Rome University of Fine Arts (RUFA)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

RUFA, gerçek rüyalar ve somut projeler

RUFA, Roma Güzel Sanatlar Üniversitesi, Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından yasal olarak tanınan, Sanat, Tasarım ve İletişim alanlarında yetkili, yenilikçi kurslar sunan çok disiplinli, uluslararası bir eğitim merkezidir. RUFA, tanınmış profesyoneller ve prestijli işletmelerle işbirliği içinde çalışarak, öğrencilerinin işyerinde ve mevcut pazar trendlerini yakından takip ederken sürekli güncellenen metodolojik-operasyonel rehberliğe mükemmel bir şekilde teorik hazırlıklarını garanti eder. 1998 yılında, İtalyan ve denizaşırı öğrencilerin ve kurucusu Maestro Alfio Mongelli'nin isteklerini tek bir Akademi içinde yerine getirmek amacıyla kurulan RUFA, çağdaş sanatsal ve kültürel bağlamlara tam olarak cevap veren Lisans ve Yüksek Lisans derecesi programları sunmaktadır. gelecekteki en yüksek kalibreli ve güçlü, somut istihdam beklentileri hakkında sanatsal bir eğitim sunar.

Güncel ve teşvik edici eğitim önerileri

RUFA, çalışmaların en heyecan verici ve en çok talep edilen alanlarından bazılarını içeren geniş bir dizi eğitim teklifi sunmaktadır. Görsel Sanatlar Bölümü Başkanları ve Sanatta Tasarım ve Uygulamalı Sanatlar / Yeni Teknolojiler Bölümü başkanları tarafından yönlendirilen ve tavsiye edilen RUFA öğrencileri, gelecekteki profesyonel kariyerlerini sekiz farklı lisans derecesi programı arasından seçebilir:

Resim / Heykel / Set Tasarımı / Grafik Tasarım / Çizgi Roman ve İllüstrasyon / Tasarım / Sinema / Fotoğrafçılık.

Ve sekiz Master of Arts lisans programından:

Multimedya Sanat ve Tasarım / Görsel ve İnovasyon Tasarım / Bilgisayar Animasyonu ve Görsel Efekt / Film Sanatları / Set Tasarımı / Heykel / Resim / Grafik Sanatları.

Yaşlılar ve ileri uzmanlık gerektiren tüm öğrenciler için RUFA ayrıca birkaç kısa kurs, yüksek lisans ve ileri eğitim kursları sunmaktadır.

Uzun yıllardır RUFA, Malezya'daki prestijli KDU Üniversite Koleji ile ortaklaşa yoğun bir şekilde çalıştı ve Görsel ve Yenilik Tasarım programlarında ortak bir Master kurdu. İki üniversite arasında, her iki kuruma kayıtlı öğrencilerin eğitimlerini zenginleştirmeyi amaçlayan, oldukça dinamik, kültürel bir değişim ve fikir ve tasarım paylaşımı paylaşılmıştır. Eski ve çağdaş gelenek arasındaki iç içe geçme, Roma üniversitesinin Malezya meslektaşlarıyla paylaştığı kültürel bir takımdır. Son yıllarda burs ödülleri sayesinde iki enstitü arasındaki ilişkiler daha da güçlendirildi. RUFA ve KDU Üniversite Koleji, bu sinerjinin, Malezya üniversitesinin başkan yardımcısı Hon Wei Min'in sağladığı büyük büyüme fırsatları konusunda tam bir mutabakat sağladı ve şunları söyledi: “Öğrencilerimizin, RUFA daha sonra eve geri transfer edilebilir. Her iki ülke de sanatsal ifade için eşit derecede güçlü bir ruhla birleştiğinde son derece eski bir kültürel mirasa sahiptir ve ikisinin buluşması ve kaynaşması sadece birçok yeni, olumlu fikir ortaya çıkarabilir. Size inanıyoruz ve siz bize inanıyorsunuz ”.

Temel amaç her zaman farklı diller, çaprazlık, araştırma ve deney arasındaki kirlenmeye karşı kendimizi alıcı hale getirmektir.

Ismarlama yöntemi

RUFA eğitim yaklaşımı, üniversite müfredatına ve mesleki eğitime katılmayı amaçlayan seçkin ve uzman bir öğretim yöntemine dayanmaktadır.

RUFA öğrenim süreleri boyunca öğrenciler laboratuvarlara, atölye çalışmalarına, deneyimsel derslere, sergilere, sunumlara ve tartışmalara katılabilirler. Bunların hepsi, öğrencileri profesyonel işgücünün gerçeğine yaklaştıracak çağdaş ve etkili araçlardır. Çalışmalarının çoğunu yapmak için, RUFA öğrencileri sağlam bir teorik ve pratik temel oluşturmak için mevcut fırsatlardan yararlanmaya teşvik eder. Daha sonra disiplinlerarası kirlenmeyi, enine zenginleşmeyi ve inovasyon denemesini birleştiren ilham verici sanatlar yaratabilirler.

RUFA çağdaş olduğu için, geleneğe ve geleceğe yansıttığı zihnin üzerine kurulu kalbi ile öğretmeyi ve eğitmeyi amaçlamaktadır.

Roma'da eğitim

Geleceğe doğru zamanda geriye doğru bakmak

Yaratıcı sanatlar, uyaranlarla kirlenmiş bir atmosferde ve mümkün olan en yüksek ilgiyi uyandırıcı bir ortamda incelemek, dikkate değer avantajlar sunar. Roma Rönesans'ın beşiğiydi ve bugün hala şehrin tarihi ve sanatsal mirası dünyaca ünlü bir amblemtir. Yine de Roma, sürekli değişen, dinamik ve heyecan verici yeni dillerin onu yeni ve canlandırıcı çağdaş trendler için bir sahne haline getirdiği sürekli değişen bir şehir. Kentin müzelerinde ve galerilerinde sunulan büyük çeşitlilik, bunun en bariz kanıtıdır. Gerçekten de, Roma sadece şahane bir klasik propagandası değil, aynı zamanda yeni trendlerin bayrağı altında gelen ve sanattan müziğe ve hatta karikatür çalışmasına kadar uzanan etkinlik ve girişimleri teşvik edici bir takvime de sahiptir.

Roma olan sanatsal uyaranın türbin motorunun ortasında çalışma şansını kaçırmayın. Burada çalışmak, geleceğin tarihine adım atmak anlamına geliyor!

Konumlar

Roma

Address
Sede Centrale
Via Benaco, 2

Roma, Lazio, İtalya

Roma

Address
Via Taro, 14
Roma, Lazio, İtalya

Roma

Address
Via Degli Ausoni, 7
Roma, Lazio, İtalya

Roma

Address
Via Benaco, 12
Roma, Lazio, İtalya

Roma

Address
Via Benaco, 1b
Roma, Lazio, İtalya

Roma

Address
Via Lariana, 14
Roma, Lazio, İtalya

Roma

Address
Via Lariana, 8
Roma, Lazio, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin