapasite oluşturma maceralar bireysel öğrencilere destek olmaktır.

Uluslararası Sosyal Misyon

Hindistan'ın kentleşme geniş nüfus kasaba ve şehirlerde kendi köyden hareket edecek bir çığır açan dönüşümdür. gelişme bu eşi görülmemiş ölçekte yönetme planlama, tasarlama ve Hindistan'ın gelecek inşa etmek için dünya genelinde, yetenekli, nitelikli ve deneyimli profesyonellerin çok sayıda gerektirecektir. Bu nedenle, CEPT Üniversitesi Hindistan'ın kentleşme konularında birlikte çalışmaya ve gelecek yaşam uzmanları hazırlamak için CEPT öğrenciler, akademisyenler ve araştırmacı ile katılmak için küresel yetenek davet Uluslararası Outreach Mission kurmuştur.

misyon, işi incelemek ve Hindistan'da öğretmek için seçkin uluslararası mezunları, profesyoneller ve akademisyenler çeken suçlanıyor. uluslararası mezunları, meslek, akademisyenler ve araştırmacılar CEPT ile katılmak ve Hindistan'ın kentleşme sorunları çözme yolunda çalışma için görev mevcut ve yeni fırsatlar bir dizi koordine edecektir.

Bunlar şunlardır:

 1. Hindistan Seyahat
  CEPT yıllık Yaz ve Kış Okulları içinde ve Hindistan dışında farklı bir deneyim sağlamak (iki ila beş hafta arası bir süre boyunca) yapılandırılmış öğrenme programları sunmaktadır.
 2. Hindistan bilgi
  Profesyonel lisans ve lisans programlarının yerel bağlamda köklü lisans eğitimine üstlenmek için büyük bir fırsat sunuyoruz. Öğrencilerin uluslararası kalite mesleki eğitim almaları için izin verir.
 3. Hindistan öğretmek
  CEPT prestijli Öğretim Fellows programı CEPT az bir yıl öğretim geçirmek için seçkin uluslararası mezunları ve genç profesyoneller davet ediyor.
 4. Hindistan Araştırma
  Araştırma bilim adamları CEPT de öğretim üyeleri ve öğrenciler ile ortak araştırma yapacaklardır için bir fırsat var. dünya çapında ortak üniversiteler ile birçok mevcut işbirlikleri vardır ve yeni işbirliklerine keşfetmek için daha fazla fırsat var.
 5. Hindistan'da Tasarımı
  Yenilikçi yeni lisans programı / s gelişmiş ülkelerden genç ve deneyimli uzmanları da onları Hindistan'da çalışmasını sağlayacak bir post-profesyonel yüksek lisans, üstlenmek için.

Konumlar