The International Master’s in Advanced Research in Criminology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

112517_IMARC.JPG

The International Master's in Advanced Research in Criminology (IMARC), kriminolojide sınır geçişi, güvenlik ve sosyal adalete odaklanan 2 yıllık tek programdır. Ortak program, Avrupa'da dört farklı Üniversite tarafından sunulmaktadır.

IMARC, artan göçmen akışının iç ve dış sınır kontrolü, uluslar arası örgütlü suç, insan hakları kaygıları, kentsel güvenlik ve radikalleşme ve terör tehdidi ile ilgili olarak siber suç, kurumsal suçluluk ve nefret suçları, ırkçılık ve yabancı düşmanlığının artması. Bu güncel konuların ele alınmasında ana tema, insan haklarının korunmasının yanı sıra güvenliğin nasıl organize edileceği sorusudur. IMARC, iç ve dış sınır kontrolü ve daha geniş uluslararası gelişmelerin zorlukları ile birlikte ortak bir Avrupa ceza adalet alanı bağlamında kriminolojik uzmanlık ihtiyacını ele almaktadır.

IMARC, öğrencileri sınır geçişi, güvenlik ve sosyal adalet alanındaki güncel Avrupa gelişmelerine katılmaya hazırlayan tam zamanlı bir programdır. IMARC, öğrencilerin uluslararası ve disiplinler arası bir bakış açısıyla problemlere yeni bilgiler ve ileri analitik becerilerini uygulama kapasitelerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Program, öğrencilerimizin istihdam edilebilirliğine katkıda bulunan hükümetlerin, STK'ların, kurumsal aktörlerin ve diğer üniversitelerin zaten kurduğu ortaklarla işbirliği yaparak öğrenme, araştırma ve uygulamaları bir araya getiriyor.

Programa dahil olan üniversitelerin hepsinin, sınır geçişi, güvenlik ve sosyal adalete özel olarak, kriminoloji alanındaki farklı araştırma ve öğretim uzmanlığına rağmen, geniş bir yelpazesi vardır. Stratejik Ortaklığın temel amacı, bu uzmanlığı bir araya getirmek ve bir dizi ortak faaliyet ve kurs (özellikle küresel kriminoloji, araştırma yöntemleri ve aktarılabilir beceriler alanında) ve isteğe bağlı kurslar ile dengeli ve yenilikçi bir müfredat geliştirmek. farklı izleri takip etme imkanı. Ek olarak, IMARC, yüz yüze öğrenci-öğretim üyesi teması, enformel öğrenme ve sosyal medyanın güçlerinin optimize edildiği yenilikçi, etkileşimli öğretim yöntemlerini içerecektir.

Bu konsorsiyumda bulunan üniversiteler:

  • Erasmus Üniversitesi Rotterdam, Erasmus Hukuk Fakültesi, Kriminoloji Bölümü (koordinatör) (Hollanda)
  • Gent Üniversitesi, Kriminoloji Bölümü, Ceza Hukuku
  • Kent Üniversitesi, Sosyal Politika, Sosyoloji ve Sosyal Araştırma Okulu (İngiltere)

Ortaklar

IMARC programı, programın yanı sıra gelecekteki istihdamın yanı sıra programla alakalı kuruluşlarla iletişimde olan ve bunlara erişim sağlayan daha geniş bir işbirliği yapan örgütler ağına yerleştirilmiştir. Bu şekilde, IMARC, kriminoloji alanındaki yüksek öğrenimin kalitesini artırmaya katkıda bulunur ve politika ve uygulamada güncel konularla ilgilenmeye hazırlar.

Ortak üniversiteler

Dört üniversiteye ek olarak, yüksek lisans tezi için araştırma yapmak üzere ortak Üniversiteleri de ziyaret edebilirsiniz:

  • Hamburg Üniversitesi, Kriminolojik Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (IKS) (Almanya)
  • Eötvös Loránd Üniversitesi (ELTE), Budapeşte, Hukuk Fakültesi (Macaristan)
  • Université Hassan 1er, Settat (Fas)
  • Koç Üniversitesi (İstanbul), Sosyoloji Bölümü (Türkiye)

Sahadaki Organizasyonlar

IMARC, sınır geçişi, güvenlik ve sosyal adalet alanında 40'ın üzerinde kuruluşla geniş bir ağ kurmuştur. Bu kuruluşlar arasında uluslararası ve ulusal devlet kurumları, STK'lar ve ticari şirketler bulunmaktadır. Bu kuruluşlar, staj önerileri vererek ve tez araştırması için araştırma ve veri toplama konusunda destek vererek, müfredat için girdi sağlayarak ve eğitim programı ile çalışma alanı arasındaki ilişkiyle ilgili tavsiyelerde bulunarak IMARC ile işbirliği yapar.

Konumlar

Rotterdam

Address
Erasmus University Rotterdam
Burg. Oudlaan 50, 3062 PA Rotterdam
Netherlands

Rotterdam, Güney Hollanda, Hollanda

Ghent

Address
University of Ghent
Sint-Pietersnieuwstraat 25
Gent, Belgium

Ghent, Flanders, Belçika

Canterbury

Address
SSPSSR, Faculty of Social Sciences, Cornwallis North East, University of Kent, Canterbury, Kent CT2 7NF
Canterbury, İngiltere, Birleşik Krallık

Bologna

Address
University of Bologna - Faculty of Law
Via Zamboni, 22, 40126 Bologna BO, Italy

Bologna, Emilia-Romagna, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin