Resmi açıklamayı okuyun

RUFA, gerçek rüyalar ve somut projeler.

Roma Güzel Sanatlar Üniversitesi RUFA, Sanat, Tasarım ve İletişim alanında otoriter, yenilikçi kurslar sunan, Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından yasal olarak tanınan multidisipliner, uluslararası bir eğitim merkezidir. RUFA ünlü profesyonellerle ve prestijli işletmelerle işbirliği içinde çalışarak, öğrencilerin teorik hazırlıklarını mükemmel bir şekilde garanti eder, ayrıca işyerinde ve mevcut piyasa eğilimlerini yakından takip ederken sürekli güncellenen metodolojik-operasyonel rehberliği garanti eder. 1998 yılında, tek bir Akademi içerisinde, İtalyan ve denizaşırı öğrencilerin ve kurucularının Maestro Alfio Mongelli'nin özlemlerini gerçekleştirmek amacıyla kurulan RUFA, çağdaş sanatsal ve kültürel bağlamlara tam anlamıyla cevap veren Lisans ve Master of Arts lisans programları sunmaktadır , en yüksek kalibre ve güçlü, gelecekteki somut istihdam olanakları için sanatsal bir eğitim sunmak.

Güncel ve uyarıcı eğitim önerileri.

RUFA, çalışmaların en heyecan verici ve en çok talep edilen alanlarından bazılarını içeren geniş bir dizi eğitim teklifi sunmaktadır. Görsel Sanatlar Bölümü Başkanları ve Sanatta Tasarım ve Uygulamalı Sanatlar / Yeni Teknolojiler Bölümü başkanları tarafından yönlendirilen ve tavsiye edilen RUFA öğrencileri, gelecekteki profesyonel kariyerlerini sekiz farklı lisans derecesi programı arasından seçebilir:

Resim / Heykel / Set Tasarımı / Grafik Tasarım / Çizgi Roman ve İllüstrasyon / Tasarım / Sinema / Fotoğrafçılık.

Ve sekiz Master of Arts lisans programından:

Multimedya Sanat ve Tasarım / Görsel ve İnovasyon Tasarım / Bilgisayar Animasyonu ve Görsel Efekt / Film Sanatları / Set Tasarımı / Heykel / Resim / Grafik Sanatları.

Yaşlılar ve ileri uzmanlık gerektiren tüm öğrenciler için RUFA ayrıca birkaç kısa kurs, yüksek lisans ve ileri eğitim kursları sunmaktadır.

Uzun yıllar boyunca RUFA, Malezya'daki prestijli KDU Üniversite Koleji ile ortaklaşa çalışarak ortaklaşa Görsel ve Yenilikçi Tasarım programında Master yaptı. İki üniversite arasında, her iki kurumda kayıtlı öğrencilerin eğitimsel zenginleşmesini amaçlayan, oldukça dinamik, kültürel bir değişim ve fikir ve tasarım paylaşımı geliştirildi. Antik ve çağdaş gelenek arasındaki iç içe geçme, Roma üniversitesinin Malezya mevkidaşı ile paylaştığı kültürel bir takımdır. Son yıllarda burs ödülleriyle iki kurum arasındaki ilişkiler daha da güçlendirilmiştir. RUFA ve KDU Üniversite Koleji, bu sinerjinin sağladığı muazzam büyüme fırsatları ile tam olarak aynı fikirdeydi, gerçekten de Malezya üniversitesinin başkan yardımcısı Hon Wei Min, “Öğrencilerimizin, RUFA daha sonra eve geri gönderilebilir. Her iki ülkemiz de sanatsal bir ifade için eşit derecede güçlü bir ruhla birleştiğinde son derece eski bir kültürel mirasa sahiptir ve ikisinin buluşması ve birleşmesi ancak birçok yeni, olumlu düşünceye yol açabilir. Size inanıyoruz, bize inanıyorsunuz ”.

Temel amaç her zaman farklı diller, çaprazlık, araştırma ve deney arasındaki kirlenmeye karşı kendimizi alıcı hale getirmektir.

Ismarlama yöntemi

RUFA eğitim yaklaşımı, üniversite müfredatına ve mesleki eğitime katılmayı amaçlayan seçkin ve uzman bir öğretim yöntemine dayanmaktadır.

RUFA öğrenim süreleri boyunca öğrenciler laboratuvarlara, atölye çalışmalarına, deneyimsel derslere, sergilere, sunumlara ve tartışmalara katılabilirler. Bunların hepsi, öğrencileri profesyonel işgücünün gerçeğine yaklaştıracak çağdaş ve etkili araçlardır. Çalışmalarının çoğunu yapmak için, RUFA öğrencileri sağlam bir teorik ve pratik temel oluşturmak için mevcut fırsatlardan yararlanmaya teşvik eder. Daha sonra disiplinlerarası kirlenmeyi, enine zenginleşmeyi ve inovasyon denemesini birleştiren ilham verici sanatlar yaratabilirler.

RUFA çağdaş olduğu için, geleneğe ve geleceğe yansıttığı zihnin üzerine kurulu kalbi ile öğretmeyi ve eğitmeyi amaçlamaktadır.

Roma'da eğitim

Geleceğe doğru zamanda geriye doğru bakmak

Yaratıcı sanatlar, uyaranlarla kirlenmiş bir atmosferde ve mümkün olan en yüksek ilgiyi uyandırıcı bir ortamda incelemek, dikkate değer avantajlar sunar. Roma Rönesans'ın beşiğiydi ve bugün hala şehrin tarihi ve sanatsal mirası dünyaca ünlü bir amblemtir. Yine de Roma, sürekli değişen, dinamik ve heyecan verici yeni dillerin onu yeni ve canlandırıcı çağdaş trendler için bir sahne haline getirdiği sürekli değişen bir şehir. Kentin müzelerinde ve galerilerinde sunulan büyük çeşitlilik, bunun en bariz kanıtıdır. Gerçekten de, Roma sadece şahane bir klasik propagandası değil, aynı zamanda yeni trendlerin bayrağı altında gelen ve sanattan müziğe ve hatta karikatür çalışmasına kadar uzanan etkinlik ve girişimleri teşvik edici bir takvime de sahiptir.

Roma olan sanatsal uyaranın türbin motorunun ortasında çalışma şansını kaçırmayın. Burada çalışmak, geleceğin tarihine adım atmak anlamına geliyor!

Program dili:
  • Ingilizce
  • Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Rome University of Fine Arts (RUFA)

Sanat ve grafikler bağlamında her türlü isteklere cevap vermeyi, güzelliği anlama ve tanıma yeteneğinize güvenmeyi ve sonra da bir dizi spesifik teknik ve teknolojiyi kul ... [+]

hakkında

Sanat ve grafikler bağlamında her türlü isteklere cevap vermeyi, güzelliği anlama ve tanıma yeteneğinize güvenmeyi ve sonra da bir dizi spesifik teknik ve teknolojiyi kullanarak yeniden yaratmayı öğreneceksiniz.

Sanat ve yaratıcılığı ifade etme olanağı dünyası.

RUFA akademik yapısında, iki yıllık Grafik Sanatları derecesi, Güzel Sanatlar disiplinleri arasındaki etkileşimi barındıran ve aralarında yeni sinerji yaratan RUFA'daki akademik çalışmaların bir bölümü olan Görsel Sanatlar Bölümü'nün bir parçasıdır.

RUFA'da yeni çağdaş sanatçı doğar, grafik, ressamlık, transformasyon ya da teknolojik olsun, birçok Güzel Sanat ifadesiyle kendini ifade edebilir.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Kendinizi bilgisayar animasyonu ve görsel efekt tasarımcısı olarak film, televizyon, ses efektleri ve web prodüksiyonları, dijital tekniklere hakim olma ve manuel beceril ... [+]

hakkında

Kendinizi bilgisayar animasyonu ve görsel efekt tasarımcısı olarak film, televizyon, ses efektleri ve web prodüksiyonları, dijital tekniklere hakim olma ve manuel becerilerinizi, kültürel farkındalığınızı ve yaratıcı yeteneklerinizi geliştirme konusunda eğitebileceksiniz.

Bilgisayar animasyonu ve Görsel Efektleri yaratmak için yaratıcılık ve teknoloji.

RUFA'da Bilgisayar Animasyonu ve Görsel Efektleri Yüksek Lisans Programı, dijital animasyon ve film, televizyon, görsel-işitsel prodüksiyonlar ve web, dijital teknoloji, manuel reprodüksiyon, kültürel know-how'ı karıştırmak için web için görsel efektler eğitmek için tasarlanmış bir sanatsal uzmanlık kursu, ve yaratıcı kapasite.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce,Italyan
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Kuramsal ve uygulamalı eğitiminizi sinema, set tasarımı, fotoğrafçılık, kurgu, ses mühendisliği, multimedya ürünleri, bilgisayar animasyonu, 3D, görüntülerin fenomenoloji ... [+]

hakkında

Sinema, set tasarımı, fotoğrafçılık, kurgu, ses mühendisliği, multimedya ürünleri, bilgisayar animasyonu, 3D, görüntü fenomenolojisi ve çağdaş sanat sosyolojisi gibi konuların çalışılmasıyla kuramsal ve pratik eğitiminizi geliştireceksiniz.

İçerik ve deneylerden oluşan film.

Film, her biri bir vizyonu iletme zorunluluğundan doğan birçok farklı dilden oluşan bir dünyadır. Deneyim ve araştırmayı kullanarak, yeni hikayelere hayat verebilir ve RUFA'nın iki yıllık Sanat Sanatları Yüksek Lisans Programını oluşturduğunu, tek bir programda, yetenek ve hikaye anlatımı kapasitesini, yazışmayı bir araya getirerek doğar. Sanat ve Tasarım dalında lisans derecesini alan öğrencilerin vizyonu.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Bilgi tabanınızı mükemmelleştirecek, iletişim tasarımının tam kalbinde yer alacak, reklam tasarımından ve multimedya iletişiminin çok yapılandırılmış dünyasından görsel t ... [+]

hakkında

Bilgi tabanınızı mükemmelleştirecek, iletişim tasarımının tam kalbinde yer alacak, reklam tasarımından ve multimedya iletişiminin çok yapılandırılmış dünyasından görsel tasarımın tematik alanlarına hakim olmayı, bu alanlarda tasarım tekniklerini ve dijital yenilikleri bir araya getirmeyi öğreneceksiniz.

Görsel Tasarım, proje tasarımı ve koordinasyonunda yeni bir sınır.

Görsel ve İnovasyon Tasarımında Sanat Derecesi Yüksek Lisans Programı, tasarımcıları geleneksel grafik tasarım sınırlarının ötesine taşımak için tasarlanmış iki yıllık bir sanat uzmanlığıdır.

Bu ders, öğrencilerin multimedya tasarımı, görsel tasarım ve reklamcılık becerilerini bir arada kullanarak görsel iletişimin yetkin bir şekilde oluşturulmasına yönelik eğitim ve hazırlık sağlar.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce,Italyan
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Maddenin ve hareketin üstesinden gelmeyi, sanatsal ifadeye doğru kendi yolunuzu inşa etmeyi, çağdaş sanat sahnesine tam erişim sağlayacak eşsiz bir iletişim dili yaratmay ... [+]

hakkında

Maddenin ve hareketin üstesinden gelmeyi, sanatsal ifadeye doğru kendi yolunuzu inşa etmeyi, çağdaş sanat sahnesine tam erişim sağlayacak eşsiz bir iletişim dili yaratmayı öğreneceksiniz.

Heykel: sanatı ifade etmek için materyal, hareket ve mekan.

RUFA, uluslararası arenada heykel öğretmeni olarak iyi tanınmıştır. Dünyaca ünlü bir heykeltıraş olan Alfio Mongelli, hem zarif hem de güçlü olan doğrusal estetiği ile kutlanmaktadır.

RUFA'da Yüksek Lisans Programında öğretilen heykel sayesinde öğrenciler, madde ve harekete hakim olmayı ve kendilerini sanatsal olarak ifade etme, kişisel bir dil oluşturma ve çağdaş sanat sahnesinde dikkat çekmeyi öğrenme yeteneklerini öğrenirler.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Son zamanlarda Orta / Güney İtalya'da kurulan türünün ilk programı olan Multimedya Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı, dijital teknolojilerin ve tekniklerin tasarımı ... [+]

Multimedya fikri etrafında oluşturulan mekanlar ve yüklemeler.

Son zamanlarda Orta / Güney İtalya'da kurulan türünün ilk programı olan Multimedya Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı, dijital teknolojilerin ve tekniklerin tasarımında giderek artan merkezi rolünü ele alan bu karmaşık çalışma alanını tamamen benimsemiş multimedya uzayları ve eserleri. Tesislerin tasarımından ve kültürel etkinliklere uydurulmasından kamusal ve özel ortamlardaki mekanların gerçekleştirilmesine, hatta kamusal binaların ve anıtların cephelerinde sanal set tasarım ve video haritalanmasına kadar geniş bir alanı temsil eder. Elbette, eğitim mükemmelliğinin, bu sektörlerde çalışmak üzere eğitilmiş tasarımcı ve sanatçıların taleplerine cevap vermesini, tasarımcının yaratıcı kültürünü yeni teknolojilerdeki uzman becerileri ile birleştirmesini sağlar.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Her türlü sanatsal disiplinde kendi yaratıcı dilinizi ifade edebilecek eksiksiz bir sanatçıya dönüşecek yenilikçi, karma bir medya, en modern ve enine eğitim Pathway yola ... [+]

hakkında

Her türlü sanatsal disiplinde kendi yaratıcı dilinizi ifade edebilecek eksiksiz bir sanatçıya dönüşecek yenilikçi, karma bir medya, en modern ve enine eğitim Pathway yola çıkacaksınız.

Ressamlar, tam ve çok disiplinli sanatçılar.

Resim, tutkunun ve mesleğin benzersiz bir kariyer ve yaşam tercihi haline getirilmesine izin veren sanatsal bir disiplindir. RUFA'da resim eğitimi alan öğrenci, yüksek seviyeli multidisipliner bir akademik eğitim ve Güzel Sanatlar dünyasına göre teknik ve niteliklerin tam olarak anlaşılmasını sağlar.

Bilgi ağının bir parçası olarak resim yapmak.

RUFA'da iki yıllık Yüksek Lisans Derecesi Yüksek Lisans Programı, teorik ve pratikte sağlam bir temel oluşturan, öğrencileri tam bir sanatçı ve multimedya deneyimi ağının merkezine yerleştirmek üzere tasarlanmış bir programdır. Sanatsal disiplinlerden herhangi birinde yaratıcı ifadeyi uygulayabilir.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Eğitiminizi yüksek derecede teknik ve tasarım uzmanlığı ile daha da geliştireceksiniz. Tüm ders boyunca, İtalyan set tasarım dünyasının önde gelen destekleyicileri ile iy ... [+]

hakkında

Eğitiminizi yüksek derecede teknik ve tasarım uzmanlığı ile daha da geliştireceksiniz. Tüm ders boyunca, İtalyan set tasarım dünyasının önde gelen destekleyicileri ile iyi yapılandırılmış, sürekli güncellenen ortak çabalar, stajlar ve işe yerleştirme döngüsü tarafından destekleneceksiniz.

Alanı, derinliği ve hareketi yönetmek için bir ders.

Set Tasarımda Yüksek Lisans Programı, sanatsal ve yaratıcı kişiliğe sahip, profesyonel bir ortam arayışında, vizyonunu ve tasarım yeteneğini ifade eden ve son derece uzmanlaşmış eğitim alan öğrenciler için bir fırsattır.

Üç boyutlu bir mekan olarak anlatmak için kullanılan alanı hayal edebilmek, derinliği ve güzelliği besleyip yeniden yaratabilen, esnek ve pratik bir zihne sahip olmak anlamına gelir.... [-]

İtalya Roma
Ekim 2020
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

RUFA Open Time

Rome University of Fine Arts (RUFA)

Address
Sede Centrale Via Benaco, 2
Roma, Lazio, İtalya
Address
Via Taro, 14
Roma, Lazio, İtalya
Address
Via Degli Ausoni, 7
Roma, Lazio, İtalya
Address
Via Benaco, 12
Roma, Lazio, İtalya
Address
Via Benaco, 1b
Roma, Lazio, İtalya
Address
Via Lariana, 14
Roma, Lazio, İtalya
Address
Via Lariana, 8
Roma, Lazio, İtalya