Politecnico di Milano - Master School F.lli Pesenti

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Politecnico di Milano, 29 Kasım 1863'te Milano'da "Kraliyet Yüksek Teknik Enstitüsü" adı altında kurulmuş, bilimsel ve teknolojik karakterli bir İtalyan devlet üniversitesidir. Çalışma ve bilimsel araştırma alanlarında mühendislik, mimarlık ve tasarım bulunmaktadır. Politecnico derece, uzmanlık derecesi ve araştırma doktora akademik unvanlarını yayınlar ve çeşitli araştırma doktora dersleri ve üniversite ustalarının sitesidir. Şu anda Üniversite kayıtlı yaklaşık 36.000 öğrenciye sahiptir.

Uluslararası üniversitelerdeki en saygın ve üncü derecelerden biri olan QS World University Ranks'in 2015 sayısı, Politecnico di Milano'yu, dünyanın en iyi beş yüz üniversitesi arasına ve özellikle de İnşaat-İnşaat Mühendisliği alanında ve Tasarım alanı, Politecnico di Milano sırasıyla aşağıdaki şekilde konumlandırılmıştır:

- İTALYA: Birincilik (İnşaat-Yapı Mühendisliği) 1.lik (Tasarım)
- AVRUPA: 4. sıra (İnşaat Mühendisliği) 4. sıra (Tasarım)
- DÜNYA: 13. sıra (İnşaat Mühendisliği) 11. sıra (Tasarım)

Fernando Meloni / Unsplash

gelenek

Kültürel arka plan:
İtalya, modern Avrupa medeniyetlerinin tarihi ve kültüründe iki bin yıllık liderliğin ardından, dünyanın sanatsal mirasının üçte ikisine sahiptir. Mimari ve mühendislik tasarımı alanında tarihsel ve güncel mükemmellikleri içeren bir ülke. Milano Politeknik Mimarlık ve Mühendislik Okulları, 1863'ten bu güne kadar kesintisiz bir şekilde korunmuş ve bu mükemmelliği sürdürmüştür.


Ekonomik arka plan:
Milan, Avrupa'nın ekonomik açıdan en hayati bölgelerinden biri olan Lombardiya'nın başkentidir; Bu yıllarda “Milan için yeni Rönesans” hakkında konuşuyoruz. Bir asırdan fazla bir süredir, ekonomik ve üretken rolünü sağlamlaştırdı, en büyük İtalyan finans pazarı ve aynı zamanda Expo 2015'in dünya moda ve tasarım başkentlerinden biri haline geldi. 2008'in küresel mali krizinin, ülkemiz ekonomisine ve işgücü piyasasına ciddi olumsuz etkileri olduğu zaman. Bugün hiç olmadığı kadar şirketler, derhal kuruluşa gerçek ve somut bir fayda sağlayabilecek uzman personel arıyor: “istihdam edilebilirlik” ve “istihdam edilebilirlik becerileri” hakkında konuşuyoruz .


Coğrafi arka plan:
İtalya'nın Akdeniz'deki merkezi yapısı, farklı iklim koşulları, çevresel ve sismik koşullar ile birlikte uzun ve farklı mühendislik ve mimari çözümler için bir zorluktur.
Matteo Raimondi / Unsplash

yenilik

Önceden özetlenen koşullar ve okul yönetiminin iradesi, F.lli Pesenti Master School'u, üniversite eğitimi ile mesleklerin inovasyonu arasındaki ve özellikle İnşaat dünyasındaki mesleklerin inovasyonu arasındaki boşluğu doldurabilecek bir eğitim aracı olarak yerleştirmeyi mümkün kılar Altyapı.

Mühendis ve mimarlık mesleğinin uluslararasılaştırılması, bir mühendislik ve mimari çalışmanın çeşitli seçenekler arasında, bazen bunlar arasındaki karşılıklı çatışmada optimal olması gerektiği tasarım tercihleri nedeniyle sürekli gelişen zorluklar önermektedir.

