Politecnico di Milano

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Politecnico di Milano zaman deneysel araştırma yoluyla ekonomik ve üretim dünyalar ve teknoloji transferi ile üretken bir ilişki ile sonuçlanan, öğretim ve araştırma kalitesi ve yeniliğe dayalı olmuştur.

Bilimsel araştırma

Politecnico di Milano Ağırlıklı olarak enerji, ulaşım, planlama, yönetim, mimari, tasarım, matematik, doğal ve uygulamalı bilimler, BİT, çevre ve kültürel miras alanlarında yürütülen Researchis'e olan güçlü kararlılığı ile ön plana çıkmaktadır.

Gelişmiş ve yenilikçi eğitim programları, böylece yenilik ve dönüşüm için güçlü bir katkı vererek, üniversite ve işletmelerin dünya karşılayacak bir yer yaratmak, icat beri Araştırma, karşılaştırma ve uluslararası bazda iyi üniversite enstitüleri arasında rekabet için önemli bir unsuru temsil Toplumun.

Avrupa'da, Politecnico di Milano Kuzey Amerika'dan Güneydoğu Asya'ya uzanan geniş bir yelpazede diğer ülkelere yayılmış en nitelikli Avrupa üniversiteleri ile birçok araştırma ve eğitim projesinde yer almaktadır. Üniversite parçasıdır IDEA Ligi, Seçkin, son derece yetenekli öğrenciler için müfredat dışı etkinliklerle yeni nesil Mühendisler yetiştirmeyi amaçlayan beş önde gelen Avrupa teknoloji üniversitesi arasında stratejik bir ittifak.

Kampüsler

Politecnico di Milano'nun şehirlerinde yedi kampüs var. Milano (Leonardo ve Bovisa kampüsleri), Como, Lecco, Cremona, Mantova ve Piacenza. Bu çok merkezli yapısı, Politecnico Ağ denir. Milano'da ve yakındaki şehirler Avrupa'nın en büyük ekonomik ve kültürel alanlarından birini oluşturuyor. Milan kendisi, Moda ve Tasarım alanlarında dünyaca ünlüdür.

PoliMi'de uluslararası öğrencilere ve sporlara hoş geldiniz

Birkaç spor tesisleri şu adresten temin edilebilir: Politecnico di Milano Ve diğer merkezlerde üniversite ile bağlantılıdır. Öğrenciler atletizm, futbol, ​​ragbi, yüzme, fitness, golf, voleybol, basketbol, ​​futbol, ​​judo, eskrim, tırmanma, kayak vb. Uygulamalar yapabilirler.

Konumlar

Milan

Politecnico di Milano

Address
Piazza Leonardo da Vinci, 32

20133 Milan, Lombardiya, İtalya
Telefon
+39 02 2399 2008

Como

Address
Polo Territoriale di Como
Via Natta 12/14

22100 Como, Lombardiya, İtalya

Lecco

Address
Polo Territoriale di Lecco
Via Gaetano Previati, 1/c

23900 Lecco, Lombardiya, İtalya

Cremona

Address
Polo Territoriale di Cremona
Via Sesto 39/41

26100 Cremona, Lombardiya, İtalya

Piacenza

Address
Polo Territoriale di Piacenza
Via Scalabrini 76

29121 Piacenza, Emilia-Romagna, İtalya

bol manto

Address
Polo Territoriale di Mantova
Piazza d'Arco 3

46100 bol manto, Lombardiya, İtalya

Milan

Address
Milano Bovisa Campus
Milan, Lombardiya, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

MSc
Bu okulun aynı zamanda sundukları: