Milano Fashion Institute

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Milano Fashion Institute Bocconi Üniversitesi, Cattolica Üniversitesi ve Milano Politeknik: üç Milan üniversiteler tarafından moda sektöründe yüksek öğrenim sağlamak amacıyla kurulmuş bir konsorsiyum. Bu üç üniversite yönetimi, iletişim ve tasarım alanlarında moda sektöründeki işletmeler için araştırma ve eğitim faaliyetleri konsolide tecrübesi ışığında, mükemmellik uluslararası bir merkezi temsil etmektedir. Bu durumda, Milano Fashion Institute Akademik ortaklar tarafından katkıda yeterlilikler uygulanan disiplinler arası yaklaşım için Avrupa'da benzersiz bir girişimdir. Eğitim programı Cattolica Üniversitesi Sosyal Bilimler ve İletişim Bocconi Üniversitesi, akademisyen ve Ekonomi araştırmacılar ve Yönetim disiplinleri içeren, Teknoloji ve Tasarım Milano Politeknik Üniversitesi. Genellikle, moda endüstrisinde programları sadece bir veya bu disiplinlerin iki içerir ve bu nedenle zorluk moda işletmeler dahil yaratıcı, üretim ve iletişim süreçleri ile gündeme gelen konuların büyük bir aralığı öğrencilere tanıtarak var.


Milano Fashion Institute programı, diğer taraftan, onlar etkili moda ürünleri tüm desgin, üretim ve iletişim sürecini yönetmek için gereken uzman disiplinlerarası becerileri kazandırmak için yola koyulur.

MFI bir usta katılıyor Milano'da bir çok yoğun dönemi, büyük dünya moda başkentlerinden biri geçirmek için eşsiz bir kültürel, kişisel ve profesyonel bir fırsat sunuyor.

Geçen yüzyılın ikinci yarısından itibaren kurulan Milan ve moda arasındaki güçlü bağları, dünyada en kozmopolit şehirlerinden tipik butikler ve mağazaların tarafından özel olarak temsil edilmemektedir. Aslında, Milan 600'den fazla showroom ve 3000 moda şirketleri vardır. Milan da uluslararası alanda en aktif ve önemli halkla ilişkiler ve reklam ajanslarının bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ve hepsi bu değil. Fotoğrafçılar stüdyoları, izcilik ajansları, yapım şirketleri, yayıncılık sistemi ve küresel ölçekte en iyi bilinen, en gelişmiş ve yenilikçi dağıtım biçimlerinin bazı: Milan ve çevredeki ilinde moda boru hattı oluşturan tüm iş vardır. Milan da en önemli sanayi kuruluşları gibi İtalyan Moda Ulusal Odası (CNMI) ve İtalyan Moda Sisteminin (SMI) olarak, kurulmuş olan şehir.

Bir üretim ve profesyonel sistem daha fazla, Milan global bir moda aşamasıdır: Milano Collezioni, MIPEL (Uluslararası Deri Ürünleri Pazarı), MIDO (Uluslararası Gözlük Fuarı), MICAM ShoeEvent (Uluslararası Ayakkabı Fuarı) ve Milano gibi moda sisteminin önde gelen olaylar, Unica (İtalyan Tekstil Fuarı), yıl boyunca dünyanın dört bir yanından gelen moda sektörü operatörleri çizim, bir katalizör olarak hareket ederler.

Kültürel konuşan, Milano Sanat Kesinlikle böyle moda ve tasarım themselves.The Scala Tiyatrosu, Duomo olarak çağdaşlık karakterize kültürel olgular, bağlı olduğu İtalyan tarihinin dahası, güçlü mevcut ve hangi şehir, Kraliyet Sarayı, Sforzesco Kalesi, Arcimboldi Tiyatrosu, Triennale Tasarım Müzesi, Brera Pinacoteca, Poldi Pezzoli Müzesi, yirminci yüzyıl Müzesi ve Morando Sarayı Moda Müzesi barındıran kültürel sitelerin geniş bir sistemin ana sembolleri Yıl boyunca etkinlikler ve sergiler.

Brera ve Navigli kanallar boyunca restoran ve mekanları, moda 'Altın Dörtlü' (Milano'nun merkezinde lüks perakende bölgesi) ve mega-mağaza in butikleri: kişisel düzeyde, Milan birçok farklı eğlence çok fırsatlar sunuyor corso Vittorio Emanuele, üst çağdaş tasarım markalarının showroomlar dışında iyi bilinen birçok mahallelerin hayatını animasyon küçük butik aa yaygın servis ağı ile birlikte Uluslararası Mobilya Fuarı (Salone del Mobile) ve Fuorisalone olayları gibi pek çok olay, şehir merkezi. Milan da majör ve minör spor hem de, Avrupa ve dünya düzeyinde en şampiyonluğu var ekipleri ile uzak geçmişte köklü bir spor geleneği vardır. Son olarak, hem de merkezi Avrupa'da bulunan varlık, Milano Büyükşehir ağların fazla 80 km (ve iki çizgi daha yapım aşamasında) ve tramvay hatları 280 km Kuzey İtalya'nın en önemli demiryolu merkezidir vardır.

Konumlar

Milan

Address
Milano Fashion Institute
Registered Office
Via Sarfatti 25,

20136 Milan, Lombardiya, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin