ITM University, School of Engineering and Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sadece senin etrafına bak. Bir bilgisayar ekranında veya bir kitapta bu okuma olabilir. Eğer bir uçak ya da modern iletişim ekipmanları ile çevrili bir masada oturan üzerinde olabilir. Alternatif olarak, ısıtmalı veya merkezi ısıtma veya klima ile soğutulan modern tekstil, çevrili bir CD, dinlerken, bir mikrodalga fırında pişirilmiş bir yemek yemiş olan evde salonda olabilir. Sen ve ne olursa olsun şartlar her yerde, günlük yaşam üzerinde mühendislik etkisi delil ile çevrilidir.

Mühendisler farklı şekil ve boyutlarda gelir. Bir uçta, yeni malzemeler veya yarı iletken cihazlar oluşturmak için unsurları manevra atomik ve moleküler mühendis vardır. Jet motorları veya karayolları gibi ölçekli yapıların - başka, onlar büyük bir yönetim ve anlayış gerektiren projelerde meşgul olabilir.

Mühendislik bilgilerin uygulanması hakkında çok fazla. Yapay kalplerin tasarım içine açlıktan nüfusu yardım için yeni bir su arıtma tesisi, veya mühendislik kavramların tanıtımı geliştirme normalde mühendisliğinin uygulama toplumun genel evrimi yardım yanı sıra, insan acısını hafifletmek gerçekleştirmek için öğrencilere ilham. Bu tür 'sürdürülebilir kalkınma' ve 'sorumlu üretim gibi İfadeler şimdi yaygın mühendisleri yaptıkları ne vermek tamamen farkında sorumlu yurttaşlar olduğu gerçeğini yansıtan, fakülte duyulur.

ITM ÜNİVERSİTESİ'NDE Mühendisliği

Mühendislik problemlerinin çözümüne fiziksel ilkelerinin uygulama ve matematik, yaratıcılık, yaratıcılık ve pratiklik becerileri gerektirir. Senin toplum ve çevre yararına tasarım ve matematik becerilerini kullanmak hangi değişen mesleği - Mühendislik geniş olduğunu. ITM Üniversitesi Mühendislik mükemmel laboratuvar ve bilgisayar erişim imkanları ile bir gayri resmi ve samimi bir ortamda çalışma fırsatı sunuyor.

Sanayi ile işbirliği projeleri içeren bir araştırma programı bugüne kadar lisans programları tutmaya yardımcı olur. Yıllık proje - Her öğrencinin yenilikçi bir final meydan alır. Bu genellikle Üniversitesi bünyesinde yürütülen araştırma çalışmalarının bir parçası olarak geliştirilen ekipmanları kullanarak içerir.

Mühendislik mezunları için talep yüksek olmamıştı. ITM Üniversitesi mezunu istihdam için iyi bir üne sahip, iş ve çeşitli mühendislik disiplinleri hem de bir kariyer için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bizim Bölümleri Hakkında

Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği ve Bilgi Teknolojisi Makine Mühendisliği. Elektrik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği. İnşaat Mühendisliği.

ITM Üniversitesi'nde sunulan tüm dereceler tanınan ve Üniversite Hibe Komisyonu İnsan Kaynakları Geliştirme (UGC) Bakanlığı, Hindistan Hükümeti, Yükseköğretim Müdürlüğü, Haryana Hükümeti tarafından onaylanmıştır.

Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği. Bilgi Teknolojisi

Eh - eğitimli bilgi teknolojisi (BT) uzmanları Hindistan ve yurtdışında büyük talep bulunmaktadır. Kariyer çeşitli bir yelpazede Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri ITM Üniversitesi derslerden mezunları için kullanılabilir. Diğerleri ticaret, sanayi ve hükümet işleri geniş bir aralığı içine bir sıçrama tahtası olarak kendi derecesini kullanmak Birçok, sistem analistleri, BT Yöneticileri, yazılım Mühendisleri veya danışman olarak kariyer peşinde.

Bu ders, donanım ve yazılım tasarımı ve elektronik sistem hem de katkıda bulunabilir mühendisleri için artan ihtiyacı karşılamak amaçlamaktadır. ITM Üniversitesi şimdi bilgisayar ağları, gömülü sistemi, otomobil, telekomünikasyon ve kablo TV sistemleri, video oyunları donanım, mikroişlemci yonga tasarımı ve multimedya için sayısal kontrol sistemleri gibi alanlarda çalışmak mezunları.

ITM Üniversitesi IT sektöründe profesyoneller ile özellikle güçlü bağlantıları vardır ve sunulan dersler güçlü bir meslek yönelimi var. "Eğitim Plus'ın" yoluyla derslerin güncellenmesi ve / veya mevcut ihtiyaçlarını karşılamak sağlamak ve sanayi ve ticaretin gelecekteki ihtiyaçları tahmin takviye edilmektedir.

Elektrik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Mezunları için geçerli talebin belirtildiği gibi elektronik Mühendisliği, batmaz sanayi olmaya devam ediyor. Bu kurslar geniş bir sanayi yelpazede yanı sıra, hükümet ve ticari kuruluşlarda kariyer için öğrenci hak kazanmak için tasarlanmıştır. Devlet aygıtları, mikroelektronik ve VLSI - Bunlar tipik güç elektroniği, bilgi teknolojisi, elektronik donanım ve yazılım, otomasyon, robotik ve kontrol, iletişim, radyo ve televizyon, bilgisayar mühendisliği, katı kucaklıyorum.

Dersler, gerçek uygulama ve tasarım deneyimi bağlamında sunulan temel ilkeleri bir eğitim yoluyla profesyonel mühendisleri olarak kariyer için öğrencileri hazırlamak için yardım. Elbette bilgisayar ve Elektronik ve Haberleşme veya Elektronik ve Enstrümantasyon bir derece elde elektronik mühendisliğinin temel ilkelerini geliştirir.

Sanayi, büyük araştırma kuruluşlarından ve öğrendim toplumların ile irtibat dersler mesleğinin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için devam etmesini sağlar. Kurs boyunca proje çalışmaları teorik ve pratik beceri ve yetenekleri bir kombinasyonu için gerekliliğini desteklemektedir.

Makine mühendisliği

Modern dünyada, Makina Mühendisliği endüstriyel ve ticari büyüme önde gelen birçok etkinlik merkezidir. Tasarım, geliştirme, inşaat, üretim, montaj, işletme ve bakım - Makine Mühendisliği sektörlerde makine her türleri ve bunların mekanizması ve işleyişi tüm yönleri ile ilgilidir. Bir mekanik mühendisliği ders bu alanlarda kariyer aralığı için temel bilgi sağlar. Onlar bizim teknolojiler ve endüstriyel süreçler birçok arkasındaki itici güçtür. Makine mühendisleri gelecek yaratma olarak katılıyor.

Mekanik da diğer mühendislik dalları gelişmiştir edildiği temelidir. Makina Mühendisleri fizik, kimya, kimya mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik ve inşaat mühendisliği temel kavramları uygulamak bekleniyor. Bu temel rolü yararı Makina Mühendisliği konuların geniş kapsama ağır mühendislik, enerji santralleri, çelik tesisleri, petrol ve petrol, kimya, gıda, ilaç, çevre koruma gibi farklı sektörlerde kariyer istihdam geniş bir seçenek sağlamasıdır ve enerji tasarrufu.

inşaat mühendisliği

Dünya çapında lisans ve lisansüstü eğitim, araştırma rehberlik, mesleki danışmanlık, sosyal yardım ve işgücü eğitimi gibi İnşaat Mühendisliği liderlik sunmak.

Sivil Mühendisliği Lisans eğitimi, sosyal ve beşeri bilimlere maruz kalma ile birlikte bilimsel ve mühendislik temelleri sağlam bir temel kazandırmak. İnşaat Mühendisliği programının amacı, kamu güvenliği, kaynak koruma, doğal afet zararlarının azaltılması ve Hindistan içinde ve uluslararası kentsel doğal sistemlerin etkin işleyişi alanlarında toplumsal sorunların çözümünde lider olmak için mezunları hazırlamaktır.

Bölümü amacı, İnşaat Mühendisliği alanında son derece uzmanlaşmış bilgi ve becerileri ile insan kaynaklarının geliştirilmesi için high-end profesyonel eğitim sağlamaktır.

Bölüm Hindistan ve yurtdışında ünlü üniversitelerden mükemmel bir akademik kaydı ile son derece nitelikli ve deneyimli öğretim görevlileri vardır. Akademik mükemmellik ve öğrencilere teorik ve pratik bilginin doğru karışımı aktarmanın vesile olan fakülte, arasında endüstriyel deneyim orantılı bir karışımı var.

Seminerler, projeler, sınavlar ve bu tür yarışmalar gibi faaliyetler sonuçta üst sınıf organizasyonlarda yer almak onlara yardımcı olan, öğrencilerin mesleki becerilerini ikna etmek için düzenli olarak yapılmaktadır. Bu da onlara zorlu rekabette diğer adaylar üzerinde bir kenar verir ve onların kariyer profiline bir ivme sağlar.

Konumlar

Gurugram

Address
HUDA Sector 23-A
122017 Gurugram, Haryana, Hindistan