Accademia del Lusso

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mevcut sağlık acil durumuyla karşı karşıya kalan Accademia del Lusso , canlı akış yoluyla çevrimiçi kurslar sunmaya devam ederek öğrencilere ve potansiyel öğrencilere sarsılmaz bir bağlılık gösterdi. Okulun öğretmenleri, moda, tasarım ve lüks sektöründeki tüm uzman profesyoneller, öğrenciler için sürekliliği sağlayan ve tüm Accademia del Lusso kurslarını karakterize eden öğretmenler ve öğrenciler arasındaki otantik etkileşimi sürdüren yenilikçi ve etkili yöntemler kullanarak çevrimiçi canlı öğretim Accademia del Lusso .

Daha fazla bilgi için href = "accademiadellusso.com/en adresindeki web sitesini ziyaret edin.

---

Burs fırsatı

Accademia del Lusso Milan, Ekim 2020 veya Şubat 2021'den başlayarak bir moda kursuna başvuran uluslararası ve AB öğrencilerine burs veriyor. Burs için son başvuru tarihi 10 Ağustos 2020'dir. Daha fazla bilgi için lütfen okulla irtibata geçin.

Accademia del Lusso

MODA VE TASARIM YÜKSEKOKULU

Accademia del Lusso Moda ve Tasarım Okulu 2005 yılında, moda ve tasarım endüstrisinde bir kariyere başlamak isteyen gençlere ve sektörde halihazırda geliştirmek veya güncellemek isteyen profesyonellere kaliteli eğitim sunmak amacıyla 2005 yılında açıldı. onların bilgi ve becerileri.

Moda ve Tasarım Okulu'nun eğitim yöntemi, birbirine bağlı iki öğrenme yolu olan yenilikçi bir yaklaşıma dayanmaktadır: üretime yönelik yaratıcı teknik yol ve yönetime adanmış idari yol.

Accademia del Lusso ayırt edici öğretim yöntemi, hepsi de moda ve tasarımın çeşitli alanlarında profesyonel olarak kurulmuş öğretim personelinin uzmanlığının ve deneyiminin sonucudur. Bu, sürekli güncellenen ve iş piyasasına sıkı sıkıya bağlı olan çok disiplinli bir eğitime olanak tanır.

Buna ek olarak, Moda Okulu'nun sektördeki önemli işletmelerle işbirliği, öğrencilerin halihazırda uygulanmış olan devam eden projeler veya projeler üzerinde çalışmalarına ve eğitimlerini sadece profesyonel dünyayla doğrudan temas yoluyla garanti edilebilecek son derece öğretici bir deneyim ile tamamlamalarına izin verir. .

Önerilen dersler

Yüksek Lisans Dersleri: lisans veya daha yüksek bir dereceye sahip olan ve dünya çapında prestijli işletmelerde moda ve lüks yönetimi içindeki pozisyonlarını yerine getirmelerini sağlayan uzman bir hazırlık kazanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

3 Yıllık Kurslar: lise öğrenimlerini bitirmiş ve moda ve tasarım endüstrisinde çalışmak için gereken sağlam teorik ve pratik eğitimi veren üniversite düzeyinde bir kurs almak isteyenler için.

Yoğun 1 Yıllık Kurslar: Lise veya üniversite çalışmalarını bitirmiş olanlar ve Moda ve Tasarım sektöründe yetkin bir meslek sahibi olmak ve kariyer geliştirmek için mevcut bilgilerini geliştirmek ve tamamlamak için yoğun bir ders almak isteyenlere .

Kısa Süreli Dersler: Şu anda öğrenim gören veya çalışan ve uzun süreli bir kursa katılmak için zamana sahip olmayanlar için ideal. Genel kavramlara dayalı olarak tüm profiller için modaya bir giriş ve ideal olarak görülebilirler ya da sektördeki belirli alanlara odaklandıklarında profesyoneller için uygun geliştirme kursları olabilirler.

Hazırlık Kursları: Bunlar her akademik yılın başlangıcından önce gerçekleşir ve Accademia del Lusso Moda veya Tasarım kursuna kayıt olmuş kişiler tarafından erişilebilir. Dersler, öğrencileri dil gelişimi açısından hazırlar, onlara moda ve tasarımın temel kavramlarını sunar ve aynı zamanda öğrencilerin Milano'daki yeni ortamlarına entegre olmalarına yardımcı olur.


Accademia del Lusso okumak için en iyi nedenler

  • % 100 İtalyan Moda ve Tasarım Okulu
  • Öğretmenlerle aktif ve dinamik etkileşim için en fazla 12 öğrenci ve dersten en iyi şekilde yararlanabilmek
  • Öğretim elemanları, güncel çalışma deneyiminin öğrencilere sürekli aktarılması için, şu anda moda ve tasarım sektörlerinde çalışan kalifiye uzmanlardan oluşmaktadır.
  • Teorik dersleri alandaki pratik deneyimlerle birleştiren karma öğretim yöntemi (çalıştaylar: dış ziyaretler, tanınmış moda ve tasarım profesyonellerinin seminerleri, özel etkinliklere katılım, şirketlerin siparişlerine dayalı proje çalışması, Avrupa başkentlerinde trend tahmini deneyimi)
  • Öğretmenler tarafından doğrudan İngilizce öğretilen dersler, tercüman rahatsız edici sınıflar yoktur
  • ADL Kariyer Ofisi tarafından yönetilen lüks sektördeki moda ve tasarım işletmeleri ile sağlam bağlantılar sayesinde mükemmel staj fırsatları
  • Dünyanın en önemli caddelerinden biri olan Via Montenapoleone'de 5 numarada lüks konum
  • Öğrenci Destek Ofisi vize ve göçmenlik işlemlerinde ve Milano'da uygun konaklama yeri bulmada ve uluslararası öğrencilere Milano'daki yaşamlarının tüm alanlarında bakmada yardım sağlar
  • ADL'nin derslerinin temel amacı, öğrencileri günümüzün rekabetçi iş piyasasına anında ve başarılı bir şekilde girmek için hazırlamak ve nitelendirmektir.


Altyapı / Öğretim Olanakları

Accademia del Lusso , öğrencilere iMac ve en yeni donanım ve yazılımlarla donatılmış profesyonel atölyeler ve bilgisayar laboratuvarları sunmaktadır. Okulda ayrıca pencereler, desen yapımı ve terzilik laboratuvarları ile gerçek bir dükkanın yanı sıra fotoğraf çekimi ve moda stil seansları için geniş alanlar bulunmaktadır.


Öne Çıkan Fakülte

Accademia del Lusso öğretmenleri, şu anda moda ve tasarım sektörlerinde çalışmakta olan yüksek kalifiye uzmanlardır ve çoğu sadece ADL öğrencileri için eğitim vermektedir. Bu, öğrencilere güncel çalışma deneyimlerinin sürekli transferini ve ayrıca öğretmen firmalarıyla doğrudan iletişim kurmayı sağlar.


Yerleşimler

Accademia del Lusso Kariyer Ofisi, genellikle işe yerleştirme için açılan bir staj için mükemmel fırsatlar yaratmak amacıyla öğrencileri işletmelere bağlamak için çalışır. Bu verimli ofis, öğrencilerin iş taleplerini yapmaları ve profillerini mümkün olan en iyi şekilde sunmalarını sağlamak amacıyla, cv ve portfolyo oluşturma konusunda öğrencilere yardımcı olmaktadır.


En işe alım şirketleri

Valentino, Prada, Fendi, Ralph Lauren, Salvatore Ferragamo, Bottega Veneta, LVMH, Hugo Boss, Vivienne Westwood, Ermenegildo Zegna, John Richmond, Krizia, L'Espresso, L'Oreal, Luxottica, Marina Rinaldi, Stefanel, Baci & Abbracci, OVS, +39 Manifacture, UPIM, 1. kat, AB & COM, Aeffe, Ajan Lux Venture, Alviero Martini, Antonio Marras, Barbara Giannelli, Be-Ma, Betty Blue, Brooks Kardeşler, Cashmira, Celine, Sınıf Yayıncılığı, Colangelo, Columbus, Conde Nast, Corps et Ame, Datura, PEM Yayıncılık, Emilù, Eres, Fabrizio Melzi, Modacı, Franca Soncini, Francesco Scognamiglio, Eğlence ve Moda, Gelecek Konsept Laboratuvarı, GF Hizmeti, Gianfranco Femzia, Gruppo Zannier, Gitar, Ileana Turrini, Bilgi Taslağı Ingenio, Insight Communication, JM Fashion & Advertisement, Jonofui, Krizia, L'Autre Chose, Le Van Kim, Les Copains, Marly'nin Modası, Martin Margiela, Matteo Sorbellini, Monica Leoni, Muse Dergisi, Nardelli, Sayfa Adv, Philippe Plein, Popai, Prime Donne, Ruffo, SP Yönetimi, Saatchi & Saatchi, Sabat ini, Salima Arfoudi, Schema, Scudrera, So jeans, Società Italia, Uluslararası Çalışanlar, Studio Re, Studio Uno, Tosi İletişim, Ulisse Barbi, Uragano studio, Urrà, Videolook, Vigevano 41, VW Consultin White Gallery, XT.

Konumlar

Milan

Address
Accademia del Lusso S.r.l.
Via Montenapoleone 5

20121 Milan, Lombardiya, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin