LUISS School of Government

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hükümet Okul Libera Universita degli Studi Internazionale sociali (LUISS) Guido Carli parçasıdırMultidisipliner Üniversitesi tüm akademik düzeyde derece sunar. Odak işletme çalışmaları, ekonomi, siyaset ve hukuk üzerinde. Kampüs Roma'nın merkezinde bulunan ve 7000 öğrenciler için modern bir çalışma ortamı sunuyor edilir. Via Romanya büyük, yarı-park alanı içinde bulunan yeni bina, en son gelişmiş teknolojiye sahip, modern bir üniversite karmaşıktır. mimari tamamen topluluk duygusu ve Üniversitesi'nde hayatın yoğunluğunu ifade açık, dinamik, şeffaf boşluklar bulunmaktadır.

LUISS Guido Carli bir Üniversite eğitim ve araştırma alanında hatırı sayılır yatırım açısından mükemmellik konusunda kararlıdır. Teşekkürler Confindustria, İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu ile olan ilişkisi için, Üniversite uluslararası alanda faaliyet çoğu ülkenin sanayi kaygıları, yakın bağları var. LUISS araştırma ve öğretim mükemmelliği son zamanlarda Il Sole 24 Ore, Avrupa'nın önde gelen gazetelerinden biri olan ve Nationplacing İtalya'da üst arasında kurum tarafından bağımsız bir değerlendirme yoluyla teyit edilmiştir. kuruluşundan bu yana LUISS Guido Carli İtalya'nın ekonomik ve kültürel gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Sadece piyasa kültürünün değerleri ve modern demokrasinin kurallarına duyarlı dünya çapında liderleri eğitimli vardır, ama aynı zamanda ekonomi ve finans, hukuk ve siyaset bilimi alanlarında önemli akademik katkılarda bulunmuştur.

doğrudan Müdürü Prof. Sergio Fabbrini gelen Hükümet LUISS Okulu hakkında duymak

Hükümetin Okul itibaren Andrea Giannone üzerinde Vimeo.

Neden Luiss Guido Carli

LUISS Guido Carli tüm akademik düzeyde derece sunan multidisipliner Üniversitesi'dir. Odak işletme çalışmaları, ekonomi, siyaset ve hukuk üzerinde. Kampüs Roma'nın merkezinde bulunan ve 7000 öğrenciler için modern bir çalışma ortamı sunuyor edilir. Via Romanya büyük, yarı-park alanı içinde bulunan yeni bina, en son gelişmiş teknolojiye sahip, modern bir üniversite karmaşıktır.

mimari tamamen topluluk duygusu ve Üniversitesi'nde hayatın yoğunluğunu ifade açık, dinamik, şeffaf boşluklar bulunmaktadır. LUISS Guido Carli bu eğitim ve araştırma alanında hatırı sayılır yatırımlar ile (hem öğrenci ve öğretim açısından) en iyi yetenekleri çekiyor mükemmellik taahhüt bir Üniversite olduğunu. Teşekkürler Confindustria, İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu ile olan ilişkisi için, Üniversite uluslararası alanda faaliyet çoğu ülkenin sanayi kaygıları, yakın bağları var. 1966 yılında kuruluşundan bu yana en fazla kırk yıl içinde, LUISS Guido Carli İtalya'nın ekonomik ve kültürel gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Sadece piyasa kültürünün değerleri ve modern demokrasinin kurallarına duyarlı dünya çapında liderleri eğitimli vardır, ama aynı zamanda ekonomi ve finans, hukuk ve siyaset bilimi alanlarında önemli akademik katkılarda bulunmuştur.

Konum ve Hizmetler

Hükümet Okulu'nda okuyan akademik çalışmalarını, coşku ve deneyim paylaşan Luiss dinamik ve uluslararası toplumun bir parçası olmak demektir. Öğrenciler eğitimde aktif rol tutun ve öğretim üyeleri ile yakın bir ilişki güvenebilirsiniz. LUISS öğrencilerin kendi radyo ve WebTV, İtalyan öğrenci topluluğunun en önemli olmak üzere, ötesinde Üniversitesi ve kumaş yer almak için birçok fırsat vardır.

Yemek yiyor

Öğrenciler aşağıdaki çalışma saatleri vardır Via Romanya kampüsünde kafeterya erişebilir:

  • Öğle yemeği: Pazartesiden cumaya, 12,00-14,30
  • Akşam yemeği: Pazartesiden cumaya, 19,00-20,45
  • Cumartesi: 12.00-13.30

kafeterya take-away hizmet akşam yemeği için ve cumartesi günleri açıktır sunuyor. 13.30 ile hizmet ayırmak gereklidir. kafeterya açılış saatleri değişiklikler duyuru panosunda ve LUISS web sitesinde ilan edilecektir. Ağustos ayında, kafeteryalar kapalı olacaktır. Daha fazla bilgi burada mevcuttur.

E-postalar ve BT

Üniversitenin BT Hizmetleri birimi çalışmasını garanti eder ve BT güncelleme geliştirilmiş yazılım uygulamaları ile öğrencilere, öğretim üyeleri ve personeli sağlayan LUISS de hizmet vermektedir. Aynı zamanda eğitim, araştırma ve idari hizmetlerde uygulanan sistem ve platform birlikte çalışabilirliği garanti eder. Bilişim Hizmetleri 'başlıca faaliyetler şunlardır:

  • ağ ve güvenlik hizmetleri
  • kullanıcılara yardım
  • donanım ve yazılım satın alma
  • Yeni teknolojilerin uygulanması
  • bakım ve uygulamalarının geliştirilmesi

Hükümet Okulu öğrencisi olarak, birkaç webbased hizmetlere bir e-posta hesabı ve erişim sağlanacaktır. LUISS kampüsler ayrıca kablosuz erişim sağlar.

Kütüphane

Hükümet öğrencilerin okul özgürce çevrimdışı ve çevrimiçi araştırma kaynakları, kitaplar ve süreli yayınlar büyük bir kümesi sağlar LUISS kütüphane erişebilirsiniz. Kütüphane hakkında daha fazla bilgi burada mevcuttur.

spor

LUISS Spor Aktivite öğrencilerin katılmak ve spor değerli mesaj yoluyla bir Topluluk parçası hissediyorum hale getirmeyi amaçlamaktadır. Hükümet Okulu parçası olarak, basketbol, ​​futbol, ​​voleybol, rugby, atletizm de dahil olmak üzere değişen spor her türlü uygulama olabilir. Tüm spor aktiviteleri toplu taşıma ile Via Romanya kampüsünden 30 dakika içinde Acqua acetosa alanında en, Üniversite sporları merkezi PALALUISS gerçekleşecek. Daha fazla bilgi için buraya bakınız.

Kültürel aktiviteler

Öğrencilerimiz ayrıca, fotoğraf ve yazı yarışmaları, tiyatro laboratuarları gibi LUISS öğrencileri tarafından düzenlenen çeşitli kültürel etkinliklere katılabilirler. Üniversite aynı zamanda öğrencilerin fiyat bilet veya indirimli sezon bilet kesim sunan Roma tiyatroları bir dizi anlaşması bulunmaktadır. Eğer Üniversitesi'nde geldiğinde daha fazla bilgi verilecektir.

Kampüs sağlık

Öğrenciler kimin ofis saatleri in-house doktor tarafından LUISS tarafından sağlanan ve yönetilen bir maliyet ücretsiz sağlık hizmeti erişebilirsiniz:

  • Pazartesi, Çarşamba, Cuma: 15.30-16.30
  • Salı ve Perşembe: 10.00-12.00

Ağustos ayında, on-kampüs bakım hizmeti kapalıdır. Doktor aynı zamanda e-posta yoluyla ve telefonla temasa geçilebilir.

Acil sağlık hizmeti

kampüs içi ve öğrencinin hem de evde kullanılabilir tüm LUISS öğrenciler için acil sağlık hizmeti vardır. Servis Medical Care tarafından sunulan ve ücretsiz numarayı 800 94 94 89 numaralı telefonu arayarak onlarla irtibata geçebilirsiniz.

Seyahat Acentası

LUISS Guido Carli öğrenciler hizmetleri bir dizi yararlanabilir CTS seyahat acentası (Centro Turistico studentesco e Giovanile) ile bir anlaşma imzaladı. Hükümet Okulu öğrencileri yerine 30 €, 18 € için bir CTS üyelik kartı satın alabilirsiniz. CTS üyeleri CTS Üyelik Kartı ve indirimler erişim sağlar Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı almak ve İtalya'da ve yurtdışında havayolu, tren, vapur, sinema ve tiyatro biletleri fiyatları kesti. Ayrıca aşağıdaki adresten Hükümet Okulu Kabul personel ile irtibata geçiniz Bu hizmetlere ilişkin destination.Details bilgilerin herhangi bir yere tatil paketleri satın alabilirsiniz: Villa Emiliani Hükümet Via di LUISS Okulu 14 00197 Roma İtalya Tel: 0039 06 85225052 / 5065 Faks: 0039 06 85225056 E-posta: LUISS hizmetleri hakkında sog@luiss.it.More bilgiler mevcuttur LUISS Uluslararası Broşürü

Akreditasyon

Hükümet Okul LUISS Guido Carli ayrılmaz bir parçasıdır. Üniversite Eğitimi, Üniversite ve Araştırma İtalya'nın Bakanlığı tarafından tamamen tanınan akademik ve araştırma kurumudur.

Konumlar

Roma

LUISS School of Government

Address
Viale Pola 12, 00198 Roma, Italia
00198 Roma, Lazio, İtalya
Telefon
+39 06 85225053

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin