University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hong Kong Üniversitesi

1911 yılında kurulan HKU, bölgenin en eski ve en iyi bilinen üçüncü kuruluşudur. Zengin mirasımızı ve geleneklerimizi benimseyerek, sınır araştırması yapmaya ve dünya için yeni nesil liderleri geliştirmeye çalışıyoruz.

Dekandan Mesaj

Köklerini bir yüzyıldan fazla süredir izleyen Hong Kong Üniversitesi (HKU), bugün gururla Asya'daki yüksek öğretim kurumlarından biri olarak durmaktadır. Bununla beraber, İşletme ve Ekonomi Fakültesi (FBE) bölgede yaygın olarak tanınan ve saygı duyulan bir işletme okulu haline geldi.

Fakülte birinci sınıf iş liderlerini yetiştirmek ve hızla değişen küresel ekonomideki Hong Kong, Çin ve dünyanın geri kalanının ihtiyaçlarına hizmet etmek için hem akademik hem de uygulamalı araştırmaları teşvik etmeye çalışmaktadır. Öğrencileri küresel bilgiyle aşılayan dünyanın her köşesinden lider bilginleri alıyoruz. Yerli olmayan lisans öğrencilerinin HKÜ'deki tüm Fakültelerdeki en yüksek oranı ve lisans programlarımızdan ikisi, Üniversitenin En İyi 5 ve Hong Kong'un En İyi 10 programları arasında yer alan FBE, Hong Kong ve ötesindeki en iyi ve en parlak öğrencileri çekmektedir.

Fakülte'nin tam zamanlı MBA programı, Asya'nın en iyi derecesidir. Ekonomist İstihbarat Birimi tarafından 2010'dan 2018'e kadar dokuz yıl üst üste yayınlanan Dünya MBA Sıralamasında 1. Küresel odaklı üst düzey yöneticiler ve profesyoneller için Columbia Business School ve London Business School ile ortaklaşa seçkin bir EMBA-Global Asya programı sunmanın yanı sıra, Ayrıca, işletme ve ekonomi eğitimini bir araya getirmek için Çin ve tüm dünyadaki en iyi işletme okullarıyla işbirliği yapıyoruz. Hem kamu hem de özel alemlerde kilit pozisyonlarda hizmet veren iş ve topluluk liderleriyle güçlü ve kapsamlı mezunlar ağımız, ulaşmamızı sağlar ve farklı sektörlerdeki ve toplum katmanındaki etkimizi güçlendirir.

Dünya tarihinin belki de en dramatik sosyoekonomik ve politik değişimlerinden birini yaşadığı için, Fakülte Dekanlığını bu belirli bir zamanda kabul etmekle gerçekten çok üzüldüm ve onur duyuyorum. Asya ekonomilerinin yükselişine, Fakülte'ye Hong Kong'un benzersiz güçlü yönlerinden yararlanmak için eşsiz bir fırsat sağlayan Asya işletme okullarının artan etkisiyle de eşlik edilecektir.

Doğu ve Batı arasındaki ticari ve kültürel ağ geçidi olarak geleneksel rolüyle Hong Kong, bu değişen zamanlarda belirgin bir avantaja sahiptir. Girişimci ruhunu, farklı kültürel karışımını ve benzersiz dinamik enerjisini kutlayan bir şehir olarak Hong Kong, Fakülte'mizi oluşturan küresel düşünce liderleri ve dünya standartlarında eğitimciler tarafından kanıtlandığı gibi, sürekli olarak "en iyinin en iyisinin" dikkatini çekti.

Çok iyi bir temele dayanarak, Fakülte'nin öğrencilere mümkün olan en iyi işletme ve ekonomi eğitimini sağlamak için gelişmeye, gelişmeye ve gelişmeye devam edeceğinden eminim; bilgi sınırlarını ilerletmek için içgörülü ve etkili araştırmalar yapmak; bilgilendirici politika araştırması ve tartışmalarına katılarak kamu politikalarını geliştirmek; Mevcut ve gelecekteki iş liderlerini eğiterek ve besleyerek ve ekonomi ve toplumdaki acil sorunları ele alarak ve çözerek iş dünyasıyla birlikte gelişmek.

HKU, önümüzdeki on yıl içinde, daha fazla etkiye yol açan yenilikçi, uluslararası, disiplinlerarası vizyonlara sahip 'üç artı bir İş' rehberliğinde Asya'nın Küresel Üniversitesi olmaya çalışıyor. FBE'deki beklentilerimiz aynı derecede iddialı olmak: Asya'da önemli yerel, bölgesel ve küresel etkiye sahip birinci sınıf bir işletme okulu olmak. İşletme ve Ekonomi Fakültesi'ni akademik dünyadaki bir fener haline getirme ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme konusunda sizi ziyaret etmeye, bize katılmaya veya bizimle güçlere katılmaya davet ediyorum.

Profesör Hongbin Cai - Dekan, Ekonomi Bölüm Başkanı

sıralamalar

Asya'da 1 No'lu MBA Programı

Ekonomist MBA Sıralaması 2018

No.2 Dünyadaki Ortak EMBA Programı

QS Global EMBA Sıralaması 2019

Vizyon

İş dünyası ve ekonomi alanında önde gelen küresel bir akademik kurum olmak.

Eşsiz Teklif

Fakülte, tamamen Çin ile olan ve gerçekten uluslararası olan Hong Kong'da kök salmaktadır.

Misyon

  • Dinamik ve sorumlu liderleri besleyen dünya lideri işletme ve ekonomi eğitimi vermek.
  • Yenilikçi ve küresel anlamda önemli araştırmalar yoluyla bilgi sınırlarını geliştirmek.
  • Topluluklarla ortak olarak dünyada olumlu değişiklikler yaratmak.

ortaklık

HKU'daki en uluslararası fakülte olan Fakülte, yıllardır dünyaca ünlü üniversiteler ve kurumsal ortaklarla köklü, stratejik bir ortaklığa sahip olup, öğrencilerimize pazar odaklı içerik, üstün öğrenme deneyimi ve araçsal kaynaklar sunmaktadır.

Ortak Programlar

Fakülte küresel erişimini sürekli genişleten Fakülte, dünyadaki birinci sınıf işletme okullarıyla elele katıldı. Yıllar boyunca, Fakülte, Hong Kong, Pekin, Şangay, New York ve Londra da dahil olmak üzere uluslararası finans merkezlerinde dünya çapında bir dizi program sunmaktadır;

EMBA-Global Asya programı

Columbia Business School ve London Business School ile üçlü ortaklık çerçevesinde, EMBA-Global Asia programı öğrencilere küresel odaklı bir öğrenme deneyimi, ağlar ve Batı ve Doğu iş uygulamaları konusundaki anlayışlarını derinleştirecek ve liderlik başarısı için hazırlayacak çok yönlü bakış açıları sunmaktadır.

HKU-PKU DBA programı

HKU-PKU İşletme Doktoru (HKU-PKU DBA) Programı, Pekin Üniversitesi, Guanghua İşletme Fakültesi ile ortaklaşa sunulmaktadır. Yerel liderlerin rekabet gücünü artırmak ve Çin'deki reel ekonomiyi güçlendirmek için mükemmel araştırma uzmanlığı ve stratejik küresel vizyonla iş liderlerini beslemek için tasarlanmıştır.

HKU-PKU EMBA programı

Küresel bakış açısına ve Çin odaklı disiplinlerarası bir yaklaşımı benimseyen HKU-PKU İşletme Yüksek Lisans Programı (HKU-PKU EMBA) programı, tüm sektörlerden liderlere işletme ve finans alanında ileri düzey işletme eğitimi ve üstün bilgi sunar. Peking Üniversitesi, Guanghua İşletme Okulu ile akademik ortaklık, her iki üniversitenin de uzmanlığını kazanmakta ve öğrencilere her iki bölgenin işletme bağlamı hakkında derinlemesine bir anlayış kazandırmaktadır.

HKU-Fudan IMBA programı

1998'den beri Fakülte, Şanghay'daki Fudan Üniversitesi İşletme Fakültesi ile ortaklaşa işbirliği yapan İşletme Yüksek Lisans (Uluslararası) (HKU-Fudan IMBA) programını sundu. Bu bir Hong Kong ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan bir PRC kurumu tarafından düzenlenen ilk ortak programdır ve Devlet Konseyi Akademik Dereceler Komitesi tarafından türünün en iyi programı seçildi. Son yirmi yılda, program 4.500'den fazla iş liderini besledi.

Uluslararası Değişim Ortakları

Fakülte, 40'tan fazla ülke / bölgede 300'den fazla değişim ortağıyla öğrenci değişimi ve staj şeklinde geniş bir ağa sahiptir. Her yıl 400'den fazla öğrenci yurtdışı değişimine gönderilirken, yüzlerce uluslararası öğrenci Fakülte'ye gelir ve böylece kampüste dinamik, çok kültürlü bir öğrenme ortamı yaratır.

Fakülte ayrıca Çin'deki birçok ortak kuruma bağlar. Farklı kültürel değişim ve deneyimsel öğrenme programları sayesinde, öğrenciler Çin'deki iş ortamını anlayabilirler.

Kurumsal İşbirliği

Fakülte, hem kamu hem de özel sektördeki işbirliği fırsatlarını araştırmak suretiyle iş dünyasındaki varlığımızı ve bağlantımızı güçlendirmek için çaba göstermektedir. Geçtiğimiz yıl, Fakülte CCB, Çin Hayat Sigortası (Yurtdışı), Çin Kaynakları, KPMG ve Yeni Dünya Geliştirme vb. İle yeni bir ortaklık oluşturdu. ve dünyanın geri kalanı, stratejik sınırlarda öncü gelişmeler getirmiştir.

Konumlar

Telgraf Koyu

Address
4/F., K. K. Leung Building, The University of Hong Kong
Telgraf Koyu, Hong Kong Adası, Hong Kong

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited