Amsterdam University of the Arts - Academy of Architecture

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mimarlık Akademisi ne anlama geliyor?

Uluslararası bir bağlamda okumak

Deneme için açık ve sorgulayıcı bir tutum sergiliyoruz ve öğrencileri kendi konumlarını benimsemeye teşvik ediyoruz. Amsterdam kentini, öğrencilerimizin ve öğretim görevlilerimizin tasarım ödevleri için laboratuvar olarak görüyoruz. Akademi, bölgedeki profesyonel toplumla, kamu hizmetleriyle, komisyon partileriyle ve geliştiricilerle yakın ilişkiler kurar. Eğitim programlarımız uluslararası alanda da öne çıkan bir yer tutmaktadır. Akademi, yurtdışında ilgili lisans programları ile güçlü bağlara sahiptir. Dünyanın her köşesinden gelen öğrenciler Akademi'de okuyor, uluslararası misafir öğretim üyeleri ve konuşmacılar düzenli olarak ziyaret ediyor ve öğrenciler genellikle yabancı gezilere ve projelere katılıyorlar.

Aynı anda ders çalışmak ve çalışmak

Eğitim ve çalışma, lisans programı süresince el ele gider. Bu birleşim, öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin doğrudan tasarım ve araştırma pratiğine dahil oldukları anlamına gelir. Çalışmanız sırasında zaten geniş bir meslektaş ağının aktif bir bölümünü oluşturacaksınız. Akademiden mezun olanlar genellikle lisans programına dahil olmaya devam ediyor. Öğrenci bir işveren olur ve bu pozisyona dayanarak, yeni nesil öğrenciler için öğretim görevlisi veya mentor olur.

Disiplinlerarası

Mimarlık, şehircilik ve peyzaj mimarlığı, Akademi'de kısmen bir arada sunulan bağımsız disiplinlerdir. Bu şekilde, öğrenciler aynı anda öğrencilerden uzmanlık ve genişlik talep eden mevcut, entegre profesyonel uygulamalar için hazırlanırlar. Mimarlık Akademisi, Hollanda'daki yüksek lisans programlarını disiplinlerarası bir şekilde sunan tek eğitim kurumudur. Bu kombinasyon Akademi'yi Hollanda içinde ve yurt dışında benzersiz bir pozisyona kazandırmaktadır.

Uluslararası

Yurtdışında bir çalışma gezisi, bir dönem için başka bir lisans programında eğitim alma veya bir grup yabancı öğrenci ile bir proje oluşturma; bunların hepsi Akademi'de mümkün. Öğrenciler ve öğretim görevlilerinin küçük çapta değiş tokuş edildiği, aktif bir Avrupa derece programları ağı oluşturuyoruz. Akademi, Avrupa Mimari Eğitim Birliği'nin (EAAE) bir üyesidir ve 'Peyzaj Mimarlığında Avrupa Master'ı edinebileceğiniz Avrupa Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisansının (EMiLA) ortağıdır. Akademi, uluslararası çalıştayların düzenlendiği bir Erasmus programında birlikte çalışmaktadır. Ayrıca, Avrupa'da farklı tasarım programları ile birçok yabancı proje ve ortaklık bulunmaktadır. Yaz aylarında, yaz okulunu düzenliyoruz: katılabileceğiniz çeşitli uluslararası geziler.

İlham verici bir ortam ve güncel tartışma

Mimarlık Akademisi, Claus en Kaan Architecten tarafından yenilenen 17. yüzyıldan kalma bir bina kompleksinde Amsterdam'daki Waterlooplein'de yer almaktadır. Akademi Amsterdam'ın kültürel yaşamında eşsiz bir yere sahiptir ve profesyonel söylemde aktif bir rol oynamaktadır. Dersler, çalıştaylar, etkinlikler ve sergiler diğer organizasyonlarla işbirliği içinde düzenlenir. Ders dizisi - öğrencilere açık - yıl boyunca gerçekleşen güncel temalara dayanmaktadır.

Mimarın adı

Yüksek Lisans ünvanını (Yüksek Lisans) aldıktan sonra, bağımsız bir mesleki uygulamaya başlama hakkına sahip olursunuz ve mimarların, şehircilerin ve peyzaj mimarlarının siciline derhal kabul edilir.

Eğitimde pratiğe yönelik araştırma

Dünya sürekli ve giderek daha hızlı değişiyor. Sosyal, pratik ve teknik gelişmeler bir tasarımcıdan yeni talepler getirir. Bu yüzden Akademi uygulamaya yönelik araştırmaları eğitime entegre eder. Profesörler araştırma programları kapsamında masterclass'lar, projeler, geziler, sergiler ve konferanslar düzenlerler.

Amsterdam Sanat Üniversitesi'nin bir parçası

Yeni anlayışlara ve yeniliklere ulaşmak için, kendi alanınızın sınırlarının ötesine bakmaya cesaretli ve cesaretli olmalısınız. Amsterdam Sanat Üniversitesi (AHK), öğrencilere sanat ve kültür açısından geniş bir yönelim sunar ve bu nedenle öğrencilerin diğer sanat disiplinlerindeki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalarına büyük önem vermektedir. AHK'da sunulan programlar kapsamında, diğer derece programları ve uluslararası değişim ile işbirliğine yer açıyoruz.

Görevimiz

Amsterdam Mimarlık Akademisi, tasarımcılara tasarımcılar tarafından kurslar sunmaktadır. Tasarım pratiği için motive ve donanımlı öğrencileri hedefler ve tasarım ve araştırma pratiğinde kendilerini ayırt eden öğretmenleri seçer.

Öğrenciler mekansal tasarım alanında sanat, bilim ve teknolojinin kesiştiği noktada pratik ve eleştirel bir disiplin olarak eğitim alırlar. Sanat eğitimi ile ilişkilendirilen kasıtlı karar (Amsterdam Güzel Sanatlar Üniversitesi AHK), Akademinin mesleğin uygulanmasının sanatsal yönüne verdiği özel önemi vurgulamaktadır.

Yüksek kaliteli öğrenme ortamı

Akademi, açık bir iklime sahip ve öğretmenler ve öğrenciler tarafından kendi konumlarının belirlenmesine önem veren küçük ölçekli, yüksek kaliteli bir öğrenme ortamı sağlamayı amaçlamaktadır. Uluslararası yönelim bunun kaçınılmaz bir parçasıdır.

Mimarlık, şehircilik ve peyzaj mimarlığı üç tam, bağımsız disiplin olarak görülmektedir. Bu, üç disiplinin kasıtlı olarak eşzamanlı olarak ve kısmen kombinasyon halinde sunulması gerçeğini değiştirmektedir. Bu öğrenciyi mesleğin bütünleşik bir alıştırmasına hazırlamaktır.

Hollanda ve yurtdışındaki belirli yerler tasarımcının laboratuvarıdır. Akademinin yeri olan Amsterdam şehri, kursta aktif olarak sosyal bir bina, tarihi bir sanat eseri ve devam eden bir tasarım mücadelesi olarak konuşlandırılmıştır.

Son başvuru tarihi

Hollandalı öğrenciler: 1 Mayıs 2021
Uluslararası öğrenciler: 1 Nisan 2021

Konumlar

Amsterdam

Address
Waterlooplein 211-213
1011 PG

Amsterdam, Kuzey Hollanda, Hollanda

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin