Free University of Bozen-Bolzano

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Free University of Bozen-Bolzano 1997 yılında kuruldu. Üniversitemiz, çok dilli kursları (Almanca, İtalyanca, İngilizce ve Ladin) ve yurtdışından gelen çok sayıda öğrenci ve öğretim elemanı tarafından ifade edildiği gibi güçlü bir uluslararası görünüme sahiptir.

Üniversitenin beş fakültesi vardır ve yüksek öğretim üyesi yüzdesi (% 35) ve öğrenciler (% 17) yurtdışından geliyor ve İktisat, Doğa Bilimleri, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Eğitim ve Tasarım alanlarında araştırma, eğitim ve araştırma yapıyorlar. . 30'dan fazla lisans ve yüksek lisans dersine kayıtlı 4 bin 100 öğrencimiz var.

Ulusal sıralamada, üniversitemiz her yıl en üst sıralara çıkar. 2018'de, üst üste dördüncü yıl için, İtalyan sosyal araştırmalar araştırma merkezi Censis, üniversitemizi daha küçük özel üniversiteler arasında (5.000'den az öğrenci) birinci sırada yer aldı. Özellikle “uluslararasılaşma”, “öğrenci memnuniyeti” ve “uygulama odaklı” kategorileri altında uluslararası sıralamada da üst sıralarda yer alıyoruz.

Sunulan dersler ve araştırma projelerimiz, uluslararası ve bölgelerarası ağlarla bağlantılıdır. Örneğin, Euregio projesi kapsamında Innsbruck ve Trento üniversiteleriyle ortaklık kurduk ve en üst kalite standartlarına ulaşmaya kararlıyız.

WhatsApp hakkında bize bir soru sorun

Konumlar

Bolzano

Address
Free University of Bozen-Bolzano
Universitätsplatz 1 Piazza Università 1

39100 Bolzano, Trentino-Güney Tirol, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin