Vrije Universiteit Amsterdam

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam (' VU Amsterdam '), 1880 yılında kurulmuş, uluslararası üne sahip bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, dünyanın her yerinden 26.000'den fazla öğrenciye lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde 175'ten fazla İngilizce eğitim programı sunmaktadır. 122 milletten öğrenci ve personel dinamik bir uluslararası akademik topluluk oluşturur.

VU Amsterdam , dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olan Hollanda'nın en büyük öğrenci yoğunluğuyla Hollanda'da ve İngilizce'nin ikinci dilin konuşulduğu VU Amsterdam yer almaktadır. Kampüs, Hollanda'nın 700'den fazla şirkete ev sahipliği yapan en dinamik ve hızlı büyüyen iş bölgelerinden biri ile çevrilidir.

4.088'i uluslararası olan 26.000'den fazla öğrencisi ile VU Amsterdam , toplumsal ve bilimsel öneme sahip problemler konusunda ileri araştırmalar yapmaktadır. Kendisini araştırma ve eğitimde dört disiplinlerarası tema ile ayırıyoruz: İnsan Sağlığı ve Yaşam Bilimleri, Sürdürülebilirlik için Bilim, Bağlantılı Dünya ve Toplum için Yönetişim. Bir öğrenci olarak bu, bilimsel disiplinlerin sınırlarının ötesine bakmanıza ve daha iyi bir dünya için somut çözümler aramanıza yardımcı olacaktır.Ayrıca, VU Amsterdam , kültür, inanç, milliyet veya önceki eğitimdeki çeşitliliği yenilik kaynağı olarak görmektedir. ilerleme ve dolayısıyla özel bir güç olarak.

Eğitim kalitesi

Vrije Universiteit Amsterdam (VU), öğretiminin iyi kalitesi için bir üne sahiptir. Etkileşim ve kişisel bir yaklaşım üzerinde önemli bir vurgu yapılan nispeten küçük gruplar halinde çalışıyorsunuz. Öğretim iyi organize edilmiş. Bu, örneğin, çalışma programlarının net yapısında yansıtılmaktadır.

Açık günler

Vrije Universiteit Amsterdam ve tüm programlarını tanımak ister misiniz? O halde açık günlerimize katılın!

Lisans Açık Günleri 6 Şubat

Daha fazla bilgi ve ön kayıt için buraya tıklayın!

Usta'nın Akşamı 6 Mart

Daha fazla bilgi ve ön kayıt için buraya tıklayın!

Canlı Amsterdam

Üniversite, dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olan, Hollanda'daki en büyük öğrenci yoğunluğu ve ikinci dilin konuşulduğu, hareketli Amsterdam kentinde yer almaktadır. VU Amsterdam bir öğrencisi olarak, sermayenin sunduğu tüm avantajlardan yararlanmaya hazırsınız. Çok fazla mağaza, eğlence yerleri, parklar ve kaldırım kafeleri bulunan Amsterdam'ın canlı merkezinde, on beş dakikadan fazla bir süredir. Amsterdam güvenli ve İngilizce konuşuluyor.

Kişisel denetim

VU Amsterdam , kişisel çalışma önerilerine büyük önem vermektedir. Eğitim programınızın başlangıcında, programınızın çalışma danışmanına tanıtılacaksınız. Bu kişi, eğitim programınızla ilgili olabilecek herhangi bir sorun hakkında size tavsiyelerde bulunacak ve iş piyasası ile ilgili soruları cevaplayacaktır.

Benzersiz kimlik

VU Amsterdam , Hollanda'da, kiliseden veya devletten hiçbir müdahalesi olmayan, özel bir şahıs tarafından kurulan ilk üniversitedir. Bu miras hala kim olduğumuzun bir parçası: VU, Vrije Universiteit'i temsil ediyor ve tam anlamıyla 'Özgür Üniversite' anlamına geliyor. En başından beri, üniversite kendi araştırma alanlarını belirledi, kendi çalışma programlarını oluşturdu ve kendi didaktik yöntemlerini uyguladı.

Kolayca erişilebilir

Vrije Universiteit Amsterdam toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilir. Schiphol Havaalanı trenle sadece 8 dakika uzaklıktadır. Amsterdam Zuid İstasyonu, VU University Amsterdam’a yürüme mesafesindedir. Ayrıca Amsterdam Merkez İstasyonu'na veya Amsterdam Sloterdijk İstasyonu'na hızlı bir tramvay bağlantısı vardır ve sadece on altı dakikalık bir yolculuk süresi vardır. VU Amsterdam yöresel otoyoluna yakın bir konumda bulunan VU Amsterdam da arabayla kolayca ulaşılabilir.

üniversite kampüsü

Hemen hemen tüm öğrencilerimiz, personelimiz ve programlarımız kampüste bulunmaktadır: Amsterdam'ın iş bölgesinde tek bir bina kompleksi. Buna göre, çalışmalarınız sırasında, diğer disiplinleri tanımak çok kolaydır.

Akreditasyon

Vrije Universiteit Amsterdam , Hollanda Eğitim Bakanlığı tarafından bir araştırma üniversitesi olarak kabul edilmektedir. VU University Amsterdam'daki tüm diploma programları ya NVAO, Hollanda Akreditasyon Organizasyonu ve Flanders tarafından akredite edilmekte veya akredite edilmektedir. Bu organ uluslararası anlaşma ile kurulmuş ve çalışma programlarının akreditasyonu yoluyla Hollanda ve Flamanca konuşan Belçika'da yüksek öğrenim kalitesini garanti etmektedir.

Program türleri

VU Amsterdam dört çeşit program sunmaktadır:

  • Lisans programları (BA / LLB / BSc'ye giden)
  • Yüksek lisans programları (MA / LLM / MSc / MPhil'e giden)
  • Doktora / Doktora programları (Doktora / Doktora)
  • Lisans dışı programlar (Yurtdışı Eğitim ve Değişim / Yaz / Kış Okulu)

Burslar

Kendi bursumuz olan VU Burs Programı (VUFP) ile, mükemmel çalışma sonuçlarıyla yüksek motivasyona sahip öğrencilere üniversite tarafından sağlanan maddi destekle yüksek lisans derecesine ulaşmak için eşsiz bir fırsat sunuyoruz. VUFP bursu bir öğrenim ücreti feragatidir. Hollanda Burs Programı (HSP), Hollanda'daki bir Yüksek Lisans programını takip etmek isteyen Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) dışındaki öğrenciler içindir. VU Amsterdam çeşitliliğimizi eğitim, araştırma ve topluma katkımız için bir zenginleştirme olarak benimsiyor. Bu burs, özellikle kampüsteki çeşitliliğe katkıda bulunan mükemmel öğrenciler için tasarlanmıştır. VU Amsterdam öğrenim VU Amsterdam planlayan uluslararası bir öğrenci olarak, çeşitli hibeler ve burslar için başvurabilirsiniz. Burslar ve son tarihler hakkında ayrıntılı bilgi WWW.VU.NL/SCHOLARSHIPS VEYA WWW.GRANTFINDER.NL adresinde bulunabilir.

VU Burs Programı

VU Burs Programı (VUFP), yetenekli adaylara VU Üniversitesi'nde bir dizi yüksek lisans programına devam etmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

organizasyon

VU Amsterdam , bir Yönetim Kurulu (üç üye) tarafından başkanlık edilen ve Yönetim Kurulu'nun hemen altında 10 fakültesi bulunan geleneksel bir Hollanda üniversitesidir. Her fakülte bir veya daha fazla lisans derecesi ve Yüksek Lisans programları sağlar ve araştırmalar yürütür. Hepsi farklı düzenlenmiş, ancak çoğu bir yönetim kurulu, merkezi bir kadro ve çeşitli bölümler ve yüksek okullar var. Üniversitenin ayrıca, Uluslararası Büro'nun da içinde bulunduğu bir dizi hizmet departmanı vardır ve burada bir dizi disiplinlerarası araştırma enstitüsü bulunmaktadır.

Özel mi yoksa halka mı?

VU Amsterdam , Hollanda Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ve bu nedenle kısmen devlet tarafından finanse edilen 14 devlet üniversitesinden biridir. Hollanda sistemine göre, devlet tanınan üniversiteleri öğrenci sayılarına dayanarak destekler ve ayrıca bu üniversitelerin ücretlendirilmesine izin verilen öğrenim ücretleri için sınırlar ve yönergeler belirler. Bu, zengin ya da yoksul tüm Hollanda vatandaşları için kaliteli yüksek öğrenime erişim sağlar. VU Amsterdam , tüm geçmişlerden gelen başvuruları memnuniyetle karşılamaktadır.

VU Uluslararası Ofis Hizmetleri

  • Vize / ikamet izni

Vize / ikamet iznine ihtiyacınız olup olmadığını ve bunun nasıl düzenleneceğini öğrenin.

  • Konaklama

VU Amsterdam konaklama hakkında bilgi.

  • Belediyeye kayıt

Hollanda'ya geldiğinizde belediyeye kayıt olmalısınız. Ne yapman gerektiğini öğren.

  • Giriş etkinlikleri

Varışınızdan sonra VU Amsterdam çok sayıda tanıtım etkinliği düzenlenecektir.

  • Unibuddy

VU Amsterdam öğrenci hayatını mı merak ediyorsunuz? Uluslararası Öğrenci Elçilerine sormak için buraya tıklayın.

Konumlar

Amsterdam

VU University Amsterdam

Address
Main building Vrije Universiteit Amsterdam
De Boelelaan 1105

1081 HV Amsterdam, Kuzey Hollanda, Hollanda
Telefon
+31 20 598 9898

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

MA
MSc
Yüksek Lisans