Okul, akademik rakamlar, ünlü üreticiler ve profesyoneller arasındaki sürekli işbirliği sayesinde, Yüksek Lisans öğrencilerine gayrimenkul yatırımının ön fizibilite çalışmasından inşaat alanına kadar büyük İtalyan ve uluslararası projelerin tüm yönleriyle yüzleşmelerini sağlar. Tüm proje aşamaları, inşa yönetimine ulaşıyor.

Okulu karakterize eden yenilik, bir sonraki 2016 - 2017 baskısı için ONLINE olarak da aktif hale getirilmiş olan 8 Master Kursu (tümü üç yıllık mezunlara ve yabancı öğrencilere açık) teklifiyle okunabilir. Bu, okulun eğitim geleneğinin tüm dünyadaki öğrencilere ulaşmasını sağlar, hareket etmeden ve çalışma faaliyetlerine ara vermek zorunda kalmadan Politecnico di Milano'da Master derecesine devam etmelerini sağlar. AY 2014-2015'ten başlayarak, F.lli Pesenti Master School, bir yıl boyunca görev yapmak istemeden profesyonel olarak güncel kalmak isteyenler için, eğitim teklifini genişletti. Bu nedenle, Okul, kendisine ait farklı alanlarda, 4 Aylık Uzmanlık Kursu ve Mühendislere ve Mimarlara Mesleki Eğitim Kredileri tanıyan CFP kursları önermektedir. Dahası, MOOC-Oriented ASP (Advanced Study Program) aynı zamanda, çok düşük bir fiyatla yüksek lisans derecesinin tüm derslerini tamamen çevrimiçi olarak ve final tezini yazmak için fazla zaman ayırmanıza gerek kalmadan takip etmenize izin veren bir konudur. Autodesk, Oracle ve Siemens gibi önde gelen firmalarla düzenlenen kursların yanı sıra. Ve Adecco ve Manpower ile ortaklıklar.Fernando Meloni / Unsplash

Özet olarak

F.lli Pesenti Master School'un amacı, proje yönetimi, enerji yönetimi, BIM yönetimi, sismik mühendislik, adli mühendislik ve sürdürülebilirlik alanlarında Mühendislere ve Mimarlara uzman ve yenilikçi beceriler sunan "istihdam edilebilirlik" yaratmaktır.

F.lli Pesenti Master School'a katılan tüm insanlar, Okulumuzu sivil, inşaat ve altyapı sektörlerinde istihdam edilebilirlik yaratma konusunda ulusal ve uluslararası bir referans noktası haline getirmek amacıyla faaliyet göstermektedir.

Günümüzde inşaat şirketleri, mühendislik şirketleri ve profesyonel şirketler tam olarak bunlara ihtiyaç duyuyor: hemen, etkili ve somut bir şekilde değer yaratabilen uzman profesyoneller.

Büyük İtalyan ve Uluslararası Eserlerdeki sayısız işbirlikçinin farklı şekillerde ün ve varlığı, Üstatlarımızın can damarıdır; Öğrenciler, sayısız problemi, sendikanın farkında olan, gelecek yönetici sınıf için temel olan ve bugün üniversite eğitimi ile teknolojik-profesyonel inovasyon arasında vazgeçilmez olan eğitim profesyonelleri için benzersiz bir eğitim alanı olan bu projelere aktif olarak yerleştirilir ve yönlendirilir.

Okuldaki Ustalar, Üniversitede dış dünyada giderek daha fazla kurulmakta ve tanınmaktadır. Yüksek lisans deneyimlerini tamamlamadan önce öğrenciler profesyonel teklifler alırlar; Yüksek lisans derecesine sahip mühendisler ve mimarlar için mesleki pozisyonların önerisi, Okul Sekreteryasında sürekli olarak artmaktadır.

Konumlar

Milan

Address
Piazza Leonardo da Vinci, 32
20133 Milan, Lombardiya, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin