Mater Dei Institute of Education

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Eğitim Mater Dei Institute Bir temelidir Dublin Başpiskoposu, Dublin City Üniversitesi Koleji ve altında belirlenen yükseköğretim kurumu Yükseköğretim Kurumu. Enstitü, üçüncü düzey olarak 1966 yılında kuruldu Eğitim Katolik Koleji İrlanda'da ilköğretim sonrası okullara Diyanet Eğitimciler ve Öğretmenler akademik ve mesleki formasyonu konusunda uzmanlaşmış. Dublin Roma Katolik Başpiskoposu Enstitüsü Patron olduğunu. 1999 yılında Enstitü haline gelen bir Dublin City University College. Üniversite, Enstitü'nün stratejik planı ile bağlantı bağlamında - Din, Eğitim ve Sanat: Değişen İrlanda'da 2003-2008 yılında Öğretme ve Öğrenme Taoiseach, Sayın Bertie Ahern TD tarafından başlatıldı.

Enstitü öğretmenlik eğitiminin eş zamanlı modelinin benimsenmesiyle de farklıdır. Uzun yıllar boyunca Enstitü ayrıca okul, pastoral bakım ve vaizlik katkısını artırmak için çeşitli lisansüstü programlar geliştirmiştir. Kurulduğu günden bu yana yılda Enstitüsü İrlandalı eğitimin gelişiminde önemli ve olumlu bir etkisi olmuştur - öncelikle, değil sadece olsa, din eğitimi alanında - onun üzerinde gidiyor öğretmen eğitimi çalışmalarını, çok önemli bakımından kendi mezunlarının katkısı ve personelin araştırma ve yayınlar. Mater Dei Institute okul din adamlarından oluşan mesleki eğitim öncülük eğitim sektöründe değişen ihtiyaçlarına cevap verdi. Bu alandaki katılımı pastoral bakım diğer formları için mesleki eğitimin gelişimine yol açmıştır. Dahası, son 30 yılda İrlandalı toplumda meydana gelen muazzam değişimlere onun bilinci 'Din ve Eğitim' ve 'Din ve Kültür "temaları üzerine eleştirel düşünmeyi ve araştırmayı teşvik etmek Enstitüsü açtı. Enstitü, Dublin City University ile bağlantı yoluyla, ayrıca yüksek lisans ve doktora ödül olabilir Araştırma için.

Enstitü, son otuz beş yıldır İrlandalı öğretmenlik mesleğine katkısı gurur ve korumak ve öğretmen eğitiminin kalitesini artırmak isteyen bir gönüllü ortağıdır. Ulusal ve uluslararası meslek için zorluk bir dönemde, Enstitü öğretmenlerin hizmet alımı, mesleki formasyon, indüksiyon açısından ve in-kariyer katma öğretmen eğitimi için bir kez daha taahhüt eder. Bu kendine güvenen, eleştirel farkında ve hiç hem öğretim kalitesinin artırılması ve İrlanda'da ikinci düzey eğitime öğrenme taahhüt olan öğretmenler oluşturacak niyetinde.

Son yıllarda, Enstitü kendi lisans programında İrlandalı Çalışmaları alanını geliştirmiştir. dini ve kültürel kimliğin ilişkinin çalışma İrlandalı bağlamda özellikle uygundur. Hayırlı Cuma Anlaşması olarak ifade uzlaşma umudu entelektüel ve analitik temelleri ihtiyacı var. Çalışmaların bu program İrlandalı edebiyat, tarih ve din ile zenginleştirilmiş bir diyalog yoluyla İrlandalı kimliğini yenileyerek ulusal amacına katkıda bulunabilecek mezunlar üretecek. Bu alanların dikkatli entelektüel analiz saygı ve hoşgörü fark esas bir anlayış boyun eğmek zorundadır. Dini Araştırmalar ve İrlanda Çalışmaları kombinasyonu özellikle uygundur. Birkaç ülkede dinin etkisi İrlanda'da kadar yaygın olmuştur. Hem iyi ve kötü için için, dini bilinç evde ve diasporada hem de İrlandalı zihinleri nüfuz. Bu derece mezunları din ve toplum arayüzüne anlayışlar verecektir.

In bizim stratejik plan biz değişen bir dünyada Katolik Koleji olmak ne yansıtmak. "Mater Dei Institute sadece pazara veya ideolojik tarafından tahrik olup olmadığını, toplumun son trendleri kucaklayan yerine İrlandalı Katolik ve İrlandalı kültürü arasında bir arabulucu olarak eşsiz konumunu belirtmektedir. Enstitü Hıristiyanlık diğer kültürleri, tutum ve inanç ve hiçbir inanç sistemlerinin bir çok ile açıkça pazarlık yapabilir önemli bir sitedir ve buna katılmak için bütün dinlerin insanları davet ederek bu müzakere gerekliliğini savunuyor. "Ben bu umuyoruz site size Enstitüsü yaşamın çeşitli yönlerini bir tat verecektir.

Andrew G. McGrady Direktörü

Konumlar

Dublin

Mater Dei Institute of Education

Address
Mater Dei Institute of Education,
Clonliffe Road,
Dublin 3, Ireland

Dublin, Dublin ili, İrlanda
Telefon
+353 1 808 6500

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin