Resmi açıklamayı okuyun

Leiden University - gerçekler

 • Leiden ve Lahey'e yayılmış 7 fakülte
 • 14 İngilizce öğretmeni bekar programları
 • 200 İngilizce öğretmenliği yüksek lisans programı
 • 444 yıllık gelenek ve yenilik
 • Top 100 araştırma odaklı üniversite
 • 16 Nobel Ödülü sahibi
 • 129 milletlerden
 • 29.000 öğrenci

Akademik alanlar

Leiden'in alanlarında fakülteler var:

 • Arkeoloji
 • Yönetişim ve Küresel İlişkiler
 • Beşeri bilimler
 • tıp
 • Kanun
 • Bilim
 • Sosyal ve Davranış Bilimleri

universiteitleiden.nl/en/education

Öğrenci hayatı

Leiden University okumak isterseniz, iki şehrin en iyileri arasında seçim yapabilirsiniz: Leiden ve Lahey. Leiden gerçek bir öğrenci şehridir. Daha iyi bilmiyorsanız, tarihi ve hareketli Leiden kentinin öğrenciler için yapıldığını düşünebilirsiniz. Atmosferik ve kompakt merkezi, öğrencilerin istediği her şeye sahiptir: üniversite binalarından öğrenci barlarına ve öğrenci dairelerinden öğrenci birliğine kadar. Lahey'de okumak ve yaşamak, dünyaya bakış açınızı genişletir ve size hızlı bir şekilde uluslararası bir ağ sunar. Büyükelçilikler, çokuluslu şirketler ve uluslararası mahkemelerle dolu bir şehirde çalışmak kesinlikle avantajları var!

universiteitleiden.nl/the-hague

universiteitleiden.nl/leiden

Öğrenci desteği

Uluslararası öğrenci danışmanları

Uluslararası öğrenci danışmanları, Hollanda'daki konaklamanız sırasında yardıma ihtiyacınız olduğunda gitmek için iyi bir yerdir. Leiden University her iki Leiden University öğrenciler bu uzman danışmanlara erişebilir. Birçok durumda ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sağlayabilecek veya ilgili hizmetlere yönlendireceklerdir. Mali meselelerden, meselelere, akademik meselelere ve sağlık sigortasından dış konut acenteleriyle ya da bir aile doktoruyla ilgilenmek üzere çeşitli konularda danışmanlara danışabilirsiniz.

Öğrenci danışmanları

Bir dizi uzman öğrenci danışmanımız var. Yasal ve mali konularda yardımcı olabilirler, ancak aynı zamanda çalışma ile ilgili becerileri geliştirmede size yardımcı olabilirler. Sunulan beceri paketi, akademik performansınızda size destek olacak şekilde tasarlanmış kişisel danışmanlık ve çalıştayları içerir. Kapsanan konular arasında tez yazımı, zaman yönetimi, stres yönetimi ve planlama yer almaktadır. Ek olarak, danışmanlarımız çalışma ve kişisel sorunların çözülmesine yardımcı olmak için bu gerekli olmalıdır.

Bölüm çalışma danışmanları ve koordinatörler

Her bölüm, kendi seçtiğiniz çalışma programı ile ilgili konularda sorulara cevap verebilecek kendi çalışma danışmanlarına / koordinatörlerine sahiptir. Ders programı, sınav notları, konu seçimi ve mezuniyet başvurusu gibi konularda danışman / koordinatöre danışabilirsiniz.

universiteitleiden.nl/student-affairs

Konut

Leiden University kampüs temelli değildir ve üniversite binaları ve öğrenci konutları Leiden ve Lahey şehirleri boyunca yayılmıştır. Kentlerin kendisi kampüs. Her iki yerde yaşamak ve öğrenmek, size Hollanda yaşamının ilk elden deneyimini ve doğrudan erişimi sağlayacaktır.

öğrenci yaşamına ve şehirlerin düzenli geliş-gidişlerine. Çoğu öğrenci bir oda kiralar ya da başkalarıyla bir daire paylaşırlar.

Uluslararası bir öğrenci olarak, Hollanda'da ev avı ek zorluklar sunabilir. Konutları bağımsız ev sahipleri veya konut birlikleri aracılığıyla bağımsız olarak arayabilirsiniz. DUWO gibi yardımcı olabilecek bir dizi konut kuruluşu var. Ayrıca, üniversite Konut Ofisi aracılığıyla bir konut teklifi için başvurabilirsiniz. Burada Leiden veya Lahey'de konaklama bulmakta yardım edeceksiniz. Konaklama yerleri, büyüklüğü, tesis ve kiralık ücretlerini paylaştığınız kişi sayısı.

universiteitleiden.nl/housing

Program dili:
 • Ingilizce
 • Flemenkçe

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Leiden University

Bu iki yıllık yüksek lisans programında, BIT bilginizi genişletecek ve modern bir BT uzmanı olmak için gerekli olan işletme ve organizasyon becerilerini geliştireceksiniz ... [+]

Bu iki yıllık yüksek lisans programında , BIT bilginizi genişletecek ve modern bir BT uzmanı olmak için gerekli olan işletme ve organizasyon becerilerini geliştireceksiniz.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Bilişim teknolojilerinde ve son yıllarda uygulamalarındaki hızlı değişiklikler, organizasyonlar, endüstriler ve bireyler için büyük değişikliklere neden olmuştur. İnternet, bilgi sistemleri ve iletişim teknolojisi , genel olarak, profesyonel ve kişisel yaşamlarımızı büyük ölçüde etkiledi. Fiziksel, coğrafi ve endüstri sınırları, mesafe, hız ve iletişim konusundaki düşüncelerimizi zorladılar.

Bu program, BİT'in bir işletme ve sosyo-teknik bağlamda yönetimi ve uyumuna özel bir odaklanma ile bu alandaki sorunları, zorlukları ve fırsatları daha iyi anlamanızı sağlar.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hukuk lisans derecesi bulun
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Yüksek lisansın Leiden University Kuzey Amerika Etütleri programında Amerika Birleşik Devletleri'nin çalışmalarına bütünleşik, çok disiplinli bir yaklaşım uygulanmaktadır ... [+]

ABD'nin çalışmaya entegre bir yaklaşım alarak, Kuzey Amerika Çalışmaları master programı Leiden University , çağdaş, sosyal, politik ve geçmişte etkisi özellikle dikkat ederek, ABD tarihinde, kültür ve edebiyatta temel alana yöneliktir kültürel gelişmeler

Leiden University Kuzey Amerika Etütleri Yüksek Lisansı , Kuzey Amerika tarihi ve edebiyatının kilit alanlarına odaklanmaktadır.

Afrika-Amerikan tarihi ve edebiyatı, ABD siyasi tarihi ve dış politikası, göçmen ve etnik çalışmalar ve halkın anıları da dahil olmak üzere ABD'nin tarihi, edebiyatı ve kültürü ile ilgili önemli konuları keşfedin.

Kuzey Amerika tarihi, kültürü ve edebiyatı ile çağdaş gelişmeler arasındaki bağlantılar ile tüm konulara bütüncül bir yaklaşım benimsendi.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Afrika Etütleri dalında yüksek lisans, birinci sınıf bursu uygulama tabanlı öğrenme ile birleştiren ileri düzeyde bir alan araştırması niteliğidir. ... [+]

Leiden University Afrika Etütleri Yüksek Lisans Programı, Afrika kıtasını derinlemesine inceleme fırsatı sunan multidisipliner bir alan etüt programıdır.

Özelleştirilmiş öğrenme

Bu multidisipliner program , Afrika hakkında geniş bir perspektiften bakma fırsatı sunuyor: tarihi, edebi, kültürel, sosyo-ekonomik ve politik. Leiden'de ilgi ve gerçek dünya meseleleri ön plandadır; bu, mevcut olayları, ortaya çıktıkça ve geniş, karşılaştırmalı ve küresel bir perspektiften eleştirel bir şekilde analiz etmenizi sağlar.

Çok modlu araştırma yöntemleri ve karışık yöntemler de size tanıtılacaktır. Ayrıca, seçmeli dersler, proje konuları ve tezinizin odak alanını seçerek, sizi en çok ilgilendiren konu alanlarını inceleyebilirsiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Afrika Çalışmaları Araştırma Yüksek Lisans Programı, sunulan disiplinler arası konu yelpazesi ve farklı perspektifler için kıta Avrupası'nda benzersizdi ... [+]

Çok disiplinli bir yaklaşım

Leiden University Afrika Etütleri'nde araştırma ustası , beşeri bilimler ve sosyal bilimler arasında yapay olarak çizilen sınırları aşıyor. Program, tarih ve edebiyat çalışmaları gibi beşeri bilimler disiplinlerini, özellikle sosyal bilimler disiplinleriyle birleştirir: özellikle siyaset bilimi; antropoloji; ve ekonomi.

Sonuç olarak, Afrika kıtasının ve halklarının farklı yönleri hakkında derinlemesine bilgi geliştirme fırsatına sahipsiniz, aynı zamanda Afrika'ya odaklanan daha geleneksel disiplinlerden birinin sınırlamalarıyla sınırlı değilsiniz.

Araştırma becerilerinizi geliştirin

Bu araştırma uzmanı içinde, araştırma becerilerinizi geliştirmeye odaklanacaksınız ve size araştırma ve araştırma yapma konusunda fikir sahibi olmanız için olağanüstü fırsatlar sunan kendi araştırma projenizi yürütmek için ( altı ay alan çalışması olan ) bir yılınız olacak. Afrika ve iş olanaklarınızı geliştirmek.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu programda ekoloji ve jeolojiye ek olarak alan arkeolojisine güçlü bir vurgu yapılmıştır. ... [+]

Leiden'deki arkeoloji, toplumları ve kültürleri geçmişten günümüze yeniden inşa etmeyi ve canlandırmayı amaçlayan çalışmalarını kapsar. Geçmişteki ilginizi kullanarak, göç, küreselleşme ve iklim değişikliği gibi günümüzdeki toplumsal sorunların çözümüne anlamlı bir katkı yapın .

Leiden Arkeoloji Fakültesi

Leiden'in Arkeoloji yüksek lisans derecesi, Hollanda'daki en çeşitli programa sahiptir. Leiden ayrıca Hollanda'daki tek bağımsız Arkeoloji Fakültesi'ne de sahiptir. Çalışma programı çeşitli bölgesel ve tematik uzmanlıklar sunar ve öğretim programı devam eden araştırmalarla yakından bağlantılıdır.

Akademik kadromuz, saha araştırmasına güçlü bir şekilde odaklanarak tüm dünyada araştırmalara katılmaktadır. Ek olarak, program hem ikonoloji hem de tarihi çalışmalar ile birlikte etnoarkeolojik, antropolojik ve deneysel yaklaşımlarla birlikte ekoloji ve jeolojiyi vurgulamaktadır. Modern müze uygulamalarının ve arkeolojik miras yönetimindeki gelişmelerin bir arada kapsamı daha da genişliyor.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu iki yıllık program, yüksek kalitede disiplinler arası araştırmalara ve üst düzey araştırma becerilerinin edinilmesine odaklanmaktadır. Bu, arkeolojide akademik kariyer ... [+]

Archaeology'deki Research Master's programı , Hollanda'da en çeşitlidir. Arkeolojik araştırmalardaki kapsamlı deneyimimizden ve itibarımızdan yararlanın.

Leiden University Arkeoloji Seç:

İki yıllık yüksek lisans Arkeolojisi (araştırma) programı, Leiden'in uluslararası üne kavuştuğu mükemmel araştırma etrafında düzenlenmiştir. Fakülte bünyesinde yürütülen geniş araştırma yelpazesini yansıtan araştırma projelerine odaklanan 7 farklı odak alanı vardır:

İnsan KökenleriAvrupa'da Tarih Öncesi Tarım TopluluklarıAkdeniz Bölgesi ve Yakın Doğu'da Kent ve ÜlkeYerli Amerikan Kültürlerinde Din ve ToplumKüreselleşen Dünyada Arkeolojik MirasRoma Dünyasının DönüşümüBiyoarkeoloji... [-]
Hollanda Leiden The Hague
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Asya Çalışmaları'ndaki iki yıllık ve bir yıllık yüksek lisans programlarının her ikisi de Asya'nın bir ülkesinde, bölgesinde ya da yönlerinde daha fazla uzmanlık sunmakta ... [+]

Yüksek lisans programı, Leiden University Asya Etütleri programı , Avrupa'daki önde gelen Asya araştırma merkezlerinden birinden olağanüstü bir nitelik sunmaktadır.

Sekiz uzmanlık arasından seçim yapın

Asya Çalışmaları yüksek lisans programı Doğu Asya, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Asya Tarihi, Sanatları ve Kültürü ve Asya Siyaseti, Toplum ve Ekonomisi ve Çin, Japonya, Kore üzerine iki yıllık uzmanlık alanlarında bir yıllık uzmanlık sunuyor.

Uluslararası tanınmış bilim adamları

Leiden University Asya'da uzmanlık uluslararası olarak tanınır. Birçoğu Asya ile ilgili araştırmanın öncüsü olan Avrupa'nın en iyi bilim adamlarından bazılarını öğrenin.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Asya Çalışmaları'nda (Araştırma) yüksek lisans, Leiden University Asya ülkelerindeki önde gelen uzmanlıklarına siyaset ve edebiyatlarından dillerine kadar ulaşmanızı sağl ... [+]

Başarılı öğrenciler için tasarlanan Leiden University , Asya Çalışmaları Yüksek Lisans Derecesi (Araştırma) , eşsiz kaynaklara ve uzmanlığa erişim sunar. Asya Çalışmaları (Araştırma) iki yıllık yüksek lisans zorunlu zorunlu zorunlu dersler, seçmeli dersler, atölye çalışmaları, sunumlar ve yüksek lisans tezi oluşur.

Leiden'ın ünlü uzmanlığından yararlanın

Başarılı öğrenciler için tasarlanan Leiden University Asya Çalışmaları (Araştırma) programı, benzersiz kaynaklara ve uzmanlığa erişim sunar. Leiden University Asya Çalışmaları, Avrupa'da eşsiz bir mükemmellik için bir üne sahiptir. Coğrafyada ve zamanda neredeyse tüm Asya bölgesini kapsayan bir müfredattan dersler seçebilirsiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University MA Dilbilimi, dilin bilgisi, yapısı ve kullanımı ile ilgilenir ve sistematik olarak dil olaylarını sistematik olarak tanımlamak, tanımlamak ve analiz et ... [+]

Leiden University Dilbilim alanındaki yüksek lisans programı , dünyanın her köşesini kapsayan dilbilim uzmanlığı sunan, Avrupa'nın en iyileri arasında bir önlemdir.

Eşsiz bir müfredat

Leiden University Dilbilim Yüksek Lisansı , dil konusunda geniş bir bakış açısı sunmaktadır. Dil fenomenini sistematik olarak tanımlamayı, tanımlamayı ve analiz etmeyi ve bu bilgiyi teorik ve deneysel yaklaşımlardan dilbilime, dil belgelendirmesine, dil karşılaştırmasına, dil öğrenimine, iletişime veya diller arasındaki çeviriye kadar belirli bir ilgi alanına uygulamayı öğreneceksiniz. .

Dilbilim alanını kendi ilgi alanınızdan girin: belirli bir dil, analitik merak, teorik ilgi veya çeviri hırsları.Çeviri uzmanlığında, en yeni çeviri araçları ile uzmanlık, çevirmeninizin kariyerini başlatacaktır.EEG, Eyetracking ve Babylab gibi Deneysel Dilbilim laboratuvarlarına erişimden yararlanın.Saha çalışması, staj veya bireysel bir araştırma projesi yapabilirsiniz.Leiden University dilbilim topluluğunun bir parçası olun.Uzmanlık... [-]
Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Edebiyat Çalışmaları'nda Leiden University Yüksek Lisansı, İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca edebiyatı ve kültürü ile Toplumda Edebiyat alanında ayrı bir yıllık ... [+]

Edebiyat Araştırmaları alanında Leiden University Master'sı , İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca edebiyatı ve kültürü ile Toplumda Edebiyat alanında bir yıllık ayrı programlar sunmaktadır. Bu yüksek lisans, uzmanlığınızın edebiyatı ve kültürü hakkındaki bilgilerinizi derinleştirmek ve genişletmek için mükemmel bir yoldur, böylece gerçek bir uzman haline gelir.

Derecenizi özelleştirin

Tüm dersler uzmanlığınızın dilinde verilmektedir. İngiliz, Fransız, Alman ve İtalyan edebiyatında Yüksek Lisans programları, ortaçağdan modern, modern ve çağdaşlara kadar bu edebiyatların tüm yelpazesini kapsamaktadır.

Uzmanlar tarafından verilen dönemden (ortaçağ, erken modern, modern, post-modern ve post-kolonyal) verilen derslerden, ayrıca retorik, göstergebilim, medeni, kültürler arası tarih ve diğer güncel yaklaşımlar açısından da yararlanacaksınız. Edebiyat Çalışmaları.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu iki yıllık araştırma ustası, size benzersiz ve ilgili bir nitelik kazandırmak için medya, sanat tarihi ve edebi teori çalışmalarını bütünleştiriyor. ... [+]

Bu iki yıllık araştırma uzmanı, size benzersiz ve alakalı bir nitelik kazandırmak için medya, sanat tarihi ve edebiyat teorisi çalışmalarını birleştiriyor.

Derecenizi özelleştirin

Leiden University Edebiyat Araştırmaları (araştırma) disiplinler arası yüksek lisans programında kendi uzmanlık alanınızı yaratın. Geniş bir müfredat ve esnek program formatı, çalışmalarınızı belirli ilgi alanlarını veya kariyer hedeflerini yansıtacak şekilde uyarlama özgürlüğü sağlar. Çalışmalarınızı orta, disiplin, tür ya da zamana odaklayın. Başka yerde bulunmayan dersleri ve dersleri inceleyebileceksiniz.

Araştırma temanızı seçin

Leiden University Toplumdaki Sanat Merkezi, LUCAS'ın ana araştırma temaları, sunulan derslerin temalarını yönlendirmektedir. Temalar:... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University MA Felsefesi, felsefi metodolojilerin yanı sıra akıl, mantık ve eleştirel düşünme konusunda ileri düzey bir eğitim sunmak için tarihsel ve sistematik ya ... [+]

Leiden University Philosophy'deki bir yıllık yüksek lisans programı, felsefe alanındaki tarihsel ve sistematik yaklaşımları birleştirerek size farklı felsefe metodolojileri ile akıl, mantık ve eleştirel düşünme konularında ileri düzeyde bir eğitim sunar.

Beş uzmanlık; geniş kapsamlı bir müfredat

Felsefe ustası size beş uzmanlık seçeneği sunar, her biri tarihsel gelişimi ve güncel güncel tartışmaları içeren en önemli felsefi dallara genel bir bakış sunar. Kıta ve analitik felsefe de dahil olmak üzere zıt felsefi metodolojiler incelenmiştir. Her uzmanlık alanındaki seçmeli dersler mantık, zihin ve bilişten etik, politika ve kültürel felsefeye kadar her şeyi araştırır.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University bu Felsefe MA, bu disiplinin felsefi temelleri ve metodolojik yönleri ile ilgilenen belirli bir akademik disiplinde öğrenciler için tasarlanmıştır. ... [+]

İki yıllık program , öğrencilere felsefe, bir dizi dalı ve tarihsel gelişimi hakkında geniş ve derin bir bilgi ve içgörü kazandırmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, program öğrencilere metinlerin yorumlanmasında, kavramsal problemlerin analizinde ve çözümünde ve fikir ve bakış açılarının uzman ve genel izleyicilerle iletişiminde ileri düzeyde akademik beceriler kazandırmayı amaçlamaktadır. Leiden Felsefe Enstitüsü, dünya çapındaki felsefe bölümleriyle güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir ve bu da aktif olarak misafir öğretim görevlileri ve öğretim görevlileri için aktif bir programdır.

Üç uzmanlık; differnet akademik disiplinleri... [-]
Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu program Hollandaca öğretilmektedir. Hollanda Çalışmaları / Hollanda Çalışmaları Yüksek Lisans programı, yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrencileri ağırlıyor ve Orta Çağ ... [+]

Hollanda Çalışmaları / Hollanda Çalışmaları bölümündeki yüksek lisans programı yurtiçi ve yurtdışındaki öğrencileri ağırlamakta ve Leiden'de Orta Çağlardan günümüze kadar olan çok disiplinli genişliğinde uygulanmaktadır. Bu dersin içeriği, dünyadaki Hollanda dili ve kültürünün rol oynadığı veya oynadığı ve uluslararası ve disiplinlerarası bir bağlamda yerleştirildiği tüm alanları kapsamaktadır. En sevdiğiniz yazar veya tercüme edilmiş literatür hakkında araştırma yapabilir, Hollandaca dilde değişiklikler okuyabilir, dil kullanımının tartışmacı ve retorik yönleriyle ilgilenebilir veya Düşük Ülkelerin tarihi ve sanat tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Uzmanlığınız dahilinde, güncel araştırma konularına uygun konuları incelersiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Flemenkçe
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Yüksek lisansın Leiden University İlahiyat ve Dini Araştırmalar programı size geniş bir din yelpazesini ve tezahürlerini karşılaştırmalı bir bakış açısıyla keşfetme fırsa ... [+]

Yüksek lisansın Leiden University İlahiyat ve Dini Araştırmalar programı size geniş bir din yelpazesini ve tezahürlerini karşılaştırmalı bir bakış açısıyla keşfetme fırsatı sunar.

Karşılaştırmalı bir yaklaşım

Bu bir yıllık MA programı, seçkin öğretmenlerden kütüphanesinin ünlü koleksiyonları da dahil olmak üzere birinci sınıf kaynaklara kadar Leiden University en iyisini sunmaktadır. Gerçek dünyadaki deneysel bulgulara uygulanan teori ve kavramların incelenmesinde karşılaştırmalı bir yaklaşım benimsenmiştir. Konular, tarihten sosyolojiye kadar çok çeşitli disiplinlerden araştırılmaktadır.

Derecenizi özelleştirin

Multidisipliner program, dininizi araştırmanın ve ilgi alanlarınızı yansıtmak için derecenizi uyarlamanız için kapsamlı bir müfredat sunar. İki uzmanlık arasından seçim yapabileceksiniz:... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Klasikler ve Antik Uygarlıklar Yüksek Lisans programı, Yunanistan ve Roma, Mısır ve Yakın Doğu'nun eski uygarlıklar hakkında günümüzün tüm araştırma aralığını kapsayan ka ... [+]

Kronolojik olarak, program, Mısır ve Sümer toplumlarının ilk kökenlerinden, Rönesans'tan yirmi birinci yüzyıla kadar olan modern resepsiyonları da dahil olmak üzere, Yunanistan ve Roma dünyasına kadar binlerce yılı kapsıyor.

Dört uzmanlık arasından seçim yapın

Yüksek lisans programı, programda sunulan araştırma ile ilgili uzmanlıkların çeşitliliği ve bir programdaki Asuriye, Klasikler, Mısırbilim ve İbranice ve Aramî Çalışmalar işbirliğiyle esnekliği ve geniş seçmeli seçimleriyle kendini benzer programlardan ayırır. . Program, Leiden’te, Yakın Doğu Ulusal Enstitüsü (NINO), Ulusal Eski Eserler Müzesi (RMO) ve Papyroloji Enstitüsü’ne ev sahipliği yapan Üniversite Kütüphanesi ve eski ve ortaçağın eşsiz bir koleksiyonunu içeren mükemmel araştırma enstitüleriyle bağlantılıdır. el yazmaları.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Klasik ve Antik Uygarlıklar Araştırma MA, Yunanistan ve Roma ve Antik Yakın Doğu medeniyetleri üzerinde günümüz araştırmalarının tüm yelpazesini kapsama ... [+]

Dört uzmanlık arasından seçim yapın

Araştırma Yüksek Lisans programı , İbranice İncil dünyasını, eski Yahudiliği, ortaya çıkan Hristiyanlığı, Eski Mezopotamya, Mısır (antik, antik ve geç antik) ve Yunan-Roma Antik Çağının çivi yazısı kültürlerini tutarlı bir şekilde bütünleştirerek kendisini diğer benzer yüksek lisans programlarından ayırıyor. onların geniş bağlamı.

Leiden University sunulan uzmanlıkların sayısı da benzersizdir.

Klasikler ve Eski Uygarlıklar Araştırma Yüksek Lisansı (2 yıl, 120 EC) Yunanistan ve Roma'nın ve Eski Yakın Doğu'nun eski uygarlıkları hakkındaki günümüzdeki araştırmaları kapsayan kapsamlı ve kapsamlı bir eğitim sunmaktadır. Dört parçadan birinde uzmanlaşabilirsiniz:... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Önde gelen uluslararası akademisyenler tarafından öğretilen, Latin Amerika Çalışmaları Yüksek Lisansı, gelişmiş dil eğitimi ile derinlemesine bilgi birleştirir. ... [+]

Leiden University Latin Amerika Çalışmaları’nın Yüksek Lisansı , gelişmiş dil becerileri, uzmanlık bilgisi ve Latin Amerika kültürü ve toplumunun gerçek dünyadaki deneyimlerini sunar.

Latin Amerika'daki güncel gelişmeleri keşfedin

Leiden University uluslararası kabul görmüş Beşeri Bilimler bölümünden ve Latin Amerika'daki ortak üniversitelerden gelen akademisyenler tarafından eğitilen bu usta, Latin Amerika'yı şekillendiren sosyal, politik, dilsel ve kültürel gelişmeler hakkında en yeni bilgileri sunmaktadır.

Önemli bir odak noktası, akıcılığınızı İspanyolca olarak geliştirmektir. İspanyolca'da çeşitli kurslar ve seminerler öğretilir ve Latin Amerika'daki yüksek lisans teziniz için saha çalışması yürütmeniz teşvik edilir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Latin Amerika Çalışmaları'nda (Research) iki yıllık multi-disipliner MA, günümüz Latin Amerika ve Karayip bölgesindeki sosyal ve kültürel konulara ilişkin tartışmaları el ... [+]

Disiplinler arası bir yaklaşım

Leiden University Latin Amerika Çalışmaları Yüksek Lisansı (Research), günümüz Latin Amerika'sını şekillendiren sosyal, kültürel ve tarihsel anlatıları keşfetme fırsatınızdır.

Uluslararası araştırmacılar tarafından öğretilen bu multidisipliner program, 'Latin Amerika Moderniteleri: Direniş, Canlanma ve Değişim' teması etrafında toplanıyor.

Üç uzmanlık alanından birine odaklanın

Latin Amerika'daki üç farklı alandan birinde modernliğin farklı biçimlerini keşfedin: kültür ve kimlik, devlet-toplum ilişkileri ve edebiyat, sanat ve medya . Karşılaştırmalı bir alan araştırması yaklaşımı, öğrenmeye yaklaşımı, tüm konulara daha geniş ve global bir bağlam sağlar.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Medya Çalışmaları yüksek lisans programı, edebiyat, film, fotoğrafçılık veya gazetecilik kariyeri için ideal bir fırlatma rampası oluşturmak için teorik ... [+]

Leiden University Medya Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, edebiyat, film, fotoğrafçılık veya gazetecilik alanında kariyer için ideal bir lansman oluşturmak için teorik bilgileri pratik deneyim ile birleştirir.

Dört disiplinlerarası uzmanlık arasından seçim yapın

Medya Çalışmaları yüksek lisans dört uzmanlık sunar. Her uzmanlık, diğer medya formlarıyla nasıl ilişki kurduğunu da içeren farklı bir ortamı derinlemesine araştırıyor. Ayrıca, bu nispeten yeni akademik alanın kökenlerini araştırma fırsatı bulacaksınız.

Öğrenmeye bireysel yaklaşım

Leiden University , geniş bir disiplin yelpazesinde uzmanlık sahibi akademisyenlerden öğreneceksiniz. Eğitmenlerimiz, çalışmalarınız sırasında hedeflerinize ulaşmanızı sağlamaya adanmıştır. Leiden'de ayrıca, parmaklarınızın ucunda, orijinal el yazmaları ve süreli yayın koleksiyonlarından Hollanda'nın en eski fotoğraf koleksiyonlarından birine kadar birinci sınıf kaynaklara sahip olursunuz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Orta Doğu Çalışmaları Bölümü, Avrupa'da türünün en büyükleri arasındadır ve akademik araştırmalar için önde gelen bir merkezdir. Orta Doğu Çalışmaları'n ... [+]

Leiden University Orta Doğu Araştırmaları Bölümü, Avrupa'daki türünün en büyüğü ve akademik araştırmalar için lider bir merkezdir. Orta Doğu Etütleri bölümündeki yüksek lisans programı bu uzmanlığa her yönden önem vermektedir.

Leiden'de 400 yıllık Arapça kutlamaları sayesinde yepyeni bir Arapça duvar şiiri.

Alanında önde gelen araştırmacılardan bilgi edinin

Orta Doğu Araştırmaları programı , yıllarca süren siyasi, etnik ve dini ayaklanmaların bir bölgesi olan otorite haline gelmenize yardımcı olabilir. Tanınmış, uluslararası saygın akademisyenlerden ders alarak, çok çeşitli konuyla ilgili ve güncel konulara gireceksiniz. Bunlar arasında İslam, Araplar hakkında tüm tarihi, kültürleri ve dilleri, İran ve İsrail’i, uluslararası ilişkileri ve Ortadoğu’nun politik ekonomisini içerebilir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Yüksek öğrenim öğrencileri için tasarlanan Leiden University Orta Doğu Çalışmaları Yüksek Lisansı (Research) size eşsiz kaynaklar ve uzmanlık sunar. ... [+]

Yüksek başarılı öğrenciler için tasarlanan Leiden University Orta Doğu Etütleri Yüksek Lisans (Araştırma) size eşsiz kaynaklar ve uzmanlık sunar.

Leiden University Orta Doğu ve İslam Araştırmaları, Avrupa'da benzersiz bir genişlik ve uzmanlık derinliğine sahip bir üne sahiptir. Hem Orta Doğu hem de coğrafyada neredeyse tüm Orta Doğu'ya yayılan konuları keşfedebilirsiniz.

Kendi programınızı oluşturmak için esneklik

Bu iki yıllık araştırma yüksek lisans programı, konuları yedi odak alanından özgürce birleştirmenize olanak tanır: Türk Çalışmaları; Arapça Çalışmalar; Kuzey Afrika Çalışmaları; Farsça Çalışmalar; İslâm; Doğu Hıristiyanlık; ve Modern Orta Doğu Çalışmaları.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu program Rusya ve Avrasya dünyasını dil, edebiyat ve kültür ya da siyaset, tarih ve ekonomi perspektifinden araştırıyor. ... [+]

Rusya ve Avrasya Etütleri yüksek lisans programı, Leiden University Rusya ve Avrasya'daki çalışmalarında uluslararası bir uzmanlık merkezi olma durumuna dayanmaktadır.

Alanında önde gelen araştırmacılardan bilgi edinin

Leiden University fakültesi, 1913'den beri Rusya ve Slav dünyasını inceliyor. Dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacılar, bu büyüleyici akademik alanda çalışmak ve ders vermek için Leiden University geliyor. Yüksek lisansınız boyunca, Leiden University başarılı fakültelerden ve ortak üniversitelerimizden gelen uluslararası akademisyenleri ziyaret ederek öğreneceksiniz.

Kendi programınızı oluşturmak için esneklik... [-]
Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Sanat ve Kültür Yüksek Lisans programı, sunulan disiplinler arası konu yelpazesi ve isteğe bağlı parça çeşitliliği için Hollanda'da benzersizdir. ... [+]

Leiden University Sanat ve Kültür Efendisi, Sanat ve Kültür alanında dünya standartlarında ve kişiye özel nitelik kazanma şansınızdır.

Özelleştirilmiş eğitim

Leiden University Sanat ve Kültür Yüksek Lisansı kişisel olarak hazırlanmıştır ve küçük ölçekli seminerlerde size öğretim görevlileri ve diğer öğrencilerle yüksek derecede iletişim kurmanızı sağlar. Program geniştir, dünyanın dört bir yanından gelen sanatları ve geçmişten ve günümüzden sanat formlarını, medya ve disiplinleri kapsar.

Programımız, sanatın toplum üzerindeki etkisini öğrenmenizi ve sanat eserlerinin çevreleri üzerindeki etkisini analiz etmenizi sağlar. Bu becerilerle, sanat alanında ve ötesinde çok çeşitli işveren için çekici bir çalışan olacaksınız.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
12 - 18 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Tarih Yüksek Lisansı güçlü bir uluslararası oryantasyona sahiptir ve küresel bağlamda Avrupa ve Avrupa dışı tarihin incelenmesine odaklanmıştır, bu Holl ... [+]

Leiden University Tarihin Efendisi geniş bir akademik kapsamı vardır. Güçlü uluslararası yönelimi ve Avrupa bağlamında ve Avrupa dışı tarihin küresel bağlamda incelenmesine odaklanması, Leiden MA’daki Tarih alanında Hollanda’da benzersiz bir karakter yaratmaktadır.

Altı uzmanlık ve esnek bir müfredat

Böylesine geniş bir müfredatla, tarihin yüksek lisans programı size başka bir yerde sunulmayan niş konu alanlarında uzmanlaşma şansı sunuyor. Esnek bir format, derecenizi kariyer hedeflerinize uyacak şekilde uyarlamanızı sağlar. Uyumlu bir uzmanlık alanı geliştirmenize yardımcı olmak için program, her biri kendi tematik odağıyla yedi uzmanlık sunar. Uzmanlığınız dahilinde, Denizcilik Tarihi, Siyasi Tartışma veya Ekonomi Tarihi üzerine odaklanma seçeneğine de sahipsiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Araştırma Master Tarihi, tarihi süreçler, tarihçilik ve tarihsel araştırma metodolojisi üzerinde yoğunlaşacağınız beş uzmanlık sunar. ... [+]

Kendi ilgi alanlarınıza odaklanın

Leiden University Tarih alanındaki iki yıllık araştırma uzmanı , size kendi ilgi alanlarınıza ve isteklerinize göre bir çalışma belirleme şansı sunuyor. Eğitiminiz sırasında akademinin zenginliklerini ve zorluklarını yalnızca eğitmeninizle yapılan sık toplantılarla değil aynı zamanda personel ve araştırma uzmanı öğrencilerinin birbirlerinin araştırma bulgularını tartıştıkları ve bilimsel görüş ve görüş alışverişinde bulundukları seminerler sırasında deneyimleyeceksiniz.

UzmanlıkSiyasal Kültür ve Ulusal Kimlikler (araştırma) (MA)Sömürge ve Küresel Tarih (araştırma) (MA)Avrupa 1000-1800 (araştırma) (MA)Şehirler, Göç ve Küresel Dayanışma (araştırma) (MA)Eskiçağ Tarihi (araştırma) (MA)Europaeum Vaclav Havel Yüksek Lisans Programı'na katılın... [-]
Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı, hızla değişen dünyamızın geniş çeşitliliğini ve karmaşıklığını incelemek ve kavramak için bağlamsal bilgi ve analitik yeten ... [+]

Yüksek Lisans Leiden University İnsani Bilimler Fakültesinde Uluslararası İlişkiler alanında, uluslararası arenada bir kariyer için olağanüstü bir platform sunarak günümüz dünyasını tanımlayan karmaşıklıkların kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Uzmanlık alanınızı tanımlayın

Uluslararası ilişkiler alanında beş benzersiz uzmanlık sunmak için Hollanda'daki tek yüksek lisans programına katılacaksınız. Geniş bir müfredat ve esnek tasarımla Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesi, derecenizi kariyer hedeflerinize göre uyarlamanıza olanak tanır. Avrupa entegrasyon sürecinden küresel politik ekonomiye kadar çeşitli alanlarda uzmanlaşabileceksiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Astronomi, dünyanın en güçlü teleskoplarını, teorik astrofizik ve astrokimyasal modellemeyi ve mekândaki koşulları taklit eden laboratuvar deneylerini kullanarak gözlemle ... [+]

Yüksek lisans programı Astronomi , dünyanın en güçlü yer ve uzay temelli teleskoplarını, teorik astrofiziksel ve astrokimyasal modellemeyi, büyük ölçekli simülasyonları ve uzayda koşulları taklit eden laboratuvar deneylerini kullanan gözlemleri kapsar.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Bu iki yıllık Astronomi yüksek lisans programında, modern astronomide son teknoloji araştırmalara erişebilirsiniz. Ana odak alanları galaksileri ve içine gömüldükleri yapıları, ekzoplanetleri ve yıldız ve gezegen oluşumunu içerir . Seçilebilecek yedi zorlu uzmanlık uzmanı ile akademi, endüstri ve kamu sektöründeki çok çeşitli kariyerlere hazırlanacaksınız.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu yüksek lisans programı, uluslararası üne sahip bir kurumda teşvik edici, anlamlı ve yenilikçi araştırmalar sunar ve teorik, deneysel ve uygulamalı yaklaşımları birleşt ... [+]

Bu iki yıllık yüksek lisans programı , uluslararası üne sahip bir enstitüde teşvik edici, önemli ve yenilikçi bir araştırma sunuyor ve teorik, deneysel ve uygulamalı yaklaşımları birleştiriyor.

Bu yüksek lisans programının programı nedir?

Bilgisayar Bilimleri yüksek lisans programı , mükemmel teorik öğretimi uygulamalı çalışma olanaklarıyla sınai ilgiyle birleştiren altı uzmanlık sunar. Bu, Leiden Veri Bilimi Merkezi'ndeki şirketlerle yoğun bir işbirliği yaparak sağlanır.

Ders temaları; Evrimsel Algoritmalar, Yapay Sinir Ağları, Veri Tabanları ve Veri Madenciliği, Sürü Tabanlı Hesaplama, Bayes Ağları, Multimedya Sistemleri, Gömülü Sistemler ve Yazılım, İleri Derleyiciler ve Mimariler, Biyo-Modelleme ve Petri Ağları gibi konuları içermektedir. ... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Endüstriyel Ekoloji, dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli öğrencileri, uzmanlıklarını geliştirme ve küresel refahı elde etmek için büyük zorluklar üzerinde çalışma ... [+]

Endüstriyel Ekoloji Bilim Ustası (IE) , dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli öğrencilere, uzmanlıklarını geliştirme ve gezegen sınırları dahilinde küresel refahı elde etmek için büyük zorluklar üzerinde çalışma fırsatı sunar.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Endüstriyel Ekoloji, sürdürülebilirlik sorunlarına sistemli bir yaklaşım getiren yeni bir bilimsel disiplindir. Sürdürülebilir kalkınma için mühendislik, çevre ve sosyal bilim perspektifini bütünleştiren disiplinlerarası bir yaklaşım önemlidir. Endüstriyel Ekoloji Yüksek Lisans Leiden University ve Delft Teknoloji Üniversitesi arasında bir işbirliği. Her iki üniversite de Endüstriyel Ekoloji alanının ön saflarındadır.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu program teori, araştırma ve uygulama arasındaki bağlantıya odaklanmaktadır. Öğrencilere çocuk yetiştirme ve eğitiminde ortaya çıkan sorunlara kanıta dayalı çözümler ar ... [+]

Bu programın başında bir uzmanlık seçeceksiniz. Tüm uzmanlık alanlarının ortak olan, deneysel araştırmaların pratiğini öğreneceği ortak bir dersi vardır.

Yılın geri kalanında seçtiğiniz bilgiyi bilimsel bilginizi derinleştirmek için harcayacağız. Bir staj yapacak ve kendi araştırmanızı gerçekleştireceğiniz yüksek lisans projenizi tamamlayacak ve bu araştırma projesinin yazılı bir raporunu hazırlayacaksınız.

Eğitim ve Çocuk Çalışmaları yüksek lisans programı teori, araştırma ve uygulama arasındaki bağlantıya odaklanan bir akademik programdır. Öğrencilere çocuk yetiştirme ve eğitimde ortaya çıkan sorunlara kanıta dayalı çözümler aramaları öğretilir. Öğrenciler baştan bir uzmanlık seçerler. Tüm uzmanlıklar ampirik araştırmaların uygulanmasına yönelik bir kursla başlar. Yılın geri kalanı öğrencilerin bilimsel bilgilerini derinleştirmek, araştırma stajı yapmak ve tez yazmakla geçirilir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden Master'ın Fizik Programı, doğanın temellerini incelemek için mükemmel bir yer olan Leiden Institute of Physics (LION) tarafından sunulmaktadır. ... [+]

Fizik yüksek lisans programı , uluslararası üne sahip bir enstitüdeki deneysel ve teorik fizikteki güncel konular hakkında araştırma yoğun bir ısmarlama çalışma yolu sunar.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Fizik yüksek lisans programı , Leiden Fizik Enstitüsünde yürütülen bilimsel araştırma ile yakından ilgilidir. Programınızın yaklaşık% 50'sini araştırmaya, üst düzey uluslararası araştırma gruplarımızdan birinin bir üyesi olarak harcayacaksınız. Sizi bağımsız bir araştırmacı olarak eğiten, deneysel veya teorik fiziğe ağırlık vererek beş araştırma uzmanlığı sunuyoruz.

Ayrıca Fizik'i daha geniş toplumsal bağlamlara yerleştiren ve sizi bir Fizik geçmişinin bir varlık olduğu kariyerler için eğiten üç uzmanlık sunuyoruz. Bu uzmanlıkların her biri, sizi mesleki gelişiminiz için başarılı bir profesyonel gelişim için hazırlayan bir araştırma bağımsızlığı ve içerik yeterliliği kombinasyonunu sağlamayı amaçlamaktadır.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Kamu Yönetimi Yüksek Lisans programı kamu sektörü yönetimi, kamu politikası, yurtiçi ve yurtdışı ve Avrupa yönetişiminde topikal araştırmalar üzerine inşa edilmiştir. ... [+]

İnsanoğlunun en acil sorunlarını - iklim değişikliği, teknolojik yenilikler, ekonomik ve politik krizlerden kaynaklanan büyük zorluklar - yönetişim açısından nasıl ele alacağımızı anlamak ister misiniz? Kamu Yönetimi Yüksek Lisans sizin için!

Bu master programı neyi gerektiriyor?

Kamu Yönetimi Yüksek Lisans programı, kamu sektörü yönetimi, kamu politikası, iç ve dış ve Avrupa yönetişimi üzerine topikal araştırma üzerine inşa edilmiştir. Program, Avrupa'daki yönetimlerin işleyişinin ulusal düzeyde, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ve Avrupa Birliği'nin çok düzeyli bağlamında derinlemesine anlamalarını sağlar.

Kamu İdaresi yüksek lisans, çoklu aktörlerin, ilgi alanlarının ve politika alanlarının iç içe geçtiği karmaşık toplumsal düzenindeki politika zorluklarını yönetme konusunda size benzersiz bir çok düzeyli bakış açısı sunar. Üç uzmanlık sırasıyla organizasyonel, uluslararası ve ekonomik bir yaklaşım üzerine yoğunlaşıyor.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Kimya, sürdürülebilir bir toplumda sağlıklı bir gelecek sağlayan merkezi bilimdir. Leiden'deki kimya araştırmacıları insan sağlığı ve çevre konularında karmaşık toplumsal ... [+]

Kimya, sürdürülebilir bir toplumda sağlıklı bir gelecek sağlayan merkezi bilimdir. Karmaşık toplumsal problemler için özel çözümler bulmanın temel bir yaklaşımını öğreneceksiniz.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Bu iki yıllık programın amacı, sizi bağımsız bir bilim insanı olarak yetiştirmek ve kariyerinizi geliştirmek için gerekli beceri ve yetkinliği geliştirmektir. Kimya yüksek lisans programı size ileri araştırmalara erişim sunuyor.

Araştırma iki ana araştırma alanında yoğunlaşmıştır:

Kimyasal Biyoloji: Bu araştırma alanında, fizyolojik süreçleri moleküler düzeyde anlamak ve insan sağlığı ve hastalıkları hakkında daha fazla bilgi toplamak için temel biyolojik ve biyomedikal problemleri inceleyeceksiniz.Enerji... [-]
Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu çok disiplinli yüksek lisans programında Crisis and Security Manangement (CSM) sırasında, güvenlik ve kriz yönetiminin politik ve sosyal boyutlarına aşina olursunuz. ... [+]

CSM'de gizlilik, terörizm veya siber saldırılar gibi son derece karmaşık güvenlik zorluklarının yönetimi / yönetişimine odaklanıyorsunuz: sosyal ve politik etkileri, ulusal otoritelerin azalan rolü ve sosyal medya gibi yeni gelişmeler.

Bu master programı neyi gerektiriyor?

Hem yerel hem de küresel bakış açılarından çağdaş güvenlik sorunlarını araştırıyorsunuz ve karmaşık ve küreselleşen bir dünyada güvenlik ve kriz konularının 'kötü sorununu' derinden anlıyorsunuz. Teori, pratik içgörüler ve analitik becerilerin birleşimi sizi kamu veya özel kuruluşlarda çalışmaya hazırlar.

Güvenlik Enstitüsü üyelerinden öğreniyorsunuz... [-]

Hollanda The Hague Leiden
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Kültürel Antropoloji ve Gelişim Sosyolojisinde Yüksek Lisans programı, dünyadaki bireylerin, grupların ve toplulukların günlük pratiklerini ve bunların çeşitlilik, sürdür ... [+]

Kültürel Antropoloji ve Gelişme Sosyolojisi Yüksek Lisans Programı, dünyadaki bireylerin, grupların ve toplulukların günlük uygulamalarına ve bunları çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve dijitalleşmenin karmaşık küresel zorlukları içine nasıl yerleştireceğine odaklanmaktadır.

İnsanların çevrelerindeki dünyayı nasıl yarattığını merak ediyor musunuz? Dünyanın herhangi bir yerinde kendi tercih ettiğiniz sosyal olarak alakalı bir konuda üç aylık etnografik araştırma yapmak ister misiniz?

Küçük çaplı küresel sorunları incelemek

Belirli bir grup insanla veya toplumla meşgul hissediyor musunuz ya da araştırmak istediğiniz akla uygun bir sorunuz mu var? Bu yüksek lisans programı, kişisel tercih konusunda bir araştırma geliştirmenizi sağlar. Muhtemel konular , LGBT mültecilerin kaderinden küresel sürdürülebilir turizm girişimlerine, Afrika altın madenlerinde su yönetiminden Hollanda'da mirasın dijitalleşmesine, kickboks Müslümanlarından Karayipler'de hikaye anlatıcılığına kadar değişmektedir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu program, her iki temada uzmanlık sunan analiz ve sayı teorisi üzerine odaklanmaktadır. Personel önde gelen araştırma projelerine katılır ve yüksek kaliteli eğitim suna ... [+]

Bu program, her iki temada uzmanlık sunan analiz ve sayı teorisi üzerine odaklanmaktadır. Personel önde gelen araştırma projelerine katılır ve yüksek kaliteli eğitim sunar.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Leiden Matematik Enstitüsü , hem araştırmada hem de eğitimde mükemmelliği hedeflemektedir. Birçok tanınmış Hollandalı matematikçi kadroya dahil edildi veya dahil edildi ve önde gelen bir araştırma grubunda çalışacaksınız.

İki yıllık program, bireysel geçmişinize ve kişisel tutkularınıza bağlı olarak özel olarak üretilmiştir.

Matematik alanında yüksek lisans derecesi alan öğrenciler, teorik bir temeli vardır , çok uluslu bir ortamda nasıl çalışacaklarını bilirler ve uluslararası pazarda çalışabilirler. Dersler yüksek düzeyde öğretilir ve izlerin her biri, bir tez ile birlikte bireysel bir araştırma projesiyle tamamlanır.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Medya Teknolojisi Yüksek Lisans Programı, Fen Bilgisi Bilimi ve Yaratıcı ve Sahne Sanatları Akademisi'nde İleri Bilgisayar Bilimleri Leiden Enstitüsü'nün ortak bir girişi ... [+]

Medya Teknolojisi yüksek lisans programı bilim ve yaratıcılığın buluştuğu yerdir. Kendi bilimsel sorularınızı formüle etmeniz ve kişisel ilham ve meraklarınızı araştırma projelerine çevirmeniz teşvik edilir.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Medya Teknolojisi yüksek lisans programında , öğrencilerin, sanatçıların ve bilim adamlarının bilimin sonuçlarından ve ilkelerinden ilham alan yenilikçi çözümler üreterek araştırma yaptıkları bir yer sunuyoruz. Bunu başarmak için, müfredat yaratıcı keşfe ve bilim ve teknoloji anlayışına odaklanmaktadır.

Program, Leiden University ve Lahey'deki Kraliyet Sanat Akademisi'nin ArtScience programındaki bilgilerden yararlanmanızı teşvik eder. Mezun olduktan sonra, yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi içeren gelecekteki bir kariyer için ve özellikle bilimsel araştırmalarda bir gelecek için hazırsınız.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu program, psikoloji uzmanlıklarının geniş bir yelpazesinde uygulanabilecek profesyonel ve araştırma becerilerinin kazanılmasının yanı sıra, teorinin derinlemesine incel ... [+]

Bir yıllık program , öğrencilerin yalnızca psikolojik süreçlerin işleyişi hakkında öğretilmemesi değil, aynı zamanda kendi kendini düzenleme ve davranış kontrolünü anlamak amacıyla bu süreçleri davranışsal sonuçlara bağlamayı öğrendikleri gerçeğiyle ayırıyor.

Bu, psikoloji bilgisini bir bilim olarak geliştireceğiniz anlamına gelir ve bu bilgiyi pratik problemlere uygulamayı ve etkili müdahaleler geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Psikolojide yüksek lisans programının profili

Öğretim programı, son teknoloji ürünü bilimsel araştırmaya dayanmaktadır ve akademik ve araştırma becerilerinin kazanılmasına büyük önem vermektedir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu araştırma programı, insan davranışları üzerine bilimsel araştırma yapmak için gerekli olan metodolojik ve pratik becerilerde yüksek kalitede eğitim sağlayacaktır. ... [+]

Bu araştırma programı, insan davranışı üzerine bilimsel araştırma yapmak için gerekli olan metodolojik ve pratik beceriler konusunda size yüksek kalitede eğitim sağlayacaktır.

Psikolojide araştırma yüksek lisans programının profili

Bu iki yıllık araştırma programında, psikolojik teorinin pratik problemlerin analizine ve çözümüne nasıl katkıda bulunabileceği ve mevcut teori uygulamasının daha ileri teorik gelişime nasıl rehberlik ettiği konusunda pratik bir deneyim kazanacaksınız .

Seçtiğiniz psikolojik alt disiplinde uzmanlaşabileceksiniz, fakat aynı zamanda çok disiplinli bir araştırma yaklaşımı konusunda da eğitim alacaksınız.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Siber Güvenlik'teki yönetici yüksek lisans programı, siber risklere ve tehditlere karşı etkili ve sürdürülebilir çözümler geliştirmenize yardımcı olan çok disiplinli bir ... [+]

Executive master'ın Siber Güvenlik programı, siber risklere ve tehditlere karşı etkili ve sürdürülebilir çözümler geliştirmenize yardımcı olan multidisipliner bir yaklaşım izlemektedir.

Neden Siber Güvenlik?

Bu program, siber güvenlik alanında uzun yıllara dayanan mesleki deneyime ve / veya yakınlığa sahip yüksek eğitimli profesyoneller (bilgisayar bilimcileri, avukatlar, politika yapıcılar) için tasarlanmıştır.

Siber Güvenlik Akademisi Lahey (CSA) programı size siber güvenliğin teknik, yasal ve sosyal bilimsel yönleri arasında bağlantı kurmayı öğretecek ve siber riskler ve tehditler için etkili ve sürdürülebilir çözümler bulabileceksiniz. Daha sonra, kurumlar ve vatandaşlar dahil olmak üzere, bir bütün olarak toplumun dijital savunmasızlığı ve güvenliği için sürdürülebilir stratejilere etkili bir şekilde katkıda bulunabileceksiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Yarı zamanlı
1 - 2 hukuk lisans derecesi bulun
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bir yıllık program, altı uzmanlıktan birinin perspektifinden bakıldığında, siyasi konuların derinlemesine anlaşılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. ... [+]

Seçim siyasetin tam merkezindedir. Savaş ya da barış, sol ya da sağ, özgürlük ya da güvenlik, egemenlik ya da bütünleşme, uzlaşma ya da çatışma - seçimler önemlidir. Seçim, eğitiminizin de anahtarıdır. Politika çalışmalarında bilgi ve uzmanlığınızı geliştireceğiniz entelektüel zorlu bir program seçin. Gelecekteki hedeflerinize uyan saygın, seçici bir program seçin. Leiden University Siyaset Bilimi bölümünden Yüksek Lisans programını seçin.

Bu programda siyaset bilimindeki son gelişmeler ve araştırmalar hakkında bilgi edineceksiniz . Amaç, sizi daha fazla akademik araştırma ve / veya iş piyasası için hazırlamaktır. Profesyonel kariyerlere yönelik amaçlanan bir köprü olarak, program ilk önce teorik ve ampirik bilgi, ikincisi de analitik ve metodolojik beceriler sağlar. Bu kombinasyon öğrenme, yansıtma, araştırma ve yenilik yapma kapasitesine yol açar.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Ceza Adalet Programı bir yıllık bir Yüksek Lisans ve kriminoloji, ceza hukuku ve karşılıklı ilişkilere odaklanmaktadır. Uluslararası ve multidisipliner kapsamı benzersizd ... [+]

Kriminoloji ve Ceza Adalet Leiden University ünlü Leiden Hukuk Okulu'nda bir yıllık bir Master. Program kriminoloji, ceza hukuku ve karşılıklı ilişkilerine odaklanmaktadır. Uluslararası ve multidisipliner kapsamı benzersizdir.

Suç ve suç önleme

Bu programda bir öğrenci olarak, ceza adaleti kavramını tam olarak inceleyeceksiniz: Devletin sosyal olarak istenmeyen davranışlara karşı yaptırımlar uyguladığı ilkeler, kurallar, uygulamalar ve kurumlar sistemi. Program, suç ve suç önleme, yasa ve politika konularında kilit kurumları, süreçleri ve ülkeler arası sorunları ele alıyor. Ceza Adaleti Ustası , uluslararası hukuktaki ve medeni hukuk ülkelerindeki ceza adalet sistemlerini, mevzuatı ve politikaları analiz ederek uluslararası karşılaştırmalı bakış açısıyla ayırt eder.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu program uluslararası ilişkiler ve diplomatik eğitim ve uluslararası pazarlık pratik eğitimi ile siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler akademik eğitimin eşsiz bir ka ... [+]

Çok çeşitli kurslara katılıyor, analitik ve araştırma becerilerinizi geliştiriyor, staj yapıyor, yüksek lisans tezini yazıyor ve ilgili alanlarda uzmanlarla ağınızı kuruyorsunuz. Mezun olduktan sonra uluslararası kuruluşlar, siyaset ve diplomaside pozisyon almaya hazırsınız; veya doktora araştırması için.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Bu iki yıllık yüksek lisans programı, Leiden University Siyaset Bilimi Enstitüsü ve Lahey'deki prestijli Hollanda Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Clingendael tarafından ortaklaşa sunulmaktadır .

Clingendael'in amacı uluslararası ilişkilerin anlaşılmasını teşvik etmektir ve enstitü özellikle Avrupa işbirliği, uluslararası güvenlik ve diplomasiye odaklanmaktadır.... [-]

Hollanda The Hague Leiden
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Hücre hayatın yapı taşıdır. Hücredeki biyomoleküler ve biyokimyasal süreçlerin mekanizmaları hakkında artan bilgi, daha iyi ilaçlara, hastalıklarla mücadele için yeni yön ... [+]

Hücre yaşamın yapı taşıdır, yaşayan sistemlerin moleküler özelliklerine sahip en küçük birimdir. Hücredeki biyomoleküler ve biyokimyasal süreçlerin mekanizmaları hakkında artan bilgi, daha iyi ilaçlara, hastalıklarla mücadele için yeni yöntemlere yol açabilir.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

İki yıllık yüksek lisans programının Yaşam Bilimleri ve Teknolojisi programındaki temeli , Leiden Kimya Enstitüsü'nün (LIC) yaşam bilimleri ve kimya gruplarında yapılan araştırmalarla oluşturulmuştur. Araştırmacılar, kişiselleştirilmiş tıpta, sistem biyolojisinde ve biyolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımında karşılaşılan karmaşık toplumsal sorunlara yönelik özel çözümler bulmada bilime dayalı bir yaklaşım benimsemektedir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu iki yıllık yüksek lisans programında, genel istatistik ve istatistik modelleme, veri analizi ve veri bilimi metodolojisine kapsamlı bir giriş sunulmaktadır. ... [+]

Bu iki yıllık yüksek lisans programı , genel olarak istatistiksel modelleme, veri analizi ve veri bilimi felsefesine ve metodolojisine kapsamlı bir giriş yapmanıza olanak sağlar.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

İstatistik Bilimi alanındaki iki yıllık yüksek lisans programı, genel modelleme ve istatistiksel modelleme ve veri analizi metodolojisine kapsamlı bir giriş sağlar.

Program, tüm öğrenciler tarafından paylaşılan bir çekirdek programdan ve uzmanlık alanından belirli dersler, seçmeli dersler, staj ya da araştırma projesi ve yüksek lisans tezinden oluşur. Çok disiplinli ortamlarda uygulamanın önemine vurgu yapan yaşam ve davranış bilimlerinde veya daha fazla veri madenciliği, örüntü tanıma ve derin öğrenmeye odaklandığınız veri bilimlerinde uzmanlaşabilirsiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Sanat ve Kültür (araştırma) Yüksek Lisans programında Leiden University sanat tarihi ve teori edebi çalışmalar ve medya çalışmaları ile bütünleştiren iki yıllık bir progr ... [+]

Leiden University Sanat ve Kültür araştırma ustası , sanat tarihi ile teorisini edebiyat çalışmaları ve medya çalışmaları ile bütünleştiren iki yıllık bir program sunmak konusunda eşsizdir.

Uluslararası bir odak

Sanat ve Kültür Yüksek Lisansı (araştırma) , küresel karakteri, tasarım ve uygulamalı sanatlara odaklanması ve görsel sanatlar ve mimarlık üzerine entegre çalışmasıyla öne çıkıyor. Programın Medya Çalışmaları Yüksek Lisansı ve Edebiyat Çalışmaları Yüksek Lisansı ile yoğun işbirliğinden yararlanacaksınız.

Esnek bir müfredat

Sanat ve Kültür, Medya Çalışmaları veya Edebi Çalışmalara odaklanmayı seçebilir veya tek bir dönemi keşfedebilirsiniz (Orta Çağ / Erken Modern ve Modern ve Çağdaş). Programın esnekliği disiplinlerarası bir bakış açısı benimsemenizi teşvik edecektir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Sürdürülebilirlik Yönetişimi programında, büyük sürdürülebilirlik sorunlarına yönetişim çözümlerinin kalitesini geliştirmek için gelecekteki bir “komisyoncu” veya “değişi ... [+]

Bu yeni programda hem yönetişim perspektifi (sosyal bilimler) hem de doğa bilimleri hakkında derinlemesine bilgi edineceksiniz. Yönetişim çözümlerinin kalitesini, iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik kaybı ve döngüsel bir ekonomiye geçiş gibi büyük sürdürülebilirlik sorunlarına geliştirmek ve iyileştirmek için bu perspektifleri nasıl entegre edeceğinizi öğreneceksiniz. Ek olarak, kötü sürdürülebilirlik sorunlarıyla başa çıkmak ve kendini yönetişim bağlamında gelecekteki bir 'değişim aracısı' olarak geliştirmek için gereken çeşitli becerileri öğreneceksiniz.

İlk yıl, 'paylaşılan bir dil' oluşturmak ve öğrenciler arasındaki çeşitli disiplin geçmişleriyle ilgili farklılıkları gidermek için kullanılır. Bunu başarmak için, özellikle (iç ve dış) sınıf grup çalışmaları sırasında, özel bilgilerinizi meslektaşlarınızla paylaşmanız ve bunlardan yararlanmanız teşvik edilecektir.... [-]

Hollanda Leiden
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
24 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

İki yıl süren uluslararası ortak Avrupa Siyaset ve Toplum (EPS) Yüksek Lisans programında Prag, Leiden, Krakow ve Barselona'daki dört büyük Avrupa üniversitesinde eğitim ... [+]

Avrupa Politika ve Toplum Programı , çağdaş Avrupa'yı oluşturan ve uluslararası çevredeki rolünü belirleyen sosyal, politik ve ekonomik süreçlere odaklanarak üst düzey bir disiplinlerarası bilgi ve beceri edinme imkanı sunar.

Program, öğrenci nüfusu yoluyla, çeşitli Avrupa ve Avrupa dışındaki kültürler arasındaki değişimi teşvik etmekte ve hem AB hem de AB dışındaki öğrencilere benzersiz bir öğrenme deneyimi sunmaktadır. Bu nedenle EPS Programı, mevcut Avrupa zorluklarıyla ilgilenen gerçek bir Avrupa ötesi öğrenci, uzman ve akademi topluluğu oluşturmaya katkıda bulunur.

Program yapısı (1. yıl)1. Dönem

EPS Programı, dört yarıyıldan oluşan iki yıllık bir Master Programıdır. Tüm öğrenciler gibi, ilk döneminizi Prag'da geçireceksiniz. İlk dönemin başlangıcından önce, akademik koordinatörler ve öğretim elemanlarıyla tanıştığınız Prag Tanıtım Haftası'na katılırsınız. İlk yarıyıl boyunca, sadece zorunlu derslere kaydolursunuz. Bu dönem Master Programına giriş niteliğindedir. Esas olarak metodolojiye ve bugün Avrupa’nın karşılaştığı temel zorluklara ve bunların anlaşılmasıyla ilgili temel akademik disiplinlere bir giriş niteliğindedir. İlk dönemin sonunda, Charles Üniversitesi'nden akademik koordinatörlerin yardımı ile yüksek lisans tezinizin konusunu seçersiniz.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

MSc Biyoloji programı, Biyoloji Leiden, Naturalis Biyoçeşitlilik Merkezi ve Çevre Bilimleri Enstitüsü arasında bir işbirliği olup, geniş ve çeşitli bir kapsam ile sonuçla ... [+]

Yüksek Lisans Biyoloji programı , programa geniş ve çeşitli bir alan sağlayan Biyoloji Enstitüsü Leiden, Naturalis Biyoçeşitlilik Merkezi ve Çevre Bilimleri Enstitüsü arasında bir işbirliğidir.

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Bu program sırasında edindiğiniz bilgiler genel bir yaşam anlayışı ve bunun toplum için nasıl değerli olabileceği hakkında bilgi sağlayacaktır. Örneğin, DNA hakkındaki bilginizle birlikte, tarım ve bahçecilikte sürdürülebilirliği artırmak veya mantar veya bakteri kullanarak yeni antibiyotikler geliştirmek gibi önemli konularda çalışabileceksiniz.

Program isteğe bağlı olarak iletişim, eğitim veya iş alanında daha pratik odaklı bir uzmanlık ile birleştirilebilecek dört araştırma uzmanlığı sunmaktadır. Yüksek lisans programı ayrıca, akademi, endüstri veya devlette, gelecekteki kariyeriniz için önemli olacak genel becerileri eğitmeyi içerir.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Leiden University Dilbilimi (Araştırma) Yüksek Lisans, geniş bir müfredat önde gelen uzmanlık ve esnek bir program formatı ile birleştirir. ... [+]

Leiden University Dilbilim alanındaki araştırma yüksek lisans programı , lider uzmanlığı esnek bir program formatıyla birleştiriyor.

İlginizi çeken dil alt alanlarını inceleyin

Leiden University Dilbilim Merkezi (LUCL) , uzun zamandır mükemmellik için uluslararası üne sahip bir kurumdur.

İki yıllık araştırma uzmanımız bu uzmanlığa önem veriyor. Kıta Avrupası'nda sunulan en geniş dil seçeneklerinden ve karşılaştırmalı, tarihsel, açıklayıcı, teorik, deneysel ve biçimsel bir dizi dilbilimsel yaklaşım arasından seçim yapın. Fonetik, fonoloji, morfoloji, anlambilim, sözdizimi, söylem veya pragmatik dahil olmak üzere alt alanları araştırın .... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Leiden University

Bu programın amacı, genç akademisyenlerin eğitim ve çocuk çalışmaları ve ilgili disiplinler içinde bağımsız araştırmacı olma yolunda bilimsel gelişimini teşvik etmektir. ... [+]

Araştırma yüksek lisans programının Eğitim ve Çocuk Çalışmalarında Gelişim Psikopatolojisinin amacı, genç akademisyenlerin eğitim ve çocuk çalışmaları ile ilgili disiplinlerde bağımsız araştırmacı olma yolunda bilimsel gelişimini teşvik etmektir.

Mezunlar, uygulamalı bilimsel araştırmayı tasarlayabilir, uygulayabilir ve değerlendirebilir ve bunu yaparken (klinik) uygulama ve bilim arasındaki bağlantıyı kurabilir.

Eğitim ve Çocuk Çalışmalarında Gelişim Psikopatolojisi programı, doktora pozisyonu için hazırlık eğitimi olarak açıkça hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Program ayrıca, toplumun kanıta dayalı klinik değerlendirme ve psikolojik sorunları olan aileler için tedavi konusunda eğitim almış akademisyenlere olan ihtiyacını karşılayan sosyal hizmet ve gençlik bakımı alanında uzmanlaşma fırsatı sunuyor.... [-]

Hollanda Leiden The Hague
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Leiden University - Universiteit Leiden

Discover the world at Leiden University

Leiden University
Address
Leiden: Academy Building, 1575 Rapenburg 73 2311 GJ Leiden
Leiden, South Holland, Hollanda
Leiden - Law
Address
Leiden - Law: Kamerlingh van Onnes Building Steenschuur 25 2311 ES
Leiden, South Holland, Hollanda
Leiden - Humanities
Address
Leiden - Humanities: Lipsius Building Cleveringaplaats 1 2311 BD
Leiden, South Holland, Hollanda
Leiden - Social and Behavioural Sciences
Address
Leiden - Social and Behavioural Sciences: Pieter de la Court Building Wassenaarseweg 52 2333 AK
Leiden, South Holland, Hollanda
Leiden - Archaeology
Address
Leiden - Archaeology Van Steenis Building Einsteinweg 2 2333 CC
Leiden, South Holland, Hollanda
Leiden – Science
Address
Leiden – Science Gorlaeus Building Einsteinweg 55 2333 CC
Leiden, South Holland, Hollanda
Leiden University College The Hague
Address
Koningin Julianaplein 10 2595 AA
The Hague, South Holland, Hollanda
Leiden University College (BA/BSc Liberal Arts and Sciences: Global Challenges only)
Address
Leiden University College (BA/BSc Liberal Arts and Sciences: Global Challenges only) Anna van Buerenplein 301 2595 DG
The Hague, South Holland, Hollanda
International Studies (BA only)
Address
International Studies (BA only) Lange Voorhout 44 2514 EG
The Hague, South Holland, Hollanda