Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sanat, Tasarım ve Teknoloji Dun Laoghaire Enstitüsü (IADT) 1 Nisan 1997 tarihinde Teknoloji sektörünün Enstitüleri içinde özerk bir yüksek öğretim kurumu olarak kurulmuştur. O gün, Sanat ve 450 öğrenci ile Tasarım, Dun Laoghaire Koleji, yeni bir enstitü kuruldu ve Yaratıcı Sanatlar gibi Okulumuzda bu yana geliştirilmiştir. İki Okullar ab-initio kurulmuştur. Yaratıcı Teknolojileri Okulu ve İş ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Ekim 1998 yılında ilk öğrencilerini alındı. 2012 yılında üç akademik okullar iki fakülte haline amgimated edildi: Film, Sanat ve Yaratıcı Teknoloji Enterprise ve Beşeri Fakültesi. Bugün, IADT 2.300 tam zamanlı öğrenciler, 800 part-time öğrenci vardır ve tam zamanlı yerleri 3.000+ büyümeye ayarlanır. IADT, yaratıcı, kültürel ve dijital medya sektörlerindeki uluslararası bir üne ve ayrıca Dun Laoghaire / Rathdown değerli bir eğitim ve kurumsal ortağı ve geniş Dublin ve Doğu Kıyısı bölgedir etti.

IADT - kökenleri

Sanat ve Tasarım Dun Laoghaire Koleji kökenleri kolejlere giriş için hazırlamak için daha sonra bir portföy ders için okulu bırakan bir yerel ihtiyacı Dun Laoghaire Mesleki Eğitim Komitesi (VEC) arasında Borough başlıklı ne bir yanıt izlenebilmektedir sanat ve tasarım. Bu mütevazı başından itibaren Koleji ülkenin önde gelen sanat, tasarım ve film okullarından biri haline itibar büyüdü. Sanat ve tasarım bir yıllık ön diploma kursu 1960 sonlarında Dun Laoghaire Teknik Enstitüsü kuruldu ve İrlanda'da ilk sanat vakıf ders haline geliştirilmiştir.

1970-1971 Dun Laoghaire VECT Sanat ve Tasarım Diploma için önde gelen bir üç yıl daha kurs için izin verdi.

Ağustos 1979'da, Eğitim Bakanı 1 Eylül 1979 dan ayrı bir varlık olarak 'Dun Laoghaire Sanat Koleji ve Tasarım' [DLCAD] kurmaya karar verdiler. 1 Ağustos 1980 tarihinde, Eğitim Bakanı bir NCEA tanınan bir kurum olarak 'Sanat ve Tasarım Dun Laoghaire College' belirleme bir emir yaptı. VEC okul ve York Road ek bir bina öğrenciler için sağlanan imkanlar Ocak 1981 kullanılabilir hale geldi geliştirmek için bir kalkınma planı üstlenmiştir. 1 Ekim 1981 itibarı ile, bir Müdürü okuluna atandı.

Ayrı bir gelişmede, Eğitim Bölümü Marino faaliyetlerini mal satmak ve pekiştirmek için niyet 'Hıristiyan Kardeşler öğrenme üzerine, 1982 yılında seminer Carriglea Park' Hıristiyan Kardeşler satın aldı. 1982 yılında kampüs için alım fiyatı £ 2million olduğunu ilginçtir! Eğitim Bölümü sitesinde bir 'Bölgesel Teknik Koleji' kurulması olasılığını düşündüğünü - birçok nedenden dolayı, bu 1997 yılına kadar bir gerçeklik haline vermedi. Ancak, arazi ve Carriglea de boş eğitim binaları ile, fırsat üniversite Carriglea kampüsünde Dun Laoghaire şehir bulmalarını sağlamak için bir DEB ile yapılmış DLCAD ve düzenlemelerin acil barınma ihtiyaçlarını karşılamak için ortaya çıktı.

1983-1984 akademik oturumu Sanat ve Tasarım Koleji hareket için hazırlık kampüs binalarının kapsamlı yenileme gördüm. Bu fırsat coşkuyla tasarım ekibi ile istişare personeli tarafından alındı ​​ve bir, iyi tasarlanmış, fonksiyonel ve uygun donanımlı üniversite stüdyolar, atölyeler ve ofisler dahil kampüsünde şeklini aldı. Ulusal Belgesi, Ulusal Diploma ve Lisans düzeyinde yeni üçüncü düzey dersler NCEA tarafından doğrulandığı, tasarlanmış ve uygulanmıştır. Öğrenci sayıları giderek artarken bu kolej personel yapısı personelin üçüncü basamak durumunu yansıtmak amacıyla geliştirilmiş olduğu 1 Eylül 1988 yılına kadar değildi. Üniversite giderek büyüdü ve 1997 yılında 450 öğrenci kayıt yaptırmıştır vardı.

IADT - 1997 yılında Teknoloji sektörünün Enstitüleri içinde kurulması

Sanat, 1 Nisan 1997 tarihinde RTC Kanunları altında Tasarım ve Teknoloji Dun Laoghaire Enstitüsü kurulması merkezli bir tam teşekküllü üçüncü basamak üniversite oluşturmak için Dun Laoghaire VEC, DLCAD personelinin uzun tutulan hırs ve toplumun fark Dun Laoghaire. Bir çalışma grubu planlama kesinleşmiş ve yeni üniversite beşeri bilimler, teknoloji ve iş kucaklayan, yeni disiplinler aracılığıyla sanat, tasarım ve medya kurulan vakıf ve itibarını artırmak olacağını vizyonu ile IADT kurulmuştur. Bu ek kolej eşsiz adlandırma ve adı ve misyonu, sanat, tasarım ve teknoloji entegrasyonu kabul edilmiştir.

Kampüs 2007 yılında Atrium Binası [1998], [2002] Carriglea Binası, Mediacube [Dijital Medya Kuluçka Merkezi] eklenmesi ile, 1997 yılından bu yana dönemde önemli ölçüde büyüdü, Backlot [2012] ve Ulusal Film Okulu binası [ 2013]. Öğrenci sayıları 3.000+ öğrencilere daha fazla büyüme ve planlı bir başka yapı programı ile 2300 450 büyüdü.

Konumlar

Dublin

Address
Kill Avenue
Dun Laoghaire
South County Dublin

NL3-07-WK7 Dublin, Dublin ili, İrlanda

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin