City University of Hong Kong

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Başkanın Hoşgeldiniz

119668_119654_campus.jpg

City University of Hong Kong (CityU) hoş geldiniz. 1994 yılında kurulan ve benzersiz bir şekilde Asya'nın dünya kenti olan Hong Kong'un kalbinde bulunan dinamik bir üniversiteyiz. Hedeflerimiz, insanların yaşamlarını iyileştirmek amacıyla yüksek mükemmellik seviyelerini takip etmek, yenilikçiliği teşvik etmek ve yaratıcılığı beslemektir. Doğu'nun Batı ile buluştuğu bir şehirde vizyonumuz, farklı kültürlerin ve entelektüel geleneklerin karşılıklı zenginleşmesini ve gerçek bir fark yaratan araştırmaları vurgulayan profesyonel eğitim için küresel olarak tanınmaktır.

CityU büyüyor. İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Liberal Sanatlar ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi, Jokey Kulübü Veteriner ve Yaşam Bilimleri Fakültesi ve Yaratıcı Medya Fakültesi, Veri Bilimi Okulu, Enerji ve Çevre Fakültesi'nden oluşmaktadır. ve Hukuk Fakültesi. Hong Kong'un Jokey Kulübü Veteriner ve Yaşam Bilimleri Fakültesi'ndeki ilk Veterinerlik Lisans programı, 2017/18 akademik yılında dünyanın en iyi veterinerlik okullarından biri olan Cornell Üniversitesi ile ortaklaşa başladı. Müfredatımız, öğretimi ve araştırmayı her seviyede entegre ederek bilgi yaratmayı, özgün keşifleri ve yenilikçi düşünceyi teşvik etmek için tasarlanmıştır.

2015-2020 Stratejik Planımız, Araştırma ve Mesleki Eğitimde Mükemmellikten Fark Yaratmak başlıklı, 2010-2015 yılları için önceki planımızda tanımlanan üst düzey özlemlerin bir uzantısı olarak hizmet vermektedir. En son belgeniz, akademik mükemmelliğimizi, uluslararası duruşumuzu ve toplumsal katkılarımızı artıran beş stratejik tema ortaya koymaktadır.

Uluslararası bir üniversite olarak çeşitliliği, kültürlerarası öğrenmeyi ve küresel bir vizyonu vurgularız. Seçkin kadromuz dünyanın her yerinden işe alındı. Mükemmel bir uluslararası akademik işbirliği ağı kurduk ve 40'tan fazla ülkeden / ülkeden 450 prestijli kurumla küresel anlaşmalar yaptık. Mezunlarımız topluma olumlu katkılarda bulunan düşünceli, uyarlanabilir ve açık fikirli profesyonellerdir.

CityU uluslararası sıralamada güçlü bir performans sergiledi. Quacquarelli Symonds'a (QS) 2019'da göre, CityU dünyada 55. sırada ve 50 yaşın altındaki en iyi 50 üniversite arasında 5. sırada. 2019'daki Times Higher Education World Üniversite Sıralamasında CityU, Uluslararası Görünüm 1. sırada.

Sizi sanal bir tur için web sitemizi keşfetmeye ya da şahsen ziyaret etmeye davet ediyorum. Eski Çin bahçemizin daha çağdaş sanat mimarisine uyumunun uyumundan etkileneceksiniz.

Yol Kuo

Başkan ve Üniversite Sayın Profesör

Ocak 2019

CityU'ya Giriş

Mesleki eğitim ve araştırmaya önem veren CityU, hızla gelişen, küreselleşmiş bir dünyada değişimleri önceden tahmin edip hızlandırabilen mezunlar üretiyor.

Son yıllarda, CityU üniversite sıralamasında güçlü bir performans sergiledi ve şu anda Asya'daki ilk 10 ile dünyadaki ilk 100 arasında yer alıyor. İşletme, yaratıcı medya, veri bilimi, enerji ve çevre, mühendislik, beşeri bilimler ve sosyal bilimler, hukuk, bilim ve veterinerlik ve yaşam bilimleri alanlarında lisans ve yüksek lisans öğrencileri ve akademik kadrosu ile hızlı büyüyen bir kurumdur.

Müfredatımız yenilikçiliği ve yaratıcılığı vurgular ve bu ilke, Üniversitenin profesyonel eğitiminin ve sorun odaklı araştırmanın tüm yönlerini temel alır. Yeni binalardaki yeni öğrenme alanları ve tesisleri tarafından desteklenen müfredat, yeni bir büyüme dönemi için CityU'nun Stratejik Planını içermektedir.

CityU, kendisini acil konulardaki önemi yüksek olan çeşitli alanlarda araştırmaya öncülük ederek, Asya'daki en yenilikçi üniversitelerden biri olarak belirlemiştir. Araştırma programlarının başarısı hem alınan fon miktarına hem de finanse edilen proje sayısına ve araştırma çıktılarının kalitesine yansır.

