Kalinga University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kalinga hakkında

Ülkede önde gelen bir eğitim ve araştırma kurumu olan Kalinga University , 2005 Chhattisgarh Özel Üniversiteler (Kuruluş ve Operasyonlar Yasası) altında ve 1956 tarihli UGC Yasası'nın 2 (f) bölümünde kurulmuştur.

Akademik çalışmalarınız zorlu olacak. En yüksek kalitede akademik deneyim sunuyoruz ve Özgünlük Vurgusu ile mükemmelleşmenizi bekliyoruz. Üstün ve duyarlı destek hizmetlerimiz, Üniversite yaşamına geçişinizden başlayarak derecenizin sonuna kadar size aktif olarak sunulacak.

Akademik standartlarımız yüksek. Ülkede tartışmasız olarak eşsiz olan görkemli yapraklı kampüsümüz, günlük yaşam ve eğitim için gününüze bir fon sağlar. Üniversite programları, akademik özgürlük ve dürüstlük atmosferinde anlayış derinliği, disiplinlerarası öğrenme ve araştırma kapasitesi, analitik beceriler, eleştirel düşünme ve iletişim üzerine yoğunlaşmaktadır.

Misyon

Kalinga University temel amacı, fakülte, personel ve öğrencilerin gelecek kuşakların yaşamlarını sürdürebilmelerini ve yaşam kalitesini artıracak bilgiyi, bilgeliği ve değerleri keşfedebileceği, eleştirebileceği, inceleyebileceği ve iletebileceği bir öğrenme ortamı sağlamak . Üniversite, öğrencilerin içinde yaşadıkları karmaşık kültürel ve fiziksel dünyalar için bir anlayış ve takdir geliştirmelerine ve entelektüel, fiziksel ve insani gelişme potansiyellerini en iyi şekilde anlamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Vizyon

Kalinga University , canlı ve kapsayıcı bir toplum için Yetenek Geliştirme ve Bilgi Oluşturma konusunda olağanüstü bir kurum olmayı hedeflemektedir .

Neden Kalinga University ?

altyapı

 • Yayılma 35 dönüm wi-fi kampüsü
 • Donanımlı BT, Mühendislik, Bilim, Bilgisayar Bilimleri laboratuarları
 • İyi Stoklu Kütüphane
 • Multimedya Sınıf Odaları
 • Geniş park alanı
 • Pansiyon
 • Kızlar ve Erkekler için ayrı ortak odalar

Öğrenci Olanakları

 • Kantin
 • İç Mekan ve Dış Mekan Oyunları
 • Web ve Mobil etkin akademik bilgiler
 • Üniversite Taşımacılığı128666_rsz_javier-trueba-iqpr1xkf5f0-unsplash.jpg

Sınıfın Ötesinde

Bütünsel Büyüme Doğru - Üniversiteye gitmek sadece bir diploma almakla ilgili değil. Yeni şeyler denemek ve yeni beceriler öğrenmekle ilgili.

KU, öğrencilerinin genel gelişimine inanmaktadır. Sayısız ders dışı imkanlar sunar ve öğrencilerin zamanlarını öğrenmeleri, pratik yapmaları, eğlendirmeleri, eğlenmeleri, performans göstermeleri, rekabet etmeleri ve verimli bir şekilde kullanmaları için çeşitli platformlar sunar. Kalinga'da öğrenme bir konuşmadır, sadece bir ders değil. Üniversite deneyiminiz derecenizden çok daha fazlasını içerir.

Becerileri geliştirmek ve kursunuzun dışında yeni deneyimler ve zorlukları benimsemek için birçok fırsat sunuyoruz. Öğrenciler eğlenmek, bir şeyler başarmak ve bir fark yaratmak için gruplara, topluluklara ve gönüllü aktivitelere katılabilirler. Birçoğu CV'nizi geliştirebilecek olan gruplara katılmaya ve gönüllülüğe ek faydalar da vardır. Akademik çalışmanızı tamamlayan deneyimler, akademik başarılarınıza değer katacak, çalışma şansınızı artıracak ve yaşamınız boyunca faydalı olacak beceriler geliştirecektir.

Avantaj Kalinga

Yaşam ve öğrenme, Kalinga'da iç içedir. Ortak müfredat etkinlikleri, performanslar, konferanslar, çalıştaylar, seminerler, spor etkinlikleri öğrencilerin yaşamlarının bir parçasıdır. Bölüm sınırlarını aşma ve entelektüel ve kişisel tutkuyu keşfetme konusunda öğrencilere benzersiz bir özgürlük sağlıyoruz. Yaratıcı düşünme, problem çözme ve araştırma akademik programların merkezidir.

Her öğrencinin mümkün olan en iyi eğitime sahip olmasını sağlamak için işbirliği içinde çalışıyoruz ve sürekli inisiyatifler alıyor ve öğrencileri Kalinga'daki akademik deneyimlerini zenginleştiren, çeşitliliği geliştiren, liderleri hazırlayan ve Kalinga'yı Üniversite eğitiminde yeniliğin ön sıralarında konumlandıran kaynaklar sunuyoruz.

Bilginin sınırlarını zorluyoruz

 • Geleceği şekillendiriyoruz: Sizleri Endüstri için hazır hale getirmek için becerilerinizi geliştirmek ve kursunuzun dışında yeni deneyimler ve zorlukları kabul etmek için birçok fırsat sunuyoruz. Burada olağanüstü bir öğrenme deneyimi alacaksınız.
 • En iyi öğretiyi öneriyoruz: Anlatım, bilgilerini ve keşiflerini zorlu ve düşündürücü şekillerde paylaşan uzmanları dinleyeceğiniz yerlerdir. KU öğrencisi olarak akademik seçkinlerin bir parçası olacak ve önde gelen uzmanlardan ders alacaksınız. Çalışmaların zorlu ve ilham verici olacak. Fakültelerimiz öğrenmenin sadece bir ders değil, bir konuşma olduğunu garanti eder.
 • En iyi beyinler için fırsatlar sunarız: Öğrencileri çok çeşitli sosyal ve kültürel alanlardan memnuniyetle karşılıyoruz ve özgün düşünürleri teşvik etmeye, yenilikçi fikirleri, bakış açıları ve yaklaşımlara sahip öğrenciler oluşturmak için meraklı beyinleri beslemekte ve teşvik etmeye inanıyoruz.

Konumlar

Naya Raipur

Address
Kalinga University Kotni Near Mantralaya
SLT Water Front First Floor 301-303
Naya Raipur– 492101 (CG) India

Naya Raipur, Chhattisgarh, Hindistan