Utrecht University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Utrecht Üniversitesi

1636'da kurulan Utrecht Üniversitesi, Hollanda'da bir numaralı, Avrupa'da kıta Avrupasında ve uluslararası sıralamalardaki en iyi 100 arasında ve ünlü Ünlü Araştırma Üniversiteleri Birliği üyesi olan saygın bir uluslararası araştırma üniversitesidir.

Uluslararası master öğrencilerinden biri ve bir yeni mezun okuyan ve Utrecht ve genel olarak Hollanda'da yaşayan kendi deneyimlerini paylaşacaklar. Daha fazla bilgi ve kayıt için web sitesine gidin. Yakında çevrimiçi görüşmek dileğiğiyle!

Yenilikçi ve uluslararası odaklı akademik topluluk

İleri az 12 Nobel Ödülü kazananlar getirdi - - kesme kenarı ve çok disiplinli öğretim ve araştırma yapan yüksek lisans öğrencisi olarak Utrecht Üniversitesi'ne katılmadan size yenilikçi ve uluslararası odaklı akademik topluluğun bir parçası yapacak.

Topluma önemli katkı yaptık Utrecht bilim adamları Nobel ödüllü Christiaan Eijkman, vitamin kaşifleri biri arasında; Onun keşfi için ulusal ve uluslararası beğeni kazandı nörofarmakolog David de Wied, bu nöropeptidlerin (küçük proteinler) kontrol beyin aktivitesi ve davranış; ve en son Nobel ödüllü Gerard 't Hooft, teorik fizik alanında önemli bir bilim adamı. Onlar da Johanna Westerdijk (Dutch only), Hollanda'da ilk kadın profesör bulunmaktadır.

Kişisel ve interaktif eğitim

Utrecht Üniversitesi azından öğretim için kritik düşünme ve tartışma, esneklik ve öğrenciler için seçtiğiniz bir seviyeye yanı sıra kalıcı mesleki geliştirme dayalı kişisel ve interaktif öğretim duruyor kaliteli eğitim modeli yaşayacaksınız.

Öğrenciler ve Programlar

Utrecht University 118 ülkeden 30.000'in üzerinde öğrenciye sayar. Hollanda'da İngilizce eğitim veren en geniş lisanslı, en çok İngilizce lisanslı 140'dan fazla lisansüstü programı arasından seçim yapabilirsiniz. Bunların 90'ı (+) tanesi İngilizce ve 32 öğretmen eğitimi programı (hem Hollandaca hem de İngilizce öğretmiştir). Utrecht Üniversitesi'ndeki Yüksek Lisans Programı, 1 veya 2 yıllık bir program olup, bir Bilim derecesi, Sanat Yüksek Lisansı veya Yüksek Lisans Derecesi ile sonuçlanır. Bir Yüksek Lisans Programı üst kısmında Genç Innovators Programı yer alabilir: seçici 15 ECTS lisansüstü düzeyde kurs onurlandırıyor.

Profesyonel alan

Profesyonel alanda bağlantı sürekli UU master programlarının müfredatı gömülüdür. Kariyer Hizmetleri merkezi Hollandalı veya uluslararası lisansüstü iş piyasasına içine geçişi destekleyecektir.

Top 5 en mutlu yerlerde yaşamak

İngilizce yaygın olarak Hollanda'da konuşulur. Utrecht merkezi Hollanda'da bulunan güzel bir ortaçağ şehridir. Amsterdam Schiphol Airpoft az yarım saat uzaklıkta, ve Avrupa çapında kolay tren bağlantıları vardır. BBC Travel, Utrecht'i "yaşamak için en iyi 5 en mutlu yere" yerleştirmek için iyi bir neden.

Nasıl uygulanır?

Bizim başvuru süreci online yapılır. Uygulama sürecine ilişkin daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret ediniz.

Bize Ulaşın

Masters programlarımız hakkında sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçin. Öğrenci Hizmetleri, (Pazartesiden Cumaya, saat 10.00 - 17.00 arası) Tel: +31 30 253 7000 E-posta: study@uu.nl Ziyaretçi adresi: UUU, Öğrenci Hizmetleri, Heidelberglaan 6, Uithof

Konumlar

Utrecht

Utrecht University

Address
Domplein,29
3512 JE Utrecht, Utrecht, Hollanda
Telefon
+31 30 253 3550

Programlar

MA