CityU'nun anakara Çin'e yakınlığı ve yakınlığı ile uluslararası ortaklıkları ve bakış açısı, Üniversiteyi dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ve öğretim üyeleri için dinamik bir öğrenme ve araştırma ortamı sağlamak için ideal bir konuma getirmiştir. CityU'nun küresel kurumlarla ilişkilerinin hem boy hem de büyük hacmi büyümeye devam ediyor.

Böyle ayrılmaz bir rol oynadığı inanılmaz şehir gibi, CityU da hareket etmeye, yenilik yapmaya, öğrenmeye, öğretmeye ve gelişmeye devam ediyor.

Vizyon ve misyon

Vizyon: City University of Hong Kong araştırma ve profesyonel eğitim alanlarının dışında, dünyanın önde gelen bir üniversitesi olmayı hedeflemektedir.

Misyon: Sosyal ve ekonomik gelişmeyi desteklemek için öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek, geliştirmek ve uygulanabilir bilgiler oluşturmak.

(Konsey 26 Mart 2009'da yeni Vizyon ve Misyonu onayladı)

Rehber ilkeler

 1. Akademik başarıda ve kariyer gelişiminde öğrenci başarısı
 2. Öğrenme ve araştırmada mükemmellik, teknoloji yeniliği ve bilgi aktarımı
 3. Hong Kong'un sosyal ve ekonomik iyiliğine faydalar
 4. Kamu kaynaklarının kullanımında sorumluluk
 5. Küresel sosyal yardım ve uluslararası rekabet

CityU Logosu

119670_119652_logo_horizontal_cmyk.pngMarkamız bir logodan daha fazlasıdır. Kim olduğumuzu, ne yaptığımızı ve sunduğumuz profesyonel eğitim programları ve yaptığımız çığır açan araştırmalarla nasıl bir fark yarattığımızı gösterir.

CityU markasına komple bir makyaj yaptık. Temel değerlerimizi, çalışanlarımızın ve programlarımızın dinamik doğasını, yükselen konumumuzu ve ileriye dönük küresel yüksek öğretim kurumu olarak ileriye dönük yönümüzü yansıtacak şekilde yenilendi.

Sıralamalar ve İtibar

Küresel sıralamadaki son başarılar City University of Hong Kong (CityU) araştırma, uluslararasılaşma, itibar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve programların gücünü vurgulamaktadır.

Quacquarelli Symonds (QS) ve Times Higher Education World Üniversite Sıralaması tarafından yapılan aşağıdaki sıralamalara ek olarak, CityU mezunları, Global İstihdam Üniversite Anketi ve Sıralamasına göre, istihdam edilebilirlikleri açısından üst üste üç yıl boyunca ilk 150 arasında yer aldı. Fransız danışma grubu Emerging ve Alman araştırma enstitüsü Trendence tarafından yürütülen yıllık bir anket.

Akademik Organizasyon

Beş kolej: İşletme, Mühendislik, Liberal Sanatlar ve Sosyal Bilimler, Bilim, Veteriner Tıbbı ve Yaşam Bilimleri; ve Yaratıcı Medya Okulu, Veri Bilimi Okulu, Enerji ve Çevre Okulu ve Hukuk Fakültesi, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde akademik programlar sunmaktadır.

Chow Yei Ching Yüksek Lisans Çalışmaları Okulu, tüm lisansüstü programların çalışmasını ve geliştirilmesini güçlendirir ve lisansüstü çalışmalar için bir ortam oluşturur.

Genel akademik organizasyon yapısı aşağıda belirtilmiştir:

İşletme Fakültesi

 • Muhasebe
 • Ekonomi ve Finans
 • Bilgi sistemi
 • yönetim
 • Yönetim bilimleri
 • Pazarlama

Mühendislik Fakültesi

 • Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği
 • Biyomedikal mühendisliği
 • Bilgisayar Bilimi
 • Elektrik Mühendisliği
 • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Sistem Mühendisliği ve Mühendislik Yönetimi
 • Yapı Bilgisi ve Teknolojisi Anabilim Dalı

Liberal Sanatlar ve Sosyal Bilimler Fakültesi

 • Asya ve Uluslararası Çalışmalar
 • Çin ve Tarih
 • ingilizce
 • Dilbilim ve Çeviri
 • Medya ve İletişim
 • Kamu politikası
 • Sosyal ve Davranış Bilimleri
 • Chan Feng Erkekler-ling Chan Shuk-lin İngilizce Dil Merkezi

Bilim Üniversitesi

 • Kimya
 • Matematik
 • Fizik

Jokey Kulübü Veteriner Fakültesi ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

 • Biyomedikal Bilimler
 • Enfeksiyon Hastalıkları ve Halk Sağlığı
 • Nörobilim

Yaratıcı Medya Okulu

Veri Bilimi Okulu

Enerji ve Çevre Okulu

Hukuk Okulu

Chow Yei Ching Yüksek Lisans Çalışmaları Okulu

119669_119653_campus2.jpg

Konumlar

Kowloon maşası

Address
Tat Chee Avenue,83
Kowloon maşası, Kowloon, Hong Kong

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin