The Hong Kong Polytechnic University School of Design

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun


PolyU Design Hakkında

PolyU Design , 1964'ten beri Hong Kong için tasarım eğitimi ve araştırmasının önemli bir merkezi olmuştur. Okul, Doğu ve Batı'yı PolyU Design coğrafi konumuyla gelişir. Öğrencilerin, hem profesyonel hem de uluslararası bir kültürel farkındalık ile tasarım güçlerini geliştirmelerini sağlar. ve sosyal seviyeler.

PolyU Design Yıllık Gösterisi / PolyU Design


sıralamalar

PolyU Design , 2006'dan beri BusinessWeek dergisi tarafından dünyanın en iyi tasarım okullarından biri (Dünyanın En İyi Tasarım Okulları) arasında yer almıştır.

2009 yılında BusinessWeek, Dünyanın En İyi 30 Tasarım Programı'ndan biri olan Tasarım (Tasarım Stratejileri) programlarımızı derecelendirdi.

2013 yılında PolyU Design , Business Insider'ın Dünyanın En İyi 25 Tasarım Okulu listesinde Asya'dan tek okul oldu.

2015 yılında Dünyanın En İyi 10 En İyi Endüstriyel Tasarım Okulundan biri ve 2016 yılında Design Schools Hub tarafından Dünyada Özel Tasarımlı Grafik Tasarım Okullarından biri olarak gösterildi.

2015 yılından bu yana, Okul Konu - Sanat ve Tasarım ile Quacquarelli Symonds (QS) Dünya Üniversitesi Sıralaması'nda dünyanın en iyilerinden biri olarak yer almaktadır. Şu anda, Asya'nın en iyi tasarım okullarından biri ve dünyanın 15.'sidir. Ayrıntılar için 2020 raporunu okuyun.

Önemli mezunlarPolyU Bilgi Günü / PolyU Design

Dennis Chan 陳瑞麟 - mücevher; ürün

Eric Chan 陳秉鵬 - ürün

Kade Chan 陳柏熹 - origami; ürün

Raman Hui 許 誠 ​​毅 - film; animasyon

Keung Hung 洪 強 - medya sanatları; Eğitim

Kit Hung 洪榮杰 - film; Eğitim

Freeman Lau 劉小康 - sanat; ürün; dağlama

Gigi Leung sing - şarkı söyleme; songwriting; oyunculuk

Henry Lau 劉志華 - moda

Rebecca Lee 李 樂 詩 - kaşif

Tony Leung 梁家輝 - film; oyunculuk

Tommy Li 李永 銓 - marka

Anthony Lo - araç tasarımı

Alice Mak 麥 家 碧 - sanatçı; karikatürist

Vivienne Tam 譚燕玉 - moda

Paul Wong 黃 貫 中 - bestelemek; songwriting; şan

Timmy Yip 葉錦添 - film; Kostüm dizaynı

Kitty Yuen 阮小 儀 - tv; radyo


İnsan merkezli tasarım
Öğrenciler 2025 / PolyU Design Güneydoğu Asya'nın Geleceği ile ilgili fikirlerini sunmak için oynadılar.


Yüksek kaliteli tasarım eğitimi sunma felsefesiyle ve hem saf hem de uygulamalı doğada yüksek etkili araştırma ve danışmanlık çalışmaları üreten bir sanat ve bilim kavşağındayız. Sanatın en yüksek ideallerini takdir ederken, şimdi ve yakın gelecekte endüstriyel, ticari ve toplumsal ihtiyaçlarla ilgili insan merkezli ürün, marka ve hizmetlerin oluşturulmasına inanıyoruz. Yaklaşımımız, bu fikirleri desteklemek için tasarımda sağlam bir araştırma temeli oluşturuyor.

Okulun Asya dinamizminin ortasındaki 55 yıllık burs ve araştırma mirasıyla olağanüstü bir geleceği garanti ediyor. Çok çeşitli tasarım uzmanlığımız; Ürün Tasarımı, İletişim Tasarımı, Reklam Tasarımı, Dijital Medya, İç Tasarım, Çevre Tasarımı, Kentsel Tasarım, Uluslararası Tasarım ve İşletme Yönetimi, Tasarım Yönetimi, Yenilik Liderliği, Tasarım Stratejisi ve Etkileşim Tasarımı.

50'si doktora öğrencisi ile geniş bir lisans ve yüksek lisans programlarında yılda yaklaşık 1.400 öğrenciyi yetiştiriyoruz. Okul, Zaha Hadid (1950-2016) tarafından tasarlanan bir dönüm noktası binası olan Jokey Kulübü İnovasyon Kulesi'nde sekiz laboratuvar ve çeşitli birinci sınıf teknik atölyeleri ile önemli araştırma altyapısı içeren iyi donanımlı, iyi donanımlı bir ortam sunmaktadır. Yeni tesislerin yeni düşünceye sürüklendiğine inanıyoruz. Bu nedenle Okul, Asya'daki türünün ilk örneği olan Sosyal İnovasyon için Jokey Kulübü Tasarım Enstitüsü'nü yeni yaklaşımları ve yeni tasarım uzmanlık alanlarını aktif olarak teşvik etmek için başlattı.

Degerlerimiz

Okulun araştırma ve akademik programları temel değerlerimiz tarafından yönetilmektedir:

  1. Açık Zihin Çerçevesinin Geliştirilmesi;
  2. Pozitif Değişimi Yönlendirmek;
  3. Vizyoner Girişimciliğin Kurulması;
  4. Otantik İfadenin Uygulanması; ve
  5. Sorumlu Tasarım

Konumlar

Kowloon

Address
General Office of School of Design
V810, 8/F, Jockey Club Innovation Tower (Block V),
The Hong Kong Polytechnic University

Kowloon, Hong Kong

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin