University of Groningen

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Groningen

University of Groningen dünya görüşü olan ilk 100 araştırma üniversitesidir. Şu anda Times Higher Education sıralamasında 80. sıradayız ve 30'dan fazla İngilizce öğretmeni lisans programı ve 125'in üzerinde Master programı sunuyoruz. 1614 yılında kurulan üniversite, Hollanda'daki en eski araştırma üniversitelerinden biridir. 30.000'den fazla öğrencisi ve 120'den fazla farklı milletten 6.000 uluslararası öğrencisi ile gerçek anlamda uluslararası bir üniversiteyiz.

Academy Building

Neden Groningen'i seçmeliyim?

En kaliteli eğitim: University of Groningen , çok çeşitli ilginç, saygın derece programları sunmaktadır. Bir öğrenci olarak, yüksek kalitede denetim alacak ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olacak. University of Groningen Üniversitesi 'Hollanda'daki En İyi Geleneksel Üniversite' kalite etiketine layık görülmüştür.

Birinci sınıf araştırma: Avrupa'nın en iyi araştırma üniversiteleri arasındayız. 2016 yılında profesörümüz Ben Feringa, Nobel Kimya Ödülü'nü kazandı. Üniversite çığır açan ve sosyal açıdan önemli bir araştırma yürütüyor ve araştırmamız disiplinler arasında köprüler kuruyor.

Canlı öğrenci hayatı: Groningen canlı bir öğrenci şehridir. Nüfusu, Hollanda'da en düşük ortalama yaşa sahiptir. 200.000 kişinin dörtte biri öğrencidir. Öğrenciler her yerde görülebilir: parkta çalışmak, gece hayatının tadını çıkarmak ve çeşitli yarı zamanlı işlerde çalışmak. Groningen yaşamak için güvenli ve yeşil bir şehir ve Avrupa'nın en mutlu şehirlerinden biri seçildi.

400 yıllık itibar: University of Groningen zengin bir tarihe ve mükemmel bir üne sahiptir. Dört Nobel Ödülü sahibi, Hollanda'daki ilk kadın üniversite öğrencisi, ilk kadın öğretim üyesi, ilk Hollandalı astronot ve ilk Hollandalı öğrenci dahil olmak üzere, çeşitli disiplinlerde çalışan çok yetenekli insanlar, 400 yıl boyunca üniversitede okudu ya da çalıştı. Avrupa Bankası'nın ilk başkanı.

Gerçekten uluslararası: Büyük uluslararası toplumumuzla tanınırız. 120'den fazla ülkeden yılda yaklaşık 6,000 uluslararası öğrenci Groningen'de eğitim almaktadır. Hollandaca konuşmadan Groningen'de yaşamak sorun değil; yemek sipariş edebilecek, kıyafet satın alabilecek ve hatta İngilizce dersleri alabileceksiniz. University of Groningen güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir, bu da derecenizi yurtdışında okumak için kolayca harcayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca diğer büyük Avrupa üniversiteleri ile işbirliği içinde birçok benzersiz uluslararası Master programları sunuyoruz.

8349scr_62d6490ac42fc36.jpg?v=2017-04-21+16%3A38%3A44

Lisans programları

30'dan fazla İngilizce öğretmeni lisans programı sunuyoruz. Lisans programlarımızdan dokuzu " Üst Derece Programı " kalite etiketi ile ödüllendirildi.

Master programları

Şu anda University of Groningen , 18’inde Hollanda’da “En İyi Program” olarak değerlendirilen 125’ten fazla İngilizce öğretmeni yüksek lisans programı sunmaktadır.

Fakülteler

University of Groningen araştırma ve eğitim 11 farklı fakültede düzenlenmektedir. Bu fakülteler:

İktisadi ve İşletme Fakültesi
Davranış ve Sosyal Bilimler Fakültesi
İlahiyat ve Dini Araştırmalar Fakültesi
Sanat Fakültesi
Tıp Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mekansal Bilimler Fakültesi
Felsefe Fakültesi
Fen-Mühendislik Fakültesi
Groningen Üniversitesi
Kampüs Fryslân

Konumlar

Groningen

Address
University of Groningen
Broerstraat 5

9712 CP Groningen, Groningen, Hollanda

Leeuwarden

Address
Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden
Netherlands

8911 Leeuwarden, Friesland, Hollanda

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar