Ca' Foscari University of Venice

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Ca 'Foscari hakkında

Aslen 1868'de İtalya'nın ilk işletme okulu olarak kurulan Ca 'Foscari University of Venice, şimdi ekonomi ve yönetim, modern diller, beşeri bilimler ve bilimlerde çok çeşitli çalışma programları sunan çok disiplinli bir kurumdur.

Ca 'Foscari, araştırmalarının mükemmelliği açısından İtalya'da üçüncü sıradadır ve Avrupa Komisyonu Marie Curie araştırma burslarından o kadar çok kazanmıştır ki, bu konuda Avrupa'nın en başarılı on üniversitesinden biridir. Küresel olarak, QS Dünya Üniversite Sıralaması, Ca 'Foscari'yi Modern Diller için en iyi 100 üniversite, Tarih için en iyi 150, Dilbilim ve Coğrafya için en iyi 200 ve Ekonomi ve Ekonometri ile Muhasebe ve Finans için ilk 250 arasına yerleştiriyor.

138855_21649989375_7ae2afa5f6_h.jpgCa 'Foscari ana binası - Büyük Kanal

Ca 'Foscari, hayranlık uyandıran Venedik şehrinde yer almaktadır. Sokaklar ve arabalar yerine kanallar ve teknelerle, bu şehrin gerçekten tekil tarihi merkezi, bin yıldan fazla bir süredir canlı bir kültürel ve ekonomik alışveriş yeri olmuştur ve sanatının ve mimarisinin güzelliği onu UNESCO Dünya Mirası alanı haline getirmiştir. Dinamik kozmopolit bağlamının teşvik edici kültürel mirası sayesinde Ca 'Foscari, gelenek ve entelektüel yeniliğin sinerjik kesişimiyle karakterize edilir ve öğrencilerine ve profesörlerine dünyanın en dikkat çekici şehirlerinden birinde öğrenme ve çalışma için benzersiz bir ödüllendirme fırsatı sunar.

138857_48705456207_608cf69535_h.jpgCa 'Foscari uluslararası öğrenciler

Ca 'Foscari'nin yaklaşık 23.000 öğrencisi vardır ve her yıl 1.300'ün üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yüksek öğrenimin ve en son araştırmanın hem yenilikçi hem de uluslararası olması gerektiğine olan kesin inancıyla, üniversite, çeşitli ortak ve çift lisans ve yüksek lisans dereceleri ve daha fazlasını sunmasına izin vererek, dünya çapında geniş bir ortak üniversiteler ağı oluşturmuştur. Tüm dünyadaki kurumlarla 700 aktif değişim anlaşması. Ca 'Foscari ayrıca öğrencilerini rekabetçi küresel işyerine hazırlar ve hem lisans hem de lisansüstü düzeyde İngilizce öğretilen çalışma programları sunarak uluslararası, kapsayıcı bir akademik topluluğu teşvik eder.

138870_22296930645_980618ab36_h.jpgDünyanın her yerinden öğretim görevlileri ile tanışın - Aula Baratto, Ca 'Foscari ana binası

yer

Ca 'Foscari Üniversitesi, İtalya'nın kuzeydoğu kıyısında, doğrudan Adriyatik Denizi'ne bağlı olan bir lagünde yer alan, dünyaca ünlü Venedik kentinde yer almaktadır.

Venedik, kuzeydoğu İtalya'da bir şehir ve Veneto bölgesinin başkentidir. Yaya köprüleriyle birbirine bağlanan 100'den fazla adadan oluşan sığ bir lagünde bulunan bir takımada üzerine inşa edilmiştir. Yolların yerini kanallar aldığı için insanlar şehrin içinde yürüyerek ve tekneyle dolaşıyor. Aslında Venedik, Avrupa'nın en büyük modern şehir içi araçsız şehridir.

Şehrin tarihi tarihi ve sanatsal zenginlikleri ile karakterize edildiği için, tarihi Venedik Cumhuriyeti, Orta Çağ ve Rönesans boyunca gelişen bir ticaret limanı ve büyük deniz gücüdür. Bu nedenle, kentin bazı siteleri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. .

138871_47432363912_d26055526d_o.jpg

Renkli bir geçmişe ek olarak, Venedik, çağdaş sanat ve kültür merkezi olmaya devam ettiği için aynı derecede canlı bir hediyeye sahiptir.

Venedik'in tarihi merkezinde yaşamak, çevreye duyarlı bir yaşam tarzı yaşamak demektir. Çoğu yere yürüme ihtiyacı nedeniyle, şehrin kamusal alanları sosyal merkezler haline geliyor. Aslında, Venedikli bir öğrencinin gününün en merakla beklenen anlarından biri, sözde aperitivo in campo veya açık havada aperatif: öğleden sonradan akşamın geç saatlerine kadar, Campo Santa Margherita ve Rialto'daki Erbarìa gibi alanlar, mekanlara dönüşüyor. insanlar spritz içerken ve Venedik'in ünlü geleneksel yerel aperatifleri ve atıştırmalıkları olan cicchetti yerken sohbet etmek ve müzik dinlemek için bir araya geliyorlar.

138872_48725820122_4dfb478620_h.jpg

.

Çalışma Deneyimi

Ca 'Foscari University of Venice'nin eğitim teklifi, Lisans ve Yüksek Lisans, 3 okul ve prestijli Collegio Internazionale (International College) araştırma ve öğretim faaliyetlerinden sorumlu 8 Bölüme ayrılmıştır. Bunların yanında üç yapı daha var:

  • Araştırma Doktoralarını (Doktora) koordine eden Ca 'Foscari Enstitü.
  • Profesyonel Yüksek Lisans Programlarını (1. ve 2. seviye) ve yönetici eğitimi için diğer fırsatları düzenleyen Ca 'Foscari Challenge School.
  • İtalyan ve uluslararası öğrenciler için yoğun yaz ve sonbahar kursları, oryantasyon programları, hazırlık yılı programları ve diğer ders dışı etkinlikleri teşvik eden Ca 'Foscari Uluslararası Eğitim Okulu.

138866_30277532680_7a333ff723_k.jpg

Öğrencilere teşvik edici, rekabetçi ve son teknoloji bir eğitim sunmaya adanmış Ca 'Foscari, dünyayı kapsayan geniş bir akademik ortak üniversiteler ağı oluşturdu ve sonuç olarak çeşitli ortak ve çift lisans ve yüksek lisans dereceleri sunuyor. ve 700'den fazla aktif uluslararası değişim anlaşmasına sahiptir. Üniversitenin uluslararası bir akademik topluluğu beslemeye olan bağlılığının bir sonucu olarak, Ca 'Foscari ayrıca İngilizce öğretilen önemli sayıda çalışma programı sunmaktadır.

Öğrenci Tesisleri ve Hizmetleri

Ca 'Foscari'nin ana kampüsü, Venedik'in tarihi merkezinin kalbinde yer alır, ancak aynı zamanda anakarada ek kampüsleri de vardır. Öğrencilere 6 kütüphane, Uluslararası Eğitim Okulu, lisansüstü Challenge Okulu ve bir dil çalışma merkezi kullanma imkanı sunar. Ayrıca sergi alanları, tiyatro, spor merkezi ve kantinler vardır.

Ca 'Foscari, Mali Yardım Ofisi aracılığıyla çeşitli krediler, hibeler ve burslar sunarak tüm Üniversite kariyeri boyunca öğrencilere yardımcı olur. Uluslararası öğrenciler, çalışan öğrenciler ve engelli öğrenciler için özel hazırlanmış destek mevcuttur.

Uluslararası Karşılama Birimi, kayıt prosedürleri için rehberlik ve yardım, akademik yeterliliklerin tanınması, vize başvuru süreci, ikamet izni, öğrenci hizmetleri, sağlık sorunları ve ulaşım gibi uluslararası yararlanıcılar için çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

138867_24540954405_f9914d3d19_h.jpg

Öğrenci kütüphanelerinden biri

Burslar

Ca 'Foscari, uluslararası öğrencilerin varlığını güçlendirmek ve küresel topluluğunu zenginleştirmek için yetenekli uluslararası öğrencilere iki şekilde mali yardım sunmaktadır:

  • öğrenim ücreti muafiyeti - üniversite harç ve ücretlerinin ödenmesinden tam muafiyet
  • tek seferlik 5.000 EUR / her burs

Daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edin.

Konaklama

Ca 'Foscari'nin Konut Ofisi, Ca' Foscari'de okumak veya çalışmak için gelen İtalyan ve uluslararası öğrenciler, araştırmacılar, profesörler ve idari personel için bir hizmettir. Venedik'te ve yakın çevrede uygun ve uygun konaklama çözümleri bulmak için faydalı bilgiler ve iletişim bilgileri sunar.

Daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edin.

Karşılama Ünitesi

Karşılama Birimi, akademik niteliklerin tanınması, vize başvuru süreci ve kayıt prosedürleri hakkında rehberlik / bilgi ve yardım gibi uluslararası öğrencilere ve öğretim üyelerine adanmış geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Ayrıca üniversitenin öğrenci hizmetleri, mali yardım, barınma, sağlık hizmetleri ve ulaşımla ilgili genel bilgiler sağlar.

Daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edin.

Dil Merkezi

Merkez, çeşitli seviyelerde İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve Almanca dillerinde yabancı dil kursları sunmaktadır.

Kantinleri

Üniversitenin, hem Venedik'in tarihi merkezinde hem de Mestre, Marghera ve Treviso'daki anakara kampüslerinde birçok yerde kantinleri vardır.

Giden hareketlilik

Uluslararası üniversiteler ve Ca 'Foscari arasındaki 650'den fazla işbirliği anlaşması sayesinde, dünyanın her yerindeki 70'den fazla ülkede yurtdışında okumak için biraz zaman geçirebilirsiniz . Uluslararası Ofis, önde gelen uluslararası hareketlilik programlarına katılarak, yabancı ev sahibi üniversiteler ve şirketlerle ilişkiler geliştirerek ve üniversite topluluğunun tüm üyelerinin katılımı için teşvikler sağlayarak Ca 'Foscari öğrencilerinin giden hareketliliğini teşvik eder.

Daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edin.

Kariyer Desteği

Kariyer Ofisi, hem İtalya'da hem de yurtdışında stajlar ve işe yerleştirmeler düzenler, ayrıca mevcut öğrencilerin ve yeni mezunların iş piyasasında rekabet edebilmeleri için ihtiyaç duydukları profesyonel becerileri edinmelerine yardımcı olmak için kariyer fuarları, işe alım gezileri ve atölyeler düzenler.

Daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edin

Kariyer Günü

Kariyer günü, mezunların ve yeni mezunların katılımcı şirketlerin yöneticileriyle tanışabilecekleri ve çalışma dünyasını tanıyabilecekleri işe alımlara adanmış tam günlük bir etkinliktir. Öğrenciler firmaların stantlarını ziyaret edebilir, özgeçmişlerini dağıtabilir, mülakatlara katılabilir, kendilerine açık mesleki fırsatlar ve kariyer seçenekleri hakkında bilgi edinebilirler. Kariyer Günü aynı zamanda bir dizi atölye çalışması, seminer ve şirket sunumunu içerir.

Öğrenci hayatı

Diğer bazı üniversiteler dünyanın en güzel şehirlerinden birinde araştırma yapma ve araştırma yapma fırsatı sunmaktadır. Ca 'Foscari'de kültürel gelenek ve entelektüel yenilikler bir araya gelebiliyor.

Ca 'Foscari'de okumak, saatlerce dolaşabileceğiniz ve hatta kaybolmaktan zevk alabileceğiniz, Venedik'in güzel meydanlarından birinde Spritz'e sahip, dünyaca ünlü müzeleri ve sergileri gezebileceğiniz, eşsiz bir şehirde eğitim ve yaşamak için bir fırsat sunuyor. lagünün küçük adalarından tekne ile Lido plajlarının keyfini çıkarın ve lezzetli yemekleri tadın.

138868_48725319338_9bc415f3b1_h.jpg

Üniversite ayrıca öğrencileri ve personeli başka hiçbir şeye benzemeyen bir şehirde, geçmişin yenilikle buluştuğu bir yerde bir araya getirmek için birçok kültürel etkinlik düzenlemektedir ve bilgi için susuzluğunuz çok sayıda girişim tarafından teşvik edilmektedir. Venedik'te yaşamak, yaşamak sanat, mimari, geliştirme, araştırma, çevreye ilgi ve eski gelenekleri ve farklı kültürleri keşfetmektir.

Ayrıca, Ca 'Foscari, öğrencilere çok çeşitli spor aktiviteleri ve öğrenci dernekleri sunarak, çok yönlü bir çalışma deneyimi garanti eder:

  • Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) - 36 ülkeden 12.000'den fazla üyesi olan Erasmus Öğrenci Ağı, öğrencilere öğrencilere yardım etme ilkesine göre kültürel anlayış ve kişisel gelişim fırsatları sağlayarak uluslararası ağ kurmayı destekler ve teşvik eder.
  • Üniversite Spor Merkezi (CUS) - CUS, öğrencilere Venedik'in tarihi merkezindeki tesisleri sayesinde çok çeşitli sporlara katılma fırsatı sunuyor.
  • Radio Ca 'Foscari - Ca' Foscari öğrencileri tarafından yaratılan üniversitenin çevrimiçi radyo istasyonu, son derece popüler bir iletişim aracıdır. İlgi çekici öğrenciler, bireysel becerileri ve deneyimleri temelinde operasyonda yer alabilirler.
  • Üniversite Korosu ve Orkestrası - Ca 'Foscari'nin korosu ve orkestrası, yirmi beş yıldan fazla bir süredir öğrencilere müzik sevgilerini keşfetme ve geliştirme fırsatı sunuyor. Grupların repertuarları yıldan yıla değişir ve ortaçağdan çağdaş parçalara kadar değişir.
  • Shylock Üniversitesi Tiyatro Merkezi (CUT) - Shylock, tiyatro performansı alanında teknik-sanatsal yeniliği teşvik etmeyi amaçlayan bir kültür derneğidir. Eğitim ve deneysel atölyeler düzenler, ziyarete gelen prodüksiyon ve gösterilere ev sahipliği yapar, araştırma ve üretim projeleri yürütür.

138869_47563963651_3ed3fde129_h.jpg

Konumlar

Venedik

Address
Linguistic Campus
Dorsoduro, 3246

30123 Venedik, Veneto, İtalya

Venedik

Address
Linguistic Campus
Ca' Cappello San Polo 2035, Calle del Magazen

30125 Venedik, Veneto, İtalya

Venedik

Address
Economic Campus
San Giobbe, Cannaregio 873

30121 Venedik, Veneto, İtalya

Venedik

Address
Humanistic Campus
Malcanton Marcorà, Dorsoduro 3484/D

30123 Venedik, Veneto, İtalya

Venedik

Address
Scientific Campus
Via Torino 155

30170 Venedik, Veneto, İtalya

Treviso

Address
Treviso Campus
Palazzo San Paolo, Riviera Santa Margherita 76

31100 Treviso, Veneto, İtalya

Roncade

Address
H-Campus
Via Sile 6

31056 Roncade, Veneto, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin