Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Tüm öğretim üyeleri hem araştırma hem de öğretimde yer almaktadır. Bu okulun gelişmesine izin verir. Beş lisans programı ve 18 yüksek lisans programı ile, Erasmus Ekonomi Okulu, disiplinlerinde (ekonomi, işletme ekonomisi ve ekonometri) en iyisi olmayı ve araştırma ve öğretimde mükemmelliğe ulaşmayı hedeflemektedir. Bu, sıralamadaki performansıyla ölçülebilir.

Erasmus Ekonomi Okulu stratejik olarak ekonomi üzerine net bir odaklıdır. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi, okul 1913'te kurulduğunda, iktisatçılar, Erasmus Üniversitesi Rotterdam'ın vurucu kalbidir. En iyi Erasmus mezunları, bilime, hükümete ve iş dünyasına olağanüstü katkılarda bulunmuştur.

Erasmus School of Economics, gelecekteki ekonomik meselelere bilimsel bilgi veren ve hükümet ve firmalara yönelik endişe konusu olan konulara cevap vermeyi amaçlayan uluslararası üne sahip bir enstitüdür. Okulun odak noktası, hepsi ekonomik açıdan, bilimsel bilginin yaratılması, yayılması ve uygulanması üzerinedir. Erasmus İktisat Okulu, disiplindeki en yeni anlayışlara dayanır. Uluslararası bilimsel ortaklarla işbirliği yapar ve Rotterdam şehrinin taşımacılık ve sanayi merkezi olarak sahip olduğu eşsiz konumla ilgili iş konularında yerel temellere sahiptir.

Kampüs Olanakları:

Erasmus Ekonomi Okulu'nun merkezi Woudestein kampüsüdür. Rotterdam şehir merkezine 15 dakikalık bisiklet yolculuğu ile yeni Rotterdam Centraal tren istasyonu da dahildir. Sınıf zamanının dışında, öğrenciler ışıkla dolu yeni Polak binasında ya da en son teknoloji üniversite kütüphanemizde eğitim alır, Erasmus Food Plaza'da bir kahve alır ya da de Smitse'deki tiyatro ya da Café'de bir etkinliğe katılırlar. Kampüs içi spor merkezi, diğer birçok sınıf arasında fitness, dans, iplik, squash ve tenis sunmaktadır. Kısacası, öğrenci hayatı ile dolu kampüste yapmak için yeterli.

Kariyer:

Hollanda'daki ve yurtdışındaki birçok şirket, ekonomistleri spesifik olarak değil, aynı zamanda her türlü gerçek yaşam koşullarında uygulayabilecekleri geniş bilgi birikimiyle de ilgilenmektedir. Belirli bir bilgi birikimi, ekonominin geniş çapta uygulanabilirliği, ekonomide mezunların birçok işletme ve devlet sektöründe popüler olmasını sağlayan şeydir.

Öğrencilerimiz geniş bir kariyer yelpazesine devam etmek için devam ediyor. Ekonomik ve ekonometri mezunlarımız istihdam bulmakta herhangi bir sorunla karşılaşmazlar. Mezunların çoğu, mezun olduktan sonraki üç ay içinde iş bulabilmektedir. Gelecek çalışmaların temeli, çalışmanız sırasında seçilen konuların seçiminde yatmaktadır. Ancak, ne seçerseniz seçin, Rotterdam ekonomistleri geniş çapta kullanılabilir. Onlar sadece belirli ekonomik işlerde çalışmamakta, aynı zamanda akademik seviyelerde daha genel pozisyonlarda da çalışmaktadırlar. Borsa analistleri, yatırım yöneticisi / analist, girişimciler, finansal danışmanlar, pazarlama yöneticileri, vergi müfettişleri, satış yöneticileri, politika personeli, personel yöneticileri, öğretim görevlileri, akademisyenler, politikacılar, yönetim danışmanları ve bilimsel gazeteciler gibi çeşitli pozisyon örnekleri arasındadır. Yukarıda belirtilen listede çok sayıda pozisyon ve sektör yer almasına rağmen, ekonomistlerimiz öncelikli olarak aşağıdaki sektörlerde bulunabilir:

  1. bankacılık
  2. muhasebe, idari ofisler, vergi danışmanları
  3. danışmanlık
  4. genel kamu yönetimi
  5. ekonomik araştırma / danışmanlık firmaları
  6. Ticaret (özellikle toptan satış şirketleri) ve çok uluslu şirketler
  7. girişimcilik

Kabul:

Her yılın 1 Kasım tarihinden itibaren Lisans ve Yüksek Lisans programlarımıza başvurabilirsiniz. Şimdi giriş şartları ve nasıl başvurulacağını öğrenmek istediğinizi merak edebilirsiniz.

Her şey elbette önceki eğitiminize ve diğer faktörlere bağlıdır. Daha fazla bilgi edinmek için, lütfen Lisans ve Yüksek Lisans programına kabul şartları için web sitemizi ziyaret edin.

Konumlar

Rotterdam

Erasmus School of Economics

Address
Erasmus School of Economics
P.O. Box 1738

3062PA Rotterdam, Güney Hollanda, Hollanda
Telefon
+31 10 408 1380

Programlar