University of Twente

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Twente , çevremizdeki dünyayı etkilemek için teknoloji, bilim ve mühendisliği sosyal bilimlerle aşılamaya öncülük ediyoruz. Öğrenciler, bilim insanları ve eğitimciler olarak itici gücümüz, meraklı, girişimci bir ruhu paylaşan insanlarla derin bir bağlantı hissidir.


Zamanımızın zorlukları öncekinden daha büyüktür: küresel esneklik, toplumun dijitalleşmesi, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve kişiselleştirilmesi, dünyanın akıllı malzemeler ve akıllı üretim ile yeniden şekillendirilmesi.

Teknolojinin dünya çapında karmaşık toplumsal sorunlara çözüm sağlamada öncü bir rolü vardır - ve sadece insanlar bu rolde parlamaya olanak sağlayabilir. Gezegenimizi anlama tutkumuz ve onun üzerindeki herkes için hayatı iyileştirme tutkumuzda, insanlığın ve teknolojinin bağlarını kutlarız, tüm araştırma ve eğitimimizin geleceğin yeni neslini oluştururken günümüz toplumunda bir fark yaratmayı hedeflediğini bilerek. .

Bu arayışta, birçok yetenekli bilim insanımızın, eğitimcimizin ve öğrencimizin girişimci zihniyeti ve küresel farkındalığı bizi farklılıkların, disiplinlerin ve sınırların ötesine taşımaya yönlendiriyor. Üniversitemizi karakterize eden disiplinler arası çalışma biçimi, beklenmedik olasılıklar yaratıyor - özellikle eğitim modeli, mühendislik yaklaşımı ve açık kültür, yeni fikirler, yeni enerji ve ileriye dönük yeni yollar üretiyor.


Değişimin başladığı canlı, akıllı bir kampüs

University of Twente 1961'de kurulmasından bu yana, bölgemizin zengin sanayi mirasına ve nüfusunun refahına derinden bağlıyız.

Bunu hem yurtiçi hem de yurtdışında gururla taşıyoruz. Bugün, çok çeşitli endüstriler ve toplumsal alanlardaki güçlü ortaklıkları olan birçok yüksek teknoloji topluluğu ve sektörüne bir katalizör olduk. Çığır açan, dünya çapında ağlara ve programlara katılıyoruz. Dünya çapında 45.000'den fazla mezun ile ömür boyu bağlantı kuruyoruz.


University of Twente , dünyanın dört bir yanından öğrenciler, bilim adamları ve eğitimciler için mümkün olan en iyi koşulları sunan çok kültürlü, yetenekli ve iddialı bir topluluktur:

  • Dünyaca ünlü NanoLab, yeni oluşturulmuş Designlab ve yeni bir Teknik Tıp Merkezi gibi yeni teknolojiler de dahil olmak üzere, sınırları aşmak ve karmaşık sorunları çözmek için dünya standartlarında tesislere sahip yenilikçi ve canlı bir kampüs. .
  • Sistematik çözüm tasarımı ile temel teknolojik ve sosyal bilim araştırmalarını birleştirerek toplumsal zorluklara mühendislik yaklaşımı.
  • Nano teknoloji ve biyomedikal mühendislik, bilişim, robot ve jeo-bilgi bilimi gibi alanlarda, dünyanın en iyileri arasında bulunan çekirdek teknolojiler.
  • Son derece kişisel eğitim, sinerji, (kendi kendini) keşif ve kutu sorun çözme dışarı teşvik etmek için öğrenci odaklı öğrenme ve proje tabanlı takım çalışması uygulamak.
  • Değer yaratmada, yeni işletmelerin (bugüne kadar yaklaşık 1.000 başarılı girişimle) başlayıp, yeni sosyal ve endüstriyel katılımın şekillenmesine şekil veren olağanüstü bir sicili.

Zamanla, ilham verici, meraklı insanlar teknoloji, bilim ve mühendislik alanındaki deneyimlerini değişim, ilerleme ve yenilenmeyi başlatmak için sosyal bilimlerle birleştirdiler. Buna “Yüksek Teknoloji İnsan Dokunuşu” diyoruz. Ve bugün her zamankinden daha önemli olduğuna inanıyoruz.


Vizyonumuz 2020

University of Twente hızlanıyor. Bir üniversite olarak, cesur ve yeni bir takım hırsları kucaklıyor ve çıtayı daha da yükseltiyoruz. Biz önde gelen girişimci üniversiteyiz. Gelecek gelişmeleri sürekli olarak bekliyoruz ve etrafımızdaki değişen dünyaya hızla ve etkili bir şekilde cevap veriyoruz.

Çalışanlarımız kendi alanlarında uzmanlar ve kamuoyu tartışması için gündemi belirliyorlar. Endüstri, araştırma enstitüleri ve hükümet ile devam eden etkileşimimiz, çığır açan araştırmalar ve dünya çapında yenilikler üretiyor. Hollanda'da ve tüm dünyada, geleceğin taleplerini karşılayan çözümler tasarlarken, bir dizi alandaki uzmanlığı bir araya getirerek üstün başarı gösteren seçkin mezunlar üretiyoruz.

Bu Vizyon 2020.

Konumlar

Enschede

Address
Universidade de Twente
5, Drienerlolaan, 7522 NB Enschede

Enschede, Overijssel, Hollanda

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin