MEL Erasmus Center for Maritime Economics & Logistics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Rotterdam, dünyanın en büyük 8. limanı ve şimdiye kadar tartışmasız Avrupa şampiyonu, küresel bir denizcilik merkezi olarak ve aynı zamanda büyük ölçekli bir sanayi kompleksi olarak kullanılıyor. Genel kabul görerek, Avrupa'ya açılan Hollanda, ulaşım ve lojistik alanındaki yeniliklerin ön saflarında yer almaktadır.

Ülkenin denizcilik politikası, şirketlere tüm geleneksel denizcilik merkezlerini başarıyla zorlayan, Avrupa'nın en cazip iş ortamlarından birini sunuyor. Rotterdam'ın kendi üniversitesi olan Erasmus, tüm bunların merkezinde olup, ülkenin Denizcilik Ekonomisi ve Lojistik Yüksek Lisans Kursunda (MEL) ülkenin bilgi altyapısını damıtmaktadır; gelecek vaat eden / deneyim sonrası uluslararası bir program, gelecek vaat eden genç profesyonelleri iş dünyasında ve devlette yarının liderlerine dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Zaten 466 mezunumuz için bunun doğru olduğu kanıtlandı.

Program, uzmanları verimli karar alma süreçleri için modern ekonomik ve yönetim araçlarıyla hazırlar, aynı zamanda bunları yöntemlerle sağlar; kavramlar; ve küresel deniz tedarik zincirlerinin karmaşıklığını bütüncül ve çok disiplinli bir şekilde anlamalarını ve analiz etmelerini sağlayan teoriler. Bu şekilde, MEL mezunlarının, yönetsel tarzı ve kararlılıkla, karmaşık ve belirsiz koşullar altında, küresel bir ekonomik ve sosyal ortamda hareket edebilmesi ve karar vermesi beklenmektedir.

Stats

Kurslarımızın vurgusu, bir yandan iş uygulamalarını ve diğer yandan politika oluşturma süreçlerini açıklamak için kullanılabilecek temel endüstriyel, ekonomik ve yönetim kavramları ve yöntemleri üzerinedir. Bu amaçla, teori ve pratiğin bir arada tutulması gerekir. Daha kavramsal meseleler Üniversite personeli tarafından ele alınırken, Maersk Line gibi ortaklarımız tarafından pratik yönler tartışılır; Rotterdam Limanı; Avrupa Konteyner Terminalleri (ECT); BIMCO; DVB Bankası; TBA, Rabobank, Stolt Tankerleri, APMT vb.

Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle; Erasmus İktisat ve İşletme Fakültelerinden 50'den fazla akademik ve profesyonel kadro; endüstri ortakları; misafir profesörler; ve geniş bir şirket ağı olan Erasmus University Rotterdam’daki MEL Programı, Hollanda’nın denizcilik kümelenmesinde öncü ve Milletler'in denizcilik ve limanla ilgili lojistik işlerinde lider rolünün elçisidir.

Classroom

MEL, Avrupa'nın önde gelen iki okulunun iktisadî ortamındaki nakliye, liman, terminal yönetimi ve denizcilik lojistiğini bütüncül bir şekilde birleştiren tek derstir: Erasmus Ekonomi Okulu ve Rotterdam İşletme Okulu. Akademik mükemmellik ile birlikte, MEL teori ve pratik arasında iyi bir denge sağlamak için çaba göstermektedir. Bu, partnerlerimizin seçimi ve Kurumsal Ağımızın katılımı ile sağlanır. Konuk konferanslar, seminerler ve şirket ziyaretleri sayesinde MEL öğrencileri 'geleneksel bilgeliğin' önyargılarıyla sürekli olarak yüzleşir ve onları doğru ve geniş ekonomik perspektiflerine nasıl yerleştireceklerini öğrenirler.

Ayrıca, geniş Kurumsal Ağımız, MEL öğrencilerinin en prestijli 'mavi çip' organizasyonlarında iş fırsatları bulmalarını ve bazı durumlarda tezlerini yazarken altyapı ve bilgi sistemlerinden faydalanmalarını sağlar.

Üniversitenin ulaştırma çalışmalarındaki uzun geleneği, meslektaşımız Profesör Jan Tinbergen, Nobel Ekonomi Ödülü Sahibi Ödülü ile gemi ve gemi yapımı üzerine çalışmaya başlamıştır. Bu gelenek günümüzde Tinbergen Enstitüsü, Erasmus Araştırma Araştırma Enstitüsü (ERIM) ve Ulaştırma, Altyapı ve Lojistik (TRAIL) Araştırma Okullarındaki ulaştırma ve lojistik alanındaki doktora programları ile devam etmektedir. Bu nedenle, genellikle dışarıdan finanse edilen en gelişmiş araştırmalar, sınıfa girişini yukarıdan aşağıya doğru bulur. Uygulamalı araştırmalara vurgu, “araştırma uğruna araştırma” nın önemine bakılmaksızın, bir disiplinde, taşıma ve lojistik olarak uygulandığı gibi araştırmanın değerinin toplumun bu konuda istekli olduğunun kanıtlandığı inancına dayanmaktadır.

Testimonial2

Rotterdam, kültürü ve uluslararası üne sahip mimarisiyle tanınan, genç, dinamik bir uluslararası şehirdir. 2014'te New York Times, Rotterdam'ı ziyaret etmek için dünyanın 52 yerinden ilk 10'una yerleştirdi. Hollanda'nın ekonomik kalbi, Avrupa'nın en büyük limanı ve hareketli bir şehir olan Rotterdam, Denizcilik Ekonomisi ve Lojistiği çalışmak için ideal bir yer.

Bu web sitesinin MEL hakkındaki sorularınızı yanıtladığına inanıyorum ve sizi Rotterdam'a ve Üniversitemize davet etmeyi umuyorum.

Profesör Doktor. Bert de Groot

MEL Genel Müdürü

MEL'i Çalışmak için En İyi 10 Neden

Erasmus Rotterdam Üniversitesi (EUR)

The Wall Street Journal, Financial Times, Times Eğitim Takviyesi, vb. Tarafından dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak derecelendirildi. EUR, Ekonomi Nobel Ödülü'nün üç kazananıyla: Jan Tinbergen (1969), Tjalling Koopmans ( 1975) ve Sir Clive Granger (2003).

Testimonial3Tamamen Akredite

EUR Guvernörler Kurulu kararı ile MEL programı Erasmus İktisat Okulu ve Rotterdam Yönetim Okulu tarafından ortaklaşa sunulmaktadır. Her iki okul da ortak olarak derece veren kurumlardır. MEL, NVAO (Hollanda Flaman Akreditasyon Kurumu) ve AACSB'nin (İşletme Koleji İşletme Okulları Birliği) çift katılıma sahiptir. Bu, MEL Derecesinin, Hollanda Eğitim Bakanlığı tarafından resmi olarak sertifikalandırılabileceği ve bu nedenle dünya çapında tam olarak tanınan bir derece olduğu anlamına gelir.

Şirket ağı

MEL Kurumsal Ağı, 50'den fazla 'mavi çip' çok uluslu şirket ve kuruluştan oluşmaktadır. Bunların arasında en dikkat çeken Rotterdam Limanı; Maersk Denizcilik Şirketi; APM Terminalleri; BIMCO; Stolt Tankerleri; Vopak; DVB Bankası; ve Hutchison Port Holdings (ECT). Kurumsal Ağa katılan şirketler, MEL'in en iyi denizcilik profesyonellerini yetiştirme, araştırma yürütme ve sektördeki bilgi ve mükemmellik merkezi olma rolünü kabul ederek bunu yapar. Kurumsal Ağ üyeleri, gelecekteki MEL yönü hakkında akran önerileri sunar, konferanslar, sosyal etkinlikler ve MEL öğrencileri arasında işe alımlar yoluyla MEL öğrencileriyle etkileşime girer.

Mezunlar Topluluğu

Mezunlar ağımız en değerli varlıklarımızdan biridir; Mezunlarımızın mesleki başarılarını gururla takip ediyoruz. MEL mezunu olarak, mezunlar topluluğuna katılabilir ve MEL mezunlar ağ alanına erişebilirsiniz. Bir dizi MEL mezunu da sınıfa geri döner ve Mezun Anlatım Serisi'ni (ALS) sağlar. Şu anda aktif olan profesyonel MEL mezunları mezun olduktan sonra yaşadıklarını MEL sınıfı ile paylaşıyor ve MEL sınıfına MEL'in kariyerlerini ilerletmelerine nasıl yardımcı olduğunu öğrenme fırsatı sunuyor.

Testimonial1En İyi Konuşmacılar

MEL öğretim görevlileri, Erasmus Üniversitesi öğretim üyelerinin ve başarılı işadamlarının ve kadınların bir karışımıdır. Bu şekilde, MEL öğrencilerine hem girişimciler hem de akademisyenler tarafından bilgi verilmesini sağlıyoruz. Bir dizi MEL okutmanı aday gösterildi ve ödüller aldı.

Kapsamlı Müfredat

MEL, MEL müfredatının tasarımına, içeriğine ve geliştirilmesine endüstrinin görüş, deneyim ve gereksinimlerini dahil etmeye büyük önem vermektedir. Yoğun endüstri danışmanlığı sadece en iyi öğrencileri çekmekle kalmayıp, aynı zamanda MEL'in sektörde öncü yüksek lisans derecesi olarak tanınmasında başarılı olduğunu kanıtlamıştır. MEL, denizcilik lojistiği terimini, yani uluslararası taşımacılık, limanlar, terminaller ve küresel lojistik çalışmalarına bütünsel, bütünleşik bir yaklaşım ifade eden programdır. Kapsamlı endüstri danışmanlığının ardından, MEL, felsefesi ve bireysel öğrenme hedefleri doğrultusunda, üretim-taşımacılığın küresel deniz tedarik zincirlerinin anlaşılması ve analizine yönelik bütünsel ve sıkı bir şekilde örülmüş, entegre bir yaklaşım oluşturmayı amaçlayan 15 modül müfredatı hazırladı. okyanus taşımacılığı ve liman ve terminal yönetiminin önemli bir rol oynadığı yerlerde dağıtım.

ERIM Araştırma Enstitüsü

Araştırma ve eğitim açısından, MEL Resident Fakültesinin çoğu, Erasmus Araştırma Enstitüsü (ERIM) İş Süreçleri, Lojistik ve Bilgi Sistemleri (LIS) programına katılır. ERIM yakın zamanda Avrupa'nın en iyi üç yönetim okulundan biri olarak değerlendirildi ve Hollanda Kraliyet Sanat ve Bilim Akademisi (KNAW) tarafından onaylandı.

MEL Araştırma

Yıllardır MEL araştırması deniz ekonomisi ve lojistik alanını 'tanımlamıştır'. Araştırmamızın çoğu, Avrupa Komisyonu ve Dünya Bankası gibi dış kuruluşlar tarafından finanse edildi. MEL, dünyanın dört bir köşesine, Kore'den Brezilya'ya ve Norveç'ten Yunanistan'a kadar danışmanlık çalışması yaptı. Akademik kadro önde gelen dergilerde yayınlar. Akademik konferanslarda son teknoloji araştırmalar sunulmaktadır.

Gerçekten Uluslararası

Üniversitemizdeki birçok lisans, bölüm ve hemen hemen tüm master programları İngilizce olarak verilmektedir. Son yıllarda, EUR kampüsü o kadar uluslararası bir hale geldi ki, bu günlerde dolaşırken İngilizce'den başka bir dil duymakta zorlanacaksınız. MEL sınıfı tipik olarak 15 ila 20 farklı ülkeden vatandaşa sahiptir.

Rotterdam

Rotterdam, kültürü ve uluslararası üne sahip mimarisiyle tanınan, genç, dinamik bir uluslararası şehirdir. 2014'te New York Times, Rotterdam'ı ziyaret etmek için dünyanın 52 yerinden ilk 10'una yerleştirdi. Hollanda'nın ekonomik kalbi, Avrupa'nın en büyük limanı ve hareketli bir şehir olan Rotterdam, Denizcilik Ekonomisi ve Lojistiği çalışmak için ideal bir yer.

Rotterdam

Konumlar

Rotterdam

Center for Maritime Economics and Logistics - Erasmus University Rotterdam

Address
Burgemeester Oudlaan,50
3062 PA Rotterdam, Güney Hollanda, Hollanda

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

AACSB Accredited